Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafkr
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.09.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafkr » 11.09.2015 13:05

piotrulex napisał(a):
witia napisał(a):
No chyba żartujesz... Ten objazd jest tak prosty, że nawet Stevie Wonder by dał radę :)


w tym roku znajomi dali się namówić i w 3 rodziny po raz pierwszy pojechali do cro. dostali kilka wskazówek i mały wydruk z netu jak jechać aby objechać :)

zadzwonili z granicy cro z info: "dzięki, poszło jak po sznurku"

:)


Witam forumowiczów

Wyjechałem 2.09 z Poznania - nie spiesząc mocno, na granicy Aus-Sło byłem ok. godz 18:00 wybrałem drogę na Ptuj (omijając jednocześnie autostradę) Spokojnie przejechałem Słowenię korzystając z zapisanej wcześniej w tablecie mapki tego odcinka pobranej z google do granicy z Chorwacją - na granicy byłem ok. godz. 20:00 przede mną kilka samochodów.Celnik zerknął na dowód osobisty i polecił przejeżdżać.
Nie bardzo rozumiem zamieszanie wywołane wokół tematu "Jechać autostradą w Słowenii - nie jechać"
Tym którzy zastanawiają się doradzam stanowczo! Autostradę omijać - droga poza nią przyjemna i bezpłatna, nie potrzeba zdjęć,filmików,prowadzenia za rączkę (o zgrozo) aby przejechać bez niespodzianek do granicy z Chorwacją.
Pako_1988
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.08.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pako_1988 » 12.09.2015 13:16

Witam

Na wstępie podziękowania za cały opis trasy. Objazd prosty jak drut, nie jest potrzebna nawigacja, wystarczy dobrze czytać ze znaków. Droga do Chorwacja jak i również powrotna ( wczoraj ok 24:00 przejeżdżałem przez Słowenię, wszystko w jak najlepszym porządku, żadnych winiet ani kontroli na granicy w Trate.

Pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 14.09.2015 09:39

Rafkr napisał(a): ... na granicy Aus-Sło byłem ok. godz 18:00 wybrałem drogę na Ptuj (omijając jednocześnie autostradę) Spokojnie przejechałem Słowenię korzystając z zapisanej wcześniej w tablecie mapki tego odcinka pobranej z google do granicy z Chorwacją - na granicy byłem ok. godz. 20:00 ...


2 godziny przez Słowenię? Dość długo ...

Nam to zajmuje połowę tego czasu bez szaleństw na drodze, przecież to jakieś 60km
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 14.09.2015 10:26

Jak ktoś jedzie w Austrii z ILZ drogą 66 to ja jechałem tak https://goo.gl/maps/1ptEh plus... praktycznie zero ruchu.

Dla kogoś co filmik jest za szybki za dużo się dzieje itp to szczerze bał bym się z kimś takim jechać.
W czasach gdy trasę można dokładnie ustawić w nawigacji droga jest dobrze oznaczona (wystarczy zapamiętać czy zapisać 2-3 miasta po drodze na które prowadzą drogowskazy) myślę że trzeba się nieźle wykazać by nie trafić lub zabłądzić.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.09.2015 11:06

paulr napisał(a):Jak ktoś jedzie w Austrii z ILZ drogą 66 to ja jechałem tak https://goo.gl/maps/1ptEh plus... praktycznie zero ruchu.



Właśnie tak planuję w przyszłym roku jechać, głównie z powodu nie najlepszej jakości drogi zaraz za granicą.
Jak wygląda droga pomiędzy Gornja Radgona a Lenart?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 14.09.2015 16:26

dids76 napisał(a):
paulr napisał(a):Jak ktoś jedzie w Austrii z ILZ drogą 66 to ja jechałem tak https://goo.gl/maps/1ptEh plus... praktycznie zero ruchu.



Właśnie tak planuję w przyszłym roku jechać, głównie z powodu nie najlepszej jakości drogi zaraz za granicą.
Jak wygląda droga pomiędzy Gornja Radgona a Lenart?


Wracałem tradycyjnym objazdem i droga jak podałem lepsza jakosciowo i pusta calkowicie brak ruchu. Natomiast nie jechalem az do Lenart znalazlem skrot wąską drogą z gminy Benedikt przez sv Trojca czy jakos tak zaznaczone na mapie tak ze Lenart został z boku. Jak jeszcze kiedys zdecyduje sie jechac objazdem bo mam coraz wieksze watpliwosci to wlasnie tak jak dalem linka.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.09.2015 18:07

Jechałem podobnie jak paulr. Też omijałem Lenart przez Sv. Trojica v Slov. Goricah.
Droga 449 w porządku. Jechałem w środku nocy, żadnych przeszkód nie było.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.09.2015 18:46

Dzięki! No to w przyszłym roku też tak pojadę :oczko_usmiech: :mrgreen:
KubaK
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) KubaK » 17.09.2015 07:38

Pokonałem tą drogę (Mureck - Lenert - Ptuj) w nocy z 12/13.09.2015 r. Uważajcie szczególnie na zwierzęta w nocy!! Ja spotkałem (na szczęście nie bezpośrednio) trzykrotnie przebiegającą zwierzynę przed samym samochodem!! Droga w nocy pusta, jakość nawierzchni różna, czasami lepsza czasami gorsza.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 17.09.2015 12:41

dids76 napisał(a):Dzięki! No to w przyszłym roku też tak pojadę :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ja w przyszłym roku dla odmiany spróbuję autostrady:D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.09.2015 23:24

paulr napisał(a):
dids76 napisał(a):Dzięki! No to w przyszłym roku też tak pojadę :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ja w przyszłym roku dla odmiany spróbuję autostrady:D

Kumpel z pracy w tym roku jechał autostradą-po około 30 minutach korka był na końcu autostrady przy zwężeniu ;)
kolec12
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.11.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolec12 » 09.11.2015 15:17

@up miałem tak samo
kolec12
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.11.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolec12 » 09.11.2015 15:19

Droga 449 w porządku, przyjemnie się jechało
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.02.2016 19:04

odgrzeję temat :mrgreen: czy śpiąc w Monichkirchen w znanym na forum pensjonacie warto jechać w ten sposób omijając płatną autostradę w Słowenii??

https://www.google.pl/maps/dir/M%C3%B6n ... !3e0?hl=pl

czy lepiej jechać na Graz i później klasycznym objazdem MLP?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: VIDEO - objazd autostrady SLO

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.02.2016 19:31

Jeśli zamierzasz omijać słoweńską autostradę, to warto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone