Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa: Warszawa Plitvice i dalej Dubrovnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amirm
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.05.2011
Trasa: Warszawa Plitvice i dalej Dubrovnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) amirm » 26.02.2012 10:59

Witam wszystkich serdecznie

Po 14 latach powstał pomysł aby ponownie odwiedzić Chorwację...

Plan jest następujący:

Wyjazd: 1/07 niedziela godzina 4.00 (rano)
Przyjazd i nocleg w Plitvicach ok 20.00 tego samego dnia.

Trasa: Katowicka (DK8) - Chałupki - Czechy - Austria- Słowenia - Chorwacja.

Następnego dnia zwiedzanie Parku - zakładam, że od 9.00 do 14.00 (5 godzin???).
W tym momencie pojawia się pytanie: nocować czy od razu jechać do Dubrovnika?

Zatem mam kilka pytń:
1. Czy 15-16 godzin jest realnym czasem do zrobienia trasy W-wa - Plitvice? Będę "dźwięczny" szczególnie za opinie osób którym udało się takiego "wyczynu" dokonać, szczególnie w ubiegłym roku. :wink:
2. Ile czasu potrzeba na przejazd trasy: Plitvice-Dubrownik?
3. Jak najlepiej - jadąc z W-wy, wjechać na A1: węzeł Sośnica coby dojechać do Świerklan?
4 .Na ile realne jest otwarcie odcinka autostrady A1 Świerklany-Gorzyczki do lipca 2012. Temat był poruszany na forum i odniosłem wrażenie, że jest on nie realny. Jednak słyszałem w radiu wywiad z panią rzecznik GDDKiA która zaklinała się, że jak najbardziej do czerwca wszystko będzie gotowe? Wiem, że pani rzecznik powinna wiedzieć najlepiej ale ja jednak ciekaw jestem opinii forumowiczów.

Oczywiście wszystko przy założeniu, że całą trasę pokonuję możliwie sprawnie autostradami (tam gdzie są), bez szaleństw i jakiegoś naprężania się - w szczególności przy założeniu że przestrzegania przepisów drogowych.

Pzdr, :) :) :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.02.2012 11:59

Ja w zeszłym roku Outlander z przyczepką jednoosiową i quadem,wyjazd o 3rano trasa taka jaką opisywałeś tylko do Łodzi jechałem przez Łowicz na wodospadach Krka byłem o 19,jeden kierowca.W tym roku wyjeżdżamy w podobnym terminie jaki opisałeś.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 26.02.2012 13:42

Kolego, z moich doświadczeń. Raz jechałem z Warszawy przez Cieszyn. Wyjazd ok. 9-tej dojazd do Grazu na 21. Po drodze trafiłem na remont drogi w Cadcy i ponad godzina w plecy. W zeszłym roku wyjazd z Rzeszowa ok. 8-mej przez Budapest, pod Plitvickie dojechaliśmy po 19-tej.
Teraz weź pod uwagę remont gierkówki, który pewnie do wakacji się nie zakończy. Jeśli jesteś kozak dojedziesz bez noclegu, ale zanim opuścisz teren RP będziesz już miał dosyć. Ja bym jednak zanocował po drodze.
5 godzin w Plitvicach? No chyba, że chcesz naprawdę wszystko zobaczyć.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2012 13:48

Zazwyczaj jeżdżę przez Słowację, wyjazd o 5 rano z Warsiawki, poza łikendem, choć nie zawsze i w Grazu jestem ok 17-18. Tam nocleg. Ruszamy ok 9 i na Pelješcu jesteśmy ok 17. Co do Plitvic to 5h spoko, tyle wynosi mniej więcej, dłuższa trasa. I zazwyczaj jedzie się po to aby wszystko zobaczyć...
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 26.02.2012 14:40

A ja uważam, że 5 godzin wystarczy, ale tylko wystarczy, na pierwsze zwiedzanie Plitvic :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2012 15:23

tygrysek0038 napisał(a):A ja uważam, że 5 godzin wystarczy, ale tylko wystarczy, na pierwsze zwiedzanie Plitvic :D

Znam takich co po 2h ziewali i szukali sklepu z hot dogami...
jankos31
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankos31 » 26.02.2012 16:20

amirm napisał(a):Witam wszystkich serdecznie

Po 14 latach powstał pomysł aby ponownie odwiedzić Chorwację...

Plan jest następujący:

Wyjazd: 1/07 niedziela godzina 4.00 (rano)
Przyjazd i nocleg w Plitvicach ok 20.00 tego samego dnia.

Trasa: Katowicka (DK8) - Chałupki - Czechy - Austria- Słowenia - Chorwacja.

Następnego dnia zwiedzanie Parku - zakładam, że od 9.00 do 14.00 (5 godzin???).
W tym momencie pojawia się pytanie: nocować czy od razu jechać do Dubrovnika?

Zatem mam kilka pytń:
1. Czy 15-16 godzin jest realnym czasem do zrobienia trasy W-wa - Plitvice? Będę "dźwięczny" szczególnie za opinie osób którym udało się takiego "wyczynu" dokonać, szczególnie w ubiegłym roku. :wink:
2. Ile czasu potrzeba na przejazd trasy: Plitvice-Dubrownik?
3. Jak najlepiej - jadąc z W-wy, wjechać na A1: węzeł Sośnica coby dojechać do Świerklan?
4 .Na ile realne jest otwarcie odcinka autostrady A1 Świerklany-Gorzyczki do lipca 2012. Temat był poruszany na forum i odniosłem wrażenie, że jest on nie realny. Jednak słyszałem w radiu wywiad z panią rzecznik GDDKiA która zaklinała się, że jak najbardziej do czerwca wszystko będzie gotowe? Wiem, że pani rzecznik powinna wiedzieć najlepiej ale ja jednak ciekaw jestem opinii forumowiczów.

Oczywiście wszystko przy założeniu, że całą trasę pokonuję możliwie sprawnie autostradami (tam gdzie są), bez szaleństw i jakiegoś naprężania się - w szczególności przy założeniu że przestrzegania przepisów drogowych.

Pzdr, :) :) :)



Jadąc z Warszawy najlepiej wskoczyć na A4 i potem na wężle Sośnica na A1. Jechałem tak w tamtym roku i było OK.
Co do czasu przejazdu to trasę od Katowic w okolice Karlovaca pokonaliśmy przy spokojnej jeździe w 10,5. Do tego dolicz 4 godz. W-WA - Katowice. Nie wiem ile zajmuje przejazd z Karlowaca do Plitvic. Z Katowic wyjeżdżaliśmy o 14.30 w środę. Faktem jest, że najgorszy odcinek jest Warszawy do Katowic przez remont Gierkówki, ja mam ten komfort, iż Katowicach mam szwagierkę więc tam sobie nocuję, a ze Śląska jak to mówi moja żona, to już Chorwację widać :D
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.02.2012 17:38

amirm napisał(a):Witam wszystkich serdecznie

Po 14 latach powstał pomysł aby ponownie odwiedzić Chorwację...

Plan jest następujący:

Wyjazd: 1/07 niedziela godzina 4.00 (rano)
Przyjazd i nocleg w Plitvicach ok 20.00 tego samego dnia.

:)


Z tego co inni piszą to będzie nielekko.
Więc może inaczej. Wyjazd na noc spokojny przejazd jak najbardziej głównymi drogami przez Polskę a potem dla oddechu kimanko przy autostradzie w Czechach lub Słowacji i rano dalej w drogę tempem niespiesznym do Plitvic.

Co do jazdy z Plitvic do Dubrovnika to zależy czy masz już tam nocleg czy dopiero będziesz szukał. Jeżeli to pierwsze to jechać od razu a jeżeli nie to zostać, a po południu pozwiedzać sobie jeszcze Slunj.(chociaż sam nie wiem google pokazuje prawie 500 km i ponad 6 godzin jazdy, a niech tak jeszcze lunie deszcz)

Co do A1 w Polsce to pytanie czy pani rzecznik miała na myśli koniec budowy z formalnym odbiorem czy bez?
Adam's
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam's » 26.02.2012 17:43

amirm napisał(a):Wyjazd: 1/07 niedziela godzina 4.00 (rano)
Zatem mam kilka pytń:
1. Czy 15-16 godzin jest realnym czasem do zrobienia trasy W-wa - Plitvice? Będę "dźwięczny" szczególnie za opinie osób którym udało się takiego "wyczynu" dokonać, szczególnie w ubiegłym roku. :wink:
2. Ile czasu potrzeba na przejazd trasy: Plitvice-Dubrownik?
3. Jak najlepiej - jadąc z W-wy, wjechać na A1: węzeł Sośnica coby dojechać do Świerklan?
4 .Na ile realne jest otwarcie odcinka autostrady A1 Świerklany-Gorzyczki do lipca 2012. Temat był poruszany na forum i odniosłem wrażenie, że jest on nie realny. Jednak słyszałem w radiu wywiad z panią rzecznik GDDKiA która zaklinała się, że jak najbardziej do czerwca wszystko będzie gotowe? Wiem, że pani rzecznik powinna wiedzieć najlepiej ale ja jednak ciekaw jestem opinii forumowiczów.

Oczywiście wszystko przy założeniu, że całą trasę pokonuję możliwie sprawnie autostradami (tam gdzie są), bez szaleństw i jakiegoś naprężania się - w szczególności przy założeniu że przestrzegania przepisów drogowych.

Pzdr, :) :) :)


Wg mnie jest to realne. Podam naszą zeszłoroczną marszrutę.
Ok. 14 wyjechałem z Ursynowa, w Pruszkowie byłem o 15 (20 km w godzinę- Janki!!!),gdzie czekał spakowany samochód żony, przesiadka i od razu w drogę. Ze względu na remonty jechaliśmy:Radom-Kielce-Olkusz-Bielsko-Biała -Zwardoń. Czas dojazdu do granicy 5 godzin. Cadca- Bratysława- zachodnie Węgry. Ok. 3 nad ranem gdzieś na wysokości Balatonu, drzemka 2 godziny. 6 AM wjazd do Chorwacji. Czasów przejazdu autostradami nie pamiętam, w każdym razie ok 14 dojechaliśmy do Slano. W czasie jazdy kilka razy krótkie postoje na tankowanie i rozprostowanie nóg. Na Chorwackich autostradach przez dłuższy czas kierowała zona.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2012 23:35

Ja powiem że w 1005 realne. Jeśli jedziesz o 4 rano w niedziele o na "gierkówce" ruchu raczej niema.Po maks 5 godzinach (czyli o 9) jesteś w Chałupkach. Do Plitvic, jadąc autostradami wystarczy Ci 10 godzin. O 19 -20 jesteś bez problemu na miejscu.
Ps. Mieszkam jakieś 30km przed Chałupkami, z ominięciem autostrady Słoweńskiej w okolice Splitu jadę 11 do 12 godzin
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 27.02.2012 00:54

I jak "raczej skończą remont gierkówki" i jak "raczej się nic po drodze nie wydarzy" to i tak 16 godz. za kierownicą. I to przy założeniu jazdy po kraju ze średnią 70 km/h. Dobrze liczę? Miłego zwiedzania po takim "maratonie". Ale to oczywiście tylko moja opinia.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.02.2012 02:20

amirm napisał(a):
Następnego dnia zwiedzanie Parku - zakładam, że od 9.00 do 14.00 (5 godzin???).
W tym momencie pojawia się pytanie: nocować czy od razu jechać do Dubrovnika?

Ja bym na Twoim miejscu zakładał od 8.00 do 16.00.
Naprawdę warto wyhaczyć najdłuższą trasę.
Po drugie lepiej zacząć w momencie otwarcia parku,a więc o 8.00,bo potem możesz trafić na dzikie tłumy przy kasie, problemy z parkingiem.
W kwestii parkowania...
Ustaw sobie samochód w taki sposób żeby Cię nikt nie przyblokował,bo jak wyjdziesz z parku- możesz się zdziwić. :lol:
Parkingu tam co kot napłakał.
Kto się zmieści,parkuje.
Reszta gdzie popadnie....w krzokach. :lol:

Do Dubrovnika po całym dniu w Plitvicach??
No,nie wiem....
Taka trasa ( Park) jest jednak męcząca...
Ja bym radził jednak nocleg.. :D
To urlop a nie Wyścig Pokoju. :wink:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 27.02.2012 08:57

My z domu wyjechaliśmy o 4 rano w rejonie Plitvic byliśmy o 19 wieczorem,jechaliśmy trasą Słowacja a potem trasa 86 na Węgrzech.
Też uważam aby się przespać i potem zwiedzać,jednak to zwiedzanie trochę męczy,zacząć zwiedzać rano.
My zwiedzaliśmy je dwukrotnie i zawsze w drodze powrotnej wracając z dalmacji południowej,zwiedzanie,nocleg i do domu.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 27.02.2012 10:21

Fakt, że droga odwrotna
Z Plitvic wyjazd 5.00 w domu w W-wie byliśmy o 23.00.
Słowenja (objazd autostrady), Wiedeń, Słowacja, Zwardoń, W-wa.
Bez korków z postojami(papieroski, kawki i obiad), (w Polsce deszcz). Jazda zgodna z przepisami.
Łącznie 18 godzin.
PZDR.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.02.2012 10:39

amirm napisał(a):
Wyjazd: 1/07 niedziela godzina 4.00 (rano)
Przyjazd i nocleg w Plitvicach ok 20.00 tego samego dnia.




W 2001 wyjazd z Janek o 4:15, ok. 7:00 w MD w Częstochowie, ok. 9:00 na Orlenie w Chałupkach. Po zdjęciach widzę, że z Wiednia wyjeżdżałem ok 15:30.

Przerwy dość częste, bo z dziećmi:
1. McDonald's Częstochowa ze 30-40min,
2. Za Wodzisławiem Śl. małe rzyganko ok. 15min
3. Chałupki - tankowanie ok. 25min
4. Bochumin - winietka ok. 5min
5. Breclav - papierosek ok. 15min
6. Wilfersdorf - winietka ok. 5min
7. McDonald's przed Wiedniem na A5 ok. 30-40min

P.S. Kluczem do sukcesu na "gierkówce" jest przejechanie rozbabranego odcinka PRZED rozpoczęciem prac przez sprzęt budowlany. Wyjazd z Wwy o 4:4:30 gwarantuje średnią na odcinku Mszczonków - Piotrków Tryb. w okolicy 60-70km/h
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa: Warszawa Plitvice i dalej Dubrovnik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone