Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 14.04.2017 12:18

Cze!
bluesman napisał(a):Hm... a tak z ciekawości nie lubisz papczeć na mapę, zobaczyć gdzie sa przejścia graniczne to przecież proste ? ...

Co kol. bluesman miał na myśli? Co ma kolega Bianchi zrobić na mapę?
pozdro
fℓу
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.04.2017 12:27

fly napisał(a):Cze!
bluesman napisał(a):Hm... a tak z ciekawości nie lubisz papczeć na mapę, zobaczyć gdzie sa przejścia graniczne to przecież proste ? ...

Co kol. bluesman miał na myśli? Co ma kolega Bianchi zrobić na mapę?
pozdro
fℓу


BRAWO TY !!! :mrgreen:
fotograf123
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 532
Dołączył(a): 16.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf123 » 14.04.2017 13:19

Rafer napisał(a):
fotograf123 napisał(a):Jak patrzysz..?
Od Bratysławy do Szambotley autostrada a z tamtąd to już moment do Cro....


fakt zacząłem sprawdzać od dołu :lol: i patrze i patrze autostrad nie ma a kiedy ostatnio jechałeś tą trasą są jakieś korki ja mam strasznie złe wspomnienia po przejeździe przez Wiedeń 2-3 godz w korku

ogólnie mam jeszcze jedną trasę raczej taką widokową przez Słowację ale stracę pewnie dużo czasu tylko że jest plus zrobiłbym nocleg nad Balatonem a potem 6 godz i jestem an miejscu
https://goo.gl/maps/FxzhdkTTxfR2


Tu masz link do strony węgierskiego operatora z mapą Węgierskich autostrad:
http://toll-charge.hu/articles/article/road-network
Bartol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartol » 18.04.2017 18:45

alemusial napisał(a):Cześć, ja wybieram się w czerwcu w sobotę do Omisia, jedziemy z kolegą busem, 2 rodziny, 3 dzieci. Dzieci dobrze śpią w nocy w samochodzie więc trasę z Krakowa chcemy pokonać za 1 razem bez noclegu. Wujek Gugel podpowiada tę trasę przez Rużomberk, Zwoleń,Sahy, M0 wokół Budapesztu, dalej wzdłuż Balatonu do Letenye. Co o tym sądzicie? Dużo osób chce radzi jechać przz BB, Zwardoń, Bratysława, Szombathely. Dodam, że pierwszy raz na Cro jadę, wcześniej do Włoch też bez noclegu ale trasa przez Czechy i Austrię nie była rewelacyjna, poza tym w przeciwnym kierunku korek za korkiem mijałem.


Jakiego typu busem jedziecie? Ja w tym roku mam opcję jechać Oplem Vivaro 2014 bo jedzie nas 7-8 osób i mimo tego, że byłem już w Cro dwa razy nie wiem do końca, z której kategorii brać stawki za winiety/autostrady, jedziemy na 10 dni do Lokvy Rogoznicy, więc pozostają miesięczne winiety, zatanawiam się czy jechać jak do tej pory Kraków>Chyżne>Zwoleń>Sahy>Budapeszt ominąć M0 i dalej już na Zagrzeb, i zjechać z autostrady do Szybenika, czy może spróbować przez Czechy, Austrię, Słowenię. Prawdopodobnie wyjedziemy w sobotę 29.08 około południa więc powinniśmy mieć czas żeby jeszcze coś pozwiedzać po drodze.
gizmus1978
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) gizmus1978 » 23.04.2017 03:23

Hej kochani a jechał ktoś Katowice-Zadar dokładnie Nin?może ktoś polecić najlepszą a przede wszystkim sprawdzona trasę. Gdzie po drodze muszę kupić winiety :D
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.04.2017 07:32

gizmus1978 napisał(a):Hej kochani a jechał ktoś Katowice-Zadar dokładnie Nin?może ktoś polecić najlepszą a przede wszystkim sprawdzona trasę. Gdzie po drodze muszę kupić winiety :D

W zasadzie to mamy dwa główne warianty dojazdu. Jako że jesteśmy w tym wątku o Sl-H-Hr to masz taką propozycję :
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... !3e0?hl=pl
Tak jeździ spora grupa forumowiczów i nie tylko. Masz dwie winiety (Sk i H) do kupienia w necie i opłaty na bramkach w Chorwacji.Niektóre opcje tej trasy różnią się fragmentem w Polsce ( tu sobie sam odpowiesz) oraz miejscem przekraczania granicy Chorwacji tj. Mursko Sredice lub stare przejście w Letenye. W zasadzie nie ma to większego znaczenia.
W pełni sezonu proponuję ci jeszcze jeden wariant dłuższy w czasie (co nie jest do końca prawdą) o ok.30-40min, ale tańszy i bez problemów z korkami na autostradach w Chorwacji co jest normą w lipcu i sierpniu:
https://www.google.pl/maps/dir/Katowice ... !3e0?hl=pl
Ważne w tym wariancie jest jeszcze jedno że w przypadku silnych wiatrów jest zamykany tunel Sveti Rok w ciągu autostrady.
Ja osobiście jak i kilku forumowiczów korzystamy niezależnie od tego gdzie jedziemy właśnie z D1 by sprawnie dojechać na miejsce odpoczynku a nie stać w korkach na autostradzie ( i tu jesteś szybciej na miejscu).
Reszty informacji poszukaj na forum, masz tu wszystkie informacje.
certain
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.04.2017
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) certain » 23.04.2017 07:45

My się wybieramy do Zadar w sierpniu z Łowicza, samchodem. Pierwszy raz Chorwacja, pierwszy raz samochodem tak daleko. Raczej chcieliśmy jechać przez Słowację i Węgry, bo czytałam że na Czechach te drogi nie są za dobre, chyba że coś się zmieniło. Nie planujemy wykupywac sobie hotelu na noc (w samochodzie też idzie się wyspać). Zdania są podzielone co do dróg. Jedni jezdza przez Czechy i koniec kropka, jedni przez Słowację. A ja już się pogubiłam
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 23.04.2017 21:24

Panowie i Panie - mam zagwozdkę, może ktoś na podstawie swojego organoleptycznego doświadczenia mi powie która mapa online jest bliższa prawdy jeśli chodzi o czas przejazdu...
Wybrałem tą samą trasę, w obu opcjach te same ustawienia dla auta osobowego i rodzaj trasy optymalna - bezpłatna a różnica w czasach pomiędzy wujkiem google a targeo masakryczna.

Targeo:

targeo.jpg


Google:

google.jpg
Minia 1
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minia 1 » 23.04.2017 21:40

Google, Targeo jakieś ogromne przekłamanie.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 24.04.2017 09:30

el_grego napisał(a):Panowie i Panie - mam zagwozdkę, może ktoś na podstawie swojego organoleptycznego doświadczenia mi powie która mapa online jest bliższa prawdy jeśli chodzi o czas przejazdu...
Wybrałem tą samą trasę, w obu opcjach te same ustawienia dla auta osobowego i rodzaj trasy optymalna - bezpłatna a różnica w czasach pomiędzy wujkiem google a targeo masakryczna.



Zdecydowanie google ma rację. Czas przejazdu około 3h. W zeszłym roku w czerwcu jechałem do Chorwacji i w drodze powrotnej drogą nr 86. Czas przejazdu wyniósł ok. 3h 30 minut z jednym postojem na stacji paliw oraz dwoma postojami wymuszonymi tzn. czerwone światło na remontowanych odcinkach dróg. Nie wiem skąd Targeo podaje 6h, może liczy czas przejazdu motorowerem :D :lol: :roll:
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 24.04.2017 10:07

Minia 1 i kanarowski - dzięki troszkę mnie uspokoiliście :)
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 30.04.2017 13:33

el_grego
86 jest trochę specyficzną trasą ze względu na dużą ilość TIR-ów. Ale i tak ponad pięć godzin jazdy to chyba tylko za ciągnikiem rolniczym. Jeżdżę tamtędy od 2009 roku i czas przejazdu zawsze oscylował w granicach trzech godzin licząc postoje na odcinkach wówczas remontowanych. Faktem jest że wyjazdy planuję w sobotę, gdy ruch TIR-ów jest mniejszy i we wrześniu, praktycznie po sezonie. Biorąc pod uwagę oddany odcinek M86 czas przejazdu powinien się zamknąć pomiędzy 2,5 a 3,0 godziny. Przyjemnej drogi :papa:
greg0rek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg0rek » 18.05.2017 16:40

Cześć podróżnicy,

W tym roku po raz pierwszy wybieram się samochodem do Chorwacji,
Proszę was o pomoc, czytałem wiele wątków i mam już bałagan w głowie ;(
Start nocą aby około południa być w Budzie :) (Wyjazd 18.06 noc)

Warszawa -> Katowice ... -> Słowacja bez winietki -> winietka Węgry, Budapeszt (nocleg) -> Crikvenica
Powrót będzie bez Budapesztu
Podróż będzie sponsorował LPG :) zasięg na butli to ok 440km (pug 307 2.0)

Zastanawiam się głównie jak dostać się z okolic Katowic (pierwszy etap Gierkówką) do Budapesztu,
Jazda będzie nocą spokojna tak aby na rano, południe być w Budapeszcie,
Proszę o pomoc którędy jechać, oraz czy nie będzie problemu z dostępnością LPG po trasie ? :)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 18.05.2017 19:15

Tak to sobie policz, żeby nocą nie jechać przez Słowację, a szczególnie przez ichnie góry (zwierzyna, zakręty itd.)
https://goo.gl/maps/NhuTFji5Lbw czyli BB (Bielsko-Biała) - Żywiec - Ujsoły - Dolny Kubin - Rużomberok - drugie BB (Bańska Bystrzyca) - Zwoleń - Sahy - a na Węgrzech już pewnie będziesz z ichnią winietą.

I w sumie najważniejsze: w Bańskiej na R1 zjedź na Tesco, bo inaczej wpadniesz na płatną ekspresówkę.

LPG zatankuj ile wlezie przed wjazdem na Węgry - nawet na najdroższej stacji słowackiej będzie taniej niż na najtańszej węgierskiej.
https://cerpaciestanice.slovnaft.sk/en - wynikałoby z tego, że w Sahy jest stacja Slovnaftu, całodobowa z LPG
poza tym stacje masz też tutaj: http://auto.sme.sk/natankuj/phm-lpg#axzz4hS2EVzWu
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 18.05.2017 20:17

Rafer napisał(a):A co myślicie o tej alternatywnej trasie ale przez Czechy,Austrię i Słowenię bezpłatnymi ??
https://goo.gl/maps/2V3TkCyj13w
na razie jest to moja trasa nad którą się najbardziej zastanawiam poza tą przez Słowację i Węgry,
trasa przez Węgry jak patrze to nie ma za dużo autostrad :(

Czy Ty na pewno wiesz gdzie znajduje się Tarnów?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone