Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TMC w Polsce i w drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006
TMC w Polsce i w drodze do CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 11.05.2009 10:17

Traffic Message Channel

http://prportal.pl/temat/rds-tmc/

targeo.pl i Polskie Radio uruchamiają nowatorski system informacji o utrudnieniach w ruchu drogowym

-------------

w drodze do CRO - działa na pewno w Czechach :D

------------

pozdrav.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 11.05.2009 20:53

Generalnie wiem że działa w Austri i w Niemczech. W Czechach odbierałem sygnał ale tylko w okolicy granicy Austri. Świetna sprawa, jeśli mamy np wypadek na autostradzie odbiornik odbiera sygnał i wyznacza objazd danego odcinka aby uniknąć korków.
claude
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) claude » 16.05.2009 00:49

U nas nie ruszy to mimo zapowiedzi w najblizszym czasie. Tutaj jest mapka gdzie dziala TMC lub jest planowane w najblizszym czasie
http://translate.google.com/translate?h ... c/zenders/
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 09.07.2010 15:23

claude napisał(a):U nas nie ruszy to mimo zapowiedzi w najblizszym czasie. Tutaj jest mapka gdzie dziala TMC lub jest planowane w najblizszym czasie
http://translate.google.com/translate?h ... c/zenders/


:D :D :D
jest

http://www.autoporadnik.pl/car-audio/tm ... ki/artykul

płatny w PL ???!!!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2010 16:54

Jak zwykle w tzw. dupie za Europą :cry:
Kilka lat temu kolega kupił new BMW z nawigacją i mapą Europy. Mapa kończyła się na CZ, bo oczywiście oni kilka lat temu mieli już dokładną , cyfrową mapę kraju, którą sprzedano głównym dystrybutorom systemów NAVI, a u nas...wiadomo :twisted:
Także i TMC ruszy porządnie, pewnie w 2025...a do 2020 będzie płatne za jakieś chore kwoty...bo ktoś nie przeliczył, że warto byłoby wcześniej...
kaltam
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltam » 11.07.2010 18:08

TMC już działa dla Garmina i Navigona. Usługę świadczy firma skandynawska Destia.
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 27.08.2014 12:07

joajer napisał(a):Generalnie wiem że działa w Austri i w Niemczech. W Czechach odbierałem sygnał ale tylko w okolicy granicy Austri. Świetna sprawa, jeśli mamy np wypadek na autostradzie odbiornik odbiera sygnał i wyznacza objazd danego odcinka aby uniknąć korków.

Dziala fajnie w Austrii, pokazuje na mapie bieżące utrudnienia i dodatkowo informacje tekstowe.
Żal, że w Polsce nie ma nawet TA.
strowger
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) strowger » 30.08.2014 23:32

TA to akurat w Polsce jest, działa w całym kraju na falach radiowej Jedynki.
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 31.08.2014 00:20

TMC działa po drodze do Chorwacji: Słowacja, Czechy, Austria, Słowenia, oraz w okolicach Zagrzebia w samej Chorwacji.

Pozdrav
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 02.09.2014 14:51

strowger napisał(a):TA to akurat w Polsce jest, działa w całym kraju na falach radiowej Jedynki.


Ok, kiedyś Zet-ka i RMF-ka nadawały TA, ale teraz chyba nie nadają.
W Polsce nigdy TA mi nie działało, natomiast w Czechach, Austrii, Chorwacji jak najbardziej.
W tym roku wracając z Chorwacji miałem włączone TA i komunikaty radiowe były odtwarzane nawet wtedy, gdy miałem włączony streeming przez bluetooth.
Wniosek z tego, nie trzeba słuchać stacji z TA, aby odsłuchiwać komunikaty, jeżeli opcja TP jest włączona. Ale może się mylę...
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 02.09.2014 14:53

tamtam napisał(a):TMC działa po drodze do Chorwacji: Słowacja, Czechy, Austria, Słowenia, oraz w okolicach Zagrzebia w samej Chorwacji.

Pozdrav


TMC działa dobrze w Austrii, na mapie pokazuje utrudnienia i korki na drogach. Nie wiem, czy również proponuje objazdy, bo tego nie sprawdzałem.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone