Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

stacje benzynowe przy autostradach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fioletowa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2010
stacje benzynowe przy autostradach

Nieprzeczytany postnapisał(a) fioletowa » 29.07.2010 17:18

mam może głupie pytanie ale myślę, że nie jednemu okaże się pomocne.w Niemczech po skorzystaniu z WC na stacji benzynowej (nie pamiętam jakie firmy )można za kwitek z toalety kupić coś na stacji tz. cena za dany towar jest umniejszona o opłatę za toaletę przy czym kwitki można zbierać na kilku stacjach a rozliczyć przy zakupie śniadania na innej (czy czegokolwiek innego). I tu moje pytanie czy w innych krajach jest podobnie? Słyszałam że w jakimś kraju po zakupionym śniadaniu można bezpłatnie skorzystać z prysznica. Chodzi mi o takie "drobnostki" które pomogą zaoszczędzić kilka groszy.
mar00ha_
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar00ha_ » 29.07.2010 17:21

W Chorwacji i Słowenii nie spotkałem się z płatną toaletą na stacji benzynowej...


mar00ha
fioletowa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fioletowa » 29.07.2010 17:31

dzieki za informację
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 29.07.2010 17:39

W Austrii jak najbardziej. W Czechach jest od lat taki "bonus" w Rohlence. Może w innych miejscach również. Nie wiem, bo od naszego pierwszego wyjazdu była Rohlenka i tak już nam zostało... :wink:
fioletowa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fioletowa » 29.07.2010 17:47

dzięki za cenne informacje :P
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 29.07.2010 18:31

Ło matko, ale cudeńka :D

Kobieto, nie musisz wyjeżdżać z Polska.
Wystarczy przed Cieszynem na BP zajechać.
I jeszcze dodam, że u Madziarów na M1 masz to samo zaraz po przekroczeniu granicy ze Słowacją.
Tylko trzeba czytać dokładnie to co na kwitkach jest napisane. :lol:

A poza tym mój tyłek jest ważniejszy niż te "kilka groszy". :oczko_usmiech:
fioletowa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fioletowa » 30.07.2010 21:10

właśnie liczyłam na takie "życzliwe" informacje czasem mam wrażenie że niektórzy tylko czekają żeby innym dokopać.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.07.2010 00:19

Nie, to nie tak.
Po prostu niektórzy nie moga się nadziwić, że jadąc na wakacje szukacie oszczędności na wszystkim...
Jak się jedzie na wakacje, to po to, aby coś zobaczyć, wypocząć i poznać a nie zawracać sobie tyłek szukaniem jak by tu zaoszczędzić na tym, na tamtym, gdzie wyrwać kawkę gratis, a gdzie najtańszy obiad, najtańsze paliwo itp itd...
I tak można by w kółko- ale czy jest sens?
Przecież mamy dojechać do celu- to jest sens- a nie ciułać każdy grosz!
Wiadomo już o niemal wszystkim co jest na każdej trasie do CRO, ludzie wciąż dorzucają nowe rzeczy.
Ale i tak znajdują się ludzie, którzy dalej trują: ile za winietę, ile za obiadek, ile za paliwko tu czy tam, ile wódki mogę przewieźć itd...

Czasami mam wrażenie, że niektórzy moi rodacy jadący na urlop zmieniają się w wędrownych Cyganów, kombinujących jak by tu jak najmniejszym kosztem przeżyć.
Żeby było jasne- nie potępiam oszczędzania i oszczędności- ale jak pomyślę, że komuś zależy żeby na odcinku ponad 1000km gdzieś była kawa za darmo, lub ciastko gratis za płatny kibel, to...no właśnie, to już sam nie wiem, po co są niektórym te wakacje..
Gdzieś są chyba granice sensu.

Pozdrawiam.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 31.07.2010 12:19

Fatamorgana napisał(a):Nie, to nie tak.
Po prostu niektórzy nie moga się nadziwić, że jadąc na wakacje szukacie oszczędności na wszystkim...
Jak się jedzie na wakacje, to po to, aby coś zobaczyć, wypocząć i poznać a nie zawracać sobie tyłek szukaniem jak by tu zaoszczędzić na tym, na tamtym, gdzie wyrwać kawkę gratis, a gdzie najtańszy obiad, najtańsze paliwo itp itd...
I tak można by w kółko- ale czy jest sens?
Przecież mamy dojechać do celu- to jest sens- a nie ciułać każdy grosz!
Wiadomo już o niemal wszystkim co jest na każdej trasie do CRO, ludzie wciąż dorzucają nowe rzeczy.
Ale i tak znajdują się ludzie, którzy dalej trują: ile za winietę, ile za obiadek, ile za paliwko tu czy tam, ile wódki mogę przewieźć itd...

Czasami mam wrażenie, że niektórzy moi rodacy jadący na urlop zmieniają się w wędrownych Cyganów, kombinujących jak by tu jak najmniejszym kosztem przeżyć.
Żeby było jasne- nie potępiam oszczędzania i oszczędności- ale jak pomyślę, że komuś zależy żeby na odcinku ponad 1000km gdzieś była kawa za darmo, lub ciastko gratis za płatny kibel, to...no właśnie, to już sam nie wiem, po co są niektórym te wakacje..
Gdzieś są chyba granice sensu.

Pozdrawiam.

Masz racje kolego.Ja swój pierwszy wyjazd najlepiej zapamiętałem były to czasy kiedy Cro nie było w modzie . Praktycznie pojechałem z marszu bez większych przygotowań po namowie kolegi i naprawdę byłem bardzo milo zaskoczony tym wszystkim . Teraz ludziska pierwszy raz jadąc chcą wiedzieć wszystko, dosłownie powiem pytają o bzdury jak małe dzieci. Moim zdaniem jest to nie ciekawa przygoda.
fioletowa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fioletowa » 12.08.2010 17:09

a ja myślę, że najlepiej jak nikt nikomu do portwela nie zagląda. A może to była podróż mojego życia? A jak kogo stać to niech i leci samolotem dookoła świata. A jak jesteście tak wszechwiedzący to to forum mało was chyba obchodzi. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2010 19:29

fioletowa napisał(a):a ja myślę, że najlepiej jak nikt nikomu do portwela nie zagląda. A może to była podróż mojego życia? A jak kogo stać to niech i leci samolotem dookoła świata. A jak jesteście tak wszechwiedzący to to forum mało was chyba obchodzi. :lol:

Założony temat: "Stacje benzynowe przy autostradach"! - Myślę...czy są, w jakich odległościach, czy nie za drogie paliwo....czy można coś zjeść itp....
Aaaaa tu... czy jak walniesz kupala w Monachium i weźmiesz kwitek, to w Mariborze zjesz jajecznicę za 50% lub plecy umyjesz za free na automyjni (...przepraszam w ...prysznicu :!: :!: )
Fioletowa :!: :!: :!: No bój się Boga :!: :!: (sorki Bogu za wzywanie imienia Twego mocno nadaremnie :cry: ).
Nie jestem absolutnie krezusem, ale....nie bądźmy kompletnymi DZIADAMI :!: :!: :!:
Resztę wyjaśnił wyżej Fatamorgana :lol:
Mimo wszystko życzę Ci Fioletowa udanych wakacji...naprawdę :!:
gszewczy
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gszewczy » 13.08.2010 18:09

slapol napisał(a):Założony temat: "Stacje benzynowe przy autostradach"! - Myślę...czy są, w jakich odległościach, czy nie za drogie paliwo....czy można coś zjeść itp....


też się dałem zmylić...
kozak
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak » 13.08.2010 20:41

Temat postu niefortunny .... fakt
ale jeśli chodzi o informację w nim zawarte to proszę o powstrzymanie się od komentarzy.
Bo i po co komentować coś o czym kolega nas poinformował.
Amen

Jako swoją ciekawostkę dodam, że na stacjach w Cro są też knajpki gdzie kupisz soczek, kawe itd.
Zazwyczaj są też sklepiki samoobsługowe ...gdzie ten soczek kupisz troszkę taniej.
Ale czasami warto dopłacić aby ten soczek poda nam miła pani.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 20.08.2010 08:01

A ja mam pytanie może z innej beczki ale dotyczące stacji benzynowych. Czy ktoś z was orientuje się czy w Cro a najlepiej w okolicy Pag-u są stacje benzynowe z prysznicem czytaj Łazienką . Prawdopodobnie tam będę miał pierwszy przystanek i chciałbym się odświeżyć

Aha chciałem dodać że nie musi być w cenie toalety :lol:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
stacje benzynowe przy autostradach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone