Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2014 11:04

Tam bywa Sajgon tylko w sobotnie poranki.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 01.07.2014 11:17

Gdzieś tutaj czytałem że na bramkach cash only - jest tylko gotówka, MOŻNA TEŻ PŁACIĆ KARTĄ.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2014 11:18

Vjetar napisał(a):...pamiętam gdzieś na południu naszego pięknego kraju bramka-płatność-bramka-płatność a zjazdu jak nie było tak nie było...

A4 Kat-Kra
gemišt napisał(a):Myślę, że jeżeli ktoś się odważy zapłacic kartą, to ominie korki na bramkach węzła Lucko wracając z wybrzeża.

a co tu ma odwaga, zjeżdżasz na Only Cards (Demerje) bilet w automat - karta w automat i w drogę (5sek);
jedyne że w pewnych okresach i godzinach lub po spowalaniającym zdarzeniu na autostradzie i tam się nieco korkuje (max300-500m), ale nie ma co porównywać z gotówką
gemišt napisał(a):Żeby jeszcze ktoś poradził jak ominąć gigantyczne korki po bilet przy wjeździe na Lucko od strony Zagrzebia.

jadąc od Macelj choćby tak , oczywiście jeśli korek nie sięga węzła Jankomir
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.07.2014 11:57

Tak jakby poza ....
Czy jest jakaś opcja w mapach aby wyświetlić położenie stacji benzynowych na autostradzie w CRO.
( w ubiegłym roku ledwo doczołgałem się do granicy z Węgrami (Gorician-Letenye) aby zatankować. Chyba ze 100 km przed granicą ( po stronie chorwackiej) nie ma żadnej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2014 11:58

http://map.hak.hr/

po lewej stronie masz zakładkę Benzinske postaje, rozwiń ją i zaznacz stacje, które Cię interesują to się pokażą na mapie
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.07.2014 12:29

te kiero napisał(a):http://map.hak.hr/

po lewej stronie masz zakładkę Benzinske postaje, rozwiń ją i zaznacz stacje, które Cię interesują to się pokażą na mapie

Dzięki. :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.07.2014 15:37

woka napisał(a):
te kiero napisał(a):http://map.hak.hr/

po lewej stronie masz zakładkę Benzinske postaje, rozwiń ją i zaznacz stacje, które Cię interesują to się pokażą na mapie

Dzięki. :D


Oprócz tego na stacjach są informacje o odległości do następnych stacji przy autostradzie.
Aż mi się przypomniało jak w zeszłym roku zaraz po minięciu stacji zapaliła mi się rezerwa ;) a do następnej było około 40km :mrgreen:
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 01.07.2014 16:19

Na Lucko nalezy byc przed 7 rano lub po 16
Chyba ze ktos pojedzie przez Veliko gorice na Karlovac i tam wjedzie na autostrade. .
A wracajac do Polszy zawsze wjezdzam na demerje i place karta -szybko i bez korkow
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.07.2014 17:02

woka napisał(a):Tak jakby poza ....
Czy jest jakaś opcja w mapach aby wyświetlić położenie stacji benzynowych na autostradzie w CRO.
( w ubiegłym roku ledwo doczołgałem się do granicy z Węgrami (Gorician-Letenye) aby zatankować. Chyba ze 100 km przed granicą ( po stronie chorwackiej) nie ma żadnej.


Najbliższa jest ok. 50 km od granicy.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.07.2014 17:52

bluesman napisał(a):
woka napisał(a):Tak jakby poza ....
Czy jest jakaś opcja w mapach aby wyświetlić położenie stacji benzynowych na autostradzie w CRO.
( w ubiegłym roku ledwo doczołgałem się do granicy z Węgrami (Gorician-Letenye) aby zatankować. Chyba ze 100 km przed granicą ( po stronie chorwackiej) nie ma żadnej.


Najbliższa jest ok. 50 km od granicy.

Teraz już wiem, wówczas wydawało mi się, że dalej, że nie dojadę ...... tak się dłużyło a stacji niet. :!: :wink:
Zatankowałem zaraz po stronie węgierskiej ... miałem jakieś końcowe "opary" w baku.
kaliope
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliope » 07.07.2014 22:11

Widziałem gdzieś tu mapkę pokazująca, że zjazd na bramki z kartą w Zagrzebiu jest 2 km wcześniej niż pozostałe bramki. I teraz pytanie. Ten zjazd 2 km wcześniej jest na trasie w drodze na wczasy czy w powrotnej ? Czy może po obu stronach?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.07.2014 22:13

kaliope napisał(a):Widziałem gdzieś tu mapkę pokazująca, że zjazd na bramki z kartą w Zagrzebiu jest 2 km wcześniej niż pozostałe bramki. I teraz pytanie. Ten zjazd 2 km wcześniej jest na trasie w drodze na wczasy czy w powrotnej ? Czy może po obu stronach?

droga powrotna z wybrzeża, nazywa się to Demerje, bo jest na wysokości tej miejscowości, tutaj
kaliope
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliope » 07.07.2014 22:41

czyli w drodze na wybrzeże, bramki z 'No Cash' są w tej samej lini co cała reszta, tylko po prostu są po prawej?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2014 22:48

kaliope
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 31.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliope » 07.07.2014 23:07

jeśli dobrze znalazłem, to to są bramki za Zagrzebiem w stronę wybrzeża. Prawe skrajne bramki to ENC, natomiast nie widzę bramek 'No cash'

https://www.google.pl/maps/@45.749982,1 ... TtwM3A!2e0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone