Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2014 08:06

kaliope napisał(a):jeśli dobrze znalazłem, to to są bramki za Zagrzebiem w stronę wybrzeża. Prawe skrajne bramki to ENC, natomiast nie widzę bramek 'No cash'

https://www.google.pl/maps/@45.749982,1 ... TtwM3A!2e0


Tutaj pobierasz tylko bilet. Za nic nie płacisz.
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017
Dokładne miejsca zjazdów Only Cards -mapy GOOGLE

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 30.05.2018 17:22

Wiem, że takie wątki się już przewijały, ale wydaje mi się że fanie byłoby zrobić taki temat podsumowujący dla oznaczenia na mapie miejsc w których można płacić kartą na autostradach w CRO.

Chodzi też o skorzytanie z tych miejsc by zaplanować trasę przejazdu.
Jeśłi kto ma takie dane to prosiłbym o umieszczaniu w tym wątku.

Chodzi oczywiście o info na co zwracac uwagę, o miejsca zjazdów w rodze przez CRo i wracająć z CRO.

Tutaj mamy zjazd na bramki przed Zagrzebiem
https://goo.gl/maps/2oLzsgsUXxB2
https://www.google.pl/maps/@45.7165842, ... 6656?hl=pl

Tutaj film ze zjazdu i platnosci


Ostatnio edytowano 30.05.2018 17:56 przez chwileulotne85, łącznie edytowano 3 razy
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Dokładne miejsca zjazdów Only Cards -mapy GOOGLE

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.05.2018 17:32

z tego co widziałem to wszędzie jest tak samo, można i gotówka i kartą, ewentualnie nad bramkami jest only Card, oczywiście jest wyjątek, w drodze powrotnej przed Zagrzebiem (Lucko) trzeba trzymać się prawej strony (w sumie to zawsze trzeba się jej trzymać) i będzie oznaczenie płatności kartą w prawo....
więcej chyba filozofii w płaceniu kartą nie ma bo większość zjazdów jest tak mała że są 1-2 bramki tylko.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 31.05.2018 00:25

Trzeba tylko uważać, żeby nie trafić do bramki oznaczonej ENC (to taki ich ViaTOLL). Tam nie ma komu zapłacić ani nie ma możliwości włożenia karty płatniczej do czytnika. :!:
A te bramki są chyba jako pierwsze od prawej strony.
Tu widziałem Niemca, któremu się spieszyło i nie chciał poczekać za mną w kolejce 3-4 samochodów :mrgreen:
Już odjeżdżałem a on stał pod tamtą bramką blokując autobus zmuszając jednocześnie Chorwata do biegania między budkami :lol:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1777
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 31.05.2018 07:19

kojacek napisał(a):Trzeba tylko uważać, żeby nie trafić do bramki oznaczonej ENC (to taki ich ViaTOLL). Tam nie ma komu zapłacić ani nie ma możliwości włożenia karty płatniczej do czytnika. :!:

Rok temu 2 razy pchalem się na ENC, w Sestanovac i w Skradinie. Czytajac forum i ogladajac na Street View błędnie zinterpretowalem, ze ENC to jest dla bezgotówkowych. Dziwilem się, ze kazali mi sie cofnąć i ustac w kolejce :). Więc jadący pierwszy raz nie popelniajcie moich błędów.
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 31.05.2018 10:08

Podepnę się w tym dziale z pytaniem. Jadąc z Węgier trafiamy na PPO Sveta Helena - pytania czy w sobotę do południa tam się korkuje? Jak wygląda sprawa płatności kartą - ponoć zdarzają goście z obsługi naciągacze żądający gotówki, nie wydający paragonu i zawyżający opłatę - czy nadal zdarzają się tam takie numery?
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 01.06.2018 13:06

Woly72 napisał(a):Podepnę się w tym dziale z pytaniem. Jadąc z Węgier trafiamy na PPO Sveta Helena - pytania czy w sobotę do południa tam się korkuje? Jak wygląda sprawa płatności kartą - ponoć zdarzają goście z obsługi naciągacze żądający gotówki, nie wydający paragonu i zawyżający opłatę - czy nadal zdarzają się tam takie numery?

Na PPO Sveta Helena w zeszłym roku byłem w środę o wschodzie słońca jako jedyny klient, poszło gładko, kartą i bez kantów :hut: Za to z powrotem na PPO Goričan kilkanaście minut ale była niedziela po południu i sam punkt ma mniej bramek. Płatność także kartą i zgodnie z cennikiem.
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 30.03.2023 14:17

Czy na bramkach wjazdowych oznaczonych ENC można pobrać bilet wjeżdżając na odcinek płatny?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone