Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
katarzynam
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzynam » 05.06.2012 13:08

wojtek_p napisał(a):To jest chyba najnowszy "obiekt". Może kiedyś wszystkie tak zrobią.


Też mi się tak wydaje ponieważ mam wrażenie, że 2 lata temu czegoś takiego nie było. A już myślałam czytając Twój wpis, że rzeczywiście uda się szybciej przejechać te bramki. :(

Tym samym jadąc na wakacje nie uda się wiele zaoszczędzić czasu wybierając bramki "Cards Only" - może jedynie kilkanaście aut, ale na pewno nie będą to 2km korka. :(

To chyba istotne sprostowanie - czyż nie? :wink:
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 05.06.2012 13:18

katarzynam napisał(a):
wojtek_p napisał(a):To jest chyba najnowszy "obiekt". Może kiedyś wszystkie tak zrobią.


Też mi się tak wydaje ponieważ mam wrażenie, że 2 lata temu czegoś takiego nie było. A już myślałam czytając Twój wpis, że rzeczywiście uda się szybciej przejechać te bramki. :(

Tym samym jadąc na wakacje nie uda się wiele zaoszczędzić czasu wybierając bramki "Cards Only" - może jedynie kilkanaście aut, ale na pewno nie będą to 2km korka. :(

To chyba istotne sprostowanie - czyż nie? :wink:


Oczywiście że istotne :lol:
Ale ja nie napisałem że wszędzie tak jest.
katarzynam
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzynam » 05.06.2012 13:37

wojtek_p napisał(a):Oczywiście że istotne :lol:
Ale ja nie napisałem że wszędzie tak jest.


Ale rzeczywiście szkoda, że tak nie jest wszędzie. Bardzo by to ułatwiło podróż. :(
zaba111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 26.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaba111 » 11.07.2012 14:33

Prosze o porade pierwszy raz jade do Chorwacji dokladnie do Marusici chodzi mi o rozmieszczenie bramek czy jest takie same jak u nas czy pobieram bilet i place tylko przy zjazdach np granica Wegierska a zjazd do Marusici no i oczywiscie planuje placic karta,pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.07.2012 14:50

zaba111 napisał(a):Prosze o porade pierwszy raz jade do Chorwacji dokladnie do Marusici chodzi mi o rozmieszczenie bramek czy jest takie same jak u nas czy pobieram bilet i place tylko przy zjazdach np granica Wegierska a zjazd do Marusici no i oczywiscie planuje placic karta,pozdrawiam


To nie jest tak jak w PL.
Bierzesz bilet i jedziesz...aż do zjazdu i płacisz.
:D
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.07.2012 14:51

Wjeżdżając na autostradę pobierasz bilet.

Bramki sa na zjazdach (jak zjeżdżasz z autostrady) a nie na całej drodze. Płacisz tam, gdzie wydostajesz się z autostrady.

Koło Zagrzebia - tam kończą się płatne odcinki autostrad i obwodnice autostradowe Zagrzebia są bezpłatne - wtedy bramki sa na całej autostradzie.
cyprysiaki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyprysiaki » 11.07.2012 16:14

wracałam w niedzielę na wyjeżdzie w Chorwacji tylko gotówka mielismy kuny ale za mało dopłacaliśmy w euro
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 11.07.2012 18:39

wojtek_p napisał(a):To jest chyba najnowszy "obiekt". Może kiedyś wszystkie tak zrobią.


Najnowszy raczej nie jest.
Co najmniej trzy lata temu już było :D
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 12.07.2012 06:30

lichy napisał(a):
wojtek_p napisał(a):To jest chyba najnowszy "obiekt". Może kiedyś wszystkie tak zrobią.


Najnowszy raczej nie jest.
Co najmniej trzy lata temu już było :D


Najnowszy ze wszystkich punków poboru. Nie pisałem że jest nowy.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 05.09.2012 00:10

Czy ktoś mógłby rozwinąć temat "kategorii gabarytowych" auta?
Jak to jest - zwykłą osobówkę przy płaceniu kartą zalicza do I czy jakiejś innej, droższej kategorii?
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 05.09.2012 09:31

Niclaus napisał(a):Czy ktoś mógłby rozwinąć temat "kategorii gabarytowych" auta?
Jak to jest - zwykłą osobówkę przy płaceniu kartą zalicza do I czy jakiejś innej, droższej kategorii?


Nie rozumiem... A dlaczego niby ma zaliczać do droższej kategorii?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.09.2012 11:13

Decyduje wysokość nad przednią osią.

http://www.hac.hr/en/toll-rates/price-list/
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 06.09.2012 05:48

Jacek S napisał(a):
zaba111 napisał(a):Prosze o porade pierwszy raz jade do Chorwacji dokladnie do Marusici chodzi mi o rozmieszczenie bramek czy jest takie same jak u nas czy pobieram bilet i place tylko przy zjazdach np granica Wegierska a zjazd do Marusici no i oczywiscie planuje placic karta,pozdrawiam


To nie jest tak jak w PL.
Bierzesz bilet i jedziesz...aż do zjazdu i płacisz.
:D

Jak nie w PL? Przecież na A1 jest dokładnie tak, jak CRO.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.09.2012 09:05

macvw napisał(a):
Jacek S napisał(a):
zaba111 napisał(a):Prosze o porade pierwszy raz jade do Chorwacji dokladnie do Marusici chodzi mi o rozmieszczenie bramek czy jest takie same jak u nas czy pobieram bilet i place tylko przy zjazdach np granica Wegierska a zjazd do Marusici no i oczywiscie planuje placic karta,pozdrawiam


To nie jest tak jak w PL.
Bierzesz bilet i jedziesz...aż do zjazdu i płacisz.
:D

Jak nie w PL? Przecież na A1 jest dokładnie tak, jak CRO.


Na "naszej" A1 tak jest ale potem jest koniec autostrady i...pamiętam gdzieś na południu naszego pięknego kraju bramka-płatność-bramka-płatność a zjazdu jak nie było tak nie było...chodziło mi o to, że tam jak już wjedziesz raz na A to jedziesz i jedziesz i jedziesz....aż do Lućko :wink: a potem jedziesz i jedziesz i jedziesz aż do właściwego zjazdu i już.
Skróty myślowe tak potem śmiesznie wyglądają.
:hut:

:wink: :papa:
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 01.07.2014 10:57

Myślę, że jeżeli ktoś się odważy zapłacic kartą, to ominie korki na bramkach węzła Lucko wracając z wybrzeża. Płaciłem zawsze gotówka unikając korków, ale na bramkach byłem w nocy.
Żeby jeszcze ktoś poradził jak ominąć gigantyczne korki po bilet przy wjeździe na Lucko od strony Zagrzebia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone