Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 15.08.2011 15:20

melduję, że 1 karta w zupełności nam wystarczyła ;)
Visa Electron przeszła bez problemu :)
a my pomachaliśmy tym biedakom stojącym w 3 km korku do płatności gotówką :-P
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 15.08.2011 18:10

Wczoraj unikiem korka ok 3-5km, pojechaliśmy właśnie na No Cash.
Właściwie to wpakował bym się na gotówkę, ale szybka wymiana zdań ze znajomymi przez CB, że my przecież kartą a nie gotówką chcemy.
3 lata temu jak byłem w Cro to nie było to tak podzielone, dlatego miałem wątpliwości gdzie jechać. Obsługa banalnie prosta.
Aż zastanawialiśmy się dlaczego Ci ludzie stają w tym korku, aby resztkę kun wydać, nie mają kart płatniczych/kredytowych?
krups
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krups » 16.08.2011 15:11

My płaciliśmy Maestro Pekao s.a. w wersji płatniczej (w odwodzie była Visa w wersji kredytowej):
13-08-2011 Vrgovac - Gornja Ploca, panu do łapki - nie terminal smart kart. 106kn wyszło po 0,5659pln
14-08-2011 Otocac - Demerje terminal smart kart. 60kn wyszło po 0,5593pln

Też zastanawialiśmy się czemu tłum stoi do płacenia "gotoviną" skoro kartą było zero samochodów, dodatkowo przy terminalu smart kart asystował człowiek z obsługi. Może oznakowanie trochę wprowadza w błąd, bo napisy były w rodzaju "No Cash ENC", a ENC dotyczy ciężarówek z obsługą radiową.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 16.08.2011 20:49

No to podam ciekawostkę (miłą zresztą ) :D jaka nas spotkała w drodze powrotnej z Makarskiej 07.08 tego roku. Około godz. 18:00 dojeżdżamy do Zagrzebia, ustawiamy się na pasie "only cards" a tam stoi przy szlabanie koleś, podnosi go i każe jechać 8O . Myślałem, że może gdzieś dalej będą chcieli należność za odcinek Sestanovac - Zagrzeb ale nie - przejechaliśmy za "free" cały ten odcinek - 93 PLN w kieszeni. Czy wracał ktoś może mniej więcej w tym samym czasie i miał podobny przypadek? Czy to mogła być awaria systemu płatniczego? Ludzie za gotówkę stali i płacili... :)
wierad
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wierad » 17.08.2011 08:13

Daniellos76 napisał(a):No to podam ciekawostkę (miłą zresztą ) :D jaka nas spotkała w drodze powrotnej z Makarskiej 07.08 tego roku. Około godz. 18:00 dojeżdżamy do Zagrzebia, ustawiamy się na pasie "only cards" a tam stoi przy szlabanie koleś, podnosi go i każe jechać 8O . Myślałem, że może gdzieś dalej będą chcieli należność za odcinek Sestanovac - Zagrzeb ale nie - przejechaliśmy za "free" cały ten odcinek - 93 PLN w kieszeni. Czy wracał ktoś może mniej więcej w tym samym czasie i miał podobny przypadek? Czy to mogła być awaria systemu płatniczego? Ludzie za gotówkę stali i płacili... :)


Podobną sytuację miałem 08.07.2011 r. Podjechałem pod bramkę a ta automatycznie się otworzyła bez konieczności uiszczania opłaty - ok. 80 zł zaoszczędzone.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.08.2011 09:26

Widocznie ktoś zapłacił dwa razy, a ilość podnoszeń bramki musi się zgadzać :)

My też zawsze korzystamy z tej opcji i nie zliczę już ile razy uratowało nas to od kilkugodzinnego postoju.
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 17.08.2011 09:50

Niech ktoś wreszcie raz na zawsze wyjaśni. Bramki do płacenia kartą są po lewej, czy po prawej stronie?
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 17.08.2011 10:01

Walk3r napisał(a):Niech ktoś wreszcie raz na zawsze wyjaśni. Bramki do płacenia kartą są po lewej, czy po prawej stronie?


Z własnego doświadczenia wiem że są po prawej stronie. Zresztą nigdzie na forum nie spotkałem aby ktoś pisał inaczej.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.08.2011 11:04

Raz po lewej, raz po prawej :)

Nic się nie martw, odpowiednio wcześniej są duże pomarańczowe znaki.
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 17.08.2011 12:18

Możliwe że w drodze na Dalmację są po lewej stronie. Ja jeżdżę tylko na Istrię gdzie są po prawej stronie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.08.2011 13:56

Piotr.H napisał(a):Możliwe że w drodze na Dalmację są po lewej stronie. Ja jeżdżę tylko na Istrię gdzie są po prawej stronie.


Nie, w drodze na Dalmację też są po prawej.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 14:15

slapol napisał(a):To jest modelowy przykład rozpieprzenia tematu ...


Ano ... :D

Czy, oprócz tego zjazdu z Dalmacji, tam, gdzie kończy się płatna autostrada w kierunku Zagrzebia,
jest jeszcze jakiś terminal z wyraźnie zaznaczonym zjazdem dla płacących kartą?

Oprócz tego miejsca, dość dobrze oznakowanego nigdzie nie widziałem takiego rozgraniczenia i wszędzie łyknęli mi kartę.

Jedynie co, to trzeba zwracać uwagę na piktogramy i napisy wyświetlane nad bramkami i nie władować się w ENC.

Acha, i nie piszcie, że bramki są w drodze do Dalmacji, bo zaraz się zacznie dyskusja o przedpłatach na wjeździe na autostradę :lool:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 17.08.2011 14:19

weldon napisał(a):Acha, i nie piszcie, że bramki są w drodze do Dalmacji, bo zaraz się zacznie dyskusja o przedpłatach na wjeździe na autostradę :lool:


A w Zapresić??? Bramki wyłącznie na plastik są.
:wink:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 17.08.2011 14:27

Jeśli dobrze pamiętam w drodze z Macelj na Zagrzeb (Zapresic) bramki do płacenia kartą są po lewej stronie, bardzo dobrze oznaczone "Only Cards".

I podobna sytuacja w drugą stronę - w drodze z Zagrzebia do granicy (Trakoscan) również po lewej stronie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 14:33

faziolot napisał(a):
weldon napisał(a):Acha, i nie piszcie, że bramki są w drodze do Dalmacji, bo zaraz się zacznie dyskusja o przedpłatach na wjeździe na autostradę :lool:


A w Zapresić??? Bramki wyłącznie na plastik są.
:wink:

Oż w mordziuchnę 8O , a gdzie to jest, bo w google znalazłem tylko jedną bramkę w Zapresić :lol:

A, na poważnie, to wychodzi, że to, zdaje się, w dwóch miejscach zrobili takie cudo, więc, faktycznie, 10 stron dyskusji o tym może kompletnie zaciemnić prosty obraz sytuacji, jak się okazuje, za każdym razem doskonale oznakowanej.

Jest jeszcze na którymś zjeździe takie coś?

Wpisać te kilka miejsc z opisem w pierwszy post (ukłon do Sławka) i zamknąć temat ... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone