Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 24.07.2011 22:32

Piotr.H napisał(a):Ja nie posiadam nawigacji :twisted:

To może mapa? :wink:
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 24.07.2011 22:35

Tak zwłaszcza mapa byłych republik jugosławii. :D
CoolSwimmer
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 02.01.2010
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CoolSwimmer » 25.07.2011 10:17

ja wracałem z Breli 12 tego i własnie miałem taką historyjke że pod zagrzebiem mialem 4 pasy albo jechać do budek z ludzmi albo tylko karty :) powiem szczerze że myslalem że może to jest jedyny wyjątek gdzie ludzie z budek nie biora kart bo nie mają sprzetu hehehe podjechalem na same karty a tu nastepne rozwidlenie karty i karty pay coś tam takie że tylko dotykasz i już brama ci sie otwiera , i patrze a tam niema w budce ludka jakieś dziury niewiedziałem czy tam mam palce włożyć heheheh :) czytam uważnie za mna cierpliwie gostek czeka z wyrozumiałością moja żona zaczyna piszczeć co to będzie !!!! : :D Ja pierdziu nagle patrze aż mi gałki z orbit wyskoczyły z radości widze duży przycisk z napisem HELP wiec wcisnelem pare razy tak ala proforma żeby zadziałoło 8) podchodzi domnie Pan grzecznie wyrwał mi bilet i karte myśle złodziej :( wsadzil je do dziur i szlaban do gory ucieszyłem sie tak bardzo jak wtedy gdy dostałem zegarek na komunie krzyknełem do gostka Hvala i popędziłem co tchu w kierunku Budapesztu. Amen 8O :D
tommy199
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy199 » 25.07.2011 15:25

hmm wy mowicie o placeniu na bramkach a ja mam pytanie nie lepiej kupic ta winiete na chorwackie drogi i nie placic nigdzie juz na zadnych bramkach w chorwacji? nie wyjdzie tak taniej?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.07.2011 15:32

tommy199 napisał(a):hmm wy mowicie o placeniu na bramkach a ja mam pytanie nie lepiej kupic ta winiete na chorwackie drogi i nie placic nigdzie juz na zadnych bramkach w chorwacji? nie wyjdzie tak taniej?

Poszukiwanie winiety zajmie ci cały urlop ;)

Pewnie masz na myśli ETC?
To, zdaje się, taki ryczałt na drogi, bo winiet nie ma.

Może wyjść dużo drożej, bo nie wyjeździsz.
Tam masz, chyba, pakiet podstawowy od 420, a potem doładowania po 300, 500 lub 900 kun :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.07.2011 15:41

Po tym wątku aż się boję następnych wakacji. Ludziska wszystkich wpisów nie czytają, ale tytuł wątku wbije im się w głowę. I co? I porobią się korki na bramkach bezgotówkowych :lol:
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 25.07.2011 17:33

przeczytałam cały wątek i nie znajduję odpowiedzi na jedno pytanie:

co jeśli karta nie zadziała? (z przyczyn jakichkolwiek - nie roztrząsajmy)
czy na bramce "no cash" będę mogła jednak zapłacić gotówką?
czy będę musiała się cofnąć? (tylko jak :roll: )
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 25.07.2011 17:55

gosiulek napisał(a):przeczytałam cały wątek i nie znajduję odpowiedzi na jedno pytanie:

co jeśli karta nie zadziała? (z przyczyn jakichkolwiek - nie roztrząsajmy)
czy na bramce "no cash" będę mogła jednak zapłacić gotówką?
czy będę musiała się cofnąć? (tylko jak :roll: )


Po to masz przycisk hel, ktoś w razie czego przyjdzie i pomoże, ale jescze takiego przypadku nie widziałem jakaś karta musi przejść
gosiulek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 30.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiulek » 25.07.2011 18:02

mam tylko jedną więc innych opcji nie będzie ;)
dlatego pytam :)

dzięki!
zatem zaryzykuje 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2011 18:04

gosiulek napisał(a):mam tylko jedną więc innych opcji nie będzie ;)
....


Najlepiej nie czyść jej na zero przed wyjazdem... :wink: :lol:
Piotr.H
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr.H » 25.07.2011 18:42

gosiulek napisał(a):mam tylko jedną więc innych opcji nie będzie ;)
dlatego pytam :)

dzięki!
zatem zaryzykuje 8)

Na tych bramkach nie ma opcji gotówkowej.
Raz tylko widziałem jak gościu cofał spod bramek ale to były te po skrajnie prawej ENC czy coś takiego.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 26.07.2011 16:42

Na pewno musi być jakieś rozwiązanie w przypadku gdy karta nie chce zadziałać. Nie ma fizycznej możliwości wyjazdu spod takiej bramki i wycofania kilku, kilkunastu samochodów stojących za delikwentem. Przecież takie rzeczy jak problem z kartą zdarzają się nagminnie, dochodzi też roztargnienie ludzi (brak środków, koniec ważności karty). Prawdopodobnie po to jest pomoc że w razie problemów awaryjnie można zapłacić gotówką a obsługa "z pilota" otwiera bramę.
wkoszyk
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkoszyk » 27.07.2011 12:31

Przez ostatni tydzień płaciliśmy na bramkach tylko kartą i nie widzę sensu aby płacić w inny sposób (kolejki na bramkach do płacenia gotówką). Całość trwa maksymalnie 10s.
bartek86
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek86 » 27.07.2011 12:47

Przelicznik jest w miare korzystny?
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 27.07.2011 13:35

bartek86 napisał(a):Przelicznik jest w miare korzystny?

Nie zwracałem na to żadnej uwagi bo liczyła się wygoda a nie przelicznik. Przykładowa płatność 42 HRK na autostradzie Inteligo przeliczyło mi na 23,41 PLN czyli kurs wyniósł 0,56. Karta Visa Electron Inteligo (debetowa).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone