Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 21.08.2009 17:13

PasyChrzanów napisał(a):Chyba nie będe orbinalny jak napisze że też płaciłem kartą, ale będe za orginalny jak opowiem że wziąłem bilet z automatu i nie zapłaciłem! - ale po kolei. W drodze "do" płaciłem kartą na I oddcinku płatnym. Czyli od granicy do Zagrzebia. Wracając z Biogradu wjechałem na autostrade bramką "No Cash" pobrałem karte i w droge. Zbliżając się do Zagrzebia pilnowałem żeby wjechać na bramki "No Cash" - oki są - jade dalej. Zbliżam się do szlabanu (ale tam nie było żadnej budki, ani jakiegoś słupka z automatem ?). Szlaban zamknięty, za mną stoi chorwat, ani cofnąć. Za chwile chorwat się troche cofnął i pojechał w lewo drogą bez szlabanu, ja chciałem za nim, ale bramka w tym czasie się otwarła ? No to jade, jade, i jade - cały czas w zdłuż autostrady. I wkońcu wjechałem z powrotem na autostrade, ale już za bramkami ? No i nie wiem co jest grane. Wszystko tak się szybko działo. Nic to - jade dalej. Za Zagrzebiem znowu bramki, i znów biorę bilecik. Przed granicą ładnie płace kartą za oddcinek "z Zagrzebia do granicy", ale co z tamtym ? A no mam go w domu i ?????? przyjedzie teraz CIA i mnie aresztują ????

Podejrzewam, że trafiłeś do bramki EMV (łatwo tam się pomylić - ja się pomyliłem i przy bramce EMV wylądowałem przed Zagrzebiem). Być może chorwat był uprawniony do przejazdu bramką EMV, ale zamiast tego zjechał w lewo spowrotem na autostradę, a ty pojechałeś prawą bramką (bramką EMV), która otwarła się właśnie dla niego. Oczywiście domniemuję. Nie wiem czy tak było, ale mogło tak być.
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 21.08.2009 17:58

Testowalem to urzadzenie w 2007 roku o dziwo wtedy to chyba nikt oprocz nas tam nie podjezdzal.Ja oczywiscie bez problemu gorzej bylo z kolega za mna wrzucil karte kredytowa do miejsca na bilecik 10m postoju przycisk HELp przyszedl Chorwat i wyciagnal ja :D Nie wiem czy cos sie zmienilo z tymi maszynkami czy dalej polyka karty jesli sie wlozy tam gdzie bilecik:)
Az 2 lata trzeba bylo aby wiekszosc sie przekonala do bramek No cash?:)
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 21.08.2009 21:19

Wszystko pięknie z tymi bramkami tyle tylko że mnie za przejazd zamiast 146 kun pobrało 226 kun :(
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 22.08.2009 18:27

pas "Only Cards" okazał się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Ominąłem dzięki temu korek pod Zagrzebiem i zapłaciłem tyle ile powinienem. Wypróbowałem ten sposób pierwszy raz w tym roku i chyba ten sposób płatności na bramkach (i nie tylko) uznam jako naturalny. p
werekto
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) werekto » 22.08.2009 20:17

My jak jechaliś my pod koniec lipca też korzystaliśmy z płatności kartą na bramkach :)
W bramkach do kóych podjeżdzaliśmy nie było anie jednego samochodu - 4 wolne pasy... obok stała y 3-4 kolejki po min. 50 samochodów...
Jak dla nas... tylko i wyłącznie karta :)
werpio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) werpio » 22.03.2010 16:07

PasyChrzanów napisał(a):.... Wracając z Biogradu wjechałem na autostrade bramką "No Cash" pobrałem karte i w droge. ...


powiedzcie, czy to oznacza, że przed wjazdem też trzeba przejechać przez odpowiednie bramki, aby za przejazd móc zapłacić kartą? Pozdrawiam.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 22.03.2010 16:15

werpio napisał(a):
PasyChrzanów napisał(a):.... Wracając z Biogradu wjechałem na autostrade bramką "No Cash" pobrałem karte i w droge. ...


powiedzcie, czy to oznacza, że przed wjazdem też trzeba przejechać przez odpowiednie bramki, aby za przejazd móc zapłacić kartą? Pozdrawiam.



nie trzeba wjezdzac zadnymi specjalnymi bramkami :)
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 23.03.2010 10:51

ja miałem tez podobnąprzygode na bramce no cash przed zagrzebiem wjechaliśmy na bramke wsonołem bilecik i karte do automatu ale automat wciągnoł bilecik cały i karte tylko do połowy ( a prędzej na innych brakach wciągał całą karte do środka ) i tak sie zatrzymał i nic się nie dzieje, to ja czekam, czekam na reakcję, aż na siłę wyciągnołem tą kartę żeby ją jeszcze raz zapodac do maszyny ale w tym momencie szlaban sie podniosł i sru pojechaliśmy

w polsce sprawdziłemże z konta nie pobrało zadnej kwoty czyli za darmo pojechaliśmy

do dziś niewiem jak to się stało ??
bramki no cash były czywiście wszystkie puste a obok na autostradzie mniamniuśne korki do bramek płatnych gotówką
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 10.07.2011 22:06

Przypominam raz jeszcze drodzy cromaniacy.
Korzystajcie w Zagrzebiu przy powrocie z pasa "No cash". Wkładacie bilet, kartę dowolną i za chwilę jedziecie, a ci obok patrzą z tęsknotą :)

9 lipca godz. 11.00 - korek na bramce do płacenia gotówką jakiś kilometr na trzech pasach równocześnie !
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 12.07.2011 13:26

po przeczytaniu całego tematu mam parę pytanek:
1. czy wyświetla się opłata jaką nam pobiorą z konta? (przed zapłaceniem chciał bym wiedzieć czy do dobrej kategorii mnie zaliczyło)
2. w razie problemu zawsze jest guziczek help?
3. wszystkie karty są akceptowane? (wole się upewnić bo debetowej nie mam :) )
hvala
junior
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) junior » 12.07.2011 20:24

misiaczek-bartek napisał(a):po przeczytaniu całego tematu mam parę pytanek:
1. czy wyświetla się opłata jaką nam pobiorą z konta? (przed zapłaceniem chciał bym wiedzieć czy do dobrej kategorii mnie zaliczyło)
2. w razie problemu zawsze jest guziczek help?
3. wszystkie karty są akceptowane? (wole się upewnić bo debetowej nie mam :) )
hvala


ad.1 opłata się wyświetla ale tak szybko wszystko się działo że szczerze mówiąc nie pamiętam czy przed włożeniem karty
ad 2. jak ja jechałem za guziczek "help" robił Pan który wszystko wyjasniał :D
ad 3. płaciłem zwykłą visą z mbanku ale z tego co kojarzę chyba wszystkie
p.s. wydaje mi się że koreczek "na gotówce" 09.07 o 11 był lekko dłuzszy i tym dłuższe moje zastanowienie: "po co ci ludzie tam stoją - mi postój na bramce "no cash" zajął jakieś 10 sekund"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2011 20:49

Błagam, chłopaki - tylko nie zróbcie z tego wątku "drugiego objazdu płatnej autostrady w Słowenii" :wink: :lol:

Napisano już wszystko, podano jak wjechać na paski "Only Cards" lub "No Cash", zapewniono (ostatnio słowami Bahamy), że akceptowane są WSZYSTKIE karty :!: (elektroniczne bez wypukłości także), że nie podajemy PIN-u, że można wziąć potwierdzenie (w domyśle ew. później reklamować), że....niczym się nie przejmować, tylko jechać na wakacje... :lol:
Pozdrav
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 12.07.2011 23:50

ja tam wole się upewnić ("kto pyta nie błądzi, co najwyżej jedzie dłużej"):) a reklamować i tak by mi się nie chciało.
lodowa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 16.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lodowa » 13.07.2011 00:14

Dziś wróciłem z Cro i wszystko działa jak wyżej napisano, kolejek zero jak i problemów. Pozdrawiam
adamcmar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamcmar » 13.07.2011 13:45

Jechałem 23 . 06 - na bramkach gotówkowych małe kolejki ( po 4-5 samochodów) na "kartach" ruch płynny. Wróciłem wczoraj - wszędzie ruch płynny .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone