Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 26.07.2009 10:00

wczoraj wróciłem........jechaliśmy w trzy samochody, kierowca jednego z nich nie miał już kasy tylko kartę i przejechał wjazd na "only cards"....i co? na punkcie przyjmowania gotówki zapłacił kartą :) bez żadnego problemu w czasie nie dłuższym niż płatność gotówką

nie ma co robić problemów....takich jak ten przypadek ONI mają co kilka minut
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.07.2009 10:16

To normalne , że w kasie gotówkowej można płacić kartą tylko jest problem w tym ,że do tych bramek są kolejki...
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 26.07.2009 10:32

Czy ktoś pisał , że na zwykłej bramce nie można zapłacić kartą :) Tu chodzi o oszczędność czasu :)
broz_tito
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) broz_tito » 26.07.2009 16:56

wczoraj wróciłem z Chorwacji. Na bramkach przed Zagrzebiem kolejka na "cash" była długości około 4 km (czterech) okres oczekiwania jakieś 1-1,5h.
Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego 95% kierowców nie płaci kartą ??
Ja próbuje znaleźć odpowiedź, ale nie potrafię...

ps.
do bramek "card only" kolejka ok 50m (6-7 samochodów)

ps2.
jakieś 70km przed Zagrzebiem zaczął się korek - średnia prędkość 30 km/h...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2009 21:38

Wracałem w piątek przez Lucko "card only". Oczywiście bez kolejki, ale mała podpowiedź. Bramki nie otwierały sie w momencie wyjęcia karty z urządzenia, tylko trzeba było podjechać do przodu ok. 1m i dopiero wtedy następowało otwarcie. Kilka osób było zdezorientowanych, że po dokonaniu zapłaty szlaban pozostaje zamknięty. Ludzie z obsługi prosili o podjechanie bliżej szlabanu i było OK. Nie wiem, czy tak jest zawsze, czy to chwilowa "inność". Miejcie to na uwadze, gdyby akurat nikogo z obsługi nie było w pobliżu.
Pzdr
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 26.07.2009 23:37

Wypróbuje teraz w sierpniu jak pojadę :]
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 27.07.2009 13:29

piwonek napisał(a):Ciekawy jestem jak na takiej bramce policzy za przejazd samochodem z drugiej kategorii. W sierpniu jadę VW Multivanem i waham się przed przed użyciem bramek automatycznych. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

Wracałem 25.07.2009 z przyczepą (też 2 kategoria). Zjeżdżając z autostrady przed granicą HR/SLO podjechałem do bramki "no cash" i widzę na wyświetlaczu, że zaliczyło mnie do 3 kategorii. Nacisnąłem guziczek
"help" i w jednym zdaniu zreferowałem problem. Podszedł pan z obsługi, zabrał moją kartę, wszedł do budki przy bramce i po chwili miałem kartę i kwitek, że zapłaciłem sześć dych a nie dziewięć. Całość trwała zdecydowanie krócej niż oczekiwanie w kolejce dla gotówkowych.

Kategoria do której należy twój pojazd oraz kwota jaką musisz zapłacić za przejazd jest wyrysowana/wypisana przed każdą bramką

W jedną stronę płaciłem kartą VISA kredytową, a wracając VISA elektron z MBanku.
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 27.07.2009 20:01

Krótka instrukcja obsługi [przetestowana w lipcu kilka razy];
1 do I dziurki wkładamy bilet ,
2 do II dziurki wkładamy kartę i po 2-5s wysuwa się następnie ją wyjmujemy,
3 naciskamy guzik i dostajemy potwierdzenie zapłaty ,
4 bramka się otwiera i w drogę . 8)
I rada jeśli ktoś nie ufa elektronice {zeskanowanie karty itp} to warto mieć jedną kartę o niskim limicie np 1000zł .
Najkorzystniejszy przelicznik był na kartach Visy i Maestro gorzej American Expres różnica 1 lipy - 0,5 grosza
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 27.07.2009 20:31

janlewbr napisał(a):1 do I dziurki wkładamy bilet ,

Jeżeli można zapytać to o jaki bilet się rozchodzi? Nie mogę sobie na razie wyobrazic o co biega. Myślałem że podjeżdżając pod bramkę dajemy kartę do automatu i po skasowaniu otwiera nam bramkę. Ten bilet strasznie zkłucił mój tok myślenia.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 27.07.2009 20:41

vazyl napisał(a):
janlewbr napisał(a):1 do I dziurki wkładamy bilet ,

Jeżeli można zapytać to o jaki bilet się rozchodzi? Nie mogę sobie na razie wyobrazic o co biega. Myślałem że podjeżdżając pod bramkę dajemy kartę do automatu i po skasowaniu otwiera nam bramkę. Ten bilet strasznie zkłucił mój tok myślenia.


O biletach to już w tym wątku było ze 2 albo 3 razy. Chodzi o bilet... jaki dostajesz przy wjeździe na autostradę.
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 27.07.2009 20:46

Bilet dostajemy na automatycznej bramce wjazdowej na autostradę .
Podjeżdżasz naciskasz guzik dostajesz bilecik podnosi się szlaban i w drogę . Tylko trzeba uważać by go nie zgubić . Tak jest na A1 A2 A4 .
I mała ciekawostka gdy zabierałem się za naciskanie guzika stanąła za mną półciężarówka z wysoką paką i by pobrać bilecik musiałem wysiąść z auta wypluło go dziurką dla kierowców ciężarówek z auta nie mogłę sięgnąć , musiałbym mieć łapy jak orangutan . Ale opłata była jak za osobówkę sprawdziłem na wyjeździe .
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 28.07.2009 08:29

No to już wszysko rozumiem. Przy wjeździe tylko "bilet" i na podstawie tego "biletu" płacę przy opuszczaniu autostrady.
Teraz nastepne lamerskie pytanie:
Czy płacę tylko raz, czy jest jakiś podział na odcinki pomiędzy Gorican przy granicy z Węgrami a zjazdem Sestanovac?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 28.07.2009 08:43

vazyl napisał(a):No to już wszysko rozumiem. Przy wjeździe tylko "bilet" i na podstawie tego "biletu" płacę przy opuszczaniu autostrady.
Teraz nastepne lamerskie pytanie:
Czy płacę tylko raz, czy jest jakiś podział na odcinki pomiędzy Gorican przy granicy z Węgrami a zjazdem Sestanovac?



Do Zagrzebia i od Zagrzebia

miasto ma darmowy ring
wierucha
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wierucha » 28.07.2009 09:01

Chyba wypróbuje ten patent :!:
Ale mam pytanko, czy można użyć karty płatniczej czy trzeba tylko kredytową i pytanko nr dwa czy tylko działa na kartę z chipem czy również z tradycyjnym paskiem magnetycznym :?:
Istotne bo posiadam takową (pasek magnetyczny) płatniczą :!:
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 28.07.2009 09:21

wierucha napisał(a):Chyba wypróbuje ten patent :!:
Ale mam pytanko, czy można użyć karty płatniczej czy trzeba tylko kredytową i pytanko nr dwa czy tylko działa na kartę z chipem czy również z tradycyjnym paskiem magnetycznym :?:
Istotne bo posiadam takową (pasek magnetyczny) płatniczą :!:

Podobno przyjmują tylko Zagrebacka Banka z nadrukowanym misiem. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone