Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ndrangheta
zbanowany
Posty: 404
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ndrangheta » 30.06.2009 21:52

:papa:
Ostatnio edytowano 26.11.2010 15:08 przez Ndrangheta, łącznie edytowano 1 raz
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004
No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 30.06.2009 22:02

Za cholerę nie rozumiem o co gościowi chodzi! Włożył Maestro i mu nie oddało? Potem włożył kartę kredytową i się bramka podniosła?
O co tutaj chodzi?
Oddało Maestro, ale nie podniosło bramki (dopiero kredytowa pomogła?)
Ludzie, piszcie jakiś z sensem, używając interpunkcji.
user
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) user » 30.06.2009 22:04

Mag napisał(a):czy zawsze są wyznaczone bramki do płacenia kartą, czy trzeba też przygotować się na kuny?


Nie zawsze, kartą możesz płacić gdy jest obsługa w budce - też nie potrzeba PIN-u
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 30.06.2009 22:10

Marek przeciesz to takie proste ,musisz najpierw wlozyc-najlepiej gleboko-jak ze szczescia uslyszysz klaksonow w ciul(moga byc fanfary)wtedy widzisz zielone swiatlo i do przodu :D och Marek Marek
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 30.06.2009 22:10

marek_k napisał(a):Za cholerę nie rozumiem o co gościowi chodzi! Włożył Maestro i mu nie oddało? Potem włożył kartę kredytową i się bramka podniosła?
O co tutaj chodzi?
Oddało Maestro, ale nie podniosło bramki (dopiero kredytowa pomogła?)
Ludzie, piszcie jakiś z sensem, używając interpunkcji.

Mniej nerwów trochę zastanowienia :wink: .
Przecież wiadomo, że jak włożył kartę i by jej nie oodało nie pchał by drugiej. Poprostu nie akceptowało pierwszej karty z jakichś tam elektronicznych powodów, przecież to się zdarza. Miałem przypadek w Polsce, że na stacji dopiera trzecia karta zadziałała, a 20 minut później bezproblemowo robiłem duże zakupy tymi kartami które nie działały na stacji.
Ja korzystałem z tych bramek jak wracałem 3 dni temu bezproblemowo i uważam że to dobre rozwiązanie (nikt cię nie naciągnie), pokwitowanie dostajesz.
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 30.06.2009 22:22

Lechu67 napisał(a):Mniej nerwów trochę zastanowienia :wink: .
Przecież wiadomo, że jak włożył kartę i by jej nie oodało nie pchał by drugiej. Poprostu nie akceptowało pierwszej karty z jakichś tam elektronicznych powodów, przecież to się zdarza.


Jaki tam nerwów?
Zastanawianie się nic nie pomoże, jeżeli nie jest jasno napisane, że automat nie zaakceptował karty debetowej i ją zwrócił. Z postu bynajmniej nie wynika to wprost, chociaż domyślam się o co chodziło. Wolałbym wiedzieć na pewno, że nie czeka mnie sytuacja zatrąbienia na bramce, bo mi automat karty nie zwróci.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.06.2009 22:31

Ndrangheta napisał(a):Byłem w wielkim szoku, gdy w drodze powrotnej do Polski na autostradzie wyświetlały się napisy: "No cash, no out". Kasiory w formie materialnej u mnie zero, ale w plastiku jak trzeba. Nauczony doświadczeniami z ubiegłego roku jadę i widzę totalnie zmienioną organizację ruchu na bramkach za Zagrzebiem. Wrzucam bilet według instrukcji i wkładam Maestro w dziurę i nic......... Myślę, że nie chciało PIN-u to pewnie kredytowa przejdzie. Wkładam a zaraz klaksonów w ciul i widzę zielone światełko. Zero pinów i fajny kurs rozliczeniowy. Polecam wszystkim. Nikt nie oszuka.

Wg mnie tu wszystko jest jasne i nie wynika dla mnie z tego, że Ndrangheta nie zaakceptowało karty Maestro a to, że zdziwił się że mu kartę oddało bez wołania o PIN stąd próbował kredytówką.
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 01.07.2009 07:59

Trochę dziwna ta płatność, bo zawsze wymagany jest PIN lub podpis...
TU znajdziecie artykuł na podobny temat :)

P.S. Sąsiedzie :) DDW 37 :)
airhip
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) airhip » 01.07.2009 08:24

Płacenie kartą bez autoryzacji przez właściciela(PIN, podpis) spotkasz także w Polsce, np. podczas płacenia za parkingi przy centrach handlowych.
piwonek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwonek » 01.07.2009 09:11

Ciekawy jestem jak na takiej bramce policzy za przejazd samochodem z drugiej kategorii. W sierpniu jadę VW Multivanem i waham się przed przed użyciem bramek automatycznych. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?
Ndrangheta
zbanowany
Posty: 404
Dołączył(a): 16.06.2008
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ndrangheta » 01.07.2009 09:16

:papa:
Ostatnio edytowano 26.11.2010 15:07 przez Ndrangheta, łącznie edytowano 1 raz
marek_k
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 08.07.2004
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_k » 01.07.2009 09:49

Ndrangheta napisał(a):GOŚCIU marek_k !!! Podstawą do zrozumienia mojego tekstu jest umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nie mam pojęcia co znaczy Twój tekst o interpunkcji. Przczytaj jeszcze raz swoje wypociny i zastanów się trochę...

A teraz przetłumaczę z polskiego na polski. Może teraz zaczaisz o co chodzi:

Kredytówkę włożyłem tylko dlatego bo myślałem, że maestro nie przeszła autoryzacji z powodu braku żądania PIN. Okazało się, że niepotrzebnie, gdyż bramka już była otwarta, czego nie zauważyłem i stąd te "klaksonów w ciul". Co ciekawe trąbili tylko frustraci z PL-ką na rejestracji, dla których strata 15 sekund na autostradzie to tragedia.

Yskyerka! dziękuję i pozdrawiam :D


Wyluzuj trochę człowieku. Ten wątek jest bardzo ważny, więc sądzę, że każdemu czytającemu zależy na precyzyjnej informacji. Ty znasz okoliczności całej sytuacji, więc to co napisałeś wydaj Ci się wystarczające. Dla osób, które czerpią informacje tylko z Twojej relacji, Twój opis może być niejednoznaczny. Popatrz na to z innego niż Twój punkt widzenia. Czytanie ze zrozumieniem nic tu nie ma do rzeczy, chyba, że dla Ciebie "czytanie ze zrozumieniem" to to samo co "czytanie z domyślaniem i swobodną interpretacją dwuznaczności".

Ty w swoim poście wyraziłeś się mało precyzyjnie. Nigdzie nie piszesz, ani że bramka otworzyła się po włożeniu karty Maestro, ani też nie piszesz czy została Ci zwrócona.
Próbowałem przeczytać ze zrozumieniem i domyśliłem się, że powodem włożenia kart kredytowej był brak akceptacji karty debetowej. Wyobraź sobie, że ta kwestia jest bardzo ważna, bo nie każdy posiada klasyczną kartę kredytową.
Ktoś powyżej, także tak to zrozumiał, co tylko potwierdza, że nie wyraziłeś się jednoznacznie, bo jak w końcu napisałeś, Maestro została zaakceptowana, tylko nie zauważyłeś, że się bramka otworzyła.

Co do interpunkcji, to może jestem przewrażliwiony. Po prostu wydaje mi się, że dużo łatwiej byłoby zrozumieć sens niejednej forumowej wypowiedzi, gdyby w oczywistych miejscach, których uczono nas w szkole podstawowej, pojawiały się znaki przestankowe. Tym bardziej, że ich brak często zmienia logiczny sens wypowiedzi.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 01.07.2009 10:06

Bez podania PIN-u płacimy za bramki na A4 Katowice-Kraków. To jest normalka.
W tym wątku ważne jest tylko kolejność wykonywanych czynności.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 01.07.2009 10:32

a jaki bilet? bo mowa ,że wkładasz bilet , karte i wio
ale co to za bilet skąd go mamy?
piwonek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwonek » 01.07.2009 10:36

jarekrk napisał(a):a jaki bilet? bo mowa ,że wkładasz bilet , karte i wio
ale co to za bilet skąd go mamy?


Bilet pobierasz wjeżdżając na płatny odcinek autostrady (Biała kartka wielkości karty z paskiem magnetycznym).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone