Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.07.2009 17:31

Ndrangheta napisał(a):Co ciekawe trąbili tylko frustraci z PL-ką na rejestracji, dla których strata 15 sekund na autostradzie to tragedia.

Skąd to wiesz?
Bocian
zbanowany
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.07.2009 19:26

gospodarz napisał(a):
Ndrangheta napisał(a):Co ciekawe trąbili tylko frustraci z PL-ką na rejestracji, dla których strata 15 sekund na autostradzie to tragedia.

Skąd to wiesz?

Może jechali w kilka rodzin... :):):)
exit
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 01.07.2009 19:48

Gal napisał(a):Trochę dziwna ta płatność, bo zawsze wymagany jest PIN lub podpis...
TU znajdziecie artykuł na podobny temat :)

P.S. Sąsiedzie :) DDW 37 :)

W Hiszpanii np.na autostradach nie są honorowane wogóle karty typu Maestro,electron,itp.
Tylko wypukłe ( tez wypukłe debetowe).

Tylko u nas np.na A1 dajesz karte,czekasz na autoryzację,podpisujesz kwitek i dopiero jedziesz dalej- co wywołuje zdumienie turystów z europy zachodniej-)))

pozdrawiam
Adam,K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 05.07.2009 20:11

ma-r-lena napisał(a):Po takim wypróbowaniu i wytłumaczeniu w tym roku będą kolejki również do "Only Cards" :)

Nie ma. Uwierz. A jak sobie nie radzisz, to uczynna Pani Chorwatka stoi obok, aby Ci pomóc. 15 sekund i mijasz 30 minut stania. :D
sysgone
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 06.07.2009 22:28

W tym roku miałem możliwość przetestowania wszelkich form płatności na bramkach - i "cards only", i kunami, euro i w końcu kartą "u człowieka". W żadnym przypadku nie było problemów ani prób (jak w poprzednim roku) naciągnięcia mnie na dodatkowe koszta. Używałem Visy Electron.
TTT
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) TTT » 12.07.2009 12:17

Witam,
Do tej pory płaciłem gotowizną.
I chyba teraz przerzucę się na płatność kartą.
Mam karty Visa Electron MBanku i Pekao S.A. (dwie tak dla bezpieczeństwa :) - jak dobrze zrozumiałem powyzsz informacje to nie będę miał żadnych problemów z płatnością za pomocą tych kart ?
scrapp
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 12.07.2009 12:52

Tak z ciekawości czy bramki CARD ONLY są zawsze np. pierwsze z prawej jak podjeżdżamy?
tturek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tturek » 12.07.2009 13:12

też to wypróbowałem. zero kolejek, wjazd po prawej stronie, bilet ze zdjęciem na automacie którą stroną włożyć do dziurki, karta do drugiej dziurki. z szybkością światła karta wychodzi z powrotem. zero pinu. zapala się zielone światło, podnosi szlaban i można jechać
Saimek
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saimek » 12.07.2009 14:18

Ja jak placiłem na A2 kartą (zwykła electron a nie kredytówka) to tez bez pinu ani podpisu. Wszystko po to aby przyspieszyc proces ;)
Adam,K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 12.07.2009 15:48

Jeśli wjeżdżasz na pas dla kart, to z góry godzisz się na brak pinu lub podpisu. Gdyby wszyscy się podpisywali czy wbijaki pin, to tam pewnie też byłyby kolejki.
helen
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 25.07.2009 21:24

ma-r-lena napisał(a):Po takim wypróbowaniu i wytłumaczeniu w tym roku będą kolejki również do "Only Cards" :)

Nie ma :lol: rodacy nadal stoją uparcie do innych bramek, inne narody zresztą również 8O . Spore kolejki mijaliśmy wracając wczoraj z Chorwacji, a przy bramkach samoobsługowych zero aut, pusto. Dla mnie szok... po 20 aut w kilku kolejkach stało, a my myk i juz po drugiej stronie

:D
pioszczep
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 25.07.2009 21:56

Dzisiaj wypróbowałem to pod Zagrzebiem. Kolejka do "normalnych" bramek a ja myk boczkiem, i ani się obejrzałem jak już dalej jechałem sobie bez najmniejszych problemów. Skanowanie karty płatniczej - błyskawiczne co mnie początkowo lekko przestraszyło. Niestety only card spotkałem tylko raz, własnie koło Zagrzebia.
bogas
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 25.07.2009 23:12

piwonek napisał(a):Ciekawy jestem jak na takiej bramce policzy za przejazd samochodem z drugiej kategorii. W sierpniu jadę VW Multivanem i waham się przed przed użyciem bramek automatycznych. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

No wlasnie moze dlatego nie ma kolejek. ;)
A przejezdzal ktos pezez bramki 'cards only' z box'em?
Liczy I-wsza kategorie? Bo z box,em mam onad 1,9m i to grubo.
Sloniowatty
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 26.07.2009 08:17

helen napisał(a):

Nie ma :lol: rodacy nadal stoją uparcie do innych bramek, inne narody zresztą również 8O . Spore kolejki mijaliśmy wracając wczoraj z Chorwacji, a przy bramkach samoobsługowych zero aut, pusto. Dla mnie szok... po 20 aut w kilku kolejkach stało, a my myk i juz po drugiej stronie

:D
potwierdzam, w ostatnią sobote jechalem, przejezdzalem przez "only cards", karta bankomatowa VISA PKO BP, bezproblemowo, bezkolejkowo...
Kwiotek
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 26.07.2009 09:48

bogas napisał(a):
piwonek napisał(a):Ciekawy jestem jak na takiej bramce policzy za przejazd samochodem z drugiej kategorii. W sierpniu jadę VW Multivanem i waham się przed przed użyciem bramek automatycznych. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?

No wlasnie moze dlatego nie ma kolejek. ;)
A przejezdzal ktos pezez bramki 'cards only' z box'em?
Liczy I-wsza kategorie? Bo z box,em mam onad 1,9m i to grubo.

Ja jechałem z boxem a obok kumpel bez boxa i zawsze liczyło nas tak samo.
Ja miałem 163 cm auto + 10 cm bagażnik + ok 50cm box obok na dachu stała antena CB 150 cm.
Kartą płaciłem tylko raz jak wracałem z Cro przed Zagrzebiem i powiem tak, że korek był duży, kolejka do płacenia kartą była co prawdę krótsza ale było mniej kas i posuwałem się wolniej o tych którzy pojechali na płatność gotówką tam było więcej kas, kolejka była tam dłuższa ale posuwała się sprawniej w sumie wyszło na mały plus płacąc kartą ale nie była to jakaś oszałamiająca różnica.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022