Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.07.2009 17:31

Ndrangheta napisał(a):Co ciekawe trąbili tylko frustraci z PL-ką na rejestracji, dla których strata 15 sekund na autostradzie to tragedia.


Skąd to wiesz?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: No jakiś ograniczony jestem !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.07.2009 19:26

gospodarz napisał(a):
Ndrangheta napisał(a):Co ciekawe trąbili tylko frustraci z PL-ką na rejestracji, dla których strata 15 sekund na autostradzie to tragedia.


Skąd to wiesz?

Może jechali w kilka rodzin... :):):)
exit
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) exit » 01.07.2009 19:48

Gal napisał(a):Trochę dziwna ta płatność, bo zawsze wymagany jest PIN lub podpis...
TU znajdziecie artykuł na podobny temat :)

P.S. Sąsiedzie :) DDW 37 :)


W Hiszpanii np.na autostradach nie są honorowane wogóle karty typu Maestro,electron,itp.
Tylko wypukłe ( tez wypukłe debetowe).

Tylko u nas np.na A1 dajesz karte,czekasz na autoryzację,podpisujesz kwitek i dopiero jedziesz dalej- co wywołuje zdumienie turystów z europy zachodniej-)))

pozdrawiam
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 05.07.2009 20:11

ma-r-lena napisał(a):Po takim wypróbowaniu i wytłumaczeniu w tym roku będą kolejki również do "Only Cards" :)

Nie ma. Uwierz. A jak sobie nie radzisz, to uczynna Pani Chorwatka stoi obok, aby Ci pomóc. 15 sekund i mijasz 30 minut stania. :D
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 06.07.2009 22:28

W tym roku miałem możliwość przetestowania wszelkich form płatności na bramkach - i "cards only", i kunami, euro i w końcu kartą "u człowieka". W żadnym przypadku nie było problemów ani prób (jak w poprzednim roku) naciągnięcia mnie na dodatkowe koszta. Używałem Visy Electron.
TTT
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TTT » 12.07.2009 12:17

Witam,
Do tej pory płaciłem gotowizną.
I chyba teraz przerzucę się na płatność kartą.
Mam karty Visa Electron MBanku i Pekao S.A. (dwie tak dla bezpieczeństwa :) - jak dobrze zrozumiałem powyzsz informacje to nie będę miał żadnych problemów z płatnością za pomocą tych kart ?
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 12.07.2009 12:52

Tak z ciekawości czy bramki CARD ONLY są zawsze np. pierwsze z prawej jak podjeżdżamy?
tturek
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tturek » 12.07.2009 13:12

też to wypróbowałem. zero kolejek, wjazd po prawej stronie, bilet ze zdjęciem na automacie którą stroną włożyć do dziurki, karta do drugiej dziurki. z szybkością światła karta wychodzi z powrotem. zero pinu. zapala się zielone światło, podnosi szlaban i można jechać
Saimek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Saimek » 12.07.2009 14:18

Ja jak placiłem na A2 kartą (zwykła electron a nie kredytówka) to tez bez pinu ani podpisu. Wszystko po to aby przyspieszyc proces ;)
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 12.07.2009 15:48

Jeśli wjeżdżasz na pas dla kart, to z góry godzisz się na brak pinu lub podpisu. Gdyby wszyscy się podpisywali czy wbijaki pin, to tam pewnie też byłyby kolejki.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 25.07.2009 21:24

ma-r-lena napisał(a):Po takim wypróbowaniu i wytłumaczeniu w tym roku będą kolejki również do "Only Cards" :)


Nie ma :lol: rodacy nadal stoją uparcie do innych bramek, inne narody zresztą również 8O . Spore kolejki mijaliśmy wracając wczoraj z Chorwacji, a przy bramkach samoobsługowych zero aut, pusto. Dla mnie szok... po 20 aut w kilku kolejkach stało, a my myk i juz po drugiej stronie

:D
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 25.07.2009 21:56

Dzisiaj wypróbowałem to pod Zagrzebiem. Kolejka do "normalnych" bramek a ja myk boczkiem, i ani się obejrzałem jak już dalej jechałem sobie bez najmniejszych problemów. Skanowanie karty płatniczej - błyskawiczne co mnie początkowo lekko przestraszyło. Niestety only card spotkałem tylko raz, własnie koło Zagrzebia.
bogas
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogas » 25.07.2009 23:12

piwonek napisał(a):Ciekawy jestem jak na takiej bramce policzy za przejazd samochodem z drugiej kategorii. W sierpniu jadę VW Multivanem i waham się przed przed użyciem bramek automatycznych. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?


No wlasnie moze dlatego nie ma kolejek. ;)
A przejezdzal ktos pezez bramki 'cards only' z box'em?
Liczy I-wsza kategorie? Bo z box,em mam onad 1,9m i to grubo.
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 26.07.2009 08:17

helen napisał(a):
ma-r-lena napisał(a):Po takim wypróbowaniu i wytłumaczeniu w tym roku będą kolejki również do "Only Cards" :)


Nie ma :lol: rodacy nadal stoją uparcie do innych bramek, inne narody zresztą również 8O . Spore kolejki mijaliśmy wracając wczoraj z Chorwacji, a przy bramkach samoobsługowych zero aut, pusto. Dla mnie szok... po 20 aut w kilku kolejkach stało, a my myk i juz po drugiej stronie

:D
potwierdzam, w ostatnią sobote jechalem, przejezdzalem przez "only cards", karta bankomatowa VISA PKO BP, bezproblemowo, bezkolejkowo...
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 26.07.2009 09:48

bogas napisał(a):
piwonek napisał(a):Ciekawy jestem jak na takiej bramce policzy za przejazd samochodem z drugiej kategorii. W sierpniu jadę VW Multivanem i waham się przed przed użyciem bramek automatycznych. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?


No wlasnie moze dlatego nie ma kolejek. ;)
A przejezdzal ktos pezez bramki 'cards only' z box'em?
Liczy I-wsza kategorie? Bo z box,em mam onad 1,9m i to grubo.


Ja jechałem z boxem a obok kumpel bez boxa i zawsze liczyło nas tak samo.
Ja miałem 163 cm auto + 10 cm bagażnik + ok 50cm box obok na dachu stała antena CB 150 cm.
Kartą płaciłem tylko raz jak wracałem z Cro przed Zagrzebiem i powiem tak, że korek był duży, kolejka do płacenia kartą była co prawdę krótsza ale było mniej kas i posuwałem się wolniej o tych którzy pojechali na płatność gotówką tam było więcej kas, kolejka była tam dłuższa ale posuwała się sprawniej w sumie wyszło na mały plus płacąc kartą ale nie była to jakaś oszałamiająca różnica.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone