Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 28.07.2009 09:22

wierucha napisał(a):Chyba wypróbuje ten patent :!:
Ale mam pytanko, czy można użyć karty płatniczej czy trzeba tylko kredytową i pytanko nr dwa czy tylko działa na kartę z chipem czy również z tradycyjnym paskiem magnetycznym :?:
Istotne bo posiadam takową (pasek magnetyczny) płatniczą :!:



Działa z wszelkimi kartami z paskiem magnetycznym, kredytowa, bankomatowa, debetowa itp.
z chipem nie sprawdzałem bo nie mam, pewnie też jak jest konkretna nazwa wskazana - Visa, Maestro, Master itd.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 28.07.2009 09:41

Karty z chipem i tak mają pasek magnetyczny..no przynajmniej moja z mBanku ma..
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 28.07.2009 09:43

Karta z chipem tekże posiada pasek magnetyczny więc jeśli terminal nie "obsługuje chipów" to zeskanuje z paska.
Michał_yzf
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał_yzf » 28.07.2009 10:00

Bahama napisał(a):
wierucha napisał(a):Chyba wypróbuje ten patent :!:
Ale mam pytanko, czy można użyć karty płatniczej czy trzeba tylko kredytową i pytanko nr dwa czy tylko działa na kartę z chipem czy również z tradycyjnym paskiem magnetycznym :?:
Istotne bo posiadam takową (pasek magnetyczny) płatniczą :!:



Działa z wszelkimi kartami z paskiem magnetycznym, kredytowa, bankomatowa, debetowa itp.
z chipem nie sprawdzałem bo nie mam, pewnie też jak jest konkretna nazwa wskazana - Visa, Maestro, Master itd.


O jak zwykłą płątniczą też można to super, bo niestety nie posiadam ani debetowej ani kredytowej :D
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 28.07.2009 12:04

Wklejam jeszcze jeden przydatny link odnośnie płatności i oszustw na bramkach:

TUTAJ LINK
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 28.07.2009 13:11

pablo2222 napisał(a):
wierucha napisał(a):Chyba wypróbuje ten patent :!:
Ale mam pytanko, czy można użyć karty płatniczej czy trzeba tylko kredytową i pytanko nr dwa czy tylko działa na kartę z chipem czy również z tradycyjnym paskiem magnetycznym :?:
Istotne bo posiadam takową (pasek magnetyczny) płatniczą :!:

Podobno przyjmują tylko Zagrebacka Banka z nadrukowanym misiem. :lol:


pablo ma racje, ale jeżeli chodzi o karty z chipami :) to przyjmują tylko karty Splitsko-Dalmatinska Banka niebieskie z narysowanym krawatem w biało czerwoną szachownicę :)

pozdrawiam
chiesa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2009
Karty Chipowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) chiesa » 13.08.2009 15:36

Witam,

czy można na bramkach bez problemu płacić nowymi kartami chipowymi?
macie jakieś doświadczenia.
Karty chipowe mają chyba dodatkowo pasek magnetyczny ale czy jest on używany jeżeli jest chip?


pozdrowienia
Cyborg
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cyborg » 13.08.2009 15:51

Czesc,
Płaciłem kredytówką mBanku z chipem i nie było żadnego problemu.
Pzdr,
Użytkownik usunięty
Re: Karty Chipowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2009 15:53

chiesa napisał(a):Witam,

czy można na bramkach bez problemu płacić nowymi kartami chipowymi?
macie jakieś doświadczenia.
Karty chipowe mają chyba dodatkowo pasek magnetyczny ale czy jest on używany jeżeli jest chip?


pozdrowienia


Można bez problemu WSZYSTKIMI :!:
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 13.08.2009 20:44

To jest Forum przez F! Dzięki Waszym radom wykorzystałam płatności kartą w automatach za odcinki autostrad- kartą z chipem, żadnych pinów, podobnie w Ravca - u pana w okienku też kartą z chipem bez żadnych podpisów ani pinów; wracając 10.08 przed Zagrzebiem na stanowiskach kartowych nie było ani jednego auta, tylko śmignęliśmy, a potem machanko papa do kolejki cashowej - do każdego stanowiska było przynajmniej po 20 aut. Jesteście bezcenni!!
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 13.08.2009 21:29

broz_tito napisał(a):Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego 95% kierowców nie płaci kartą ??
Ja próbuje znaleźć odpowiedź, ale nie potrafię...

Owczy pęd i tyle - człowiek jest zwierzęciem stadnym :wink:
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009
Re: Karty Chipowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 14.08.2009 10:07

chiesa napisał(a):Karty chipowe mają chyba dodatkowo pasek magnetyczny ale czy jest on używany jeżeli jest chip?

Karty chipowe mają pasek magnetyczny i jest on używany w terminalach bez czytnika chipowego.

W cywilizowanych sklepach karty chipowej nie oddajesz kasjerce tylko osobiście wkładasz do pinpada.
Przetestowane w czeskich Tesco i w jednym Lidlu w PL.
Cygnus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.07.2009
kilka uwag odnosnie podrozy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cygnus » 20.08.2009 12:24

Witam,

Wracalem w sobote i mam kilka uwag-

Przed Zagrzebiem byla informacja swietlna zeby uzywac bramek do platnosci karta,
nie bardzo zalapalem i polecialem dalej bo nie widzialem zadnych problemow, korek zaczal sie jakie kilometr dalej - i stalem okolo 30 -45 minut, a wystarczylo przeleciec przez bramki dla platnosci karta. Polecam kazdemu kto bedzie wracal.

Kolejne bramki przed granica ze Slowenia i znowu 30 - 40 minut stania.
Moze da sie zjechac wczesniej i objechac ... ?! warto sprawdzic.

Objazd przez Mureck w porownaniu ze staniem na Chorwackich bramkach to bajka.

Swoja droga mogliby wprowadzic winiety byloby wygodniej, ale pewnie mniej kasy by mogli pobierac.

Cygnus
PasyChrzanów
KONTO ZAWIESZONE
Posty: 16
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PasyChrzanów » 21.08.2009 14:44

Chyba nie będe orbinalny jak napisze że też płaciłem kartą, ale będe za orginalny jak opowiem że wziąłem bilet z automatu i nie zapłaciłem! - ale po kolei. W drodze "do" płaciłem kartą na I oddcinku płatnym. Czyli od granicy do Zagrzebia. Wracając z Biogradu wjechałem na autostrade bramką "No Cash" pobrałem karte i w droge. Zbliżając się do Zagrzebia pilnowałem żeby wjechać na bramki "No Cash" - oki są - jade dalej. Zbliżam się do szlabanu (ale tam nie było żadnej budki, ani jakiegoś słupka z automatem ?). Szlaban zamknięty, za mną stoi chorwat, ani cofnąć. Za chwile chorwat się troche cofnął i pojechał w lewo drogą bez szlabanu, ja chciałem za nim, ale bramka w tym czasie się otwarła ? No to jade, jade, i jade - cały czas w zdłuż autostrady. I wkońcu wjechałem z powrotem na autostrade, ale już za bramkami ? No i nie wiem co jest grane. Wszystko tak się szybko działo. Nic to - jade dalej. Za Zagrzebiem znowu bramki, i znów biorę bilecik. Przed granicą ładnie płace kartą za oddcinek "z Zagrzebia do granicy", ale co z tamtym ? A no mam go w domu i ?????? przyjedzie teraz CIA i mnie aresztują ????
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2009 15:23

Nieee...przyjdzie do domu fakturka ze zdjęciem z kamerki :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Na autostradach w Chorwacji - pas "Only Cards" - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone