Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2016 16:32

Tam są bardzo fajne plaże bez tłumów dreptających po promenadzie choć ścieżka dookoła wyspy jest...polecam plażę zaraz koło straży pożarnej lub z drugiej strony naprzeciw Zatoglav/Razanj..jest tam tez przy samej plaży Buddha Bar gdzie w cieniu przy zimnym kufelku można posiedzieć :wink:
Droga jest jednokierunkowa od strony straży pożarnej, możesz tam podjechać ale nie zawsze trafisz na miejsce choć pamiętam, że było sporo wolnych. Wiele miejsc jest pozastawianych kamiennymi słupkami ale pamiętam, że i tak trochę tych miejsc było.
Jak będziesz tak kręcił się samochodem do plaż to polecam podjechać do Kanicy jeżeli masz dzieci. W Kanicy jak i Grbasticy są najlepsze plaże dla dzieci w tych okolicach według mnie ale Rogoźnica nie ma się czego wstydzić pod tym względem.
A co do wymiany pieniędzy - zawsze robiłem to w banku.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.07.2016 20:40

alechandro napisał(a): nie zawsze trafisz na miejsce

Kiedyś bez problemu parkowało się na drodze od strony zatoki, ale potem zrobili tam płatne parkingi.
Fajne miejsce parkingowe, mało znane i nieoblegane było na szczycie wzgórza, nad kościołem. Wszędzie tak samo blisko było, tylko trochę wspinaczki przy powrocie czeka:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2016 23:50

Właśnie weldon pisałem o tym szczycie mniej więcej...mało tam miejsc bo choć płatnych parkingów na samej górze nie ma to pozastawiali teren wzdłuż pobocza kamiennymi słupkami, które niektórzy i tak wywalali w las... :mrgreen:
Płatny parking jest właśnie od strony zatoczki...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.07.2016 09:24

alechandro napisał(a):pozastawiali teren wzdłuż pobocza kamiennymi słupkami

Pięknie :D To się nazywa: frontem do klienta.
Tam, gdzie zawsze parkowałem za darmo zrobili płatne parkingi i postawili studenciaków obierających opłatę.
Trafiłem na przerwę obiadową chyba, bo po 15 minutach czekania zamknąłem samochód i poszedłem w obchód wyspy.
Oczywiście jak wróciłem to okazało się, ze do sprzedaży biletów chętnych nie było, za to do wystawienia kary za brak opłaty od razu się znaleźli.
Wręczyłem ten kwitek pierwszemu napotkanemu bileciarzowi i powoli i wyraźnie powiedziałem gdzie ma go sobie wsadzić :)
Pojadę jak zaczną szanować turystów, a nie kamienie im podkładać pod nogi ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2016 11:36

Plusem jest to, że w tym miejscu nie grozi odholowanie dlatego te słupki wywalają w las... :wink:
Te kary a raczek kwitki nie mają żadnej wartości, nie ma co się tymi karami przejmować...
Faktem jest, że jest coraz gorzej i nawet jak chcesz pojechać do innej mieściny na kolację z takiego Sevidu to trzeba uważać gdzie się parkuje bo po powrocie można zobaczyć swój samochód w powietrzu opatulony pasami z każdej strony :mrgreen:
To jest nienormalne, w Italii nawet tego nie ma a przynajmniej nie w takim stopniu, że posuną się do odholowania samochodu...tam dbają o turystów...w Weronie zaparkowałem w miejscu gdzie grozi odholowanie ( nie zauważyłem tabliczki ) ale po powrocie po 3 godzinach, Pan pouczył mnie aby wystrzegać się tego bo, no właśnie co...mówił z uśmiechem i nie nałożył nawet kary bo jak stwierdził - osiągnie skutek odwrotny od zamierzonego, szacun...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.07.2016 13:47

alechandro napisał(a):w Italii nawet tego nie ma

Tam to się opłaca samolotem lecieć i na miejscu coś wypożyczyć, co wychodzi taniej, niż tłuc się własnym :)
Jedynie co, bo z parkingami nie ma problemu, to lekko trzeba uważać na obyczaje miejscowych.
Ale bez przesady. Dziewczyny trochę margały na włoskich kierowców, ale ogólnie dały radę :)
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 12.07.2016 13:37

Czyli Panowie piszecie, że na górze koło kościoła coś się powinno dać znaleźć ... w takim razie tam będę szukał :D .
Alechandro mam dzieci ale w wieku już "wyższym" tzn. 16 i 2x13 więc dla nich plaża nie musi być super płaska i woda płytka tylko tak jak dla dorosłych. Czy orientujecie się gdzie z fajką najlepiej popływać by flory i fauny nieco pod wodą pooglądać w Rogoźnicy?
Co do plaż to chętnie posłucham rad o takowych fajnych w okolicy bo rzeczywiście często jedziemy autem gdy jest coś interesującego w okolicy - taką fajną plażą jest np. Mokalo obok Orebicia z zatopionym statkiem dla nurkujących i niewielkim basenem ze słodką wodą na brzegu.
Inna pytanie dotyczy internetu - nie bardzo rozumiem powód problemu technicznego mojego gospodarza, który wszak mnie poinformował zawczasu że nie ma wi-fi. Czy w mieście jest jakaś strefa wolnego netu? człek się już tak przyzwyczaił do sieci w smartfonie, że będzie trudno nie sprawdzić poczty czy informacji z kraju bez płacenia za megabajty :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2016 14:28

Z takimi dzieciakami, to bym poleciał na Lozice albo za Marinę, na sam skraj półwyspu. Lozice to betonowe tarasy i drabinki, za to przepięknie postrzępione skały i dużo swobody w pływaniu, bo mało ludzi.
Plaża za Mariną jest dość odległa, za to oferuje trochę cienia i czystej wody, już niemal poza zatoką, gdzie jednak sporo statków pływa i nie wiem, czy tam jest sens się kąpać :)
A jeśli szukasz ciszy, spokoju, przepięknej wody i trochę atrakcji, to zerknij tu: https://www.google.pl/maps/@43.6409325,15.9462873,16z
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2016 16:19

Niekoniecznie weldon...od strony zachodniej wyspy plaża jest skalista i tam można ponurkować a przy okazji wiele zobaczyć...to zresztą ulubione miejsce wędkarzy a popołudniami jest zdecydowanie mniej ludzi na tych skałach.Co do Lozicy - sporo musiałby przejść w stronę Zecevo ale to też ciekawe miejsce. Woda jednak bardziej przejrzysta jest przy zachodnim brzegu wysepki bo to zatoczka. Lozica to już bardzo wzburzona woda przez co nie jest tak przejrzysta...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 12.07.2016 17:51

Co ja zrobię, że uważam Lozice za najpiękniejszą plaże w Rogoznicy :D
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 15.07.2016 19:48

Widzę tu fana Lozicy i praktycznego znawce wody przejrzystszej, obaj mi jednak pomagacie pisząc jak powyżej Panowie, za co dziękuję :D .
Weldon przejrzałem twoje zapiski sprzed 6 lat z Rogoznicy i nie tylko, jestem pod względem robienie zdjęć doceniania smaczków detali i widoków bardzo podobny w używaniu aparatu. Już wiem dzięki Tobie, że zobaczyć trzeba Klis i Salone oraz na Ciovo miejsce o nazwie Gospe od Prizidnice - czegoś takiego zawsze szukam gdy jeździjmy do Chorwacji. To będzie nasz piąty raz i bardzo bym chciał zobaczyć kolejne tak piękne miejsca jak dotąd. Tym razem wypadowo z Rogoznicy na pewno Trogir i Split bo to chyba ostatnie duże miasta warte zobaczenia, których jeszcze nie "zaliczyliśmy". Rok temu było Pakostane i po Krka na wschodzie, Kornati na zachodzie, Pag na północy i Szybenik na południu i kilka innych w środku ogarnęliśmy. Wracamy w ten region, bo wiem że ma jeszcze wiele do zaoferowania poza tymi dwoma wspomnianymi wcześniej miastami. Dlatego za każdą cenną wzmiankę o pięknym widokowo i zabytkowo miejscach będę wdzięczny.
Stąd moje pytanie na co też mam zwrócić uwagę w podanym linku - Mur w Ostricy ?- wygląda bardzo obiecująco i nie znam tego miejsca. Tam można przejechać dalej na półwysep czy droga zagrodzona- zdjęcia z "wody na ląd" pokazują jakoby było tam ogrodzenie? Jak rozumiem będzie gdzie tam popływać karimatę rozłożyć?
Alechandro byłeś chyba w Rogoźnicy później niż Weldon - co Ty byś polecił na wypady :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.07.2016 20:06

Mur jest zamknięty, ale przez ogrodzenie przerzucona była drabinka.
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 15.07.2016 20:55

Pytam o drogę bo według googla jest tam droga - chyba gruntowa i biegnie dalej poza murem rozchodzi się na odnogi na półwyspie aż do jego końca czyli ktoś tam jakoś jeździ. A co powiesz o tym miejscu aby popływać i poleżeć - tylko ostre skały czy jest trochę równiejszego brzegu? Jakiś parking "gruntowy" pod murem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2016 22:35

A nie wiem kiedy weldon był po raz pierwszy ale ja po raz pierwszy zawitałem tam w 2002 roku, potem byłem jeszcze trzy razy...Rogoźnica z 2002 to zupełnie inna Rogoźnica niż teraz. Wtedy był spokój i umiarkowany ruch, dużo dzikości za Marina a teraz sama komercja niczym nie różniąca się od takiego Primostenu, który jednak jestem pięknym miastem i zasługuje na swoją popularność. Teraz Rogoźnica to plaże których kiedyś nie było, apartamenty, które nie stały i hotele w miejscach w których nikt nie pomyślałby, że mogą się pojawić.
Co mogę polecić Tobie na wypady ? Nie polecę czegoś o czym już byś nie wiedział, ja po plażowaniu wsiadałem w samochód ( do tej pory to praktykuję ) i jeżdżę wzdłuż wybrzeża...jeżeli lubisz urokliwe miejsca na urlop to polecam zobaczyć okoliczne miejscowości, które kiedyś możesz wykorzystać jako punkt pobytu urlopowego. Chodzi mi o Razanj, Sevid, Kanicę oraz Sparadici. Polecam wjechać do Sparadici, usiąść w kawiarence i wypić kawę. Wsłuchaj się w tą ciszę jaka tam panuje i przejdź się wzdłuż miejscowości aby zobaczyć jaka pedanteria tam panuje. Dużo tam sobie śpiewają za apartamenty ale warto. Moim numerem jeden w tych okolicach jest jednak Sevid, po prostu wszystko mnie tam cieszy a najbardziej to, że wieczorem nawet latarni nie ma i trzeba sobie pomagać latarkami aby się poruszać :wink:
A co do okolic tego muru to...nic specjalnego, dużo syfu tam zalega w zatoczkach a parkingu żadnego utwardzonego tam nie ma. Pamiętam jak kiedyś jeden Czech codziennie z rodzina tam jeździł plażować będą w Grebasticy i do tej pory zastanawiam się co on widział w tym miejscu...przed murem jeszcze jakoś to wygląda ale za murem zatoczka to syf niemiłosierny...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2016 10:39

Cześć.
Szukam plaży w Rogoźnicy i okolicach.
Jedynie Sepurine odwiedziliśmy z tych które nam się podobają.
Warunki to żwirek lub kamienista.
Nie znosimy betonowych typu Crljina lub z płyt kamiennych typu Lozica.
Czy Stupin Celine będzie ok ?
Może być z 5km od Rogoźnicy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone