Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Rogoznicę

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010
Pytanie o Rogoznicę

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 18.03.2012 18:02

W tym roku w 2 połowie sierpnia chcemy jechać do Rogoznicy, tym razem jedziemy w ciemno, w poprzednich latach mielismy rezerwację, a teraz chcemy tak własnie spróbować.
Już po wstepnych rozeznaniach na forum, wiem ze wybierzemy okolice ul. Zecevarskiej i Lozicy (tam podobno jest trochę cienia na plaży).
I teraz mam pytanie do tych co juz znają Rogoznicę. Gdzie najlepiej zatrzymać się i zacząć poszukiwania jakiegoś lokum? Jedziemy z młodą 7 lat i mam nadzieję że uda sie cos znaleźć w miarę szybko. Na miejscu chcemy być w niedzielę dopołudnia. Marzy mi się jakieś miejsce z widokiem na morze. Jak wyglądają te ulice w tych okolicach, dużo jest tam domów z widokiem na morze? Czy na ul. Zecevarskiej jest jakiś parking gdzie mozna zaparkować i zaczać poszukiwania? Będę wdzięczna za wskazówki. :)
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 18.03.2012 18:30

Chociaż Rogoznica nie jest najciaśniejszą miejscowością, to i tak zaparkowanie samochodu w okolicach ulicy Zecevarskiej lub Lozica do łatwych nie należy. Jeżeli planujecie sami szukać noclegu to najlepiej po skręcie w prawo z Jadranki do Rogoznicy przejechać około 250 metrów, minąć z lewej aptekę i skręcić ostro w pierwszą ulicę w prawo. Tą ulicą dojedziesz w końcu do Zeceva (za jakieś 3 kilometry) ale jak uda Ci się gdzieś zostawić samochód po drodze to zostaw. Morze będziesz miała po lewej stronie więc pozostanie Ci dojść do brzegu i idąc deptaczkiem wzdłuż niego szukać apartamentu przy plaży Sepurine. Lub po przejechaniu około kilometra - może dwóch zostawić samochód bez problemu na poboczu i analogicznie jak wcześniej poszukać noclegu przy Lozicy.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.03.2012 19:43

Na Lozicy cień jest tak do 8 rano i po 19 wieczorem.

Jeżeli potrzebujecie cienia, to albo plaże na wyspie, albo plaże za Mariną wchodzą w grę, w zatoce.

Zwłaszcza plaża za Mariną jest fajna, bo można się schować pomiędzy drzewami, albo rozłożyć nad wodą, na słońcu, za to kawałek trzeba dojść.

Plaża w zatoce, przed Mariną i Sepurine też tak za bardzo nie oferują cienia.

Pozdrawiam
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 18.03.2012 21:17

Dzięki za cenne wskazówki, na pewno się przydadzą, myślę że w niedzielę w godzinach dopołudniowych nie bedzie duzego ruchu w tych okolicach.
Co do cienia na plaży to oglądałam troche zdjęć zamieszczanych na forum tych własnie plaż Lozica i przy Zecevarskiej i wydaje mi się że było tam trcohę drzewek dajacych troche cienia :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.03.2012 22:02

Na Lozicy, w drzewkach, to jest knajpa, natomiast jest kilka rachitycznych kikucików, ale rzucają cień na ścieżkę wzdłuż plaży, a nie na plaże.

Położenie i zdjęcia ze wszystkich plaży w Rogoznicy, masz na visit-rogoznica.com.

Dla dzieci, jeśli jedziesz z dzieckiem, to Lozica tak sobie się nadaje.
Najlepsza jest Sepurine, albo ta za Mariną.

Sporo ludzi z dziećmi siedziało w wodzie na plaży wzdłuż promenady przed Mariną, ale, mz, to trochę za bardzo w centrum i tak sobie.

Prędzej już poszedłbym na wyspę, gdzie jest tez fajna plaża za portem, za skrętem drogi przez wyspę.

Jak znaleźlibyście coś na wyspie, to tam by było najfajniej.

Pozdrawiam
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 20.03.2012 09:53

Wybieram się do Rogoznicy na początku lipca, więc po powrocie będę pewnie mogła pomóc :) A na razie, to sama mam pytanie do bywalców, czy na wyspie są jakieś plaże z łagodniejszym zejściem do wody? Mamy zamówione app Ruzmarin na cypelku po wschodniej stronie wyspy
Kazikbol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 30.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazikbol » 12.05.2012 21:42

wikusia napisał(a): A na razie, to sama mam pytanie do bywalców, czy na wyspie są jakieś plaże z łagodniejszym zejściem do wody? Mamy zamówione app Ruzmarin na cypelku po wschodniej stronie wyspy

Witaj. Byłem dwa razy w Rogoznicy i oba razy na wyspie. W moim odczuciu to najlepsze miejsce jeśli cenisz spokój. Raz mieszkałem dosłownie na lewo od recepcji Ruzmarin, innym razem na plaży po drugiej stronie cypla. I te plażę Ci polecam, jest tam bardzo fajnie, jest zjeżdżalnia dla dzieci - 105 kg tatusie tez dają rade :) Ponieważ to mój pierwszy post na forum, postaram się nie zepsuć nic i wkleić fotki tej plaży. Widok koniec czerwca 2011 - jeszcze przed wakacjami w europejskich szkołach, było cicho, kameralnie i dużo miejsca :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bd1 ... 28dd4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8bb ... e2569.html
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 25.05.2012 23:36

Wielkie dzięki za info, Kazikbol :D Fajnie, że tam spokój, a i plażyczki z Twoich zdjęć mi się podobają :) już się nie mogę doczekać(jak dziecko)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.05.2012 07:05

Spokoju to tam mniej, za to, jeżeli lubisz widok na morze, to Sepurine.

Na tej stronie masz zdjęcia wszystkich plaż.

Pozdrawiam
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 08.06.2012 22:13

Witajcie!
Czy na plaży w Sepurine znajdę trochę cienia?? Do Rogoznicy jedziemy w ciemno około 11.08 i zastanawiam się, gdzie szukać w 1 kolejności, myślałam właśnie o ulicy Put Sepurine, tylko przy tej plaży nie widze wcale cienia, a my nie lubimy smażyć się cały czas na słońcu.
W ogóle się zastanawiam, czy jednak nie jechać gdzieś dalej na południe bliżej Makarskiej, tam więcej drzewek przy plaży...
ogólnie chcemy podzielić pobyt: tydzień własnie w Rogoznicy i tydzień w Breli lub Baskiej Wodzie. Wiem na pewno ze Makarska Riwiera jest cudna - już tam byłam, a jaka jest Rogoznica? Czy mnie nie rozczaruje? Może zamiast Rogoznicy wybrać inną miejscowość
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 09.06.2012 19:26

magda8867 napisał(a):Witajcie!
Czy na plaży w Sepurine znajdę trochę cienia?? Do Rogoznicy jedziemy w ciemno około 11.08 i zastanawiam się, gdzie szukać w 1 kolejności, myślałam właśnie o ulicy Put Sepurine, tylko przy tej plaży nie widze wcale cienia, a my nie lubimy smażyć się cały czas na słońcu.
W ogóle się zastanawiam, czy jednak nie jechać gdzieś dalej na południe bliżej Makarskiej, tam więcej drzewek przy plaży...
ogólnie chcemy podzielić pobyt: tydzień własnie w Rogoznicy i tydzień w Breli lub Baskiej Wodzie. Wiem na pewno ze Makarska Riwiera jest cudna - już tam byłam, a jaka jest Rogoznica? Czy mnie nie rozczaruje? Może zamiast Rogoznicy wybrać inną miejscowość


Rogoźnica to moje ukochane miejsce :-), ale w tym roku ruszamy właśnie niżej, do Podacy. Polecam Rogoźnicę, bo w rezultacie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Co do plaży, to raczej cienia na niej nie uświadczysz, ale my posiłkowaliśmy się taką parasolką-namiotem i było ok. Z pewnością dacie radę bez drzewek :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2012 19:41

Parasolka - namiot to lokal należący do Luki...ponieważ Luka ma syna darmozjada i sam już nie wyrabiał - odstąpił lokal w dzierżawę...knajpa trafiła na szczęście w dobre ręce za rybkę płaci się na ogół nie za wagę ale za sztukę i to jest duży plus :wink:
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 10.06.2012 10:31

Pytanie mam jeszcze do Weldona i tych co już kilka razy byli w Rogoznicy.
Gdybyśmy chcieli szukać noclegu na wyspie to wjeżdżajac, gdzie najlepiej zaparkować? Czy na wyspie jest bardzo ciasno? zastanawiam się czy przybyć w niedzielę czy sobotę dopołudnia, ale chyba w niedzielę będzie mniejszy ruch?
Na wyspie jak pisze Weldon jest więcej cienia, ale chyba nie ma widoku na pełne morze? A woda też jest taka czyściutka i przeźroczysta?
Ze zdjęć jakoś bardziej podoba mi sie plaża lozica ale tam rzeczywiscie dla dziecka trochę gorzej, bo nie ma łatwego zejścia i pewnie więcej jezowców.
A jak się kierować z Jadranki żeby wjechać właśnie na Lozicę i np tam najpierw poszukać a potem moze dalej jechać w kierunku wyspy. Jak radzicie?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 10.06.2012 14:28

alessandro1977 napisał(a):Parasolka - namiot to lokal należący do Luki...ponieważ Luka ma syna darmozjada i sam już nie wyrabiał - odstąpił lokal w dzierżawę...knajpa trafiła na szczęście w dobre ręce za rybkę płaci się na ogół nie za wagę ale za sztukę i to jest duży plus :wink:

8O Mówię o takiej parasolce kupionej w decathlonie :lol: Ona ma taką kurtynę, którą się przykłada kamieniami, a zajmuje mniej miejsca na plaży niż tradycyjny namiocik przeciwsłoneczny :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 10.06.2012 14:31

magda8867 napisał(a):Gdybyśmy chcieli szukać noclegu na wyspie to wjeżdżajac, gdzie najlepiej zaparkować? Czy na wyspie jest bardzo ciasno? zastanawiam się czy przybyć w niedzielę czy sobotę dopołudnia, ale chyba w niedzielę będzie mniejszy ruch?

Proponuję dojechać do ronda przed wjazdem na wyspę i tam zaparkować i poszukać kwatery. A ludzi tam zawsze pełno :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone