Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Petrčane - pytanie o miejscowośc, atrakcje ! :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bananek56
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.04.2012
Petrčane - pytanie o miejscowośc, atrakcje ! :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bananek56 » 01.04.2012 13:02

Witam, jestem tutaj nowa i mam do Was starych bywalców w Chorwacji kilka pytań. Jadę pierwszy raz do Chorwacji w sierpniu tego roku z chłopakiem. Jedziemy do Petrčane, ponieważ to miasteczko od pierwszego wrażenia nas zachwyciło. Mam do Was kilka pytań :)

Czy ktoś z Was tam już był? Chodzi mi głowienie o atrakcje turystyczne w miasteczku ale też poza nim. Wiem że do Zadaru jest tylko 13 km, to zawsze można tam jechać. Słyszałam że niedaleko są też wodospady, ale nie za bardzo wiem czy z Petrčane jest tam jakiś dobry dojazd? Jedziemy niestety bez samochodu, i bedziemy sobie musieli jakoś inaczej radzić.

Czy jest możliwość wypożyczenia skuterów/rowerów? Jeżeli ktoś wie w jakiej cenie to byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informacje :)
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 01.04.2012 13:57

Gratuluję wyboru.
Petrćane to sympatyczna miejscowość, co do wypożyczalni jednośladów to takowych nie zauważyłem, co nie znaczy, że takich tam nie ma - po prostu nie rozglądałem się za nimi. Na pewno było tam połączenie autobusowe z Zadarem, a tam z pewnością będzie więcej możliwości skorzystania z komunikacji publicznej. Sam Zadar wart jest zwiedzenia, można również wybrać się do pobliskiego Ninu. Troszkę dalej na południe znajdują się wodospady na rzece, Krka, jednak bez samochodu wycieczka tam może zając trochę więcej czasu.
Ja w Petrćanach zatrzymywałem się trzykrotnie na kilkudniowy pobyt na tamtejszym kempingu i niewykluczone, że znowu kiedyś tam zajrzymy.
pozdrawiam :)
bananek56
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bananek56 » 01.04.2012 14:19

Dziękuje za odpowiedz, już się nie mogę doczekać wyjazdu. A czy jest tam może jakaś informacja turystyczna? Kurde, szkoda że będzie cieżko zobaczyć te wodospady, bo słyszałam że są imponujące. Napewno do zadaru choć na jeden dzień się wybierzemy, bo szkoda nie zwiedzić kiedy jesteśmy tak blisko :)
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 01.04.2012 20:38

Byliśmy w zeszłym roku w tej miejscowości i powiem, że bez środka transportu ciężko się poruszać po okolicy. O ile do Zadaru to pewnie jakiś PKS jeździ (przystanek jest w centrum przy informacji turystycznej i Konzumie) to wybrać się na inną plażę, zwiedzić wyspę Pag czy nasmarować się leczniczym błotem w Ninie będzie naprawdę ciężko. Ja osobiście pomyślałbym o innym miejscu. Poprzednio byliśmy w Tucepi i przez większość pobytu samochód stał na parkingu. W Petrćane codziennie był w ruchu.
bananek56
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bananek56 » 01.04.2012 20:41

No właśnie myśleliśmy o innym miejscu, ale jakoś to nam do gusty przypadło :) no to najwyżej pojedziemy tylko do Zadaru, i jeszcze dowiemy się dokąd jezdza PKS. na pewno chcieliśmy zwiedzić Zadar, a reszta to może poczekać na inny wyjazd, bo to na pewno nie ostatni :))
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 01.04.2012 20:42

A jeśli mogę spytać z czystej ciekawości - co was w tej miejscowości urzekło?
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 01.04.2012 22:00

Właśnie to, że jest trochę na uboczu. Spokojna plaża, jednak nie ta miejska, lecz ta po drugiej stronie cypla z hotelem Pinia. Mniej ludzi niż na miejskiej plaży, czysta woda i ciekawe dno do podziwiania podczas pływania z maską i rurką. Przy sprzyjającym wietrze w nocy było słychać "Morskie orgule" z Zadaru. Kilka sympatycznych knajpek, lodziarnia z sympatyczną obsługą i pysznymi lodami.
Owszem samochód w tym miejscu byłby bardzo przydatny, ja lubię zwiedzanie okolic i nie wyobrażam sobie jego braku. Jednak nie wszyscy ludzie wypoczywają tak jak ja.
bananek56- życzę udanego pobytu :)
bananek56
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bananek56 » 01.04.2012 23:09

Opisy ludzi ktorzy kiedyś tam byli. Poza tym nie chciałam jechać do jakiegoś mega zatłoczonego miasta, bo jade wypocząć a nie sie męczyć z ludzmi, bo robie to codziennie w Warszawie. No ja także lubie zwiedzać ale niestety nie mam jeszcze prawa jazdy, wiec samochodu ani nie mam ani nie moge wypożyczyć. niestety.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 01.04.2012 23:31

Hmmmm, o gustach się nie dyskutuje.
To miasteczko składa się nadbrzeża z plażą (beton albo kamienie) i wynajmowanych 'apartmanów'. Nie ma żadnych zabytków, starego miasta. Można gdzieś popłynąć statkiem. Całe miasteczko jest do przejścia w 30 minut. Na forum jest multum informacji gdzie jechać pierwszy raz, przemyślcie sprawę.
My pierwszy raz byliśmy w Poreciu. Spore miasteczko, jest gdzie iść, pozwiedzać. Popłynęliśmy na wycieczkę do Wenecji. Innego lata pojechaliśmy na riwierę makarską do Tucepi. Miasteczko tłoczne, ale jest też gdzie iść (lasy, plaża Nugal - dobre 1h drogi) czy autobusem pojechać (Makarska, Podgora). Rejsy statkami (Korcula).
Boję się, że nie mając samochodu, Petrcane będziecie znudzeni po 2-3 dniach.
Pamiętajcie, że to tylko moja opinia.
ogro2
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogro2 » 02.04.2012 15:59

rbogi napisał(a):Właśnie to, że jest trochę na uboczu. Spokojna plaża, jednak nie ta miejska, lecz ta po drugiej stronie cypla z hotelem Pinia. Mniej ludzi niż na miejskiej plaży, czysta woda i ciekawe dno do podziwiania podczas pływania z maską i rurką. Przy sprzyjającym wietrze w nocy było słychać "Morskie orgule" z Zadaru. Kilka sympatycznych knajpek, lodziarnia z sympatyczną obsługą i pysznymi lodami.
Owszem samochód w tym miejscu byłby bardzo przydatny, ja lubię zwiedzanie okolic i nie wyobrażam sobie jego braku. Jednak nie wszyscy ludzie wypoczywają tak jak ja.
bananek56- życzę udanego pobytu :)



Witam man pytanko w temacie plaży w pobliżu hotelu Pinia czy jest ona ogólnodostępna czy jest to plaża tylko dla gości hotelowych no i czy nadaje się dla dzieciaków ponieważ jedziemy z 8 dzieci w wieku od 2 do 11lat . Mamy mieszkac w apartamencie Tonci w pobliżu tego hotelu może ktoś tam był i coś napisze. Dzięki za pomoc
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 03.04.2012 00:05

Witam man pytanko w temacie plaży w pobliżu hotelu Pinia czy jest ona ogólnodostępna czy jest to plaża tylko dla gości hotelowych no i czy nadaje się dla dzieciaków ponieważ jedziemy z 8 dzieci w wieku od 2 do 11lat .

Teren hotelu jest ogrodzony, jednak można tam wchodzić bez przeszkód.
Jednak od płotu hotelowego w kierunku Zadaru ciągnie się nabrzeże głównie wybetonowane i kamieniste, przylegają do niego różne posesje, m.in. kempingu Pineta i kilku pensjonatów, jest ono ogólnie dostępne i nikt nie sprawdza gdzie plażowicz mieszka. Przed pensjonatem obok kempingu wymurowany jest malutki brodzik z morską wodą. Jednak całe wybrzeże jest kamieniste a dno dosyć ostro schodzi w dół.
Natomiast miejska plaża jest żwirkowa a dno łagodnie opada w dół, jednak ludzi na niej jest znacznie więcej.
renask
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) renask » 10.02.2017 11:46

witam
bardzo proszę o namiary na jakieś sprawdzone kwatery w Petrcane, Nin lub ich okolice. rodzina 2+2 tyle że młodszy syn będzie spał w łóżeczku turystycznym wiec 2+1. gdzie lepiej pojechać z dziećmi 6 i 2 lata? zwiedzanie ograniczam do NIn i Zadaru.
z góry dziękuję za odpowiedź
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 06.05.2018 20:03

Dzień dobry!
Czy aktualnie wybiera się ktoś do Petrćane lub był w roku ubiegłym? Interesują mnie prywatne opinie. Ja będę od 9 lipca to się przekonam ;)
kierownik71
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierownik71 » 01.06.2018 17:25

witam w tamtym roku byliśmy w Petrcane w willi NADA. do plazy mielismy 50 m ale ze względu na male dziecko chodziliśmy na plaze miejska. dobre miejsce wypadowe , wszędzie blisko Nin,Pag ,Zadar ,Szybenik ,vodice, wodospadady krka, Paklenice. wieczoami chodziliśmy z synem na boisko, niezapomniane mecze międzynarodowe. bardzo fajnie spędzony czas. możliwe ze za kilka lat tam wrócimy. w tym roku Srima u Dario
Andrzej_Krak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej_Krak » 05.06.2018 09:21

Witam, byłem w Petrcane w roku ubiegłym i w tym również się tam wybieram - po prostu spokój, dobra baza wypadowa do innych miejscowości. Mnie osobiście pasuje a jadę już nie pierwszy raz do Cro.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Petrčane - pytanie o miejscowośc, atrakcje ! :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone