Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Rogoznicę

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2013 15:23

viltob08 napisał(a):2. przechodząc przez most w stronę starówki idziesz prosto i dochodzisz do takiego choćby ryneczku z pomnikiem, naprzeciwko którego jest tzw.fish food. Dostajesz danie na plastikach, ale kalmary naprawdę wysokich lotów:-) i to w dodatku za niewielkie pieniądze


Fish fast food - wygląd w 2011, podejrzewam, że nic się nie zmieniło
Obrazek
i rzeczywiście najlepsze kalmary
Obrazek
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 17.06.2013 15:37

piekara114 napisał(a):
viltob08 napisał(a):2. przechodząc przez most w stronę starówki idziesz prosto i dochodzisz do takiego choćby ryneczku z pomnikiem, naprzeciwko którego jest tzw.fish food. Dostajesz danie na plastikach, ale kalmary naprawdę wysokich lotów:-) i to w dodatku za niewielkie pieniądze


Fish fast food - wygląd w 2011, podejrzewam, że nic się nie zmieniło
Obrazek
i rzeczywiście najlepsze kalmary
Obrazek

Uwielbiam to miejsce i przyznam się, że w każdym innym poszukuję podobnego ;-) Niestety jakoś nie trafiłam, żeby było i dobrze i tanio :wink:
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 17.06.2013 19:39

rozumiem że kalmary w panierce na oleju są po 25 kun a z grila te wymazane w meni 35 kun
piotrek99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 03.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek99 » 17.06.2013 19:47

to tak jak w trogirze te ,,krewetki" za 20 kun a to zrobione z ziemniaków. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2013 21:25

jogi125 napisał(a):rozumiem że kalmary w panierce na oleju są po 25 kun a z grila te wymazane w meni 35 kun


Ta moja porcja już nadjedzona była za 25kn(2011 rok), i były jeszcze dostępne te całe rybki smażone.
Jakoś nie pamiętam żeby inne pozycje były dostępne :D

viltob08 napisał(a):Uwielbiam to miejsce i przyznam się, że w każdym innym poszukuję podobnego ;-) Niestety jakoś nie trafiłam, żeby było i dobrze i tanio :wink:


Też szukam takiego miejsca w innych miejscowościach, ale jeszcze nie znalazłam :(
Masz może taki namiar na Riwierze Makarskiej :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2013 21:32

Są lepsze kalmary w Rogoźnicy od tej głębokiej mrożonki :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2013 21:38

alessandro1977 napisał(a):Są lepsze kalmary w Rogoźnicy od tej głębokiej mrożonki :wink:

Akurat jak ja byłam, to brali z kutra świeże i patrzyłam jak je czyszczą, siachają, maka i olej, więc ja miałam świeże, nie daję głowy uciąć, że tak jest zawsze, ale wtedy za każdym razem jak je jadłam oglądałam podobną sceną (czasami kalmarek z miski z wodą wyjęty, czyszczony itd) (godziny popołudniowe/wczesnowieczorne)
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 18.06.2013 07:38

alessandro1977 - jeżeli twierdzisz że w Rogoznicy można dostać lepsze kalmary i niedrogie to powiedz gdzie....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2013 07:41

jogi125 napisał(a):alessandro1977 - jeżeli twierdzisz że w Rogoznicy można dostać lepsze kalmary i niedrogie to powiedz gdzie....

W konobie u Toniego obok portu...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 18.06.2013 07:52

Jak to jest, że Rogożnica mi się nie podoba. Byłem tam dwa razy - widziałem basen portowy, dużo łódek, beton, zero ładnych widoków, plaże nijakie, wszędzie te cholerne łódki, Primosten bije Rogożnicę o trzy głowy, bak swobodnego wejścia do wody, przejazdu samochodem. Miejscowość nijaka taka bez jaj.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2013 08:24

Zależy kiedy po raz ostatni byłeś bo w ostatnich latach sporo się tam zmieniło...plaż jest kilka ze swobodnym dostępem do morza i nie wszędzie są łódki :wink:
Co do Primosten - jak zwykle jest świetny ale wolałem Primosten w kształcie sprzed kilku lat kiedy jeszcze nie było tych wszystkich nowych plaż...dla mnie to miejscowość dobra do spędzenia wieczoru ale na odpoczynek już nie...nadmierny tłok, czego nie lubię :?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.06.2013 08:37

alessandro1977 napisał(a):Zależy kiedy po raz ostatni byłeś bo w ostatnich latach sporo się tam zmieniło...plaż jest kilka ze swobodnym dostępem do morza i nie wszędzie są łódki :wink:
Co do Primosten - jak zwykle jest świetny ale wolałem Primosten w kształcie sprzed kilku lat kiedy jeszcze nie było tych wszystkich nowych plaż...dla mnie to miejscowość dobra do spędzenia wieczoru ale na odpoczynek już nie...nadmierny tłok, czego nie lubię :?

Zgadzam się z Tobą. Primosten na wieczór - super. Rogoźnica jest dla mnie magicznym miejscem, w którym zaczęliśmy naszą przygodę z Chorwacją. Natomiast plaż w Rogoźnicy jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Plaże miejsckie niestety wszędzie są oblegane i zatłoczone, a te dzikie....hm, marzenie :wink:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.06.2013 08:41

alessandro1977 napisał(a):Zależy kiedy po raz ostatni byłeś bo w ostatnich latach sporo się tam zmieniło...plaż jest kilka ze swobodnym dostępem do morza i nie wszędzie są łódki :wink:
Co do Primosten - jak zwykle jest świetny ale wolałem Primosten w kształcie sprzed kilku lat kiedy jeszcze nie było tych wszystkich nowych plaż...dla mnie to miejscowość dobra do spędzenia wieczoru ale na odpoczynek już nie...nadmierny tłok, czego nie lubię :?

Zgadzam się z Tobą. Primosten na wieczór - super. Rogoźnica jest dla mnie magicznym miejscem, w którym zaczęliśmy naszą przygodę z Chorwacją. Natomiast plaż w Rogoźnicy jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Plaże miejsckie niestety wszędzie są oblegane i zatłoczone, a te dzikie....hm, marzenie :wink:

alessandro1977 napisał(a):Są lepsze kalmary w Rogoźnicy od tej głębokiej mrożonki :wink:


Kalmarki zawsze świeżutkie i na świeżym oleju. Obok nie czuło się charakterystycznego smrodu zużytego tłuszczu. No i ta cena :wink: Fakt, w knajpkach można dostać dobre kalmary, ale tutaj nie dość, że smacznie, tanio, to jeszcze tak w pewien sposób klimatycznie :smo:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.06.2013 08:42

ups, się dwa razy wkleiło :oops:
jogi125
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jogi125 » 18.06.2013 08:44

alessandro1977- oświeć nas w jakiej cenie można u Toniego kalmary dostać ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pytanie o Rogoznicę - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone