Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pula 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 27.11.2008 11:46

Poranna kawa "w Puli" smakuje wyjątkowo :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.11.2008 12:26

Opuszczając Forum przeszliśmy na znajdujący się niedaleko plac katedralny. Za czasów rzymskich stała w tym miejscu świątynia Jowisza, następnie pierwsza, trzynawowa bazylika chrześcijańska, datowana na IV-V wiek naszej ery a zniszczona w XIII-XIV wieku. Dzisiaj stoi na tym miejscu wzniesiona prze benedyktynów w XV w. katedra Mariacka. Wejście zdobi renesansowy portal a we wnętrzu przy głównym ołtarzu znajduję się zachowany rzymski sarkofag z relikwiami i pamiątkami po chorwacko-węgierskim królu Kolomanie. W ściany zostały wmurowane fragmenty wczesnośredniowiecznych dekoracji.

Obrazek

przed katedrą stoi wybudowana w wieku siedemnastym czworokątna dzwonnica do budowy której użyto bloków z Amfiteatru

Obrazek

parę fotek ze Starówki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
fasada kamienicy
Obrazek
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 27.11.2008 13:18

Zabrałam się za Pulę, a tu mi się żadne zdjęcia nie wyświetlają... :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.11.2008 13:23

marsylia napisał(a):Zabrałam się za Pulę, a tu mi się żadne zdjęcia nie wyświetlają... :?


Zabierzesz się jeszcze raz :wink: widocznie fotosik chwilowo nie pokazuje zdjęć , bo ja ich tez nie widzę. :roll: :cry: Swoich wrzuconych do fotosika też :evil:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 27.11.2008 17:05

No to zabrałam sie jeszcze raz - udało się :D
Ach te plaże :hearts:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.11.2008 19:37

no niestety fotosik mnie dziś pokonał :twisted: ale parę zdjęć znad morza w Puli mam na chłodny wieczór....
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.11.2008 13:05

Ale nie samym odpoczynkiem na plaży czas szybko mijał. Na pierwszą wycieczkę wyjechaliśmy do Labinu. Polecam drogę z Puli nr.66. Widoki bardzo ładne i trasa "urozmaicona". Trochę się hamulce przygrzały :wink:

Obrazek

w czasie zwiedzania było zupełnie pusto,więc sami chodziliśmy po uliczkach

Obrazek
widziałem zdjęcia na forum Labinu w nocy ... i tego żałuję że nie byliśmy wieczorową porą...

potem ze Starówki zjazd do zatoki i obowiązkowa kąpiel (polecam tę drogę, nie wracając się do nowego Labinu tylko ze Starówki w dół. Miejscami przypomina wyprawę Leszka Skupina na Ukrainę ale wrażenie fajowe :D

Obrazek

kolejne dni to wyprawy do:
Hum...
Obrazek

Umag....
Obrazek

Limski kanał...
Obrazek

Obrazek[/URL

[URL=www.fotosik.pl]Obrazek


oraz Rovinj - miasto które nas oczarowało.....

Obrazek
Obrazek
........pięknym Starym Miastem, jakąś niepowtarzalną, magiczną atmosferą którą czuje się spacerując jego wąskimi uliczkami....

cdn
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.11.2008 14:43

Też bardzo przypadł mi do gustu.
Obrazek
Ciekawe co zobaczę tym razem...
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.11.2008 17:30

Rovinj od dawna chodzi mi po głowie.
A może by tak ...
Ech, cicho serce :!: Rozumie - mów głośniej, proszę :( :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.11.2008 17:56

Po mału przekonuję się, by w któreś wakacje nie jechać daleko na południe. FKK na Istrii też są sympatyczne :lol:
Nie ma to tamto - masz kondycję. Składając jajka na plaży przez cały pobyt, można sobie je troszku podgotować, a tak pozwiedzaliście i macie niezapomniane wrażenia i większy obraz cudnej Chorwacji. :wink:

lubelski napisał(a): Labinu w nocy ... i tego żałuję że nie byliśmy wieczorową porą...

... a może to i dobrze???? :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.11.2008 18:42

Jak widać w Puli jest więcej do zwiedzania niż tylko amfiteatr, choć trzeba przyznać robi olbrzymie wrażenie. Słyszem o paru super koncertach, ale i wpadkach - np. Sting nie zapełnił widowni.

Zachęcony przez lubelskiego muszę się tam wybrać ponownie - byłem tylko przejazdem parę godzin.

A z roślin użytkowych ostatnio kupiłem sadzonkę figi no i oczywiście pomarańczę - wszystko stoi w wintergarten na zimę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.11.2008 18:47

Popiel napisał(a):Po mału przekonuję się, by w któreś wakacje nie jechać daleko na południe. FKK na Istrii też są sympatyczne :lol:
Nie ma to tamto - masz kondycję. Składając jajka na plaży przez cały pobyt, można sobie je troszku podgotować, a tak pozwiedzaliście i macie niezapomniane wrażenia i większy obraz cudnej Chorwacji. :wink:

lubelski napisał(a): Labinu w nocy ... i tego żałuję że nie byliśmy wieczorową porą...

... a może to i dobrze???? :wink:

Jarek i tak nie zwiedziliśmy tego co było zaplanowane, 3 dnia po plażowaniu użyłem mleczka znanej firmy "...." po opalaniu które skutecznie wyłączyło mnie na 2 dni (i prawie całe noce) przede wszystkim z pobytów na plaży i kąpieli w Jadranie :twisted: :twisted:.
Ostatnio edytowano 28.11.2008 18:53 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.11.2008 18:48

We wszystkich tych miejscach na Istrii byłem kilka razy, ale lubelski pokazuje je inaczej niż ja je widziałem, chyba muszę tam jeszcze raz pojechać i inaczej spojrzeć na uliczki, mury, zaułki...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.11.2008 20:08

lubelski napisał(a):Jarek i tak nie zwiedziliśmy tego co było zaplanowane, 3 dnia po plażowaniu użyłem mleczka znanej firmy "...." po opalaniu które skutecznie wyłączyło mnie na 2 dni (i prawie całe noce) przede wszystkim z pobytów na plaży i kąpieli w Jadranie :twisted: :twisted:.

A mojego kolegę którego zabrałem (był pierwszy raz), tak powaliło to miejsce co wybrałem, że za wiele nosa nie chciał wychylić z niego i też palny dalszego zwiedzania poległy... ale było super!

mleczko - nie nie nie - było szukać szybko okładu z młodych... :lol: :roll:

To przed następnym pobytem polecam wcześniej zacząć zażywać takiego słoneczka lub już w Polsce zrobić się na Arahama Lincolna Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.11.2008 23:34

plavac napisał(a):Rovinj od dawna chodzi mi po głowie.
A może by tak ...
Ech, cicho serce :!: Rozumie - mów głośniej, proszę :( :wink:

to tak żeby Cię trochę bardziej przekonać......
rovinjskie klimaty...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pula 2008 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone