Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

przejazd nocą przez Budapeszt

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.07.2010 08:57

Piotrek_B napisał(a):Wracając z Chorwacji DO POLSKI w zależności skąd jesteś kierujesz się wg drogowskazu na odcinek drogi/autostrady tej którą do Budapesztu przyjechałeś.
I to cała filozofia jazdy po Budapeszcie, szrokiej drogi ;-)


No i właśnie jadąc przez miasto na Vac do nowej autostrady bywają problemy, bo tak jak droga na południe jest dobrze oznakowana, tak już oznakowanie w drugą stronę pozostawia wiele do życzenia.
Trzykrotnie miałem problemy w tym samym rejonie- gdzieś przy dużej estakadzie w centrum. W 2005, 2007 i 2009 r znaki były tak samo głupio poustawiane, gdzieniegdzie niewidoczne, lub po prostu na tyle małe i rzadkie, że jadąc np. za większymi pojazdami, można było źle zjechać na dużej krzyzówce przy tej estakadzie.
Skoro 3 razy miałem w tym miejscu problemy (nie dało się zapamiętać szczegółów przejazdu, bo tam skrzyżowań jest w p...u), to jednak świadczy o tym, że jest to naprawdę mylące miejsce.
Nie pomaga ani logika, ani pamięć, bo po prostu skrzyżowanie jest nietypowe- jedziemy jakby na ukos. Ostatnio skończyło się tak, że wyjechałem na...lewobrzeżną część miasta i skapowałem, że zamiast na Vac jadę na...Esztergom. Nawet zawrócenie okazało się problemem (GPS nie GPS, ale kijowe było wszystko, przez te zmiany w ruchu), bo trzeba było wracać kilka km, ze względu na roboty drogowe i brak łączników pomiędzy dwoma jezdniami.

Generalnie o wiele lepiej jedzie się na południe. Przerabiałem 4 razy i nigdy nie zjechałem źle.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 09.07.2010 09:22

Haweł napisał(a):.. i patrzec na jezdnie czy sa znaki M7,jak beda,to znaczy ze jedziecie dobrze...

A to zależy,
np ja w tym roku będę szukał M-6
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
przejazd nocą przez Budapeszt - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone