Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagrzeb vs Budapeszt - wizyta na kilka godzin

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017
Zagrzeb vs Budapeszt - wizyta na kilka godzin

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 03.07.2019 20:50

Cześć

Pytanie do osób, co były i widziały ;) Gdyby tak porównać te miasta, mieć na nie kilka godzin, nie spinać się na wielkie zwiedzanie, po prostu trochę pospacerować, coś zobaczyć, zjeść ... To które jest "lepsze" ?
Tak gdybam nad przerywnikiem w powrocie w tym roku z Cro i biorę pod uwagę te dwa miasta.
Pytanie - "mam do spędzenia całe popołudnie, gdzie jest 'fajniej' " ? :roll:

dzięki z góry, pozdrawiam, Michał

PS. Już wiem co i tu i tu zobaczyć, ale zależy mi na opinii kto był w tych dwóch miejscach i moze jakoś to porównać ...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.07.2019 00:26

Myślę, że na tak krótki pobyt to jednak Zagrzeb. Mniej turystów, miasto bardziej kameralne. Można pospacerować po Dolacu, Kaptolu, Gornjim i Donjim Gradzie. Na dobre jedzenie polecam knajpy na ulicy Ivana Tkalčića. Jest ich tam do wyboru, do koloru. Jedna przy drugiej. Budapeszt wymaga zdecydowanie więcej czasu, a tłumy turystów są również bardzo męczące. Zagrzeb bardziej relaksuje. Także jednak raczej Zagrzeb.
Ostatnio edytowano 04.07.2019 10:04 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 04.07.2019 06:35

Ja też polecam Zagrzeb. Kilka lat temu zrobiłem sobie podobną p do planowanej przez Ciebie przerwę w podróży. Samochód zostawiony na parkingu podziemnym przy Trg Josipa Langa 13, potem spokojny spacer przez Kapitol i Gradec (katedra, Kamenita Brata, kościół świętego Marka) i zjazd w dół do Ilicy przy użyciu Uspinjaca. Potem plac Jelacica i powrót na parking. Oczywiście w tzw. międzyczasie posiłek, zakupy pamiątek itp.
Wydaje mi się że w Budapeszcie ciężej będzie zorganizować taki kompaktowy spacer - atrakcje są bardziej rozsiane po mieście, ruch uliczny większy, co oznacza, że potrzeba więcej czasu na dotarcie w konkretne miejsce i znalezienie miejsca na parkowanie.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 04.07.2019 08:24

Dzięki, to mnie przekonuje :papa:

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2019 09:19

Wg mnie Budapeszt ma dużooo więcej do zaoferowania i co dla mnie ważne w odbiorze miasta, jest nad dużą rzeką, która też robi klimat, zwłaszcza jak spaceruje się wieczorem... No i miasto jest pięknie oświetlone.

Jeśli Twoje preferencje to tylko pospacerować
majkik75 napisał(a): mieć na nie kilka godzin, nie spinać się na wielkie zwiedzanie, po prostu trochę pospacerować, coś zobaczyć, zjeść ... To które jest "lepsze"
to jednak wybrałabym Zagrzeb. Sami tak zaliczyliśmy stolicę Cro: post1926548.html#p1926548
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 04.07.2019 09:47

W czasie majówki nad Balatonem, jeden dzień spędziliśmy w Budapeszcie (to już druga nasza wizyta w tym mieście, ale chcieliśmy pokazać dzieciakom) i jeden dzień w Zagrzebiu. Moim zdaniem, jeśli chodzi o walory widokowe, to Budapeszt wygrywa bezapelacyjnie, ale na jednodniowy wypad to zdecydowanie za mało, będąc tam pierwszy raz przez trzy dni, nie zobaczyliśmy wszystkiego i teraz staraliśmy się to uzupełnić :) Trzeba jednak pamiętać, że jest to ogromne miasto, przez które przewijają się hordy turystów, więc auto lepiej odstawić na parking. Duży plus za świetną i bardzo często kursującą komunikację (tramwaje, trolejbusy, autobusy, metro), warto zaopatrzyć się w bilet 24h lub 72h i ściągnąć apkę "BKK Futar", która pomoże dotrzeć w każde miejsce bez żadnego problemu. Z atrakcji polecam wieczorny rejs statkiem z kolacją, koło młyńskie, parlament, wzgórze Gellerta z Cytadelą, zamek itp... Zagrzeb jest spokojniejszy, od razu widać inny rytm życia, turystów zdecydowanie mniej i generalnie w jeden dzień można zobaczyć wszystko. Auto też polecam zostawić na jakimś parkingu w galerii w centrum. Do oblukania przede wszystkim ul.Tkalcica, Kaptol, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Dolac Trg, Pl. Jelacica, crkva sv.Marka, kolejka na stare górne miasto, Lotrscak Tower. Wszsytko jest praktycznie obok siebie, więc ciężko coś przeoczyć :)

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Zagrzeb vs Budapeszt - wizyta na kilka godzin
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone