Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budapeszt po japońsku

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.04.2020 16:13

maslinka napisał(a):
Magda O. napisał(a):Tydzień po świętach mieliśmy jechać z rowerami na weekend do Egeru. Poczekamy i w dogodnym momencie może rozszerzymy ten wyjazd jeszcze o Budapeszt :wink: coś mi się wydaje, że jak to wszystko się skończy to będziemy chcieli duuużo jeździć, więc skok z Egeru do Budapesztu to będzie sama przyjemność :oczko_usmiech:

Eger też fajny :)
Byliśmy raz, ale bardzo krótko. Kiedyś trzeba będzie nadrobić 8)

Koniecznie 8) . Eger i okolice warte są odwiedzin. I po górkach można tam trochę połazić, jeśli tylko temperatury są bardziej sprzyjające :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.04.2020 23:47

maslinka napisał(a):
Magda O. napisał(a):Tydzień po świętach mieliśmy jechać z rowerami na weekend do Egeru. Poczekamy i w dogodnym momencie może rozszerzymy ten wyjazd jeszcze o Budapeszt :wink: coś mi się wydaje, że jak to wszystko się skończy to będziemy chcieli duuużo jeździć, więc skok z Egeru do Budapesztu to będzie sama przyjemność :oczko_usmiech:

Eger też fajny :)
Byliśmy raz, ale bardzo krótko. Kiedyś trzeba będzie nadrobić 8)


Do miast takich jak Eger , Győr i Budapeszt z czystym sumieniem polecałbym jeszcze zabytkowy Pecz (Pécs) i Szekszárd odwiedzone przez nas w ubiegłym roku

Dzięki za kolejną, świetną relację :) .


Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.04.2020 11:32

Nefer napisał(a):Koniecznie 8) . Eger i okolice warte są odwiedzin. I po górkach można tam trochę połazić, jeśli tylko temperatury są bardziej sprzyjające :) .

Byliśmy dwa razy Bogácsu, dwie noce, wracając z Chorwacji. Posiedzieliśmy na kąpieliskach termalnych (również w nocy), poszliśmy do winnych piwniczek i pojechaliśmy do Lillafüred i do Egeru.

Po Górach Bukowych nie łaziliśmy, bo nie wystarczyło nam już czasu, ale kiedyś tam wrócimy 8)

Nawet zdjęcia się zachowały (bo to stare relacje) - 2008:
post326624.html#p326624

i 2009 rok:
post439541.html#p439541

I okazało się (jak sobie odświeżyłam te relacje), że byliśmy dwa razy w Egerze, a nie raz :oops: Coś mi pamięć ostatnio szwankuje :roll:

piotrf napisał(a):Do miast takich jak Eger , Győr i Budapeszt z czystym sumieniem polecałbym jeszcze zabytkowy Pecz (Pécs) i Szekszárd odwiedzone przez nas w ubiegłym roku

Pooglądałam je sobie. Pecz wygląda niesamowicie! I można by tam wstąpić, wracając z Cro...

piotrf napisał(a):Dzięki za kolejną, świetną relację :) .

Piotrze, cieszę się, że Ci się podobała :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5742
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 07.04.2020 12:44

maslinka napisał(a):Po Górach Bukowych nie łaziliśmy, bo nie wystarczyło nam już czasu, ale kiedyś tam wrócimy 8)

My też nie, ale powodem były upały... Po prostu się nie chciało :oops: .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.04.2020 16:39

Dzięki za relację i za inspiracje :papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 07.04.2020 16:51

Świetna relacja, taka na bogato :)
Wielkie dzięki, maslinko. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wybierzemy się do Budapesztu, więc wnikliwie śledziłem Twoją relację. Najchętniej to bym ją całą zapisał.
Zachwyciło mnie to miasto.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 07.04.2020 17:14

Wszystko sobie zanotowałem, czyli gdzie pójść i co zwiedzić. Tak więc dzięki serdeczne, że napisałaś tą relacje. Jeżeli tylko świat wróci choć w jakiejś części do normalności, to początkiem czerwca ruszymy cieszyć oczy pięknymi zabytkami i podniebienie ichnimi specjałami. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.04.2020 20:38

pomorzanka zachodnia napisał(a):Dzięki za relację i za inspiracje :papa:

:D

maxredaktor napisał(a):Świetna relacja, taka na bogato :)
Wielkie dzięki, maslinko. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wybierzemy się do Budapesztu, więc wnikliwie śledziłem Twoją relację. Najchętniej to bym ją całą zapisał.
Zachwyciło mnie to miasto.

Dzięki za miłe słowa! :D

Bratwojciech napisał(a):Wszystko sobie zanotowałem, czyli gdzie pójść i co zwiedzić. Tak więc dzięki serdeczne, że napisałaś tą relacje. Jeżeli tylko świat wróci choć w jakiejś części do normalności, to początkiem czerwca ruszymy cieszyć oczy pięknymi zabytkami i podniebienie ichnimi specjałami. :papa:

Trzymam kciuki, żeby się Wam udało!
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.04.2020 20:55

Podziękowania za fajną relację i impuls do ponownych, mam nadzieję że szybkich, odwiedzin Budapesztu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.04.2020 17:21

Bravik napisał(a):Podziękowania za fajną relację i impuls do ponownych, mam nadzieję że szybkich, odwiedzin Budapesztu.

Dzięki za towarzystwo :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.04.2020 12:22

Nadrobiłam ostatnie dwa odcinki. Dzięki za świetną opowieść i piękne zdjecia, za przemiłe (zwłaszcza nocne) wędrówki.
Już sie piszę na kolejną porcję wrażeń z kolejnych relacji - uparcie wierzę że nasze wakacyjne wyjazdy i związane z nimi przygody i wspomnienia sie odbędą - w końcu nie na darmo kilka dni temu nad domem latało mi wielkie stado bocianów - one wskazują wyraźnie na podróże :D :hut: :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.04.2020 12:33

Kapitańska Baba napisał(a):Nadrobiłam ostatnie dwa odcinki. Dzięki za świetną opowieść i piękne zdjecia, za przemiłe (zwłaszcza nocne) wędrówki.
Już sie piszę na kolejną porcję wrażeń z kolejnych relacji - uparcie wierzę że nasze wakacyjne wyjazdy i związane z nimi przygody i wspomnienia sie odbędą - w końcu nie na darmo kilka dni temu nad domem latało mi wielkie stado bocianów - one wskazują wyraźnie na podróże :D :hut: :papa:


Albo na to, że się myszy po pseudo-zimie na polach na bogato zalęgły :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.04.2020 13:24

Na przyrost naturalny także podobno wskazują, a teraz sporo wolnego. :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.04.2020 14:43

piekara114 napisał(a):Na przyrost naturalny także podobno wskazują, a teraz sporo wolnego. :mrgreen:


Wyrośnie nam pokolenie koronanialsów. :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.04.2020 15:02

Kapitańska Baba napisał(a):Nadrobiłam ostatnie dwa odcinki. Dzięki za świetną opowieść i piękne zdjecia, za przemiłe (zwłaszcza nocne) wędrówki.

Beata, dziękuję za obecność i za komentarze, które motywowały mnie do pisania :D

Kapitańska Baba napisał(a):Już sie piszę na kolejną porcję wrażeń z kolejnych relacji - uparcie wierzę że nasze wakacyjne wyjazdy i związane z nimi przygody i wspomnienia sie odbędą - w końcu nie na darmo kilka dni temu nad domem latało mi wielkie stado bocianów - one wskazują wyraźnie na podróże :D :hut: :papa:

Oby tak się stało!

Bravik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Na przyrost naturalny także podobno wskazują, a teraz sporo wolnego. :mrgreen:


Wyrośnie nam pokolenie koronanialsów. :wink:

:wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Budapeszt po japońsku - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone