Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prosze o pomocne porady:)

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amy_lee
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 29.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) amy_lee » 17.05.2010 11:20

Wrzesień polecam - jest taniej, bo po sezonie, a opalić się jeszcze można. Ja byłam pod koniec września i to na wyspie KrK i pogoda była bardzo ładna, wróciłam opalona. Woda co prawda chłodniejsza, ale też dało się pływać. Wrzesień to dobry miesiąc na wakacje, z tego względu, że mniej ludzi i taniej a pogoda całkiem przyjemna ;]
jacektomek321
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacektomek321 » 17.05.2010 11:48

Witam, we wrześniu byłem dwa razy. Pogoda spoko, jest ciepło, woda też ciepła. Ale jeśli chodzi Ci o południowe upały to raczej nie. Kiedyś byłem w lipcu i była po prostu masakra. Droga 10 min. do sklepu zamianiała się w ekstremalna wyprawę, a leżenie na plaży bez parasola słonecznego nie było możliwe. We wrześniu kwater jest dużo, można jechać w ciemno. Osobiście polecam dorgę na Graz, bez objeżdżania płatnego odcinka autostrady w Słowenii. Niewielka oszczędność a mozna wpakować się w niezłe objazdy i nadłożyc sporo drogi.
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 17.05.2010 13:16

nutka 82 napisał(a):... znalazłam kwaterę w Dalmacji Północnej...nie chcę też za długo jechać, bo podróż z naszym małym to istny koszmar...

Hm... Dalmacja.. bardzo dobry wybór, aczkolwiek dopiero okolice Makarskiej lub Dubrownika dają jako-tako"gwarancję" lepszej pogody niż np. w okolicach Krk czy Zadaru.
Ale z pogodą to wiadomo jak jest.
Większość ludzi mówi, że pierwsza połowa września zazwyczaj jest boska i piękna, ale różnie z pogodą bywa.
Kilka dobrych lat temu w Klenovicy (na północ od Zadaru) po 20 sierpnia dopadł nas bor.. uś.. ! nikomu nie polecam, choć ciekawe przeżycie (podarło nam namiot, a woda w morzu z 23 stopni wieczorem w ciągu jednej nocy spadła do 17!!!). Zwinęliśmy manele i uciekliśmy... na szczęście planowo mieliśmy być dłużej tylko o jeden dzień).
Ale nasi znajomi jeżdżą co rok tylko we wrześniu i są b. zadowoleni. Ale oni nie są jakoś szczególnie nastawieni wyłącznie na upał i słoneczko.

My jeździmy od lat tylko w pierwszej połowie sierpnia (1-20) i zawsze mamy full słońce, full upał i nawet jeśli deszczyk, to gorąco i góra dzień lub dwa!

pozdro
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 19.05.2010 13:08

Byłam kedyś we wrześniu na Krk-u, pogoda super, nie było upałów, ale stabilnie i słonecznie, jedynie dwie bory zaliczyliśmy, namiotem trochę rzucało. (wrzesień już bardziej burzowy bywa, choć nie jest to regułą)
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 30.05.2010 18:08

w zeszłym roku byłam na Istrii - Rovinj i Porec - 14 dni i była tylko jedna burza wieczorem i raz nie było słońca ale na plaży byliśmy, był wiatr i fale i super na materacu zabawa w wodzie :P
poza tym słonecznie 25-28oC cieplutka woda, mało turystów i ceny niższe
w tym roku też wrzesień
na pogodę nie mamy wpływu i dobrze :roll:
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 02.06.2010 15:13

Ja także polecam, w ubiegłym roku wrzesień (1 połowa) była dla nas łaskawa.
Słońce, wiaterek w tym 1 dzień deszczowy, a byliśmy na Makarskiej w Tucepi.
Wrzesień to także mniej ludzi (choć nie mało) i taniej, osobiście polecam, choć w tym roku będzie to 2 połowa czerwca, a póki co prognozy niezbyt ....
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 10.06.2010 12:25

Jak dałbym radę to pojechałbym początkiem lipca, lubię upał:), muzykę cykad itp. A tak... kasy dozbierać i we wrześniu też będzie ok.
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
prosze o pomocne porady:) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone