Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o pomoc w wyborze miejscowości.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Prośba o pomoc w wyborze miejsca na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.09.2013 22:03

LEDNICE
Masz całkowicie rację ogólnie z tymi zdjęciami, znajomi też mnie właśnie przestrzegali bym zwracał uwagę na ja jadrankę bo tym wielu się nie chwali, na mapach widać gdzie jest, a może popsuć niejednemu wakacje ;(.
My na pewno w ciemno nie pojedziemy, z dwoma dzieciakami jakoś sobie tego nie wyobrażam jadąc pierwszy raz ;)
AISZA
Jestem tu od ubiegłego piątku a jakoś właśnie czytając sporo, skłaniam się ku riwierze Makarskiej :).
Właśnie że względu na plaże i cień dla dzieciaków. Czytam właśnie sporo o tym regionie, Brelę też biorą pod uwagę. Jedyny tylko minus tego rejonu to tłok na plażach i jednak trochę droższe apartamenty.
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Prośba o pomoc w wyborze miejsca na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 02.09.2013 22:40

W Breli jest ładnie,choć dla mnie plaże zbyt wąskie i z chodnikiem spacerowym tuż nad głową(w wielu miejscach).Wejście i zejście do plaży wymaga kondycji,bo Brela rozciągnięta jest na górce.
W Baśkiej Vodzie plaże są różne po obu stronach od portu.Często zacienione,a chodnik jest usytuowany z dala.Teren nieco niższy od Breli.
Jeśli szukasz ustronnego miejsca,to w sezonie raczej na takie liczyć nie możesz. :wink:
p.s. Znalazłeś tą plażę w Valbandonie?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Prośba o pomoc w wyborze miejsca na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.09.2013 08:38

Wydaje mi się że patrząc na marinę po prawej jest duży camp Bi-Vilage, czyli gdzieś raczej bliżej mariny.
Co do plaży to oczywiście że nie szukam takich pustych plaż jak u nas koło Kuźnicy np. :). Ważne by dzieciaki znalazły trochę cienia i by z pontonem było względnie blisko a nie targanie go kilometrami. Sporo dobrego słyszałem właśnie o Basce, tylko Istria mimo że jak to mówią trochę surowa też wygląda fajnie, dlatego pytałem o Valbandon. Wiadomo widoki nie te, ale za to mniej jazdy z dzieciakami na pierwszy raz. Poza tym wydaje mi się że jak ma się przed oczami tylko nasze bałtyckie plaże to wszędzie w HR pierwszym razem będzie super :). Więc albo Istria albo okolice Makarskiej :) no chyba że trafie na coś na forum co mnie totalnie oczaruje :). Trochę mamy jeszcze czasu na szczęście;)
anclaboy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.01.2016
Pomoc w wyborze rejonu/miejscowości

Nieprzeczytany postnapisał(a) anclaboy » 23.08.2016 22:03

Drodzy Forumowicze,

jestem właśnie po moich pierwszych wakacjach w Chorwacji, chciałbym powoli planować kolejne, stąd moja prośba.
Urlop spędziliśmy w miejscowościach Vodice i Srima, nocowaliśmy mniej więcej na granicy obu - plażowaliśmy w Srimie, a wieczory spędzialiśmy w Vodicach i to nam bardzo pasowało.
Szukam na przyszły rok czegoś podobnego - mniejszej, spokojniejszej miejscowości z plażą wygodną dla dzieci, ale jednocześnie 15-20 minut spacerkiem do miasta z duża ilością knajp, wieczornym życiem itd. Może być oczywiście jedna miejscowość z spokojniejszymi, mniej obleganymi plażami na obrzeżach.

Wyżej wymienione miejscowości bardzo mi się spodobały, ale nie chcielibyśmy jechać drugi raz w to samo miejsce.
Bardzo proszę o zaproponowanie rejonu lub konkretnych miejscowości.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 24.08.2016 21:36

Polecam Tucepi lub Podgore. Bardzo ładne miejscowości, a ponadto jest to dobre miejsce wypadowe do wycieczek. My odwiedziliśmy przy okazji Dubrownik, Imotski, Bośnię i Hercegowinę. Niedaleko też góra Św. Jerzego, można skorzystać z wycieczki na Hvar i Brać.
anclaboy
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anclaboy » 25.08.2016 00:36

Dziękuję bardzo za propozycje!

Studiując inne wątki doczytałem, że w Tucepi nie ma czegoś takiego jak starówka/miasto, a to jest też dla mnie ważne. Klimat jak np. w Vodicach, czyli dużo knajp, ludzie ściągają na starówkę wieczorem, bardzo mi się to podobało.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Prośba o pomoc w wyborze miejscowości. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone