Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 04.08.2018 18:54

Same holowanie za 5k średnio mi sie widzi
Wydając 5k masz dalej spsute auto....
Ja bym jednak naprawiał na miejscu albo holowanie do Zagrzebia. W dwumilionowym mieście raczej znajdzie sie mechanik do 20-to letniego auta :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.08.2018 21:28

Z napisał(a):
AsiaJeepZJ napisał(a):Dzis dojechał do nas znajomy podróżujący jeepem z albani i holuje nas. Jesteśmy w drodze do zagrzebia z planem noclegu nad Balatonem . Trzymajcie kciuki :-)) co dalej zobaczymy ...

A jak chcecie granicę przekroczyć?,przecież przejazd na holu jest zabroniony.

teoretycznie można wynająć lawetę dla przekroczenia granicy...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.08.2018 21:29

sito_zabrze napisał(a):Same holowanie za 5k średnio mi sie widzi
Wydając 5k masz dalej spsute auto....
Ja bym jednak naprawiał na miejscu albo holowanie do Zagrzebia. W dwumilionowym mieście raczej znajdzie sie mechanik do 20-to letniego auta :wink:

mechanik pewnie się znajdzie, ale jak go znaleźć?
w grę nadal wchodzą kwestie noclegów, kosztów, poruszania się po Zagrzebiu, no i dla niektórych ograniczona ilość dni urlopu...
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.08.2018 21:52

Gdzieś widziałem na forum post że przy 20 letnim aucie o wartości 3000PLN naprawa za kila tysięcy albo holowanie za 5000 było nieopłacalna i złomowali w Cro za 500kun. I wracali busem rejsowym. Czasami trzeba podejść racjonalnie bo ja nigdy bym nie inwestował kwoty 2-3 krotnie przekraczającej wartość auta. Rozumiem stres, koszty, nerwy, ale gdybym jechał 20letnim autem i miałbym awarie to zepchnąłbym złoma do rowu-morza i kupił drugiego. Żeby koszty zminimalizować. Jeśli nie da się naprawić po kosztach powiedzmy sprzęgła czujników itp. do powiedzmy 2000PLN to zostawić w rowie i bez sentymentów gdy się nie ma Assistance bo naprawa wyjdzie tyle że 2 takie auta się kupi
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.08.2018 21:58

piotrekbeti napisał(a):Gdzieś widziałem na forum post że przy 20 letnim aucie o wartości 3000PLN naprawa za kila tysięcy albo holowanie za 5000 było nieopłacalna i złomowali w Cro za 500kun. I wracali busem rejsowym. Czasami trzeba podejść racjonalnie bo ja nigdy bym nie inwestował kwoty 2-3 krotnie przekraczającej wartość auta. Rozumiem stres, koszty, nerwy, ale gdybym jechał 20letnim autem i miałbym awarie to zepchnąłbym złoma do rowu-morza i kupił drugiego. Żeby koszty zminimalizować. Jeśli nie da się naprawić po kosztach powiedzmy sprzęgła czujników itp. do powiedzmy 2000PLN to zostawić w rowie i bez sentymentów gdy się nie ma Assistance bo naprawa wyjdzie tyle że 2 takie auta się kupi


Sentyment jest bezcenny, to nie takie proste.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 04.08.2018 21:58

Sol-Wagon napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Same holowanie za 5k średnio mi sie widzi
Wydając 5k masz dalej spsute auto....
Ja bym jednak naprawiał na miejscu albo holowanie do Zagrzebia. W dwumilionowym mieście raczej znajdzie sie mechanik do 20-to letniego auta :wink:

mechanik pewnie się znajdzie, ale jak go znaleźć?
w grę nadal wchodzą kwestie noclegów, kosztów, poruszania się po Zagrzebiu, no i dla niektórych ograniczona ilość dni urlopu...


Ja bym dzwonił do znajomych zeby ktos przyjechał po dzieci i kobite. Sam tez bym pojechał po kogoś w potrzebie. Na te operacje masz max 1200-1500 lub 1000 bez winiet. Zostaje sporo na naprawe.

Jak znaleźć mechanika w Zagrzebiu ? 8O
Popytać taksówkarzy, poszukać na ichniejszych forach. Na bank jest mechanik grzebiący w Amerykańcach.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.08.2018 22:03

a konieczność wracania do pracy?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 04.08.2018 22:06

Sol-Wagon napisał(a):a konieczność wracania do pracy?


Przeciez jak zadzwoni ze utknął w Cro i bedzie dzień później łba mu szef nie utnie. Tymbardzej ze raczej remontu kapitalnego silnika nie bedzie robił. By dał wczoraj znać to moze juz bym był w drodze, po kosztach :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2018 22:08

wielbiciel napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Gdzieś widziałem na forum post że przy 20 letnim aucie o wartości 3000PLN naprawa za kila tysięcy albo holowanie za 5000 było nieopłacalna i złomowali w Cro za 500kun. I wracali busem rejsowym. Czasami trzeba podejść racjonalnie bo ja nigdy bym nie inwestował kwoty 2-3 krotnie przekraczającej wartość auta. Rozumiem stres, koszty, nerwy, ale gdybym jechał 20letnim autem i miałbym awarie to zepchnąłbym złoma do rowu-morza i kupił drugiego. Żeby koszty zminimalizować. Jeśli nie da się naprawić po kosztach powiedzmy sprzęgła czujników itp. do powiedzmy 2000PLN to zostawić w rowie i bez sentymentów gdy się nie ma Assistance bo naprawa wyjdzie tyle że 2 takie auta się kupi


Sentyment jest bezcenny, to nie takie proste.

Gdy jeździłem do CRO moim starym Golfem też zawsze mówiłem żonie "jak padnie to go zostawiamy i wracamy busem".
Zawsze mi odpowiadała: "prędzej mnie byś zostawił niż niego" :oczko_usmiech: :mrgreen:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 04.08.2018 22:09

sito_zabrze napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):a konieczność wracania do pracy?


Przeciez jak zadzwoni ze utknął w Cro i bedzie dzień później łba mu szef nie utnie. Tymbardzej ze raczej remontu kapitalnego silnika nie bedzie robił. By dał wczoraj znać to moze juz bym był w drodze, po kosztach :oczko_usmiech:

jeżeli szefem jest prawdziwy Ślązak, to na pewno nie...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2018 22:21

Taka perełka jak ten Jeep nie jest warty 3k tylko kilka razy więcej lub nawet 20k dla pasjonatów.
To nie jest stary zjeżdżony Passat, Audi A3 99 rok po czterech dzwonach lub Astra rocznik 96 z silnikiem 1,4 kupiony od Staśka z Pcimia Górnego.
Ten samochód jest więcej wart niż wszystkie naprawy, holowania itd...
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 04.08.2018 23:38

Witam, jestem w cro. w stanici k. Omis. W pożyczonym od osoby prywatnej samochodzie opel vivaro padł nam przedni nawiew. Nie działa zupełnie i klima też nie. Dziala tylko nawiew na tylne siedzenia. W czwartek rano mamy wracać i nie wyobrażam sobie jazdy w upale bez nawiewu bo bez klimy może dałoby radę. Może ktoś podpowie co zrobić z taką awaria może w pobliżu jest jakiś mechanik od tych spraw. Jesteśmy całkowicie zieleni w tym zakresie. Z góry dzięki za podpowiedzi. Ewa
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 04.08.2018 23:42

bezpiecznik?
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 04.08.2018 23:48

kor_nick napisał(a):bezpiecznik?

Raczej nie, syn sprawdzał i wszystkie są ok. Podpowiedź była że rezystor i że to grubsza sprawa.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2018 23:58

ewa-irena napisał(a):Witam, jestem w cro. w stanici k. Omis. W pożyczonym od osoby prywatnej samochodzie opel vivaro padł nam przedni nawiew. Nie działa zupełnie i klima też nie. Dziala tylko nawiew na tylne siedzenia. W czwartek rano mamy wracać i nie wyobrażam sobie jazdy w upale bez nawiewu bo bez klimy może dałoby radę. Może ktoś podpowie co zrobić z taką awaria może w pobliżu jest jakiś mechanik od tych spraw. Jesteśmy całkowicie zieleni w tym zakresie. Z góry dzięki za podpowiedzi. Ewa

Witaj Ewo.
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 62128&z=12

http://auto112.eu/pregled.php?id_klijenta=64
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !! - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone