Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 02.08.2018 23:49

Te falowanie obrotów wygląda jakby nie pracował silnik na wszystkie cylindry, czasami zaskakując. Patrząc że jest to silnik w układzie V czyli czujniki dla poszczególnych głowic są osobne dla każdej to możliwe że problemem może być np. czujnik położenia wałka rozrządu.
Raczej nie nastawiałbym się na problem z zasilaniem w paliwo Pb lub LPG.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 02.08.2018 23:58

też mi się wydaje że to elektryka albo powietrze. nieszczelność?
KKM
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) KKM » 03.08.2018 05:05

Asia, nagraj te filmy od strony silnika. Sprawdźcie czy na odpalonym silniki nie słychać gdzieś zaciągania lewego powietrza przez silnik.

Linki wklej jako zwykły tekst, ewentualnie usuń z nich ręcznie http może to oszuka forum. Np tak:
youtu.be/L86EbWUc9dA

Działa.

Wrzuć też zdjęcia silnika z różnych perspektyw.
AsiaJeepZJ
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 02.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaJeepZJ » 03.08.2018 07:59

Tak, jak dzis nie uda sie naprawić to jutro w sobotę wyruszy wynajęta laweta z pl po nas. 2 kierowców by było bezpieczniej i mogą sie zmieniać. 13h one way. Jak dojada na wieczor zadecydujemy czy nocleg potrzebny my z mezem tez kierowcy wiec moze uda sie bez.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1907
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.08.2018 08:05

AsiaJeepZJ napisał(a):Tak, jak dzis nie uda sie naprawić to jutro w sobotę wyruszy wynajęta laweta z pl po nas. 2 kierowców by było bezpieczniej i mogą sie zmieniać. 13h one way. Jak dojada na wieczor zadecydujemy czy nocleg potrzebny my z mezem tez kierowcy wiec moze uda sie bez.

A prawo jazdy jakiej kategorii macie?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.08.2018 08:08

599 napisał(a):Asia nie trać kasy na miejscu,
już koło 1k zeta straciłaś ,była byś już blisko PL,
nie masz nikogo ogarniętego w PL ?
laweta na dzień to koło 200-300PLN + koszty paliwa winiety,
tak jak pisałem Ci w innym wątku przywozi wam sprawne auto
Amerykanca bierze na siebie i wracacie do kraju,


Weź poprawkę że byle jakim autem tego nie pociągniesz. Viatole itp itd...

Kolega mchrob mnie ubiegł.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1907
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.08.2018 08:19

Rysio napisał(a):
599 napisał(a):Asia nie trać kasy na miejscu,
już koło 1k zeta straciłaś ,była byś już blisko PL,
nie masz nikogo ogarniętego w PL ?
laweta na dzień to koło 200-300PLN + koszty paliwa winiety,
tak jak pisałem Ci w innym wątku przywozi wam sprawne auto
Amerykanca bierze na siebie i wracacie do kraju,


Weź poprawkę że byle jakim autem tego nie pociągniesz. Viatole itp itd...

Kolega mchrob mnie ubiegł.

Przepraszam nie chciałem ;)

A dodatkowo to o ile dobrze czytam jesteście w 4 (wy i dzieci) to jak chcecie się ta lawetą zabrać do domu jak jeszcze będzie 2 kierowców? Zapomnij o siedzeniu w zepsutym aucie na lawecie - to niedopuszczalne. Musicie sobie sprowadzić drugie auto jak pisał kolega Rysio.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 03.08.2018 08:52

Najtańszą opcją będzie jeśli ktoś przyjedzie znajomy i na sznurku przyciągnie. Męczące ale najbardziej ekonomiczne.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1907
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.08.2018 08:57

CzechuXX napisał(a):Najtańszą opcją będzie jeśli ktoś przyjedzie znajomy i na sznurku przyciągnie. Męczące ale najbardziej ekonomiczne.


Poważnie piszesz?
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 03.08.2018 09:45

No nie muszą. Po mnie przyjechał bus 8-smio osobowy z lawetą, są też lawety z podwójną kabiną (z przodu 3 os., z tyłu 3-4os.) tak więc zależy co po nich przyjedzie. Ale prawko to co najmniej E do B, lub C jeżeli to będzie auto laweta.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.08.2018 09:56

CzechuXX napisał(a):Najtańszą opcją będzie jeśli ktoś przyjedzie znajomy i na sznurku przyciągnie. Męczące ale najbardziej ekonomiczne.

Miałeś kiedyś takie problemy :?:
Musiałeś wracać z rodziną lawetą :?:
Ja musiałem i wierz mi, że poczucie humoru w takiej sytuacji nie działa.

Więc oszczędź sobie podobnych filozofii.
Pamposz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pamposz » 03.08.2018 10:00

A sprawdzaliście przepustnice i silniczek krokowy? Mój ojciec jak miał auto na gaz to jak był walnięty krokowy to falowały obroty albo gasł i trzeba go było gazować stojąc na światłach. Ale to było małe 1.6.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.08.2018 10:12

Mechanikiem nie jestem ale silniczek krokowy to raczej mi się kojarzy że jak sam zresztą napisałeś, faluje na jałowym biegu. Po dodaniu gazu nie powinien mieć znaczenia.
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 03.08.2018 13:55

Wracając w tym roku z Grecji padł mi samochód na Słowacji przy czeskiej granicy. Przyjechał pan z Wodzisławia Śląskiego VW t4 plus laweta i zapakował naszą czwórkę do auta a outlandera na lawetę Po dojechaniu do Wodzisławia o 23.00 dostaliśmy Astrę na powrót do Poznania , a nasze auto zostało przywiezione na lawecie następnego dnia . Koszt 2.200
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2018 17:05

AsiaJeepZJ napisał(a):Tak, jak dzis nie uda sie naprawić to jutro w sobotę wyruszy wynajęta laweta z pl po nas. 2 kierowców by było bezpieczniej i mogą sie zmieniać. 13h one way. Jak dojada na wieczor zadecydujemy czy nocleg potrzebny my z mezem tez kierowcy wiec moze uda sie bez.

Jak Was ściągną do Polski i naprawią auto, napisz co było przyczyną awarii.
Ciekawy jestem, który z "forumowych" mechaników postawił prawidłową (lub zbliżoną) diagnozę :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !! - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone