Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy wyjazd - prośba o pomoc

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lukasz555
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.01.2014
Pierwszy wyjazd - prośba o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasz555 » 10.01.2014 12:55

Witam wszystkich użytkowników.
Postanowiłem wraz z rodzina (2+2 dzieci 5 i 8 lat) tegoroczne wakacje spędzić w Chorwacji. Od kilku dni przegrzebuję forum w poszukiwaniu informacji i wiele rzeczy mi się wyjaśniło jednak brakuje mi/ w gąszczu informacji umykają mi niektóre szczegóły. W związku z tym chciałbym zawrzeć trochę swoich pytań z różnych działów. Być może będzie to pomocne dla innych. Za pomoc z góry dziękuję.
A wiec do rzeczy.
Pierwszą sprawą jest budżet. Pytanie być może banalne, ale zakładając że nie szukamy niczego wymyślnego(nie kemping) w wczesnej części sezonu tj. połowa czerwca jakie kwoty wchodzą w grę jeśli chodzi o tygodniowy wypad? (nocleg i wyżywienie) Wiem, że ceny są uzależnione od miejsca, no i tutaj kłania się drugi problem, w które miejsce konkretnie jechać. Myśleliśmy o Dalmacji, ogólnie chcielibyśmy te kilka dni podzielić na plażowanie i jedną dwie wycieczki. Jako transport do Chorwacji autobus, więc jakieś miejsce z dobrą komunikacją było ok.
Jeśli ktoś ma chwilkę czasu żeby nam rozjaśnić bylibyśmy wdzięczni.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.01.2014 12:58

Lukasz555
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasz555 » 10.01.2014 13:26

Dziękuję. Dużo rozjaśnia zwłaszcza pierwszy link w obu tematach.
Lukasz555
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.01.2014
Nin przełom czerwca i lipca killka pytań.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasz555 » 07.06.2014 15:16

Witam na 23.06-06.07 wybieramy się w ciemno do do Nin. W związku z tym że to pierwszy raz w cro chciałbym starych wyjadaczy prosić o utwierdzenie/obaleni naszych wyobrażeń zdobytych w trakcie grzebania po przeróżnych tematach. Z góry dzięki za pomoc.

1. Wybór miejscowości głównie ze względu na dzieciaki 5 i 7 lat i występowanie w miarę płytkich i piaszczystych plaż. Ogólnie rejon Zadaru jest postanowiony jednak jeśli ktoś poleca jakieś inne miejsce w pobliżu (warunek plaża i atrakcje dla dzieci) to chętnie damy się przekonać.

2 Trasa. Wyjeżdżamy na 2 samochody jeden z Legnicy drugi z Krakowa. A4 na A 1, dalej Ostrava, Brno, Wiedeń, Graz, Zagrzeb, Zadar. Tak pokazuje wujek google czy warto coś w tym zmieniać?

3.Jedziemy w ciemno i to jak rozumiem nie jest problem jednak zależy nam na dwóch osobnych "apartamentach" w jednym pensjonacie czy to może być jakiś problem? Dobrym sprawdzonym namiarem też nie pogardzimy jeśli ktoś może to na pw lub adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Czy 100 E za noc za dwa: 2+2 i 2+1 jest realna?

4. I jeszcze pytanie o wynajem jakiejś łodzi z małym silniczkiem i popływaniu wzdłuż brzegu. Czy wymagany jest jakiś papier ( zaznaczam że mam na myśli małą łódkę a nie jacht ) Być może ktoś korzystał i orientuje się jak jest z dostępnością i ile kosztuje taka przyjemność za kilka godzin /dzień?

Za wszystkie odpowiedzi jeszcze raz z góry dziękujemy
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.06.2014 10:56

Hej,

1. Rejon Zadaru... a... może Pag, miejscowość Mandre - jeżeli chcecie spokój i z dala od imprez i zgiełku (plaże znajdziesz na pewno, które przypadną do gustu dzieciakom).
Zresztą wszędzie znajdziesz (nie wiem co ja tak z tym Pagiem wyskoczyłem) :)
2. Trasa OK, jak na pierwszy raz to jedźcie z nawigacją żeby za bardzo nie pobłądzić (wiadomo, że zawsze się da zgubić, nawet z navi :))
3. W Czerwcu znajdziesz apartament większy, np na 8 osób w cenie ok. 70-80 eur.
Znajdziesz też dwa osobne, nie wiadomo czy w tym samym budynku, ale na pewno znajdziesz.
4. Co do łódki, to jak już pisano na forum, bodajże do 6KM bez zezwolenia. Cena zależy tak naprawdę od właściciela. Ja na wyspie Brać za cały dzień płaciłem bodajże 50-60 eur za łódkę 5 osobową.

Pozdrawiam

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Pierwszy wyjazd - prośba o pomoc
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone