Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miras1
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras1 » 25.04.2015 10:31

aniapz napisał(a):Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Rzeczywiście mętlik w głowie mam coraz większy. Dziękuję za przesłaną wiadomość, nie umiem jeszcze na nią odpisać. Mam nowe typy: Draga, Srima, Marusici, Promajna. Myślę jeszcze nad czymś między Primostenem a Trogirem, ale nie wiem która miejscowośc byłaby dobra.



Witaj, wcześniej koledzy i koleżanki dali bardzo dużo fajnych i ciekawych miejsc w których można wypocząć i pozwiedzać. Tak pozwolę sobie jeszcze dodać, jeśli myślisz o spokojnym miejscu między Primostenem a Trogirem to polecam Marina lub Seget. W Segecie jest duża ładna plaża, z możliwością wejścia do lasu więc cienia nie brakuje a dodatkowo fajna promenada z piciem, lodami dyskotekami, każdy coś znajdzie dla siebie. Marina jest nawet w środku sezonu spokojna i nie ma tam walki o każdy centymetr plaży ale tam mało co się dzieje, jeśli ktoś chce mieć spokój to warto tam pojechać.
Jankoff
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jankoff » 27.04.2015 11:13

Witam,
Od kilku tygodni poszukuje i zastanawiam się nad celem jaki obierzemy w Chorwacji. Ale chyba ciężko będzie mi podjąć decyzje samemu więc po proszę Was o porady i opinie.

Termin: 2 tygodnie w przedziale od 3.08 do do 26.08. Nie wiem dokładnie jeszcze kiedy.
Kto: Jedziemy w 4 osoby, żona i ja oraz małżeństwo przyjaciół. (wiek:27 do 32)
Wymagania co do turystyki: więcej zwiedzania (własny samochód) ale też troche leżakowania i pływania.
Region: Bez różnicy, natomiast lepiej żeby było cieplej i łądniej, myśleliśmy o Dalmacji
Warunki: Na pewno apartament 2+2
Miejscowość: Nie zadupie, ale też nie tłok, co by nie zwariować.
Pytanie: Lepiej na czuja jechać i tam szukać noclegu czy rezerwować w kraju?

Kolega z pracy poleca Makarska, ale w sierpniu będzie zapewne ludu od groma,
Drugi kolega poleca Drage, ale trzeci który też tam był mówi, że łądnie ale na kilka dni bo nuda.
A więc chciałbym czegoś więcej niż jeden sklepik na krzyż, miasteczka z "klimatem", jakiejś dobrej knajpy.
I wiem, cały kraj jest piękny. Gdzie się nie pojedzie jest pięknie, ale to będzie pierwszy w życiu wyjazd za granice mojej żony i chcę żeby było cudnie.
Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.04.2015 11:57

To może Omiś lub mieszkanie w okolicy i spacerkiem do miasta;
jest co zwiedzać wokół, tylko w tych okolicach w tym terminie lepiej coś zarezerwować...

Jak żona jedzie pierwszy raz za granicę i to do Cro, to myślę, że wszędzie (oprócz większych miast) będzie dla niej ładnie
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 27.04.2015 16:37

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zastanawiałam się również nad Brelą, ale z tego co czytałam w sezonie jest bardzo zatłoczona. Może będzie Zaostrog, jak już ktoś polecał, tylko czy tam jest gdzie pochodzić? Możecie polecić jakiś apartament blisko mało zatłoczonej plaży? Może być na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry dziękuję :oczko_usmiech:
Yaga
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaga » 27.04.2015 17:08

Chcemy jechać w czerwcu do Chorwacji. Teoretycznie mam już zarezerwowany apartament, ale jeszcze mogę bezpłatnie odwołać, więc tak się zaczęłam zastanawiać, czy dobrze wybrałam :) Wybrałam Trogir / Ciovo - zależy nam na bliskości miasteczka, z tego co widzę od naszego apartamentu jakieś 2-3 km do miasta, w sam raz na spacer, a jednocześnie trochę na odludziu.
Trogir jest chyba w miarę w centrum kraju, więc jak będziemy chcieli coś dalej pozwiedzać (własnym autem), nie będzie problemu.
Czy znacie ewentualnie inne miejsca tego typu: miasteczko w zasięgu spacerowym, ale samo zakwaterowanie trochę na uboczu, najlepiej blisko wody i z widokiem? Na plaży jako takiej (w sensie do leżakowania) nam nie zależy, wolę ładne widoki z wodą w tle :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.04.2015 21:04

Yaga napisał(a):Wybrałam Trogir / Ciovo - zależy nam na bliskości miasteczka, z tego co widzę od naszego apartamentu jakieś 2-3 km do miasta, w sam raz na spacer, a jednocześnie trochę na odludziu.
Trogir jest chyba w miarę w centrum kraju, więc jak będziemy chcieli coś dalej pozwiedzać (własnym autem), nie będzie problemu.

most z Ciovo na ląd w Trogirze często się korkuje, więc wypady mogą być okraszone stanie w korku mniejszym lub większym, choć w czerwcu powinien być z tym mniejszy problem
Yaga napisał(a):Czy znacie ewentualnie inne miejsca tego typu: miasteczko w zasięgu spacerowym, ale samo zakwaterowanie trochę na uboczu, najlepiej blisko wody i z widokiem? Na plaży jako takiej (w sensie do leżakowania) nam nie zależy, wolę ładne widoki z wodą w tle :)

jak podawałem ciut wyżej np mieszkanie w Duce, a spacery do Omisa...
miras1
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras1 » 27.04.2015 21:08

W czasie tych 15 stron jest już napisane bardzo wiele ale i tak jednoznacznej odpowiedzi od nikogo nie dostaniecie ponieważ każdemu podoba się coś innego. Macie opisane wiele miejsc, dlatego proponuję żeby przeczytać wszystko jeszcze raz i wybrać to co najlepiej leży na sercu :-). Jak w życiu, wszystkie miejscowości mają swoje wady i zalety bo albo są zaludnione albo na nich nic się na nich nie dzieje albo za dużo knajpek i głośno itd. tak można wymieniać bez końca i jeśli ktoś będzie chciał się czegoś dopatrzeć to żadnego miejsca nie wybierze. Prawda jest taka, że gdziekolwiek nie pojedziecie to będzie ładnie, ciepło i czysta woda.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.04.2015 21:27

Yaga napisał(a):Czy znacie ewentualnie inne miejsca tego typu: miasteczko w zasięgu spacerowym, ale samo zakwaterowanie trochę na uboczu, najlepiej blisko wody i z widokiem? Na plaży jako takiej (w sensie do leżakowania) nam nie zależy, wolę ładne widoki z wodą w tle :)

Cóż, starówkę Trogiru niewiele przebije, jest jedną z najpiękniejszych w Chorwacji, to jest po prostu UNESCO i tyle. Nie mniej jednak połączeń typu mała dziura + większe miasteczko (choć nie ta liga co Trogir) jest parę. Np:

Brist i Gradac.JPG
Brist i Gradac
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2015 22:53

te kiero napisał(a):jak podawałem ciut wyżej np mieszkanie w Duce, a spacery do Omisa...

A ja Duce stanowczo odradzam.
To już lepsze Ciovo w czerwcu, most powinien być w miarę przejezdny.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 27.04.2015 23:33

Janusz Bajcer napisał(a):
te kiero napisał(a):jak podawałem ciut wyżej np mieszkanie w Duce, a spacery do Omisa...

A ja Duce stanowczo odradzam.
To już lepsze Ciovo w czerwcu, most powinien być w miarę przejezdny.


A to dlaczego :?: :?: :?:
My jedziemy do Duće drugi rok z rzędu :smo:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2015 23:45

Bo nie lubię miejscowości przy Jadrance :idea:
Widziałem Duce przejazdem - i dziękuję. :arrow:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.04.2015 07:59

Janusz Bajcer napisał(a):Bo nie lubię miejscowości przy Jadrance :idea:
Widziałem Duce przejazdem - i dziękuję. :arrow:

miejscowość, fakt jest przy Jadrance, ale już apartmany nie wszystkie bezpośrednio przy niej, więc da radę, choć trzeba przez nią przejść, to fakt, znam takich co to chwalą sobie Duce,
to może Brzet z drugiej strony :wink:
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 28.04.2015 18:14

Plaża w Duce jest piaszczysta z bardzo łagodnie schodzącym dnem, dla mnie rewelacja bo nie umiem pływać :-) Plaża to chyba jedyny plus tej miejscowości.
sloneczko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 25.01.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloneczko » 28.04.2015 18:48

Witam
Jeśli ktos poszukuje polecam Rogoznice mam namiary na apartament 2+2 w terminie 12-20.07. 2015 Pozdrawiam :papa:
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 02.05.2015 10:14

Bardzo proszę o te namiary Na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Podobają mi się jeszcze Mimice. Jeśli ktoś ma sprawdzony namiar to bardzo proszę.
Czy w Chorwacji zdarzają się w ogóle noclegi ze śniadaniem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone