Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasz kraj taki piękny... Tatry

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty
Re: Nasz kraj taki piękny... Toruń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2014 00:30

Toruń jest bardzo ładny

Obok starych kościołów gotyckich jest przepiękny kościół św. Katarzyny, moim zdaniem najładniejszy kościół neogotycki w Polsce :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 03.12.2014 01:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Nasz kraj taki piękny... Toruń

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.12.2014 00:54

Kasia i Krzyś napisał(a):
maniust napisał(a):Dopiero teraz trafiłem tutaj , w Toruniu byłem ze 20 razy i mogę potwierdzić , że Toruń jest piękny.

To ostatnie zdjęcie to aż mnie szczena opadła. 8O mniamniuśne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

witam :wink:
zdjęcie było planowane od mniej więcej... 3 lat :lol:


W akim razie nie dziwi nic :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz kraj taki piękny... Toruń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 03.12.2014 15:16

Lednice napisał(a):Toruń jest bardzo ładny

Obok starych kościołów gotyckich jest przepiękny kościół św. Katarzyny, moim zdaniem najładniejszy kościół neogotycki w Polsce :D

Piękne wnętrze. Niestety, tam już nie dotarliśmy - jedno popołudnie na Toruń to zdecydowanie za mało :)
piotrf napisał(a):Pozdrawiam

Również pozdrawiam :wink:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Nasz kraj taki piękny... Toruń

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 04.12.2014 21:00

Tatry - 13-14.10.2014

Przyszedł czas na relację z naszego ostatniego tegorocznego wypadu. 2014 co prawda się nie skończył jeszcze, ale obecnie panująca aura nie zachęca mnie do jakiejkolwiek aktywności poza moim ciepłym łóżeczkiem :wink:

Tatry były w planach niemal od początku naszych dwudniowych górskich wypadów, ale jakoś nie wychodziło. Szczególnie, że decyzja o takim wyjeździe zapada tuż przed faktem, a rezerwacja miejsca w tak krótkim czasie w okresie od początku czerwca do końca września w schronisku Pięć Stawów, które się nam marzyło, graniczy z cudem. Jeszcze nie dojrzeliśmy do spania na glebie, a i nocleg w jednym pokoju z innymi turystami, co miało tym razem miejsce, było dla nas nowością 8)
Szczerze mówiąc już straciliśmy nadzieję na jakikolwiek wyjazd, ale w końcu pogoda się poprawiła. Szybki telefon do schroniska i jest :!:
Aura w Tatrach nie do końca nas zadowoliła - było pochmurno, ale za to ciepło jak na tę porę roku i bezdeszczowo.

Zostawiliśmy autko na parkingu na Polanie Palenica i ruszyliśmy na szlak - początkowo asfaltem :roll:
IMGP3412.jpg

Pierwszy obowiązkowy przystanek - Wodogrzmoty Mickiewicza:
IMGP3416.jpg

Większość turystów poszła dalej prosto, my skręciliśmy w prawo na szlak prowadzący przepiękną Doliną Roztoki :)
IMGP3421.jpg
IMGP3422.jpg
IMGP3423.jpg
IMGP3425.jpg
IMGP3432.jpg

Przy tym punkcie widokowym dwóch turystów poradziło nam, żeby cofnąć się parę metrów i zejść do potoku, gdzie można fajną fotkę zrobić - z ostrzeżeniem, że na kamieniach JEST ŚLISKO. No ale ja musiałam sobie poskakać po kamyczkach i oczywiście wyrżnęłam jak długa - na szczęście złapałam się jakiejś kosodrzewinki, bo w innym wypadku popłynęłaby z prądem :roll: Stłuczone kolano dokuczało mi jeszcze długo po wyjeździe, ale aparat do filmików w moich rękach przeżył. No i zdjęcia wyszły :mrgreen:
IMGP3443.jpg
IMGP3447.jpg

Szlak zaczął piąć się w górę...
IMGP3453.jpg
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 07.12.2014 12:19

Tatry widokowo super. Tylko jakby tych górali trochę ucywilizować...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.05.2015 18:37

Kiedyś tam zaczęłam pisać o naszym weekendowym wypadzie w Tatry i jakoś tak minęło parę miesięcy, a mnie się przypomniało, że przecież jeszcze nawet do schroniska nie doszliśmy... :roll:

No to idziemy dalej... i widzimy Siklawę - największy wodospad w naszym pięknym kraju :D No spory jest :wink:
IMGP3470.jpg
IMGP3476.jpg


Potem jeszcze tylko parę kroków i dotarliśmy do upragnionego celu - schroniska i smacznej, jak zwykle po tak wyczerpującej wędrówce, szarlotki :oczko_usmiech:
IMGP3485.jpg
IMGP3486.jpg
IMGP3488.jpg
IMGP3490.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.05.2015 18:47

Dnia jeszcze zostało sporo, więc postanowiliśmy trochę rozejrzeć się po okolicy i popatrzeć na Dolinę z góry - ze szlaku na Morskie Oko przez Świstówkę Roztocką.
IMGP3491.jpg
IMGP3492.jpg
IMGP3509.jpg
IMGP3513.jpg
IMGP3555.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.05.2015 18:57

Kolejny dzień powitał nas nieco lepszą pogodą, choć chmury nad Doliną nie dawały za wygraną :evil:

Okolice schroniska prezentowały się w słoneczku duuuuużo lepiej:
IMGP3556.jpg
IMGP3558.jpg
IMGP3559.jpg
IMGP3560.jpg
IMGP3562.jpg


Trzeba było zdecydować, w którą stronę idziemy... Plany były ambitne, ale niepewna nadal pogoda zmusiła nas do wyboru nieco łatwiejszej opcji. Decyzja - idziemy nad Morskie Oko (wczoraj zapoznaliśmy się z niewielkim fragmentem szlaku), a potem w miarę rozwoju sytuacji będziemy myśleć, co dalej...
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.05.2015 19:10

Po drodze widoki przednie, co chwilę odwracaliśmy głowy, żeby spojrzeć na stawy, a i słońce przypiekało przyjemnie.

IMGP3570.jpg
IMGP3573.jpg
IMGP3577.jpg
IMGP3580.jpg
IMGP3594.jpg
IMGP3595.jpg
IMGP3600.jpg
IMGP3607.jpg
IMGP3609.jpg

Druga część szlaku (w dół) dość stroma i nieprzyjemna momentami, ale wkrótce naszym oczom ukazało się Morskie Oko:
IMGP3611.jpg

Przed schroniskiem jedna wycieczka, kilku indywidualnych turystów, niemal wszystkie stoliki wolne :wink:
IMGP3617.jpg

a szarlotka jeszcze lepsza niż w Pięciu Stawach :mrgreen:
IMGP3618.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2015 19:30

Piękne zdjęcia :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2015 10:13

Lednice napisał(a):Piękne zdjęcia :D


Furda zdięcia - szarlotka...



:wink:

Pzdr
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 11.05.2015 17:43

nawet szarlotka mojej teściowej nie smakuje tak dobrze, jak ta na szlaku :twisted:

po krótkim odpoczynku zeszliśmy jeszcze na chwilę nad Morskie Oko na małą sesję (na tym samym kamyku, na którym mam foto z trzeciej klasy podstawówki - tak mi się przynajmniej wydaje)
IMGP3620.jpg
IMGP3650.jpg


pogoda wydawała się dość stabilna, więc zapadła decyzja, że do Pięciu Stawów dotrzemy inną, trochę dłuższą i trudniejszą trasą - przez Szpiglasową Przełęcz

ze szlaku widoki były całkiem miłe dla oka :wink:
IMGP3653.jpg
IMGP3654.jpg
IMGP3655.jpg
IMGP3657.jpg
IMGP3659.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 11.05.2015 17:57

im wyżej, tym większe "schody" - coraz słabsza widoczność i moje zmęczenie, jakoś dałam radę dzięki metodzie liczenia kroków, bez patrzenia w górę :roll:

IMGP3660.jpg
IMGP3663.jpg
IMGP3665.jpg
IMGP3666.jpg
IMGP3668.jpg


na Szpiglasowej zupełnie nic nie było już widać, więc darowaliśmy sobie spacer na Szpiglasowy Wierch
przy zejściu zaskoczyły nas łańcuchy (jakoś umknęło mi to przy przeglądaniu informacji o szlakach), było bardzo ślisko, więc odetchnęłam z ulgą, kiedy spośród mgły wyłonił się zarys Wielkiego Stawu :?

IMGP3669.jpg
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 23.08.2015 12:43

in niżej, tym widoczność lepsza :)

dolina (prawie) w całej okazałości:
IMGP3674.jpg
IMGP3679.jpg

nawet Czarny Staw się nam pokazał
IMGP3682.jpg

zerkamy jeszcze do tyłu skąd przyszliśmy
IMGP3683.jpg

i żwawym krokiem już po "płaskim" ruszamy w kierunku schroniska na - ostatnią jak się potem okazało - szarlotkę :oczko_usmiech:
IMGP3687.jpg
IMGP3688.jpg
IMGP3689.jpg


prognozy nie zapowiadały się optymistycznie, więc nasze początkowe plany, by zostać w schronisku na jeszcze jedną noc i kolejnego dnia znów ruszyć na szlak, musiały, niestety, ulec zmianie :(
postanowiliśmy od razu ruszyć w kierunku samochodu, co by jeszcze przed zmrokiem tam dotrzeć

a w Tatry na pewno jeszcze na jakiś weekend wrócimy (oczywiście tylko poza szczytem sezonu)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 26.08.2015 07:11

...
Piękne zdjęcia Doliny 5 stawów, ładne kolory i widać, że pogoda dopisała.
No i apetyt na szarlotkę rośnie :wink:
Zimą jadłem tylko tę w MOKu.

Obrazek


Zastanawia mnie, że na fotkach specjalnie ludzi nie widać - to był jakiś "luźny" weekend, czy musieliście kombinować z kadrem ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Nasz kraj taki piękny... Tatry - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone