Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRKA - Park Narodowy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010
KRKA - Park Narodowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 05.08.2011 15:13

Po namowach znajomego, który dopiero co wrócił z tej pięknej krainy postanowiłem zrezygnować z Jezior Plitvickich i zawitać w Parku Narodowym KRK. Zamierzam sie tam wybrać nie po drodze z lub do Polski ale w trakcie pobytu. Moje pytanie jak tam najlepiej dojechać jadąc od Makarskiej. Wrócić na autostrade A1, czy jechać "8" zdłuz morza. Jeżeli A1 to gdzie zjechac z autostrady, w Sibeniku zjazd nr 22, czy zjazd 21 w Skradin, a może za Trogirem zjechać z "8" na trase "58" i za Sybenikiem "33" "56" do Parku. Prośba do tych którzy tam byli od której strony najlepiej tam wjechać aby zaparkować i dalej przesiąść się w autobusik który tam dalej zawozi. Czy to jest tzw. Camp Krka. Prośba o wskazówki najlepiej na mapie z google map. Wyjazd za 2 dni
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.08.2011 15:55

Krka.
Jadąc autostradą wyjazd Skradin.
Parkingów jest cała masa.

Żeby jechać autobusikiem w parku trzeba jechać do Lozovac.
Mario 1975
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario 1975 » 05.08.2011 22:57

pawi, jak pojedziesz Jadranką to będzie taniej i bardziej widokowo ale też raczej wolniej niż autostradą.
Jeżeli dojedziesz do miejscowości Skradin to parkingów masz w brud i pod Skradinski buk (wodospad) można dopłynąć stateczkiem, ale:
rezygnować z Plitvickich Jezior to moim zdaniem duża strata (a nawet ignorancja). PN Krka jest też super ale Plitvice to po prostu chorwacki kanon i koniecznie trzeba to zobaczyć...
Wybór należy do Ciebie.
Pozdrówki.
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 06.08.2011 06:14

Mario 1975 napisał(a):rezygnować z Plitvickich Jezior to moim zdaniem duża strata (a nawet ignorancja). PN Krka jest też super ale Plitvice to po prostu chorwacki kanon i koniecznie trzeba to zobaczyć...
Wybór należy do Ciebie.
Pozdrówki.

już mnie przekonałeś tym bardziej, że mam na powrót rezerwację noclegu przy Plitivicach. Dzięki
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 06.08.2011 08:23

Ja uważam , że być w Chorwacji nie być w Plitwicach to nie być w pełni w Chorwacji. Zobaczyć Plitwice bezcenne za bilet zapłacisz kartą :)
pawi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawi » 06.08.2011 10:40

Dzięki za wskazówki
darihs
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 10.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darihs » 06.08.2011 12:54

Ja byłem w tym roku na wodospadach Krka i bardzo mi się podobało. Minusem jest to, że na razie trzeba płacić tylko w kunach, a nie można w euro... Na Plitvicach tego problemu nie ma.
Jacek Cieślewicz
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Cieślewicz » 06.08.2011 14:16

A znajdę tam na miejscu jakieś bankomaty?
darihs
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 10.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darihs » 06.08.2011 23:05

Nie widziałem, ale wskazano mi miejsce, gdzie mogłem wymienić euro na kuny, ale tylko banknoty. Monet nie wymieniano. Była to jakaś restauracja, czy coś ala bar... Jakieś 30 metrów od kas Parku.
Jacek Cieślewicz
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Cieślewicz » 07.08.2011 13:44

Ok. Dzięki. A czy w kasach można płacić kartą? Parkingi są płatne czy darmowe?
ila73
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ila73 » 07.08.2011 14:47

Wróciłam w czwartek z Chorwacji - pierwszy i na pewno nie ostatni raz :lol:
KRKA warto zobaczyć, a Jeziora Plitwickie to nawet koniecznie!

Na KRKA płynęliśmy statkiem z miejscowości Skradin (statek za darmo), bilet na KRKA 95kun(można kupić już w Skradin lub przy wejściu do parku)- nigdzie nie było kolejek, a byliśmy w niedzielę , parkowaliśmy w Skradin na pierwszym parkingu przy wjeździe 30 kun za cały dzień - gotówką u parkingowego, potem pieszko 10 min do przystan., Ale w pobliżu przystani mnóstwo parkingów 7 kun za godzinę.

Na Plitwicach jest parking płatny 7 kun za godzinę, (max opłata za dzień 70 kun), płaciliśmy gotówką, kartą też można.

darmowych parkingów nie zauważyliśmy.
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 08.08.2011 11:30

jak wjedziecie do Skradin, jest zakręt w lewo i 100 metrów dalej po prawej stronie jest łąka która jest darmowym parkingiem (napis Free parking).
zielona strzałka wskazuje na parking
Wjeżdżacie tam i podchodzi Pani która po angielsku wszystko wam wytłumaczy i pokaże na mapce.
W drodze do portu po prawej stronie jest bankomat jakby ktoś potrzebował.
Wsiadacie na statek (za darmo) i płyniecie pod wodospad (20 minut).
Powrót na pieszo lub też statkiem.

Niestety wadą Krka są tłumy :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.08.2011 17:40

darihs napisał(a):Ja byłem w tym roku na wodospadach Krka i bardzo mi się podobało. Minusem jest to, że na razie trzeba płacić tylko w kunach, a nie można w euro... Na Plitvicach tego problemu nie ma.


A mi się wydaje, że można...zapłacić kartą (Skradin).
mkmb
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 09.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkmb » 15.08.2011 21:27

Z całą pewnością w Skradin można płacić kartą. Są też foldery w różnych językach, w naszym również.
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 17.08.2011 22:41

ila73 napisał(a):Wróciłam w czwartek z Chorwacji - pierwszy i na pewno nie ostatni raz :lol:
KRKA warto zobaczyć, a Jeziora Plitwickie to nawet koniecznie!

Na KRKA płynęliśmy statkiem z miejscowości Skradin (statek za darmo), bilet na KRKA 95kun(można kupić już w Skradin lub przy wejściu do parku)- nigdzie nie było kolejek, a byliśmy w niedzielę , parkowaliśmy w Skradin na pierwszym parkingu przy wjeździe 30 kun za cały dzień - gotówką u parkingowego, potem pieszko 10 min do przystan., Ale w pobliżu przystani mnóstwo parkingów 7 kun za godzinę.

Na Plitwicach jest parking płatny 7 kun za godzinę, (max opłata za dzień 70 kun), płaciliśmy gotówką, kartą też można.

darmowych parkingów nie zauważyliśmy.


Myślałem, że 95 kun jest to opłata za statek. Byliśmy tam dwa lata temu ale była taka ogromna kolejka, że zrezygnowaliśmy i jechaliśmy dalej do Czarnogóry.
W tym roku chciałem dojechać do wodospadów Krka od strony Slavica ale skoro i tak będziemy płacić za wejście po 95 kun to nie wiem czy nie lepiej ze Skradin popłynąć statkiem :D
Co o tym myślicie?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone