Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoźnica i okolice - zaliczone plaże + Wodospady Krka

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Rogoźnica i okolice - zaliczone plaże + Wodospady Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.07.2011 06:59

Pozdrawiam, wczoraj wróciłem wieczorem, dziś kilka zdjęć i porad dla wybierających się w te okolice.

Rogoźnica to Chorwacja w pigułce, mamy tutaj wszystko.
Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, wielofamilijnych wyjazdów i samotnych par.
Co mnie zaskoczyło ? Ceny...
Jakieś takie umiarkowane w sklepach np. w stosunku do wyspy Krk. Mamy tutaj sporą konkurencję, są dwa Konzumy, dwa Studenace, kilka piekarni.

Ryby świeżei owoce morza codziennie na targowisku warzywno - owocowym koło mostu na wyspę.
Euro wymiana w Rogoźnicy - 7,20, W Splicie 7,30

Najpierw Węgry. Woda w Balatonie zamulona, ale za to jakie plaże i kolory ! Szok. Od Węgrów powinniśmy się uczyć organizacji wypoczynku. Świetna kuchnia, ceny niższe niż u nas w kraju ! Dla rodzin z małymi dziećmi - bajka.
Obrazek
Plaże wspaniale przygotowane choć płatne od 400 - 600 forintów za osobę.
Obrazek
Plaże północne dużo piękniejsze od południowych.
Obrazek
W Rogoźnicy nawet w samym centrum jest gdzie się kąpać. Rzucam ręcznik i do wody. Jest ona krystalicznie czysta nawet w zatokach z żaglówkami.
Obrazek
Plaża Sepurine. Chyba najpiękniejsza w Rogoźnicy - otwarte morze, sporo jeżowców !
Obrazek
Sepurine ma małe kamienie na plaży prysznic, mały bar. Dojdziemy tam idąć od mostu w stronę jeziora Smocze Oko, najlepiej na wysokości trampoliny dla dzieci wejść między apartamentowce a potem już droga poprowadzi.
Obrazek
Wodospady Krka - wiadomo kąpiel rewelacja. Najlepiej wybrać się tam koło 8.00 - 9.00 potem już tłumy niezliczone.
Obrazek
Kąpiel w rzece Krka w Roski Slap. Warto tam dotrzeć statkiem lub samochodem. Ja pojechałem autem również na punkt widokowy na Visovac , bo zabrakło biletów na statek... Trzeba kupować od razu po przybyciu do Krka.
Obrazek
Plaża przy Marinie Frapa.
Obrazek
Plaża w Primosten, ładna, czyściutka, super.

Obrazek
To plaża w Rogoźnicy 200m dalej za Sepurine, również bardzo atrakcyjne miejsce kąpieli.
Obrazek
Plaża na samej wyspie w centrum Rogożnicy, ja mieszkałem własnie tam więc na chwilę kąpieli świetne miejsce. Malutka.
Obrazek
Ostatnio edytowano 11.07.2011 17:59 przez Bahama, łącznie edytowano 6 razy
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2011 07:15

A wiesz, że Węgrzy przodują wśród najtańszych krajów Unii?
Co ciekawe, to również nie należymy do tych najdroższych ... :D


Ty, nie reklamuj tak tej Rogoznicy, bo ... kwatery nie znajdę i miejsca na plaży przez ciebie :lol:

Pozdrav
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.07.2011 07:21

Tak naprawdę to obłożenie apartamentów w tym roku to szok...
Najazd Czechów na Chorwację taki, jakby dopiero demokrację odzyskali :) Chyba im się status życiowy poprawia.
Niestety z zachowaniem w miejscach publicznych to u nich róznie bywa... :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2011 07:52

Teraz , po zeszłorocznych przygodach z Czeszkami, starymi, dodam, bo ta młoda topless, była całkiem, całkiem ... ;), to mnie trochę wystraszyłeś.

Ja tam żonę i dziecko zabieram 8O

:D


Ale ładnie jest ... Nie? ;)

Nie pomyliłeś czasem Lozica z Sepurine?
Lozica jest dalej od centrum, w kierunku Zeceva i nie ma takiego żwirku, oprócz jednego,
niewielkiego miejsca, za to ma podesty i przepiękne, biało-czarne skały.

A ta twoja to bliżej Frapy i półwyspu, o ile dobrze kojarzę.

Tak mówię, bo jakby kto chciał tam z dziećmi, to nie za bardzo.
Głęboko i schodki do wody. Raczej dla starszych, a Sepurine jak najbardziej dla dzieci.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.07.2011 08:00

Weldon .... to Ty wróciłeś czy Bahama - bo już się pogubiłem. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2011 08:06

No ja też ... Ale ja wcześniej.


Już we wrześniu byłem z powrotem :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.07.2011 08:09

..... acha. :wink:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.07.2011 08:23

weldon napisał(a):
Nie pomyliłeś czasem Lozica z Sepurine?


Masz rację, pomyłka, już poprawiłem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2011 12:27

Witam,

Fajnie, że dałeś zdjęcia plaż :D , bo sama myślę gdzie uderzyć w tym roku. Jedno jest pewne, wyjazd w ciemno i między Sibenikie a Trogirem.
Rogoznica w sam raz.

Czy mógłbyś wstawić mapkę z zaznaczonymi plażami :?:

Napisz jak zwiedzałeś wodospady Krka, bo nie wiem jaką opcję wybrać. Statek mnie nie interesuje, tylko spacer po parku+kąpiel - ile tam jechaliście?
Wiem, że trzeba być z rana i jest tylko 45 km, ale 45 km można jechać i 40 min i 2 godz jak serpenty czy coś takiego - wolałabym już zawczasu wiedzieć jaka tam droga(w tym rejonie samochodem nie byłam i nie wiem jak to wygląda)

Dziękuję za informacje
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.07.2011 17:45

Plaże masz pięknie opisane i zaznaczone w terenie na tej stronie:
http://www.visit-rogoznica.com/pl/dalmacja-miasta/Rogoznica/Plaze.aspx

Więc z wodospadami było u mnie tak:

Jazda z Rogożnicy do Skradińskiego Buku około 50 min. Nie wjeżdżałem na autostradę, jakaś ładna , nowa droga z Śibenika na Drniś, potem w lewo na Skradiński Buk. Pięknie oznaczona - ciągle informacje N.P Krka

W Skradińskim Buku bilet dorosły 95, dziecko 70 kun. Dostajesz mapę z opisem po polsku.

Obrazek
Potem wsiadam z biletem do autobusu, który kursuje się jak się zapełni turystami. Można iść pieszo , ale to zejście jak z Kasprowego :)

Po dojeździe autobusem mamy krótkie wprowadzenie przewodniczki po angielsku i niemiecku.
Obrazek

(W TYM MOMENCIE JAK CHCESZ POŁYNĄĆ NA VISOVAĆ LUB DALEJ DO ROŚKIEGO SLAPU STATKIEM - BIEGIEM DO KASY , BO ZA CHWILE BILETY BEDĄ WYPRZEDANE NA CAŁY DZIEŃ :) ) JAK CHCESZ DALEJ PODRÓŻOWAĆ AUTEM I PRZY OKAZJI PRZYOSZCZĘDZIĆ z 70-90 kun ZA STATEK OD OSOBY TO NIE MA PROBLEMU ) WYBRAŁEM TĘ MOŻLIWOŚĆ BO BRAKŁO BILETÓW.

Teraz idziemy spokojnie zwiedzać wodospady i się wykąpać obowiązkowo !
Obrazek

Po zrobieniu kółka przez park (nam to bardzo spokojnie zajęło około 4 godzin), wracamy autobusem na parking i ruszamy dalej w trasę.

KONIECZNIE nalezy zobaczyć Visovać, normalnie jak z bajki ten widok, punkty do obserwacji mamy dwa po jednej i drugiej stronie wąwozu.
Ja jechałem malowniczą trasą na Drniś, potem skręt w lewo po jakiś 15 km ( oznaczenie Visovac bardzo dobre) i fantastyczna wspinaczka autem serpentynkami. Widok z punktu pod pomnikiem jakiegoś Kralja zabójczy...

Obrazek
Obrazek

Jak się naoglądamy ruszamy według drogowskazów do Rośkiego Slapu. Tam przyroda troszkę inna, fantastyczne dzikie rozlewisko z możliwością kąpieli w rzece Krka.

Obrazek

Potem już autem przejechałem przez taki most o długości około 300 m, na którym zmieści się jedno auto ( w niektórych miejscach możliwość wyminięcia) i pojechałem do Skradinu na rybkę słonowodno - słodkowodną :) od drugiej strony wąwozu. Cała wyprawa zakończyła się dla mnie powrotem do Rogoźnicy około 20.00 - FANTASTYCZNA SPRAWA !
ewelka8212
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka8212 » 11.07.2011 23:58

Rewelacyjne zdjęcia, też jadę do Rogoznicy od 18-25 sierpnia, z mężem i córką -9 lat i z bratem i jego dziewczyną.W końcu znalazłam wolną kwaterę-willa Silvana. Będzie to nasz pierwszy raz w Chorwacji, ale już się nie możemy doczekać
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.07.2011 09:54

Bahama napisał(a):Plaże masz pięknie opisane i zaznaczone w terenie na tej stronie:
http://www.visit-rogoznica.com/pl/dalmacja-miasta/Rogoznica/Plaze.aspx

Więc z wodospadami było u mnie tak:


Ślicznie dziękuję za informację, właśnie o coś takiego mi chodziło :D
na pewno skorzystam :D i nie tylko jak :D
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 12.07.2011 10:28

Ździebko mnie smucą te informacje o tłumach turystów, ale mam nadzieję, że to minie i po 20 sierpnia znowu będzie można plażować w spokoju i iść prosto chodnikiem (bez lawirowania między ludźmi) :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 13.07.2011 17:01

Niestety, byliśmy w drugiej połowie sierpnia i nadal było pełno luda :D ,ale figi najlepsze na świecie (rwane oczywiście prosto z drzewa :lol: )
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 21.07.2011 21:21

Akurat też wróciłam z Rogoznicy :) dokładnie wczoraj....
Jestem zaskoczona tą pustką na plaży Sepurine o jakiej to było porze ?
My zazwyczaj korzystaliśmy z tej 200 m dalej jak dla mnie zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o plażowanie z dzieciaczkami tzn. łagodniejsze zejście do wody i w wodzie dno bez ostrych kamieni. Ale po godzinie 8 rano już były zajmowane najlepsze miejsca, jako że dzieci wcześnie wstawały i na plaży byliśmy około 8.30 to jeszcze udało nam się rozłożyć w ciekawym miejscu ale potem już ciężko. My byliśmy z maluszkami do lat 3.
Szkoda że nie dotraliśmy na plażę ze zdjęcia w pobliżu twojego zakwaterowania wygląda ciekawie.
Często robiliśmy tak że w porze największego upału zbieraliśmy sie do apartamentu po drodze zatrzymywaliśmy się w restauracji Siesta wg mnie najlepsza z tych w których jadaliśmy ! Super zacieniona roślinami dzięki temu nie było czuć upału a jedzonko znakomite i zawsze pięknie podane. A potem korzystaliśmy z basenu przy Marina Frapa ! Basen rewelacyjny nowiutki luksusik mało ludzi barek w wodzie leżaczki, łożka normalnie super, dzieciaczki były zachwycone 8) 8) 8) Basen do wtorku był darmowy więc nam się udało korzystać za free teraz kosztuje 50 kun dorośli i 30 dzieci.
Jeśli chodzi o plaże w Primosten zdecydowanie ciekawiej wygladają lecz w gruncie rezeczy wybetonowane i zasypane kamieniem nie łatwo było ustawić parasol.... za to wiele więcej atrakcji !!! Korzystaliśmy z rowerków wodnych, jeździliśmy na tubach, szaleliśmy na skuterach i pierwszszy raz zaliczyliśmy parasailng Jednym słowem rewelacja :D :D :D
Na wodospadach tłumy !!! Byłam tam 12 lat temu i teraz znowu to samo kurz unosił się w powietrzu, w wodzie ludzi jak mrówek. Zdecydowanie warto jechać i zobaczyć ale tak jak pisałeś rano potem już masakra. My dotraliśmy tam z wicieczką z fishpicnicu gdzieś koło 12.30 i byliśmy do 14.30 zdążyliśmy się wykąpać i tyle zero zwiedzania zbyt wiele osob żeby się z dziećmi przeciskać.
Dodałabym kilka własnych fotek ale jeszcze nigdy tego nie robiłam i nie wiem jak....
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Rogoźnica i okolice - zaliczone plaże + Wodospady Krka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone