Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krk - Baska - 2007

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006
Krk - Baska - 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 25.10.2006 21:51

2007 ? Nie to nie pomyłka . dopiero październik , a ja już od jakiegoś czasu przeszukuję strony na wakacje 2007 w Cro - jak nazwać takie coś ??? Po Dalmacji ( 2 razy ) chcemy poznać inne rejony Cro . Upatrzyłam sobie Baskę na Krk , choć nęci mnie też Rovinj na Istrii . Mam upatrzonych kilka apartamentów ( Baska) , ale chętnie poznałabym wypowiedzi osób , które tam były i mogą coś ciekawego dodać . Wiem , że wiele osób wypowiadało się negatywnie o tych regionach , że to kombinaty turystyczne , że tłoczno , że drożej , ale były też osoby , które widziały tam też , może trochę inny , urok pięknej Cro . Przekopałam forum wzdłuż i wszerz , przeczytałam wiele relacji , obejrzałam wiele zdjęć - ale wiedzy o Cro nigdy dość - każda nowa informacja będzie mile przyjęta i przez rodzinę dokładnie omówiona . Pozdrawiam , aby do czerwca .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2006 13:36

Moja odpowiedz na Twoje pytanie może bedzie lekko subiektywna :wink: ale cóż lubie Krk i ostanie 3 wypady wakacyjne pod rząd spędziłem właśnie na tej wyspie. Jeżeli chodzi o Baske to moim zdaniem jest to NAJPIĘKNIEJSZE miasteczko na całym Krk-u. Ale.... no właśnie nie wiem w jaki sposób spędzasz czas na urlopie. Bo jeżeli jest to schemat plaża-apartament-wieczorna knajpka to wszystko OK. Ale jeżeli chciałbyś trochę pozwiedzać wyspę przy okazji pobytu to raczej odradzałbym Ci baze noclegową w Basce. Powód jest tylko jeden to miasteczko jest położone na samym "końcu" wyspy i jakby nie patrzeć to wszedzie masz daleko i nie podrodze. Moim skromnym zdaniem jeżeli ktoś przy okazji pobytu na Krk chiałby poznać tą wyspę w całości (10 dniowy pobyt na to spokojnie wystarczy) to raczej sugerowałbym szukanie noclegu na odcinku Krk (miasto)-Punat bo to akurat jest "centralne" położenie wyspy, tam sie krzyżują drogi i po prostu wszędzie jest blisko i po drodze. A co do cen, że drożej niż gdzie indziej ???????? Czy ja wiem - CRO generalnie tania nie jest więc nie sądze żeby to grało aż taka różnicę że np im bardziej na południe to taniej, może ileś lat temu tak ale teraz ????...... A ewentualne mówienie, ze te rejony CRO to kombinat turystyczny.....wiesz co całe wybrzeże Adriatyku to jeden wielki kombinat turystyczny w końcu Ci ludzie z tego m.in. żyją . I to by było tyle na wstępie :) jakby co to jestem do usług. Pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.10.2006 15:48

Rovinj to ladne miasteczko a w okolicy jest jeszcze wiele innych wiec przy okazji odpoczywania jest jeszcze co ogladac. krk podobno tez OK lecz tam jeszcze nie bylismy choc kto wie. w basce jest camping fkk wiec moze i tam te wyladujemy :lol:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 27.10.2006 06:15

Ja już też planuję 2007 i chyba będzie to wyspa Ugljan :) co myslicie o wyborze ?
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006
Krk-Baska - 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 28.10.2006 08:20

Piotrek_B dzięki za informacje .
Z opisu wnioskuję , że chyba nastawię się na Krk . Na wielkie zwiedzanie się nie nastawiamy , a Krk nie jest znowu taki duży i jadąc samochodem można nim wszędzie dotrzeć . I chyba wybierzemy Baskę . Jest tam duża plaża . Nie jestem zwolennikiem małych , dzikich plaż , wolę te bardziej "ucywilizowane" z różnymi atrakcjami , a z przeczytanych w różnych miejscach informacji i zdjęć wynika , że ta plaża taka jest , chyba wręcz tłoczna . I stąd pytanie : czy tam są właśnie te różne atrakcje : zjeżdżalnie , przejażdżki na "bananach" czy innych podobnych , skutery wodne itp.itd.
Wiem , że nie każdy nastawia się na taki sposób wypoczynku , ale to jest urlop , a na co dzień człowiek tego nie ma - więc każda atrakcja cieszy , zwłaszcza , że wnuczek na małej plaży się nudził (a mój syn- jego tata - też) i chcemy mu (im) zapenić trochę różności , a czasu na zwiedzanie dla nas też starczy . Upatrzone apartamenty są blisko plaży , dość drogie , no ale na urlop taki czeka sie cały rok i nie ma co żałować .
Użytkownik usunięty
Re: Krk-Baska - 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.10.2006 10:39

Jeżeli rzeczywiście planujecie spedzenie urlopu w wiekszości na plaży (co przy małym dziecku jest jaknajbardziej zrozumiałe) to rzeczywiscie Baska jest do tego wręcz idealna (moim skromnym zdaniem :D ) W Basce jest najładniesza i najdłuższa plaża na Krk z drobnymi kamykami i piaszczystym dnem. Natomiast szukając apartamentów sugerujcie sie odległoscią do plaży tak żeby nie było potrzeby jechac samochodem bo cała Baska (a nie tylko parkingi przy plaży) objeta jest strefą płatnego parkowania (w tym roku 25 Kn dziennie). Natomiast odnośnie bananów, rowerków itp sprzętu pływającego to jest to dostępne jak na każdej plaży bez problemów. Zjeżdzalnia jest (sztuk jeden) zaraz przy głównej plaży. Wiecej informacji i ładnych fotek można znaleźc tu: http://www.tz-baska.hr/ Pozdrawiam
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 28.10.2006 20:33

forum/viewtopic.php?t=9891&highlight=ivan

udało mi się wygrzebać stary temat.

Jeśli planujecie lipiec/ sierpień (szczególnie sierpień) będzie tłok. Byłem początkiem września było przepięknie
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 28.10.2006 21:16

Po Dalmacji ( 2 razy ) chcemy poznać inne rejony Cro . Upatrzyłam sobie Baskę na Krk , choć nęci mnie też Rovinj na Istrii .


Podobnie jak u Ciebie moje wyjqazdy do cro zaczęly się od Dalmacji (Omiś póżniej Vodice). Polecam Baśke na Krk-u choć jest tam pięknie to niestety daje się odczuć, jak i na całej północy komercjalizację.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 28.10.2006 22:38

ewa-irena napisał(a):2007 ? Nie to nie pomyłka . dopiero październik , a ja już od jakiegoś czasu przeszukuję strony na wakacje 2007 w Cro - jak nazwać takie coś ??? [ciach]


Ewo-Ireno, o czym Ty piszesz? Ja rozmyślam o wakacjach 2008 bo w 2007 z przyczyn obiektywnych do Cro nie pojedziemy ;-) Ale w 2008 - jak dobrze pójdzie - to jak najbardziej. I to w powiększonym składzie :-) I też zastanawiam się mocno nad północą (odległość czyli jazda nocą "na raz"). W tym roku byliśmy w Dalmacji (Podgora) - pierwszy raz.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 31.10.2006 21:12

Witam.
W tym roku po raz pierwszy pojechalićmy do Chorwacji i właśnie na Baskę.Jeżeli chodzi o ta miejscowośc to polecam ja na KRK,zwiedzilismy samochodem praktycznie całą wyspę i na Basce plaża jest najładniejsza a woda czysta.Jeżeli znajdziesz kwaterę mieszkalną oddalona znacznie od plaży to popros goś podarzy o karte parkingową która upoważni cie do bezpłatnegpo parkowania zaraz przy plazy( teren pobliskiegoi hotelu).Zycie nocne w Basce kwitnie w rejonie plaży na pasazu sklepików i barów ciągnących sie równolegle do plaży.Jeżeli chodzi o banany , surfing itd. to jest teho w nadmiarze.pozdro
kopaj
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 28.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopaj » 12.12.2006 22:58

sympatykom naturyzmu polecam camping fkk Baśka. Niezwykle urokliwe miejsce.
Cisza, spokój, bardzo dobre warunki sanitarne (lux), lodówki do wynajęcia, łagodne zejście do wody (ważne dla dzieci), rodzinna atmosfera na camp, kontakt z naturą (cykady, bywają delfiny!!!, sępy i orły!!!, rozgwiazdy w wodzie i owieczki na stokach na porządku dziennym) Fkk Bunculuka - jedno z najwspanialszych miejsc w Chorwacji,
Wspaniałe widoki, krystalicznie czysta woda z łagodnie schodzącym brzegiem; kamienne okrąglaki. Ciekawe usytuowanie kampingu na zboczu góry i na końcu drogi (dalej juz koniec świata)- można zapomnić o podglądaczach (grzechem jest w ogóle mysleć o czymś takim). Możliwości wyjścia w góry szlakiem turystycznym (wspaniałe widoki na zatokę) oraz przejścia górską ścieżką do odległych ale zapewniających intymność zatoczek (chociaż wygodniej przepłynąć pontonem ewentualnie zapłacić i przepłynąć wodnym taksi). W czasie dwutugodniowego wypoczynku pełny kontakt z naturą:codzienne koncert cykad, w powietrzu orły !!! i sępy !!!, a w wodzie delfiny!!! i wiele innych żyjątek. Warunki kempingowe bardzo dobre- tzw węzły sanitarne w pełnym komforcie do tego stopnia, że posiadają nawet oddzielne miejsca do kompieli psów. Na podkreślenie zasługuje wspaniała wielonarodowa atmosfera na kempingu - pełna życzliwość, szacunek, spokój.
GORĄCO POLECAM
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 17.12.2006 13:40

Witam wszystkich. Ja też planuje wakacje 2007 cześciowo na Istrii. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś miejscowość gdzie są samotne bezludne zatoczki, tak aby można było trochę poplażować tylko we dwoje :) ??
Pozdrawiam.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 17.12.2006 13:50

Tomek O. napisał(a):Witam wszystkich. Ja też planuje wakacje 2007 cześciowo na Istrii. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś miejscowość gdzie są samotne bezludne zatoczki, tak aby można było trochę poplażować tylko we dwoje :) ??
Pozdrawiam.


Krk, Baska, Istria :?: :wink:
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 20.12.2006 00:39

rich72 napisał(a):
Tomek O. napisał(a):Witam wszystkich. Ja też planuje wakacje 2007 cześciowo na Istrii. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś miejscowość gdzie są samotne bezludne zatoczki, tak aby można było trochę poplażować tylko we dwoje :) ??
Pozdrawiam.


Krk, Baska, Istria :?: :wink:


upsssss - faktycznie troche nie to miejsce na to pytanie :wink: :wink: :wink: sorrki :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 22.12.2006 15:58

jesli bym miala zdradzic riwere makarska i dalej poludnie cro to tylko dla krk i baski:)
bardzo ladna wyspa , ma swoj klimat..choc w sezonie tloczno we wrzesniu juz bylo 2lata temu bardzo milo:)pozdrawiam
istria tez ladna ale ja bym wybrala krk:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone