Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser Praga

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser Praga

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 13.08.2014 13:13

Ale ten czas pędzi! Od naszej ostatniej wyprawy do Chorwacji, opisanej https://www.cro.pl/srodkowa-dalmacja-oczami-mmmsow-wrzesien-2013-t44005.html, nie minął jeszcze rok, a tu znów przygotowania do wymarzonych wakacji! Bogatsi o ubiegłoroczne doświadczenia (po raz pierwszy wyjazd z małym dzieckiem i własnym środkiem transportu) oraz jeszcze bardziej złaknieni chorwackiego słońca, smaków, morza itd., postanawiamy, że tegoroczne urlopy rozpoczniemy w połowie czerwca. Po pierwsze najbardziej lubimy wakacje jeszcze przed sezonem, a po drugie w czerwcu są najdłuższe dni w roku, co ma duże znaczenie dla takich poszukiwaczy atrakcji, uwielbiających zwiedzanie, jak my. W ubiegłym roku, gdy byliśmy w Chorwacji we wrześniu, najbardziej żal nam było właśnie tych szybkich zachodów słońca i krótkich dni.
Podział obowiązków przed wyjazdem wygląda u nas tak: mąż zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z samochodem, ubezpieczeniami, trasą, na moich barkach spoczywa opracowanie planu zwiedzania, wyszukania wszelkich atrakcji oraz pakowanie...

W podróżny towarzyszy nam Synek, który dzień przed wyjazdem skończył 3 latka. Podróżnik z niego wyborny – zakochany w naszym aucie i wszelkich sprawach związanych z jazdą, poza tym lubiący zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc.

Niestety na kilka dni przed planowanym wyjazdem Synka dopada przeziębienie, a na nas pada blady strach, bo zawsze jak on choruje, to i my. Nie mija dzień, a katar, kaszel i ogólne osłabienie dopada męża. Ja się jako tako trzymam, no ale do czasu. W związku z tym zapada decyzja, że przekładamy wyjazd o dwa dni i wyruszamy 15 czerwca. Wiąże się to niestety z odwołaniem naszej wcześniejszej rezerwacji noclegu w Słowenii (w drodze do Cro) i w Pradze (w drodze powrotnej). W samej Chorwacji niczego nie rezerwujemy, bo wolimy poszukać na miejscu. Okazuje się, że bezproblemowo udaje nam się pozmieniać terminy, zatem skupiamy się na zdrowieniu i pakowaniu, no i oczywiście czytaniu cro.pl!

Nasz tegoroczny wyjazd to niemal 3 tygodnie w podróży – mnóstwo przygód, pozytywnych zaskoczeń, sentymentalnych powrotów, słabszych i mocniejszych rozczarowań, a także mniej lub bardziej stresujących doświadczeń.

Trasa podróży: Słowenia (Maribor) – Istria (baza wypadowa z Rovinja) – wyspa Krk – Praga

Zapraszam wszystkich chętnych do śledzenia naszej czerwcowej wyprawy 2014 roku. Wyruszamy!
Ostatnio edytowano 23.01.2015 15:43 przez Igłą pinii, łącznie edytowano 3 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Kraina laurami pachnąca, czyli Istria, wyspa Krk a na de

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.08.2014 13:19

Pierwsza :P :P
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Kraina laurami pachnąca, czyli Istria, wyspa Krk a na de

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.08.2014 13:22

To ja druga :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Kraina laurami pachnąca, czyli Istria, wyspa Krk a na de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.08.2014 13:31

I trzecia :)
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014
Re: Kraina laurami pachnąca, czyli Istria, wyspa Krk a na de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 13.08.2014 13:48

Będę i ja :lol:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 13.08.2014 14:12

Mysza, maslinka - cieszę się, że jesteście. Piszę swoją relację, ale co chwila zerkam na Wasze - jestem uzależniona
Roxi, Aneta 79 - serdecznie witam i zapraszam do śledzenia
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Re: Kraina laurami pachnąca, czyli Istria, wyspa Krk a na de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 13.08.2014 14:13

15.06.2014 r., niedziela

Jesteśmy już praktycznie spakowani, zostały nam dosłownie drobiazgi, no ale te drobiazgi to znów dodatkowe tobołki... Wyjeżdżamy wieczorem, dlatego zaraz po obiedzie robimy rodzinne tzw. „pół godzinki dla słoninki”. Mąż z emocji nie może zasnąć. Ostatecznie budzą nas Babcie, które przychodzą do wnuczka, chcąc wręczyć mu przed wyjazdem trochę upominków. W końcu ogarniamy walizki, torby i inne drobiazgi i wyruszamy.
Opuszczamy przydomowy parking o godzinie 20:45. Startujemy z północnego Mazowsza.
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Re: Kraina laurami pachnąca, czyli Istria, wyspa Krk a na de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 13.08.2014 14:27

Dzień 1 – 16.06.2014 r., poniedziałek

Droga płynie nam w miarę szybko, jesteśmy jej ciekawi, złaknieni przygód po pełnym wyzwań roku w pracy. Nie wiem jak to możliwe, ale obydwoje z mężem kompletnie nie pamiętamy drogi przez Polskę. Jak byśmy wpadli w jakiś tunel niepamięci, przespali drogę. Pamiętamy tylko krótki przystanek w nocy przed granicą z Czechami, bo zaczepił nas bezdomny, a mnie trochę cała sytuacja przeraziła (bo młody chłopak itd.).
Mijamy zatem kolejne państwa – Czechy – bardzo szybki przejazd, następnie Słowację, Austrię i Słowenię.

W Słowacji robimy pierwszy przystanek na śniadanie. Synek smacznie śpi a my rozglądamy się po ładnym, lekko górzystym terenie. Jest jeszcze trochę chłodno, ale już z rana świecące słońce zwiastuje ładną pogodę.

Obrazek
Przystanek w Słowacji

Obrazek

Obrazek
Nasz zapakowany po brzegi samochód

Obrazek

Obrazek

Posileni ruszmy w dalszą drogę. Mamy plan zatrzymać się w centrum handlowym w Bratysławie (chodzi o bankomat).

Obrazek

Dojeżdżamy sprawnie na miejsce i wchodzimy do galerii handlowej. Rozdzielamy się, tzn. ja i synek szukamy toalety w celu odświeżenia się, a mąż szuka bankomatu, aby pobrać Euro. Kusi nas piękny zapach kawy i królestwo ręcznie robionych pralinek, zatem zatrzymujemy się a nasz Synek swoim urokiem osobistym (a raczej głową pełną loków, bo natura wstydzioszka sprawia, że chowa się za nami) na tyle zaczarowuje sprzedawczynię, że dostajemy gratis dodatkowe pralinki :)

Opuszczamy tereny rozrywkowo-handlowe i jedziemy dalej.

Obrazek


Trochę się gubimy, a to za sprawą naszej nawigacji, która chwilowo zwariowała. Udaje nam się wyjechać na właściwą drogę i kierujemy się w stronę Austrii.

Obrazek

Tutaj podziwiamy urocze maleńkie miasteczka, pełne kwiatów, które co parę kilometrów mijamy. W jednym z nich stajemy w korku, ale czekanie „umila” nam obserwowanie dwóch panów, którzy z mozołem, na plecach dźwigają poćwiartowane zwierzę (!!!).

Obrazek
Jedno z mijany austriackich miasteczek

Obrazek
Kawał zwierza na barach

Obrazek

Korek sprawia, że stajemy się coraz bardziej senni. Po kilku krótszych przystankach, zatrzymujemy się na dłużej jeszcze w Austrii. Męża dopada kryzys spaniowy i chce chwilkę kimnąć. Ale jak tu spać jak pełno ludzi na parkingu a na dodatek dziecko spragnione ruchu? Zatem postanawiamy pospacerować i pooglądać jakże inne od polskich widoki i dalej w drogę.

Obrazek

Wreszcie o 16:30 docieramy MARIBORU.
Mąż nieustannie analizuje jak to możliwe, że droga zajmuje nam tak bardzo dużo czasu, podczas gdy inni cromaniacy przebywają ją w nieosiągalnym dla nas tempie. Pocieszam go, że jedziemy z dzieckiem, przepisowo, no i że wiele osób startuje z południa Polski.

W Mariborze docieramy do naszego pensjonatu, gdzie chłodnym soczkiem brzoskwiniowym wita nas miła właścicielka. Szybko udajemy się do pokoju, gdzie zwyczajnie padamy skonani podróżą.

Ale to nie koniec dzisiejszego dnia, zatem c.d.n.
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Re: Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 13.08.2014 14:43

Jestem i ja. Krk chętnie sobie przypomnę, a Istria mi nieznana. No i jeszcze deser ... :D
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 13.08.2014 15:20

Może się zmieszczę na pierwszej stronie... :roll: :D
Krk jeszcze przed nami, ale Istrię już trochę poznaliśmy - co prawda tylko z jednym tranzytowym noclegiem w drodze do Wenecji, ale nawet zaciekawił mnie ten rejon Cro i chętnie jeszcze kiedyś tam zajrzymy :mrgreen:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re: Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 13.08.2014 16:03

Jak będzie Krk to zasiadam i ja 8)
Użytkownik usunięty
Re: Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2014 17:56

I ja poczytam o Krk oraz Istrii :D
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 13.08.2014 19:53

Jestem
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 13.08.2014 20:10

I ja z chęcią przyłączę się do Waszej wyprawy :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.08.2014 21:31

Ja również dołączam do czytaczy :D
W tym roku zabieramy 2,5 latka pierwszy raz ze sobą i mam nadzieję, że nasz syn tak jak Wasz w zeszłym roku bez problemów zniesie trudy podróży. Również uwielbia spędzać czas w aucie (najczęściej zasypiając), więc mam nadzieję, że podczas nocnej podróży będzie grzecznie kimał :D
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kraina laurami pachnąca - Istria, wyspa Krk a na deser Praga
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone