Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: FOTORADAR, mandat i co dalej :P

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.11.2016 15:00

Gawlo_ napisał(a):Skoro dla Ciebie przekroczenie o 36 czyli 86km/h w mieście to szybko to wybacz.

Przy 86 pieszy nie ma szans. Trochę wyobraźni...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2016 15:04

Nie wiem jak konsekwentna jest chorwacka policja w ściąganiu mandatów. Być może nie będą naciskać, a być może dopuszczą do przedawnienia. Jednak takie przedawnienie nie występuje z marszu i trzeba je udowodnić przed sądem.
Zagraniczna policja nie ma mocy prawnej aby sama ściągnąć mandat z ciebie, ale jeśli będzie to chciała zrobić to zrobi to za pomocą polskiego sądu. A sąd "klepnie" sprawę bez większego zastanowienia. I wtedy ty lub twoja matka poniesiecie koszty aby się z tego wyplątać. Te koszty /zwłaszcza jeśli nie dojdzie do przedawnienia/ mogą być dwu/wielo-krotnością obecnego mandatu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: FOTORADAR, mandat i co dalej :P

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.11.2016 15:15

Gawlo_ napisał(a):Czy dostałem mandat w życiu? Nie jeden i nie dwa...

Widocznie jeszcze za mało ilościowo i finansowo ... :mrgreen:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: FOTORADAR, mandat i co dalej :P

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.11.2016 15:26

Gawlo_ napisał(a):*bez decyzji krajowego sądu, zagraniczna policja nie może wyegzekwować należności wynikających z mandatu otrzymanego poza Polską. Oznacza to, że każdy taki dokument powinien być zatwierdzony przez lokalny sąd.

Tak więc czekaj na odpowiednią decyzję i zapłać mandat powiększony o koszty postępowania sądowego.
Gawlo_ napisał(a):Skoro dla Ciebie przekroczenie o 36 czyli 86km/h w mieście to szybko to wybacz.

A to to już w sądzie będziesz udowadniał.
Powodzenia.
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 07.11.2016 15:41

bigredone napisał(a):Nie wiem jak konsekwentna jest chorwacka policja w ściąganiu mandatów. Być może nie będą naciskać, a być może dopuszczą do przedawnienia. Jednak takie przedawnienie nie występuje z marszu i trzeba je udowodnić przed sądem.
Zagraniczna policja nie ma mocy prawnej aby sama ściągnąć mandat z ciebie, ale jeśli będzie to chciała zrobić to zrobi to za pomocą polskiego sądu. A sąd "klepnie" sprawę bez większego zastanowienia. I wtedy ty lub twoja matka poniesiecie koszty aby się z tego wyplątać. Te koszty /zwłaszcza jeśli nie dojdzie do przedawnienia/ mogą być dwu/wielo-krotnością obecnego mandatu.


Nie strasz goscia kosztami.
To nie jest tak do konca ja piszesz. Wiekszosc kierowcow w polsce przyjmuje mandaty gdyz jest 'straszona' sadami i kosztami.
Gdy tak jak piszesz sad 'przyklepnie' mandat to koszt wyroku nakazowego to raptem 80 zeta z hakiem.
Po dostarczeniu wyroku nakazowego mamy mamy 7 dni na odwolanie i wtedy wyznaczana jest normalna rozprawa na ktora wezwanie dostaja strony. Przerabial to moj kuzyn - oczywiscie policja (w tym przypadku austriacka) nie stawila sie na rozprawie i sad uniewinnil kuzyna. Osoba obwiniona ma prawo sie bronic i zadawac pytania oskarzycielom - takie prawo ma kazdy z nas.
Takze nie straszcie czlowieka sadami i kosztami bo jeszcze nie slyszalem zeby jakakolwiek zagraniczna policja raczyla sie stawiac w polskim sadzie na rozprawie (a rozpraw moze byc kilka).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.11.2016 16:24

Nie wiem jaką wiedzą prawniczą pytający dysponuje. Dlatego nie wiem czy nie poniesie kosztów np. na prawnika. Zagraniczna policja może skorzystać z pomocy polskiej kancelarii i oczywiście nikt nie musi się fatygować do zimnej Polski. Koszty zastępstwa teraz jakoś się zwiększyły. Nie wiem o jakie koszty może podnieść roszczenie policja chorwacka. Nie znam się. Jednak 90 zł dodatkowych opłat to z tych bardziej optymistycznych rozwiązań.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.11.2016 22:13

Qźwa a mnie tu jeden od idiotów wyzywał jak dostałem mandat z Austrii za 7km/h. A tu dla niektórych 36km/h w mieście to "pikuś" :oczko_usmiech: :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.11.2016 21:16

dids76 napisał(a):Qźwa a mnie tu jeden od idiotów wyzywał jak dostałem mandat z Austrii za 7km/h. A tu dla niektórych 36km/h w mieście to "pikuś" :oczko_usmiech: :mrgreen:

Trzeba było powiedzieć że wzrosło ci ciśnienie w kołach (lato, +34°C w cieniu) i licznik przekłamuje :lol:, ale ten z +36km/h powinien pochodzić trochę pieszo poboczem drogi to odczuł by co to prędkość. Punkt widzenia od siedzenia.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.11.2016 21:24

wielbiciel napisał(a):... Punkt widzenia od siedzenia.

Musi tylko uważać aby nie był to pkt siedzenia np. we Wronkach lub innym ZK. Bo to by znaczyło że przegiął i to ostro a ktoś niewinny ucierpiał i to bardzo. Szkoda tylko, że oni (jeśli czytają tą dyskusję) to nas maja za "sprawnych intelektualnie inaczej". Biedna PANDy cały świat dorosłych przeciw nim. Ciekawe czy napiszą do Rzecznika Praw Dziecka?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.11.2016 21:30

dids76 napisał(a):Qźwa a mnie tu jeden od idiotów wyzywał jak dostałem mandat z Austrii za 7km/h. A tu dla niektórych 36km/h w mieście to "pikuś" :oczko_usmiech: :mrgreen:


Wiesz co ?, miałem cię za poważnego i rozsądnego człowieka... a to co zrobiłeś to po prostu... brak mi słów!!! jak mogłeś aż tak przekroczyć prędkość?!!! czy ty masz świadomość jakie zagrożenie zrobiłeś ?, pół Austrii było zagrożone... 7km/h więcej!! przecież to szybciej niż prędkość światła :D
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.11.2016 21:49

Crocodyl napisał(a):Musi tylko uważać aby nie był to pkt siedzenia np. we Wronkach lub innym ZK. Bo to by znaczyło że przegiął i to ostro a ktoś niewinny ucierpiał i to bardzo.

Jestem pewien, że winnych będzie "wielu" - system, głupie przepisy i inne takie, ale na pewno nie on.
No cóż............taki klimat mamy i obawiam się, że w tej kwestii niewiele się zmieni, nawet jeśli (jak to mawiali kiedyś) do doopy się naleje...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.11.2016 13:39

yzedef napisał(a):
dids76 napisał(a):Qźwa a mnie tu jeden od idiotów wyzywał jak dostałem mandat z Austrii za 7km/h. A tu dla niektórych 36km/h w mieście to "pikuś" :oczko_usmiech: :mrgreen:


Wiesz co ?, miałem cię za poważnego i rozsądnego człowieka... a to co zrobiłeś to po prostu... brak mi słów!!! jak mogłeś aż tak przekroczyć prędkość?!!! czy ty masz świadomość jakie zagrożenie zrobiłeś ?, pół Austrii było zagrożone... 7km/h więcej!! przecież to szybciej niż prędkość światła :D


:lol: :lol: :lol:

Proponuję uzgodnić wyrok: następne wakacje przymusowo spędzasz w szczycie sezonu we Władku :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 12:57

Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 28.07.2017 13:03



Ale sobie markę wybrali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 13:22



Raczej trudno będzie spamiętać wszystkie. Osobiście znam cztery nieoznakowane ale z własnej obserwacji wiem, że wypatrzyć je trudno. Superby mają przyciemnione szyby i jest zwyczajnie za późno na reakcję ;-) Ostrava ma jasno szarego Passata R36, nowego, ciemno szarego Superba i starą Octavie w kolorze czerwonym (ta raczen plącze się po bocznych drogach). Ołomuniecka drogowka ma czarnego Superba, polującego na tym trzypasmowym odcinku od Lipníku :-)

Ostrawska drogówka bardzo lubi odcinek od Ostravy Svinova do granicy - do zjazdu w Bohumíně, jest sporo ograniczeń do 80 km/h, przed samym Bohumínem jest 60 km/h. Cała autostrada ma maksymalna prędkość określoną na 110 km/h.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone