Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak najlepiej zjechać z autostrady do Stanici / Omis/ ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krynio72
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 27.07.2009
Jak najlepiej zjechać z autostrady do Stanici / Omis/ ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) krynio72 » 06.08.2009 11:30

Hej!

Kobieta w agencji turystycznej powiedziała mi, żeby zjeżdzać przez Split. Jest teraz możliwość przed Makarską. Ale widziałem też zjazd na mapie inny. Mapka jest Chorwacka. Zjezdzam ze Sestanovaca potem chwile wracam z powrotem jakas droga rownolegla do autostrady na wykososc Omisa i zjezdzam prosto /:)/ w dół. Jesli nie to ktory z 2 wybrac Split czy ten kolo Makarskiej?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.08.2009 11:48

Zdravo, nie słuchaj kobiety w agencji. Zjeżdżaj dopiero w Sestanovac!
Cofniesz się kawałek, a ominiesz korki przed Omiszem od strony Splitu i czasowo będziesz szybciej.
Będziesz miał piękną serpentynę do Jadranki, a zatrzymawszy się na poboczu - przy toj tojach - zrobisz ładne zdjęcie.
Ja do Marusici - blisko Stanici - również zjeżdżałem w Sestanovac.
Spokojnie na rondzie.

Obrazek

Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2009 12:30

Jest jeszcze zjazd w Blato/na Cetini.
Kawałek od Gato w dół do Omisza-bezcenny ;)
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 06.08.2009 16:24

A powiedzcie mi jaka jest ta droga od zjazdu z autostrady w Sestanovac do Jadranki. Chdzi mi o to czy jest bardzo kręta, stromo z górki, stromo pod górkę, a może wąska i nad przepaścią czy można narobić w pory jadąc nią i mniej wiecej ile czasu zajmuje pokonanie tego odcinka bo nie wiem czy zjeżdzac w Splicie drogą którą juz przerabiałem czy w Sestanovac - docelowo Makarska
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 06.08.2009 16:30

ja zjechałem na Split......droga super, super widoki na Split, wiadukt i tunel, a co to ma za znaczenie że będziesz ostatnie 30/40km jechała jadranką 40 minut czy 1.15h....zerkniesz chociaż co jest po drodze, to jest urlop....co zobaczysz to Twoje.......a na autostradzie NIC, pola z kamieniami i jakimiś tam drzewkami. :D

zrób tak a nie pożałujesz
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 06.08.2009 18:32

krzynio72: a o ok której godziny bedziesz zjezdzal z autostrady?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 06.08.2009 18:54

Tygrys napisał(a):A powiedzcie mi jaka jest ta droga od zjazdu z autostrady w Sestanovac do Jadranki. Chdzi mi o to czy jest bardzo kręta, stromo z górki, stromo pod górkę, a może wąska i nad przepaścią czy można narobić w pory jadąc nią i mniej wiecej ile czasu zajmuje pokonanie tego odcinka bo nie wiem czy zjeżdzac w Splicie drogą którą juz przerabiałem czy w Sestanovac - docelowo Makarska

Bardzo stromo nie jest, samochody mijają się bezproblemowo, są bariery odgradzające drogę od przepaści. Zjazd w kierunku Jadranki zajmuje około 30 minut. Zdecydowanie polecam Ci zjechanie z autostrady w Sestonovacu, a nie w Splicie. Przerobiłem na własnym organizmie.
Pozdrawiam
Rafał
krynio72
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) krynio72 » 06.08.2009 22:51

Rozumiem polecacie zjazd z fotki naszego kolegi. Już kiedyś nim jechałem. W dół było spoko, za to w górę korek na maksa. Nie pamietam niestety jaki to był dzień tygodnie, ale chyba niedziela. Ja bedę tam w sobotę wieczorem. Czyli zjazd na Makarską. Hvala ljepo, pozdrav!
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 06.08.2009 23:01

Krynio72 pomyśl jakie korki mogą być na Jadrance od Splitu w kierunku Riwiery Makarskiej.
Pozdrawiam
Rafał
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 07.08.2009 09:29

Odkad pociagneli autostrade dalej to korkow na trasie Stanici - Split znanych sprzed lat nie widzialem. Glownym spowalniaczem na tej trasie w popoludnie jest Omis. Bylem w tym roku w Stanici w drugiej polowie lipca i zaliczylem trase do Mostaru i w drugiej turze Dubrownik jadranką w ciagu dnia i nie bylo problemu. Pusto nie bylo ale korkow rowniez nie.

Btw
Krynio72, nie wiem gdzie masz kwatere, ale ja parkowalem zawsze przy glownej drodze i podczas mojego pobytu dwa razy zdarzyly sie obsuniecia skarpy na jezdnie. Tak wiec miej baczenie na ten fakt.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.08.2009 12:35

Tygrys napisał(a):A powiedzcie mi jaka jest ta droga od zjazdu z autostrady w Sestanovac do Jadranki. Chdzi mi o to czy jest bardzo kręta, stromo z górki, stromo pod górkę, a może wąska i nad przepaścią czy można narobić w pory jadąc nią i mniej wiecej ile czasu zajmuje pokonanie tego odcinka bo nie wiem czy zjeżdzac w Splicie drogą którą juz przerabiałem czy w Sestanovac - docelowo Makarska

Dokładnie panie kolego. Pampersy trzeba szykować! Tak się rodzą legendy heeh...

Nie wymyślajcie za wiele. Czy do Stanici czy Makarskiej jest tylko jeden rozsądny zjazd - SESTANOVAC :!: Koniec kropka.

GPS automapa ładnie go widzi i wyprowadzi z ronda.
W Zadvarje podobno lepiej nie przekraczać linii ciągłej, by kupić owoce i procenty - policja, choć ja ich tam nie widziałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...a! i bez takiej fotki mi nie wracać! Obrazek

Obrazek

Pozdrav Obrazek
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 07.08.2009 14:18

na 4tym zdieciu do góry widac ze pampers nawet wskazany
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.08.2009 14:51

Tygrys napisał(a):na 4tym zdieciu do góry widac ze pampers nawet wskazany

Tylko dla pasażerki obok, no chyba że masz anglika. Kierowca za wiele nie widzi...

Obrazek
woman
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) woman » 07.08.2009 17:30

Polecam zjazd w Sestanovaca. Przy zjeździe w Splicie natkniemy się na korki w Omisiu, a ta nadrabiamy parę km ale droga pusta.
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 07.08.2009 23:00

Zgadzam się z poprzednikiem . Zjeżdżając w Sestanowacu jedź do Magistrali Adriatyckiej [Jadranki] i dalej w strone Splitu . Jechałem drogą wzdłuż Cetiny . Bardzo fajna ale nie polecam na drągę z POLSKI . FAJNA ale na wycieczki samochodowe na miejscu !!!!!!! WĄSKA I KRĘTA nawet bardzo . Z przyczepą ryzyko OKRUTNE przy zakręcie w prawo koło przyczepy urwie rów , przy zakręcie w lewo auto jadące pod górę przestawi ci przyczepę . Osobiście zjeżdżając do Omis'a musiałem [drogą wzdłuż Cetiny] wjechać na podwórko domu by autokar - mały jadący pod górę , mógł pokonać serpentynę ! NA TRZY RAZY !!!!!!

Na koniec zjazd Sestanowac-Omis[Makarska] z przyczepą polecam I bieg góra II przy dobrych hamulcach . Będzie korek za takim autem ale bezpieczeństwo bezcenne . WOLNO ALE DO CELU ! przy braku doświadczenia I bieg gór II niezastąpiąny . ODCINKAMI ! WIDAĆ DOŚĆ DOBRZE GDZIE . Zjazd do końca - Skrzyżowanie z drogą nr 8 , w lewo Makarska-Dubrownik w prawo Omis-Spilt .
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jak najlepiej zjechać z autostrady do Stanici / Omis/ ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone