Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.07.2018 13:42

sito_zabrze napisał(a):
Lechoo napisał(a):Z całym szacunkiem ale w życiu nie wydałbym 20tyś w Chorwacji. Za te pieniądze celowałbym w inne, ciekawsze miejsca :D Ale co kto lubi...


Powiedz to tym którzy w Trogirze cumują statki lub jachty za kilka lub kilkadziesiąt mln euro. Myślę ze 20 tys to wydają oni nie na cały urlop, tylko dziennie.... :oczko_usmiech:


Dla takich taka Chorwacja to tylko jeden z wielu punktów wakacyjnych zapewne :wink: Osobiście gdybym miał tyle kasy wydać na Chorwację to również wybrałbym jakieś mniej dostępne miejsca na świecie,co nie oznacza, że uważam to za jakąś abstrakcję. Każdy jeździ tam gdzie mu się podoba i wydaje tyle ile może sobie pozwolić :wink: :wink:

boboo napisał(a):Jeśli żywienie się w konobach jest nierozsądne, to tak samo (albo i bardziej) nierozsądne jest posiadanie takiej pracy, za którą wynagrodzenie nie wystarczy na konoby.


A od kiedy żywienie się w konobach świadczy o wysokich zarobkach urlopowicza ? Znam ludzi, którzy zarabią bardzo dużo pieniędzy a mimo wszystko lubią gotować i konoba tylko w ostateczności. Znam również takich, którzy zarabiają mocno średnio a codziennie w konobach się żywią. Każdy ma swoje priorytety...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.07.2018 13:45

To ja dorzucę swoje 3 grosze...
Staram się nie oceniać skali czyichś wydatków na urlopie, bo sama potrafię "zaszaleć" i wydać więcej, niż mogę :roll:
Staram się jednak nie zdradzać jakie kwoty wydałam, chyba ,że ktoś zapyta mnie o cenę konkretnego dania opisywanego w relacji, czy apartmana, choć i tak wolę udzielać takich informacji na priva.
Nie podoba mi się, że ktoś może autorytarnie stwierdzić, że takiej , a takiej to kwoty nie wydałby na Cro, bo są lepsze miejsca...Ja byłam już w wielu miejscach przed moją przygodą z Cro, która trwa już 7 lat - owszem , były to miejsca piękne, a może w pewnych aspektach piękniejsze niż Chorwacja...Jednak upodobałam sobie na spokojne spędzanie urlopów właśnie ten kraj - z wielu powodów, i nie zamierzam się tego wstydzić, czy kwestionować słuszności tego wyboru, bo ktoś to podważa. Chorwacja ma różne oblicza - potrafi być ekskluzywna - zwłaszcza w mało uczęszczanych przez naszych Rodaków rejonach. I tu w pełni zgadzam się z boboo - jak nas stać, a zwłaszcza,że ciężko na to pracujemy, to nie zawaham się wydać większych kwot , jeśli ma mi to pomóc lepiej poznać daną wyspę (np. na rejs, czy wynajęcie łodki do eksploracji), czy poznać kulturę regionu ( tak jest np, gdy zamawiam coś nowego do jedzenia - np. danie z truflami na Istrii, czy koźlęcinę na Peljeszcu) lub po prostu - wydać na koncert, wejść odpłatnie na jakąś wieżę, czy mury, czy też zakupić lokalne produkty, foldery, książki i mapy.
Myślę,że koszt urlopu w Chorwacji zależy od tak wielu czynników, że nie ma nawet sensu go uśredniać.
Jedni wolą rozrywki typu piwo, frytki i dyskoteka na nadmorskim bulwarze, inni wynajęcie motorówki...Można jechać większą grupą do dużego lokum na uboczu i wtedy wydatki się rozłożą, a można tak jak my jechać we dwójkę i chcieć apartmana w pierwszej linii brzegowej - bo taki mamy kaprys.
Na wakacje jeździmy raz w roku - nie wyjeżdżamy na długie majówki ani w zimie na narty, więc jest to zazwyczaj urlop 3 - tygodniowy z uwzględnieniem kilku wysp ( więc i wydatki na promy), dlatego całkowity koszt mojego pobytu mógłby kogoś zszokować - kogoś kto pojechał na np. 10 dni.

No i tyle ode mnie :P :oczko_usmiech: :papa:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 19.07.2018 14:06

Katerina napisał(a):Nie podoba mi się, że ktoś może autorytarnie stwierdzić, że takiej , a takiej to kwoty nie wydałby na Cro, bo są lepsze miejsca...


Ale forum jest chyba po to, żeby każdy mógł własne zdanie wyrazić czyż nie ? :wink: ktoś tam napisał, że nie wydałby tyle kasy i ja go tak samo rozumiem jak tego, który wyda jeszcze więcej :) Zrobiła się jakaś krucjata na osobę, że niby patrzy komuś do portfela itp. itd. a ja tam widzę tylko i wyłącznie wyrażenie własnej opinii. Wrzućcie może na luz trochę bo niedługo strach się będzie odezwać na forum. Każdy wydaje tyle ile może i nikt tego nie neguje przecież 8) a, że ktoś ma inne zdanie niż większość osób tutaj to nie znaczy od razu, że trzeba mu pojechać. Pozdrawiam i udanego urlopu życzę tym przed którymi jeszcze on jest :papa:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.07.2018 14:10

sito_zabrze napisał(a):Powiedz to tym którzy w Trogirze cumują statki lub jachty za kilka lub kilkadziesiąt mln euro. Myślę ze 20 tys to wydają oni nie na cały urlop, tylko dziennie.... :oczko_usmiech:

Oni są tam na chwilę ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.07.2018 14:19

Dlatego jak pisałem już wcześniej podawanie całkowitego kosztu wakacji w sposób ogólny NIE MA ŻADNEGO SENSU. Wywołuje tylko niezdrowe emocje, zarówno jeśli ktoś się pochwali wysoką kwotą, jak również "zbyt" niską.

Żeby był konkret:

Ceny z Tommy z 24 czerwca:
Masło - 26 kun
Gouda 150 g. - 12 kun
Sok pomarańcza 2 litry - 28,50
Karlovaćko 1 litr - 15,50

;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2018 14:39

SingSing74 napisał(a):Dlatego jak pisałem już wcześniej podawanie całkowitego kosztu wakacji w sposób ogólny NIE MA ŻADNEGO SENSU.


Poniekąd się zgadzam.

Prom - 668 Kn (w jedną stronę)
prom między wyspami (jednodniowa wycieczka) - ok. 250 Kn (w jedną stronę)
obiad dla 4 osób w konobie: 400-1100 Kn (jak widać, rozrzut spory - zależy co się je)
litr wina domowego w konobie: zwykle 58-90 Kn
duże piwo z kija w konobie: zwykle 16-20 Kn
30 ml rakiji w konobie: 12-20 Kn
litr wina domowego w zakupie na wynos: 30 Kn
litr rakiji domowej w zakupie na wynos: 70 Kn
masło w sklepie: 25 Kn
pršut pakowany w sklepie: 35-120 Kn (za małe opakowanie)
sałata z ośmiornicy w konobie: 70-80 Kn
kg ryby I klasy w konobie: 370-450 Kn
cevapcici w konobie: 40-60 Kn
lignje pržene w konobie: 35-95 Kn
mięso/ośmiornica ispod peke: 120-180 Kn (za porcję dla 1 os.)
mały słoik domowych kaparów w sklepiku z domowym jadłem: 45 Kn
škampi na žaru - 150-220 Kn (za porcję dla 1 os.)
itd. itp.
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 19.07.2018 15:30

Nigdy nie wydałem więcej niż miałem,tak samo mam z samochodem,nigdy nie spali mi więcej niż mu zatankuję - woli stanąć. :papa:
Szkoda nerwów,wakacje mają cieszyć,a nie być po to by się nimi stresować :D
Najlepiej czytać, bo forum jest to skarbnica wiedzy,a wtedy widzimy z czyimi opiniami nam jest po drodze.
Ostatnio edytowano 19.07.2018 15:39 przez Pedros29, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2018 15:38

Urlop w Chorwacji kosztuje 3000 euro. :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 19.07.2018 21:33

bigredone napisał(a):Urlop w Chorwacji kosztuje 3000 euro. :)


No jeśli zamawiasz danie z truflami jak pisała koleżanka Katerina to i nie dziwota, że za 2 osoby za 12 dni zapłacisz 3000 euro. :papa: :hut:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.07.2018 22:54

Trufle są przereklamowane :lol:
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 19.07.2018 23:14

bigredone napisał(a):Urlop w Chorwacji kosztuje 3000 euro. :)

Chyba bez dzieci :hut: :D 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.07.2018 23:24

ApropoDefacto
Ale forum jest chyba po to, żeby każdy mógł własne zdanie wyrazić czyż nie ? :wink: ktoś tam napisał, że nie wydałby tyle kasy i ja go tak samo rozumiem jak tego, który wyda jeszcze więcej :) Zrobiła się jakaś krucjata na osobę, że niby patrzy komuś do portfela itp. itd. a ja tam widzę tylko i wyłącznie wyrażenie własnej opinii. Wrzućcie może na luz trochę bo niedługo strach się będzie odezwać na forum.

No przecież ja właśnie wyraziłam swoje zdanie...Że mi się nie podoba... :wink:
, że ktoś ma inne zdanie niż większość osób tutaj to nie znaczy od razu, że trzeba mu pojechać.

Tutaj, to kolega, de facto , sam pojechał :wink: Przecież nikogo nie obraziłam, mam nadzieję...
Nawet nie odniosłam się do konkretnej osoby :roll: Uargumentowałam, dlaczego takie uśrednianie jest bez sensu.
krutom
Trufle są przereklamowane :lol:

Poniekąd masz rację :wink: Wcale nie są aż takie drogie, jak je malują :oczko_usmiech: Są natomiast warte spróbowania .
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 19.07.2018 23:29

krutom napisał(a):Trufle są przereklamowane :lol:


...no, niestety jak dla mnie niekoniecznie :D

Są wyborne. Ostatnio miałam okazję degustacji pizzy z truflami podczas naszego, styczniowo - nartowego pobytu w Livigno. Zamówiłam i otrzymałam pizzę. Wkrótce podszedł do mnie kelner, który je ścierał, niczym czekoladę na małej tarce. Obsypał nimi całą moją pizzę, życząc buon appetito...

Smak rewelacyjny, zdecydowanie wart degustacji :D


p.s. koszt mojej pizzy z truflami oscylował w granicy 18 euro
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.07.2018 23:45

majeczka
Smak rewelacyjny, zdecydowanie wart degustacji :D


p.s. koszt mojej pizzy z truflami oscylował w granicy 18 euro


8) Też rozsmakowałam się w truflach :P
To ja też podam jakiś szczegół, skoro już jestem w tym wątku.

Malutki słoiczek startych trufli w oliwie, który kupiłam na targu w Rovinju to 100Kn.

Na pizzy, czy w daniu makaronowym wystarczy łyżka stołowa zawartości słoika...A słoik , to jakieś 10 - 15 łyżek. Czyli, jak widzicie, danie z truflami nie musi (choć może) być bardzo drogie :wink: :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.07.2018 00:00

W Pagu codziennie zamykamy się w 300 kunach (obiadokolacja w konobie dla 4 osób z napojami 250 kun , deser na mieście 50 kun) - dla nas bomba :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 527
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone