Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar na pierwszy raz- może być?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Betinka73
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 01.04.2014
Hvar na pierwszy raz- może być?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betinka73 » 01.04.2014 19:30

Jestem tu nowa na forum, chociaż podczytuję Was już od ok. 2 lat. W ubiegłym roku były plany co do Chorwacji ale nie wyszło, a teraz już nie odpuszczę. I tu oczywiście wielki problem- Gdzie? Co kilka dni podczytując forum doznaję olśnienia- Tak, tu jedziemy!!! Zaczynam szukać kwater i szukając w oko wpada mi inne miejsce i zabawa zaczyna się od nowa :-? .Nie wiem czy pytanie kogoś o miejsce ma sens, bo każdy poleci mi swoje, najpiękniejsze i najlepsze, może powiem tak- w oko wpadł mi Hvar. Czy to dobre miejsce na pierwszy wyjazd? Jedziemy z dziećmi 12 i 5, lubimy sobie poplażować ale i pozwiedzać, chcielibyśmy żeby były palmy :D , niewielkie miasteczko ale nie 3 domy na krzyż bo wieczorem chciałoby się pospacerować, wypić piwko czy zjeść lody, jakaś knajpka , sklepik( jest na Hvarze jakiś większy s-market żeby zrobić tańsze zakupy?). Wyjazd w drugiej połowie sierpnia na ok. 10-12 dni. Nie śmiejcie się plis jeśli któreś z pytań jest dziwne, na pewno po pierwszym wyjeździe będę miała jakiś obraz Cro i będzie łatwiej coś wybrać- a teraz od czegoś trzeba zacząć.Pomóżcie proszę ,chętnie wysłucham jakichś innych propozycji albo utwierdzenia w podjęciu decyzji. Moę jednak coś na stałym lądzie będzie lepsze...... :hut:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 03.04.2014 07:27

Betinka73 napisał(a):w oko wpadł mi Hvar. Czy to dobre miejsce na pierwszy wyjazd?


Myślę , że liczba miłośników tej wyspy utwierdzi Cię w podjętej decyzji
Można również spróbować rozbić urlop 6 dni na lądzie i 6 na Hvarze.

klub-milosnikow-wyspy-hvar

Pozdrawiam
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 03.04.2014 08:47

Hvar to piękna wyspa, dużo łatwiej jest tam znaleźć ciszę i spokój niż na stałym lądzie choć są też miejsca pełne zgiełku . Generalnie północna część wyspy jest bardziej zaludniona, dlatego mi bardziej odpowiada południe wyspy .
Jak najbardziej może być na pierwszy raz
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 04.04.2014 12:52

Rafles278 napisał(a):Myślę , że liczba miłośników tej wyspy utwierdzi Cię w podjętej decyzji
Można również spróbować rozbić urlop 6 dni na lądzie i 6 na Hvarze


Uważam, że to świetny pomysł.
Od pewnego czasu spędzamy nasze urlopy właśnie w takim ,,systemie".
Po kilka dni w różnych miejscach i jest to dla mnie fajniejsze niż bite dwa tygodnie w tej samej miejscowości :)

Hvar jest magicznym miejscem. Pełnym uroczych zakątków i bajecznych plaż.
Myślę, że to doskonały wybór na pierwszą przygodę z Chorwacją.
Moją ulubioną miejscowością na wyspie jest Jelsa.
Urocze, nie za duże miasteczko ale jest gdzie pospacerować :papa:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 07.04.2014 10:02

Na pierwszy raz się nie nadaje bo potem już nic tak bardzo się nie podoba jak Hvar :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeśli lubicie plażować to poszukaj po południowej stronie wyspy- tam słońce lepiej operuje na plaży. Kwatery znajdziesz na http://www.visit-hvar.com/
Supermarkety Konzum i Studenac w większych miastach. Typu Jelsa, Vrboska, Stari Grad. Plaże najładniejsze poza miastami.
Poczytaj sobie w dziale Relacje z podróży o Hvarze.
iwona3001
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona3001 » 07.04.2014 10:20

Potwierdzam- na Hvarze zostawia się swoje serce, więc wybór należy do Ciebie :lol: Ale oczywiście warto... i pierwszy raz i drugi i dziesiąty..... 8O
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 10.04.2014 14:17

jesli chcesz "wycisnąć" z Chorwacji to, co najlepsze to oczywiście Hvar na pierwszy raz to moim zdaniem najlepszy wybór... sam od niego zaczynałem
Pozdrawiam :papa:
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 25.07.2014 22:58

Hvar ma u mnie 1miejsce,a juz trochę Chorwacji widziałam ...riwiera makarska,wyspa Korcula jak dla mnie daleko za Hvarem...ale to tylko moja skromna opinia:-))))
e_block
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) e_block » 26.07.2014 00:22

Jezeli chodzi o plaże to jakie miejscowości mozecie polecić?
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 27.07.2014 10:36

e_block napisał(a):Jezeli chodzi o plaże to jakie miejscowości mozecie polecić?


My jako miejscówkę wybraliśmy sv.Njedjele a plażować i tak jeździliśmy samochodem w różne miejsca, z tej wioski jest najbliżej do jednej z najpiękniejszych plaż na Hvarze Lucisce, a fajnie jest jeździć i odkrywać coraz to nowe zatoki, plaże
jacekcic
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekcic » 27.07.2014 11:35

Każda z większych i mniejszyh miejsowości ma swoje "główne" plaże bardziej oblegane przez turystów, ale jak się trochę przemieśimy nawet na pieszo to możemy znaleść całkiem fajne i spokojne plaże.
P.s. W Hvarze od godziny ulewa. Pierwszy raz od czterech lat widzę tu deszcz :(

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar na pierwszy raz- może być?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone