Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar + Mostar - czy to ma sens ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 08.06.2018 13:37

malinero napisał(a):Dodatkowym plusem wycieczki z Hvaru do Mostaru jest możliwość zrobienia tanich zakupów w Bośni. Jeśli pojedziecie tam na początku pobytu na Hvarze, np. po 3-4 dniach, to można obkupić się na resztę wczasów - alkohol, napoje sery, wędliny, papierosy, nawet owoce na 2-3 dni, bo są znacznie tańsze niż w Chorwacji.


Z Bośni do Chorwacji nie można wwozić wyrobów mięsnych oraz nabiału,a ilość alkoholu też jest dość ograniczona, np. można tylko 1 litr alkoholu powyżej 22%,trzeba mieć też recepty na wszystkie leki jakie ma się ze sobą. Oczywiście, rzadko aż tak dokładnie na granicy sprawdzają,ale może się zdarzyć,już słyszałam o kilku przypadkach, szczególnie jeśli podróżuje się autobusem,a kary są bardzo wysokie.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.06.2018 14:09

carolin7 napisał(a):
malinero napisał(a):Dodatkowym plusem wycieczki z Hvaru do Mostaru jest możliwość zrobienia tanich zakupów w Bośni. Jeśli pojedziecie tam na początku pobytu na Hvarze, np. po 3-4 dniach, to można obkupić się na resztę wczasów - alkohol, napoje sery, wędliny, papierosy, nawet owoce na 2-3 dni, bo są znacznie tańsze niż w Chorwacji.


Z Bośni do Chorwacji nie można wwozić wyrobów mięsnych oraz nabiału,a ilość alkoholu też jest dość ograniczona, np. można tylko 1 litr alkoholu powyżej 22%,trzeba mieć też recepty na wszystkie leki jakie ma się ze sobą. Oczywiście, rzadko aż tak dokładnie na granicy sprawdzają,ale może się zdarzyć,już słyszałam o kilku przypadkach, szczególnie jeśli podróżuje się autobusem,a kary są bardzo wysokie.

Martwy przepis, chyba że ktoś ma ciemniejszy odcień skóry bo tylko takich widziałem że kontrolują. Przejeżdżałem granicę Cro/BIH kilkanaście razy i zawsze wystarczyło tylko machnięcie dokumentami przez okno.
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 08.06.2018 14:43

Różnie bywa z tym sprawdzaniem co kto wiezie. My mieliśmy taką sytuację że mnie nikt nie sprawdzał ani na przejściu ani policja w Bośni. A kuzyna auto za mną sprawdzali dwa razy. W moim przypadku to chyba urok blondynki zadziałał :D
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 08.06.2018 15:05

Nie piszesz kiedy jedziesz...
Jak dla mnie te 3 godziny to czas zbyt optymistyczny. Z Jelsy do Sucuraju to już godzina jazdy, z Drvenika do Mostaru 1,5 godz. A gdzie czas na przeprawę promową ? Gratuluję optymizmu jeśli sądzisz, że z marszu wjedziesz na prom w ciągu 30 minut będziesz no drugiej stronie. A co będzie jak się nie załapiesz ? W sezonie promy pływają średnio co 1,5 godz.

Nie wiem jak z oblężeniem przepraw jest obecnie, ale kilka lat temu w sierpniu przyjechaliśmy do Drvenika przed 15. Było tak dużo chętnych do przeprawy do Sucuraju, że mieliśmy już wizję noclegu w samochodzie. Na szczęście udało nam się dostać na ostatni prom, który odpływał chyba ok godz. 19.30
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 08.06.2018 18:55

carolin7 napisał(a):
malinero napisał(a):Dodatkowym plusem wycieczki z Hvaru do Mostaru jest możliwość zrobienia tanich zakupów w Bośni. Jeśli pojedziecie tam na początku pobytu na Hvarze, np. po 3-4 dniach, to można obkupić się na resztę wczasów - alkohol, napoje sery, wędliny, papierosy, nawet owoce na 2-3 dni, bo są znacznie tańsze niż w Chorwacji.


Z Bośni do Chorwacji nie można wwozić wyrobów mięsnych oraz nabiału,a ilość alkoholu też jest dość ograniczona, np. można tylko 1 litr alkoholu powyżej 22%,trzeba mieć też recepty na wszystkie leki jakie ma się ze sobą. Oczywiście, rzadko aż tak dokładnie na granicy sprawdzają,ale może się zdarzyć,już słyszałam o kilku przypadkach, szczególnie jeśli podróżuje się autobusem,a kary są bardzo wysokie.


Ja ci tam nie bronię jeździć z receptami :)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 08.06.2018 19:04

byłam w Mostarze właśnie wracając z Hvaru, ale miałam tam nocleg, warto, bardzo polecam
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 15.06.2018 13:24

malinero napisał(a):Ja ci tam nie bronię jeździć z receptami :)


Już sobie wolę wziąć potwierdzenie czy receptę od lekarza niż płacić kilkaset euro.:)
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 15.06.2018 13:33

mchrob napisał(a):
carolin7 napisał(a):
malinero napisał(a):Dodatkowym plusem wycieczki z Hvaru do Mostaru jest możliwość zrobienia tanich zakupów w Bośni. Jeśli pojedziecie tam na początku pobytu na Hvarze, np. po 3-4 dniach, to można obkupić się na resztę wczasów - alkohol, napoje sery, wędliny, papierosy, nawet owoce na 2-3 dni, bo są znacznie tańsze niż w Chorwacji.


Z Bośni do Chorwacji nie można wwozić wyrobów mięsnych oraz nabiału,a ilość alkoholu też jest dość ograniczona, np. można tylko 1 litr alkoholu powyżej 22%,trzeba mieć też recepty na wszystkie leki jakie ma się ze sobą. Oczywiście, rzadko aż tak dokładnie na granicy sprawdzają,ale może się zdarzyć,już słyszałam o kilku przypadkach, szczególnie jeśli podróżuje się autobusem,a kary są bardzo wysokie.

Martwy przepis, chyba że ktoś ma ciemniejszy odcień skóry bo tylko takich widziałem że kontrolują. Przejeżdżałem granicę Cro/BIH kilkanaście razy i zawsze wystarczyło tylko machnięcie dokumentami przez okno.


To miałeś szczęście, a z resztą turystów za bardzo nie nękają. Ja już jechałam sporo razy i tylko raz przejście przez granicę poszło bardzo sprawnie, aczkolwiek nigdy większych problemów nie miałam. Natomiast z opowieści rodziny i znajomych wiem, że takie kontrole się zdarzają, szczególnie właśnie jak się jeździ autobusami. Przeglądają bagaż,czasem się każą rozbierać, i wtedy przejście przez granicę trochę trwa.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 26.06.2018 11:19

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na nocleg w Mostarze w drodze powrotnej :)
Potem w połowie drogi, jakiś drugi nocleg. Pierwotnie myślałam o Budapeszcie lub okolicach, ale bez przymusu, bo nawet do miasta nie chcemy wjeżdżać, chodzi wyłącznie o tranzytowy nocleg.
Nie mam pomysłu na miejsce, pierwsze co mi przyszło do głowy, to Oekotel koło Budapesztu, ale może jest coś w lepszej cenie i typowo na trasie.
Sęk w tym, że trasy też na razie jeszcze nie opanowałam :( Google z uporem maniaka z Mostaru pcha mnie przez Zagrzeb, ale cel nocowania w Mostarze jest też taki, aby potem przejechać przez Bośnię, kawałeczek Chorwacji, Węgry i Słowację. Wracamy do Warszawy i w 2 przypadkach Google zaleca jeszcze kawałek przez Czechy (przez Brno-Ostrawę, lub tylko kawałeczek za Cadcą do Cieszyna). Czy po Węgrzech jadąc przez Słowację + Czechy - konieczna jest winieta na ten mały kawałek czeski?

Może ktoś cierpliwy zlituje się i wytłumaczy jak blondynce.. ? ;) Z góry pięknie dziękuję! :papa:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 28.06.2018 18:45

W mapach gogla użyj punktów pośrednich: https://goo.gl/maps/F54cta68PD32
Nie wypowiem się co ciekawego byłoby na Węgrzech do zwiedzania, bo nie wiem. Na Słowacji Trnawa (max. 1 godz.) albo Trenczyn lub jakieś zamki po drodze (ale to już więcej czasu zejdzie).

A co do samego "sensu ogólnego". Jak najbardziej Mostar ma sens, ale nie jako wycieczka z Hvaru, ale z dodatkowym noclegiem gdzieś po drodze via BiH-Węgry.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar + Mostar - czy to ma sens ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone