Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2018 21:22

gusia-s napisał(a):Tam gdzieś bowiem stoi sobie skałka zwana Kolač, która z racji podobieństwa nazwę wzięła od tradycyjnego brackiego ciasta (Kolač=ciastko/placek.)


Legenda mówi, że gdy przejdzie się pod łukiem spełni się pomyślane wcześniej życzenie. Nie wiemy gdzie dokładnie się ona znajduje, wiec z racji na już dość późną porę odpuszczamy poszukiwania z nadzieją, że może innego dnia jej poszukamy. Powinno znajdować się gdzieś tu.


Chyba raczej TU:

43°19'28.6"N 16°33'28.9"E

https://www.openstreetmap.org/#map=19/43.32455/16.55786
:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.02.2018 22:17

Oglądaliśmy dzisiaj nasze zdjęcia z wakacji w Supetarze. Bardzo miło wspominamy dlatego też miło mi Tu zaglądać.

Pozdrawiam :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2018 23:18

tomekkulach napisał(a): Chyba raczej TU:
43°19'28.6"N 16°33'28.9"E
https://www.openstreetmap.org/#map=19/43.32455/16.55786
No to bym trafiła :mrgreen:
nie byłam pewna lokalizacji, dlatego nie chciałam wyprowadzać towarzystwa na manowce :wink:
Ale początek trasy miałam dobrze wyznaczony :mrgreen:
Myślę, że gdzieś tam na wyjściu z zabudowań jakaś tabliczka informacyjna jednak jest :) no chyba żeby nie 8O

Beata W. napisał(a):Oglądaliśmy dzisiaj nasze zdjęcia z wakacji w Supetarze. Bardzo miło wspominamy dlatego też miło mi Tu zaglądać...
Witaj w naszej Bandzie :)
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 18.02.2018 00:21

gusia-s napisał(a):Myślę, że gdzieś tam na wyjściu z zabudowań jakaś tabliczka informacyjna jednak jest no chyba żeby nie

Jeżeli nic się nie zmieniło, to jednak nie. Tabliczka jest dopiero przy skrzyżowaniu dróżki prowadzącej do ciasteczka z drogą nr 114. Nie radzę wybierać się tam samochodem. Jest wąsko i może być problem z nawrotką.
kolac.jpg

Pocałunek skał :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2018 12:18

su-petar napisał(a): ... Pocałunek skał :)
Przypomina mi pocałunek dwóch dinozaurów :mrgreen:
00061IAK40NAKX06-C122-F4.jpg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.02.2018 12:29

Wstyd się przyznać, ale nie byliśmy w Nerežišćy :(
Jeszcze jestem zbyt mało stanowczy i daję się sterować moim kobietkom, zwłaszcza najmłodszej :evil:
Z roku na rok jest jednak coraz lepiej i w porównaniu do wakacji w Rogoźnicy i na wyspie Ugljan,
to i tak szmat świata zwiedziliśmy :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2018 16:00

Habanero napisał(a):Wstyd się przyznać, ale nie byliśmy w Nerežišćy :(
Jeszcze jestem zbyt mało stanowczy i daję się sterować moim kobietkom, zwłaszcza najmłodszej :evil:
Z roku na rok jest jednak coraz lepiej i w porównaniu do wakacji w Rogoźnicy i na wyspie Ugljan,
to i tak szmat świata zwiedziliśmy :oczko_usmiech:
Nie ma czego się wstydzić ... tak to już bywa, coś za coś, ważne by wszyscy byli po równo zadowoleni z wakacji :wink:
U nas też o mały włos nie zobaczylibyśmy miejsca z tzw. listy must see, ciągle było za gorąco i tak odkładaliśmy na potem aż nadszedł ostatni dzień przed wyjazdem. Mieliśmy tego dnia już nigdzie się nie ruszać tylko odpoczywać na kempie i pobliskiej plaży. No i podczas tego odpoczynku na plaży, gdy ukradkiem łykałam łzy a moja dotychczasowa energia zeszła do podziemi Maćko zawołał ... kto chce do ... to za 15 min. przy aucie :mrgreen: Jakby mnie prądem raziło ... gotowa byłam przed czasem :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2018 16:51

Cd. Dzień 5 - 19.07.2017 środa – Śkrip

Wjeżdżamy do Škripu - najstarszej na wyspie wioski, założonej jeszcze w epoce brązu przez Ilirów.


Zwiedzanie wioski zaczynamy nieco inaczej niż robi to większość przybywających tutaj turystów :wink: Wszystko przez to, że zatrzymaliśmy się o wiele za wcześnie :mrgreen:
Ale dzięki temu zobaczyliśmy niezwykłe stare kamienne domki, niektóre ledwo wystające ponad powierzchnię ziemi :)
IMG_20170719_172318.jpg
IMG_20170719_172440.jpg
IMG_20170719_171810.jpg
IMG_20170719_171833.jpg


Jakoś tak odbijam od reszty, co często mi się zdarza :wink: i trafiam do obejścia jak z zamierzchłych czasów 8O . Malutka kamienna chatka, cała obielona łącznie z dachem zrobionym również z kamiennych deszczułek :hearts:
Natychmiast z domu wychodzi równie skurczona już babinka nieco mnie pesząc, czuję się głupio, że tak wtargnęłam na jej podwórko :oops: , ale po prostu zawiodła mnie do niego jakaś ścieżynka. Ale babinka tylko się śmieje, przyjaźnie macha ręką i mówi slikaj, slikaj :) No to slikam Obrazek
IMG_20170719_172127.jpg
IMG_20170719_172141.jpg
IMG_20170719_202718.jpg


Nie chce nadużywać gościnności i zaraz zmykam. Odnajduję jakąś główniejszą drogę, którą wracam do swoich :)
IMG_20170719_172221.jpg


Wsiadamy do auta i dopiero podjeżdżamy tam gdzie mieliśmy trafić od razu.
Parkujemy na sporym placu w pobliżu kościoła i zamku rodziny Cerineo-Cerinić. Natychmiast podbiega do nas kobieta proponująca zakup lokalnych alkoholi w cenach takich, że nam oczy wyszły 8O, teraz nie pamiętam dokładnie ale wiem, że były znacznie wyższe niż gdzie indziej … dziękujemy :? nie pijemy :mrgreen: :wink:

Po odparciu ataku udajemy się w kierunku muzeum oliwy
IMG_20170719_172926.jpg
IMG_20170719_172941.jpg
DSC_0208.JPG


Do środka jednak nie wchodzimy, jedno muzeum oliwy mam już na koncie i jakoś mnie nie ciągnie koniecznie do kolejnego. W ogóle, to musze przyznać, że niezbyt lubimy zwiedzać wnętrza kościołów, muzeów itp. O wiele chętniej spacerujemy i podziwiamy to co otacza nas na zewnątrz :)
Tak jest i tym razem, szybko dajemy się skusić drodze za budynkiem muzeum oliwy, która wywodzi nas na takie manowce :hearts:
IMG_20170719_173217.jpg


Widoczną drogą można zjechać wprost do Sardiny – lokalnej centrali rybnej zajmującej się połowem i przetwórstwem ryb, w której o określonych godzinach można zrobić zakupy, dalej droga dociera do północnej obwodnicy wyspy.

Widok na Jadran, grzmiące cykady i zupełna pustka.
DSC_0204.JPG
IMG_20170719_173224.jpg
IMG_20170719_173406.jpg


W pobliżu parkuje wielofunkcyjna Renia :wink: Podobną spotkaliśmy w Boboviscy na Moru ale to nie ten sam egzemplarz.
DSC_0198.JPG


Napatrzeni na piękne widoczki wracamy nieco pod górkę.
IMG_20170719_173502.jpg


Do zamku rodziny Cerineo-Cerinić skradamy się od tyłu. Zamek był otoczonym murem i posiadał dwie wieże, które się nieźle zachowały, przed nami wieża północna, obficie porośnięta pnączem.
IMG_20170719_202537.jpg


I wieża południowa.
DSC_0211.JPG
DSC_0233.JPG


Obok zamku znajduje się barokowy kościół pod wezwaniem św. Heleny, patronki wioski.
DSC_0209.JPG


Tuż za kościołem uwagę przyciąga walący się, pokaźny jak na Škrip dom, z którego nie wszystko chyba zostało wyniesione podczas wyprowadzki :wink: Być może służył jako plebania :?: Znajdujace się wewnątrz meble przypominają raczej kościelne wyposażenie.
DSC_0215.JPG
DSC_0217.JPG
DSC_0216.JPG


Idąc dalej docieramy do muzeum wyspy Brač.
IMG_20170719_173926.jpg
IMG_20170719_173957.jpg
IMG_20170719_173946.jpg
DSC_0213.JPG
IMG_20170719_174354.jpg


Tuż obok pozostałości starożytnej osady należące do kompleksu muzeum. Domek jak z bajki, z pobielonym dachem podobnie jak chatka babinki, do której trafiłam :hearts: .
DSC_0229.JPG
DSC_0232.JPG
IMG_20170719_174113.jpg
IMG_20170719_174203.jpg
IMG_20170719_174243.jpg
IMG_20170719_174258.jpg


Po przeciwnej stronie mieści się cmentarz, na którym stoją aż dwa kościoły, ten malutki widoczny na zdjęciu jest pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i większy Ducha Świętego, widać po lewej jedynie jego dzwonnicę :wink:
IMG_20170719_174043.jpg


Na końcu Škripu znajduje się punkt widokowy na otaczające wioskę góry a u stóp dolinę, w której położona jest urocza wioska Dol.
DSC_0223.JPG


Przechodzimy raz jeszcze na północny kraniec Škripu .


I żegnamy to sympatyczne miejsce, w którym żywota dokonały baterie we wszystkich naszych sprzętach zdolnych do robienia zdjęć :mrgreen: toteż nie wszystkie obrazki zostały zapisane :?.
IMG_20170719_174340.jpg
IMG_20170719_174441.jpg


Škrip był ostatnim punktem dzisiejszego tripu.
Wracamy na kemping zamykając pętelkę.
bez tytułu.JPG


To był długi dzień, po którym niektórzy padli jak muchy :wink:
IMG_20170719_224424.jpg


Na jutro planujemy głównie plażing ale też zahaczymy o kilka miejsc na wyspie :wink:

Cdn … :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.02.2018 17:27

O Škrip , tam byliśmy :D Piękne miejsce i do tego widoki :hearts:
Natychmiast podbiega do nas kobieta proponująca zakup lokalnych alkoholi w cenach takich, że nam oczy wyszły 8O, teraz nie pamiętam dokładnie ale wiem, że były znacznie wyższe niż gdzie indziej … dziękujemy :? nie pijemy :mrgreen: :wink:

Po zamku rodziny Cerineo-Cerinić oprowadziła nas bardzo miła Pani. Zaprosiła na degustację, opowiadała o zamku, winie i oliwie.
Zero nachalności. Kultura i klasa kobiety zrobiła na nas duże wrażenie.
Oczywiście kupiliśmy flaszkę pysznego i mocnego 8O Plavca

P.S.
długo nie postał :wink:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 18.02.2018 21:05

gusia-s napisał(a):... przyjaźnie macha ręką i mówi slikaj, slikaj :).

A bo to tak literka l jeszcze jest, bo już chciałem spytać, jak ona cię rozgryzła? :mrgreen:
A apropos dróżki zza muzeum oliwy do Postiry to jakby tak po 750-800 metrów zejść z niej w lewo to dochodzi się do fajnego szutru do Splitskiej, który przed nią wygląda nawet na możliwy do pokonania autem.
https://www.google.pl/maps/@43.3719203,16.6120028,3a,75y,149.06h,94.06t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipODV3BjJYte47NM1sU_Lrw-7AhUSLNL1_Hm2aVa!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipODV3BjJYte47NM1sU_Lrw-7AhUSLNL1_Hm2aVa%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya178.83424-ro0-fo100!7i9728!8i4864
No ale to też przed nami.
Jak ogólnie oceniasz wioskę?

Habanero napisał(a):Po zamku rodziny Cerineo-Cerinić oprowadziła nas bardzo miła Pani. Zaprosiła na degustację, opowiadała o zamku, winie i oliwie.
Zero nachalności. Kultura i klasa kobiety zrobiła na nas duże wrażenie.
Oczywiście kupiliśmy flaszkę pysznego i mocnego 8O Plavca

P.S.
długo nie postał :wink:

"junesko, junesko " było? jejże travarica już dokonała żywota, teraz sączymy końcówkę wiśniówki... Sam robię mniej słodką i w trakcie wytrawiania smaku kilka pestek dla skręcenie nieco słodu, no ale smak słonecznej wiśni jest inny od tej, sprzed dwóch lat, co mi się w domowych pieleszach ostała...
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 18.02.2018 21:52

gusia-s napisał(a):Tuż za kościołem uwagę przyciąga walący się, pokaźny jak na Škrip dom

Za każdym razem gdy jestem w Škripie, to zaglądam do tej ruinki. Zastanawiam się, czy po to, żeby sprawdzić, czy strop już się całkiem zawalił, czy też po to, żeby przez chwilę pomyśleć o przemijaniu.
gusia-s napisał(a):czuję się głupio, że tak wtargnęłam na jej podwórko

Moim zdaniem mieszkańcy takich miejscowości jak Škrip czy Dol powinni być zatrudnieni na etacie kustoszy :D . W Škripie w tym roku (tj. zeszłym 2017 :D ) zostałem zaproszony na to podwórko:
Skrip.jpg

Skrip1.jpg

W Škripie nawet kociaki mają jakby większy luz :D .
kociaki.jpg

gusia-s napisał(a):U nas też o mały włos nie zobaczylibyśmy miejsca z tzw. listy must see,

Jeżeli tym miejscem była P.B., to myślę, że Maciek zaplusował :D (nie ma lekko, młodzi muszą zbierać punkty :D ).
Ostatnio edytowano 18.02.2018 22:34 przez su-petar, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.02.2018 22:29

Jak tam klimatycznie :wink:
Ruinki, babcia, i te bielone dachy. W życiu nie widziałam takich :hearts:
Tylko czemu na końcu wycieczkowicz padł??? 8O 8O 8O
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2018 22:54

Habanero napisał(a): ... Po zamku rodziny Cerineo-Cerinić oprowadziła nas bardzo miła Pani. Zaprosiła na degustację, opowiadała o zamku, winie i oliwie.
Zero nachalności. Kultura i klasa kobiety zrobiła na nas duże wrażenie...
A była tam taka kobitka ale to nie ta, która nas namawiała do zakupu swoich wyrobów.

Abakus68 napisał(a):A apropos dróżki zza muzeum oliwy do Postiry to jakby tak po 750-800 metrów zejść z niej w lewo to dochodzi się do fajnego szutru do Splitskiej, który przed nią wygląda nawet na możliwy do pokonania autem...
Patrząc na mapę satelitarną nie wydaje mi się aby można było tą drogą przejechać autem. Widać nawet wyraźnie, że tu nagle się urywa i brakuje z 80 m w linii prostej do następnego kawałka prowadzącego od Splitskiej. Biorąc pod uwagę teren, całkiem możliwe jest, że te brakujące kilkadziesiąt metrów trzeba skakać po skałkach jak kozica :mrgreen:. Trasa ta jest oznaczona jako szlak pieszy zarówno od strony Splitskiej jak i Škripu, a że miejscami wysypana szutrem i wybetonowana to prawdopodobnie w celu umożliwienia dojazdu do jakichś upraw.

Abakus68 napisał(a): Jak ogólnie oceniasz wioskę? ...
Taki mały koniec świata :) cieszę się, że ją odwiedziliśmy, w końcu to najstarsza osada na wyspie. Najbardziej jednak urzekło mnie obejście babinki i ten domek z niebieskimi okienkami i drzwiami przy muzeum a no i widoczki z jednej strony na Jadran i drugiej na dolinę. Zła jestem, że nie mam fotki odpowiedniej z tego punktu widokowego :evil:. Ja w tym miejscu nie zrobiłam ani jednej fotki a Tom coś tam pstrykał sobie, jak później zobaczyłam to napstrykał zdjęć z moją osobą z każdej chyba strony a ani jednego z widokiem na dolinę bo mu bateria padła :twisted:

Abakus68 napisał(a): ... travarica już dokonała żywota, teraz sączymy końcówkę wiśniówki... Sam robię mniej słodką i w trakcie wytrawiania smaku kilka pestek dla skręcenie nieco słodu, no ale smak słonecznej wiśni jest inny od tej, sprzed dwóch lat, co mi się w domowych pieleszach ostała...
Travaricy ani innej rakiji nie znoszę. Ogólnie mam problem z tymi chorwackimi alkoholami domowej roboty, winami też. Próbuję w różnych miejscach i jakoś bez rewelacji, nie podchodzą mi w przeciwieństwie np. do niektórych rodzimych domowych nalewek czy win.
Sama nie robię ale mam znajomych, którzy bawią się w tego typu eksperymenty i np. cyca od koleżanki to na wszelki wypadek wożę ze sobą do Cro by mieć co sączyć gdyby kolejny raz się okazało, że nic lokalnego mi nie podejdzie :oops: Jadąc do Włoch też wzięłam :mrgreen: ale tam się okazało, że trafiliśmy smaczne winka :)
Na naszych zlotach karawaningowych, przynajmniej 2x w roku organizowany jest konkurs nalewek ... ostatni był na koniec września, kolejny będzie już za 3 m-ce :) Ależ tam koledzy i koleżanki przywożą trunki, prawdziwe pyszności :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2018 23:27

su-petar napisał(a):
gusia-s napisał(a):Tuż za kościołem uwagę przyciąga walący się, pokaźny jak na Škrip dom

Za każdym razem gdy jestem w Škripie, to zaglądam do tej ruinki. Zastanawiam się, czy po to, żeby sprawdzić, czy strop już się całkiem zawalił, czy też po to, żeby przez chwilę pomyśleć o przemijaniu.
Tomek wszedł tylko za próg tego pomieszczenia, z którego są zdjęcia i dalej się nie zapuszczał. Nie wiadomo kiedy i co na łeb spadnie a i podłoga może się zarwać a co pod nią nie wiadomo 8O Ja nie wchodziłam do środka tylko zerknęłam przez drzwi.

su-petar napisał(a):
gusia-s napisał(a):czuję się głupio, że tak wtargnęłam na jej podwórko

Moim zdaniem mieszkańcy takich miejscowości jak Škrip czy Dol powinni być zatrudnieni na etacie kustoszy :D . W Škripie w tym roku (tj. zeszłym 2017 :D ) zostałem zaproszony na to podwórko:
Skrip.jpg

Skrip1.jpg
Ten sam klimacik :) ale już postęp cywilizacyjny ... są rynny :mrgreen: Takich perełek jest więcej ale trzeba ich szukać w tej górnej części wioski wjeżdżając do niej od strony Nerežišcy a nie w obrębie kościoła i muzeum. Gdzie mniej więcej ten domek z Twoich fotek :?:

su-petar napisał(a):
gusia-s napisał(a): U nas też o mały włos nie zobaczylibyśmy miejsca z tzw. listy must see,
Jeżeli tym miejscem była P.B., to myślę, że Maciek zaplusował :D (nie ma lekko, młodzi muszą zbierać punkty :D ).
:mrgreen: Wróżbita czy co :?: Zięciunio mnie rozumie jak mało kto, w końcu zna mnie jak własną kieszeń, nie na darmo dreptał do córki hohooo ile lat :mrgreen: a bywał i wcześniej u nas w domu w roli kumpla syna, z którym przeszedł wszystkie etapy edukacji od zerówki, potem razem pracowali, razem też mieli poważny wypadek przy pracy, z którego choć z poważnymi obrażeniami ale cudem uszli z życiem :(. Teraz też pracują razem ... więc trzecie dziecko :)

beatabm napisał(a):Jak tam klimatycznie :wink:
Ruinki, babcia, i te bielone dachy. W życiu nie widziałam takich :hearts: ...
Jest na to sposób ... cumujesz w Splitskiej i szlakiem 3 km pieszo w górę ;)

beatabm napisał(a):... Tylko czemu na końcu wycieczkowicz padł??? 8O 8O 8O ...
Młode to jeszcze nie zaprawione w bojach :mrgreen: ale już się pyta kiedy urlop planujemy w tym roku :mrgreen: Nawet nie pyta dokąd 8O Nie odczepią się :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 18.02.2018 23:35

gusia-s napisał(a):...Nawet nie pyta dokąd 8O Nie odczepią się :mrgreen:

Jak banda to banda, z iście bandyckimi zapędami :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone