Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4719
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 23.02.2018 19:03

gusia-s napisał(a):Początek czerwca mówicie ... pewnie bym mogła ale czy wtedy woda już jest wystarczająco ciepła (25 st.) :mrgreen:

W 2013 byłam w Makarskiej w maju (od 20-tego) i woda była dosyć zimna, tak że miałam spory problem, aby się zanurzyć.
Rok później zdecydowaliśmy się więc na wyjazd w czerwcu i od 6-tego byliśmy w Omišu. Woda była wtedy idealna. Nie wiem ile miała stopni, ale jeśli do niej wchodziłam bez problemu, to musiała być ciepła, bo ja straszny zmarzluch jestem. A wszyscy mówią, że woda w okolicach Omišu jest najzimniejsza, bo tam wpływa do Adriatyku zimna rzeka Cetina.
Tak wyglądało nasze kąpielisko w Omišu: Omiš - plażowanie
Rok 2016 to znowu Makarska, ale tym razem w czerwcu (również od 6-tego), bo doszliśmy do wniosku, że maj to jednak za wcześnie, szczególnie na kąpiel. Czerwcowa woda w Makarskiej także miała idealną temperaturę do kąpieli.
Ale może ja miałam szczęście do ciepłej wody w czerwcu. :smo:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.02.2018 14:28

Wtrącę 3 grosze - 3 czerwcowe wyjazdy do Dalmacji - może to pech, ale burze, deszcze itp.
Natomiast wrzesień wspaniale się sprawdził - 2-3 tydzień, bo 4-ty i początek października ... to już nie za dobrze.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 14:43

dhmegi napisał(a):
gusia-s napisał(a): Początek czerwca mówicie ... pewnie bym mogła ale czy wtedy woda już jest wystarczająco ciepła (25 st.) :mrgreen:
... od 6-tego byliśmy w Omišu. Woda była wtedy idealna. Nie wiem ile miała stopni, ale jeśli do niej wchodziłam bez problemu, to musiała być ciepła...

... Rok 2016 to znowu Makarska, ale tym razem w czerwcu (również od 6-tego), bo doszliśmy do wniosku, że maj to jednak za wcześnie, szczególnie na kąpiel. Czerwcowa woda w Makarskiej także miała idealną temperaturę do kąpieli...

Buber napisał(a):Wtrącę 3 grosze - 3 czerwcowe wyjazdy do Dalmacji - może to pech, ale burze, deszcze itp.
Natomiast wrzesień wspaniale się sprawdził - 2-3 tydzień, bo 4-ty i początek października ... to już nie za dobrze.
Czyli 50/50% szansy :mrgreen:
Ja w zeszłym roku we wrześniu zaliczając drugi wyjazd do Cro (3-ci tydzień), przybierałam się do kąpieli jak przysłowiowy pies do jeża i niestety ... nie dałam rady brrr :evil:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 18:36

Cd. Dzień 6 - 20.07.2017 czwartek - Sumartin

Zanim wyruszę na samotną wędrówkę telefon do Toma Obrazek.
- Jak tam :?:
- Nie bardzo :?
- Mamy wracać :?:
- Nieeee

Przyjął leki i poleguje. Jeśli nic się nie zmieni w najbliższym czasie ma dzwonić.

Wyruszam na spacerek po skalistym wybrzeżu.
IMG_20170720_131849.jpg


W zakamarkach rozgrzanych skał osadza się sól.
IMG_20170720_131746.jpg


Znajduję czyjąś samotnię z widoczkiem na odległą wyspę Hvar :) Niestety z uwagi na brak odpowiedniej przejrzystości powietrza nie widać zarysów Peljesaca :( .
IMG_20170720_131530.jpg
IMG_20170720_131551.jpg


Za to za winklem odsłania się widok na Biokovo :).
IMG_20170720_131923.jpg
IMG_20170720_131933.jpg



I widok na Krvavice obok Makarskiej, jak się dobrze przyzoomuje można dostrzec instalacje umieszczone na szczycie Sveti Jure :wink: .
IMG_20170720_132214.jpg


Pojawia się dostojny dwumasztowiec.
IMG_20170720_132604.jpg
IMG_20170720_132752.jpg


Najwyraźniej zmierza tam gdzie ja ;) Czyli do zatoki Sv. Rok, mijaliśmy ją jadąc Bertą do miejsca parkingowego.
IMG_20170720_132915.jpg
IMG_20170720_133138.jpg


Mijam fajny basenik :)
IMG_20170720_133411.jpg


I już jestem w zatoce Sv. Rok, która jest dość duża. Gości umiarkowaną liczbę turystów, wylegujących się jak jaszczury na rozgrzanych skałach. Woda ma bardzo przyjemny kolorek a i widoki zacne :) . Brzeg skalisty, ale jest też malutki fragment z łagodnym zejściem.
IMG_20170720_133714.jpg
IMG_20170720_133902.jpg
IMG_20170720_133757.jpg
IMG_20170720_133847.jpg


Jest i on ;)
IMG_20170720_134839.jpg

IMG_20170720_134759.jpg
IMG_20170720_135833.jpg


Ostatnie spojrzenie na zatokę.


I wracam do naszej zatoczki, w której spędzamy jeszcze trochę czasu, po czym wskakujemy do Berty i przejeżdżamy do Sumartinu. Parkujemy przy nabrzeżu by przejść się po miasteczku.
IMG_20170720_154534.jpg
IMG_20170720_154548.jpg
IMG_20170720_154638.jpg
IMG_20170720_160353.jpg


Panuje tu błogi spokój :) Właśnie przybił z Makarskiej prom Peljescanka.
IMG_20170720_160343.jpg
IMG_20170720_160343 (1).jpg


Po bardzo krótkim spacerku żegnamy Sumartin i ruszamy dalej :) Oczywiście kontrolny telefon do Toma, leki działają, jest lepiej – nie musimy się spieszyć z powrotem :)
IMG_20170720_155228.jpg



Cdn … :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4719
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.02.2018 19:13

gusia-s napisał(a):Cd. Dzień 6 - 20.07.2017 czwartek - Sumartin
Zanim wyruszę na samotną wędrówkę telefon do Toma Obrazek.

gusia-s napisał(a):Oczywiście kontrolny telefon do Toma, leki działają, jest lepiej – nie musimy się spieszyć z powrotem :)

Tom pod szczególnym zadzorem. Dobrze, że o nim nie zapominasz w tych pięknych okolicznościach przyrody.
Spacerek bardzo fajny, też bym poszła.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.02.2018 19:29

Na filmiku - tym ostatnim słyszę cykady :hearts:

Piękny dwumasztowiec i piękna, spokojna zatoka z górami po drugiej stronie, pogoda jak marzenie - czego więcej chcieć?
:idea: Chyba tylko zdrowia dla mężusia :)
Sumartin wydaje się fajnym miasteczkiem, tylko knajpek żadnych nie pokazałaś.. :P :P :oops: Ooops, sorry, jedną markizę widzę :)

A basenik super - pamiętam - już kiedyś mi nim dałaś po oczach :evil: 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.02.2018 19:34

Co zmogło biednego Toma??? :(
Zatoczka naprawdę ładna, biel i błękit, to lubię :wink:
Tylko ten dwumasztowiec....czemu tylny maszt krzywy???? :roll:
W baseniku musiała być ciepła woda, w sam raz na kąpiel dla mnie :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 19:51

dhmegi napisał(a): Tom pod szczególnym zadzorem. Dobrze, że o nim nie zapominasz w tych pięknych okolicznościach przyrody.
Spacerek bardzo fajny, też bym poszła.
No martwiłam się :roll: Ogólnie przez cały pobyt nie czuł się idealnie ale tego dnia było najgorzej. Po powrocie do domu też lepiej nie było, dopiero zmiana leków, które przyjmował od 2 lat pomogła.

Z jednej do drugiej zatoczki można przejść w kilka minut laskiem albo po skałkach. Ja poszłam po skałkach a wróciłam laskiem :)

Katerina napisał(a):Na filmiku - tym ostatnim słyszę cykady :hearts:
Gorąco było to się chłodziły więc dobrze było je słychać :)

Katerina napisał(a): Sumartin wydaje się fajnym miasteczkiem, tylko knajpek żadnych nie pokazałaś.. :P :P :oops: Ooops, sorry, jedną markizę widzę :)
Knajpki były, co najmniej kilka wzdłuż nabrzeża. Do tego caffe bar, pizzeria, ze 2 piekarnie, sklep Studenac, poczta ... tyle co pamiętam.
Zbyt długo nie chodziliśmy bo jeszcze jedno miejsce chcieliśmy odwiedzić. Niby Tom zapewniał, że jest wszystko pod kontrolą ale mimo wszystko chciałam wrócić w miarę wcześnie na kemping.

Katerina napisał(a): A basenik super - pamiętam - już kiedyś mi nim dałaś po oczach :evil: 8)
Tak :) w odpowiedzi na twoje viskie jacuzzi :)

beatabm napisał(a):Co zmogło biednego Toma??? :(
Kłopoty z ciśnieniem :?

beatabm napisał(a): Zatoczka naprawdę ładna, biel i błękit, to lubię :wink:
Tylko ten dwumasztowiec....czemu tylny maszt krzywy???? :roll:
W baseniku musiała być ciepła woda, w sam raz na kąpiel dla mnie :mrgreen:
Nie tylko w baseniku, w zatoce też :)
A co w maszt się stało to nie wiem :( Może ze starości się chylił :mrgreen:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4719
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.02.2018 19:56

gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):Co zmogło biednego Toma??? :(
Kłopoty z ciśnieniem :?

Co jest z tymi facetami. Mój ma to samo.
banditoss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 22.01.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 25.02.2018 20:15

Plaża w Sumartin jeszcze bez dmuchańcy :) waka 2015 lipiec :P
Obrazek

pozdrawiam jak zwykle fajna relacja :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.02.2018 20:39

gusia-s napisał(a):Oczywiście nie jesteśmy tak łatwowierni, zdawaliśmy sobie sprawę że to tak nie wygląda jak na fotce minimartini ... jedyne co nas zaskoczyło to te dmuchańce, bo chyba się pojawiły w tym sezonie po raz pierwszy, przynajmniej ja wcześniej nie natknęłam się nigdzie na info o nich.

Mimo wszystko nam się ta zatoczka podobała, lubimy odpoczywać w różnych miejscach. Woda była cieplutka, słoneczko prażyło, cykady grały, piękne widoczki na Biokovo i Hvar, pod wodą raczej skromnie mimo licznych głazów i dolinek miedzy nimi :)

Już w czyjeś relacji pisałem o tych "dmuchańcach" :? . Jeździmy w te rejony o 2013r i była to nasza ulubiona plaża, szczególnie poza sezonem. Zawsze wybieraliśmy miejsce mnie więcej tam gdzie wy plażowaliście, mniej ludzi do prysznica blisko itd. Dmuchańce pojawiły się w ubiegłym sezonie i z tego powodu odwiedziliśmy tą plaże tylko raz, przestało nam się podobać :( .
W 2016 roku gość z dmuchańcami rozłożył się w tym miejscu https://goo.gl/maps/dFt2a8BF7LN2 , czyli przy plaży najbliższej apartamentów do których ja jeżdżę. Na szczęście po protestach okolicznych właścicieli apartamentów musiał się stamtąd wynieść.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.02.2018 22:50

dhmegi napisał(a):
gusia-s napisał(a):
beatabm napisał(a):Co zmogło biednego Toma??? :(
Kłopoty z ciśnieniem :?
Co jest z tymi facetami. Mój ma to samo.
Niestety choroba cywilizacyjna i trafia szczególnie facetów w coraz młodszym wieku :roll:

banditoss napisał(a):Plaża w Sumartin jeszcze bez dmuchańcy :) waka 2015 lipiec :P ...
Witaj wśród nas :)
Odrazu lepiej i cieplej w ten mroźny wieczór :)

dids76 napisał(a): Dmuchańce pojawiły się w ubiegłym sezonie i z tego powodu odwiedziliśmy tą plaże tylko raz, przestało nam się podobać :( .
W 2016 roku gość z dmuchańcami rozłożył się w tym miejscu https://goo.gl/maps/dFt2a8BF7LN2 , czyli przy plaży najbliższej apartamentów do których ja jeżdżę. Na szczęście po protestach okolicznych właścicieli apartamentów musiał się stamtąd wynieść.
Może i z tej plaży się wyniesie jeśli nie osiągnie konkretnych zysków. Jak już pisałam, podczas naszej wizyty dmuchańce wyglądały na opuszczone. Może właściciel doszedł do wniosku, ze nie opłaca się się siedzieć cały dzień na plaży i ich pilnować.
Zobaczymy jak będzie za rok ... może ktoś odwiedzi plażę i da znać czy znowu tam tkwią :roll:
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2018 23:03

Ktoś odwiedzi plażę i opowie :smo:
:papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.02.2018 23:06

A może nawet ja odwiedzę :P
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.02.2018 23:18

Ja nawet na pewno ją odwiedzę :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone