Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 10.06.2011 19:40

Tak co do przewodnika to chyba hitem jest fakt różnicy czasu 2 godziny
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.06.2011 19:53

carnivalka napisał(a):Tak co do przewodnika to chyba hitem jest fakt różnicy czasu 2 godziny


:D :D :D Taak, to jest dobre.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.06.2011 21:52

Faktycznie, pogoda już na "6" :D

Fajnie pooglądać Tiranę jeszcze innymi oczyma, choć spacerowaliście prawie dokładnie tam gdzie i my :D . Remontu pl Skanderbega szczególnie do przodu nie popchnęli :roll: , a to dziwne, z drogami jak widać idzie im całkiem nieźle....

Tak w ogóle Tirana nie jest całkiem brzydka.... zabytków może nie ma, ale ogólnie jest kolorowa i całkiem zadbana. Po prostu, średniej wielkości miasto. Mi się tam podobało bardziej niż w Skopje czy w Podgoricy :roll: , choć pewnie przez te kilka lat i tam się sporo zmieniło.

KOL, ciekawe masz pomysły i dobrze się czyta i ogląda :D

Pozdrawiam
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 11.06.2011 01:48

SZACUN - KOL

Niezła "ściąga" na przyszłość.
Na pewno skorzystam
Czekam na więcej "doznań"

Pzdr.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.06.2011 00:31

Ależ ściągawa!
Dzięki za ten opis.
Nawet nie wiesz KOL jaką radochę wywołuje u mnie widok tej drogi z jez. Koman...
Uwielbiam takie wąskie, górskie trasy prowadzące "nie wiadomo gdzie"...
W sumie to nie miałem pojęcia o takim jeziorze.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.06.2011 11:05

kulka53 napisał(a):Faktycznie, pogoda już na "6" :D

Fajnie pooglądać Tiranę jeszcze innymi oczyma, choć spacerowaliście prawie dokładnie tam gdzie i my :D . Remontu pl Skanderbega szczególnie do przodu nie popchnęli :roll: , a to dziwne, z drogami jak widać idzie im całkiem nieźle....

Tak w ogóle Tirana nie jest całkiem brzydka.... zabytków może nie ma, ale ogólnie jest kolorowa i całkiem zadbana. Po prostu, średniej wielkości miasto. Mi się tam podobało bardziej niż w Skopje czy w Podgoricy :roll: , choć pewnie przez te kilka lat i tam się sporo zmieniło.

KOL, ciekawe masz pomysły i dobrze się czyta i ogląda :D

Pozdrawiam


Dzięki.
Przez Skopje jechałem raz w nocy, także się nie wypowiadam. Ale co do Tirany i Podgoricy zgadzam się z Tobą w zupełności.
Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.06.2011 11:08

gego napisał(a):SZACUN - KOL

Niezła "ściąga" na przyszłość.
Na pewno skorzystam
Czekam na więcej "doznań"

Pzdr.


Fatamorgana napisał(a):Ależ ściągawa!
Dzięki za ten opis.
Nawet nie wiesz KOL jaką radochę wywołuje u mnie widok tej drogi z jez. Koman...
Uwielbiam takie wąskie, górskie trasy prowadzące "nie wiadomo gdzie"...
W sumie to nie miałem pojęcia o takim jeziorze.


Super jeśli ta relacja przyda się Wam przy planowaniu wakacji.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 12.06.2011 11:08

8 Maj

Rano pobudka, ostatni obchód hotelu, jeszcze kilka zdjęć i można iść na śniadanie. Potem pakowanie i jazda kolejką w dół.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wsiadamy do samochodu i dalej w drogę. Jest niedziela i w Tiranie ruch o wiele mniejszy, dzięki temu szybko udaje nam się przejechać miasto. Za Tiraną mkniemy autostradą w kierunku Durres.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze jedna piramida.

Obrazek

Durres

Obrazek
Obrazek

Pomiędzy Durres i Rrogozhine budowana jest autostrada, ale na szczęście dzięki temu, że jest dzień wolny, budowa stoi, szybko więc mijamy ten odcinek. Od Rrogozhine do Fier jedziemy już gotową autostradą. W Fier na stacji zatrzymujemy się na trochę dłuższy postój.
Jest tu, oprócz paliwa, motel, restauracja i plac zabaw dla dzieci.

Obrazek
Obrazek

Jedziemy dalej starą, dziurawą drogą w kierunku Vlory, ale na szczęście po kilku kilometrach kierunkowskazy prowadzą nas na nowo wybudowany odcinek, którym dojeżdżamy już do samego miasta.

Obrazek

Vlora.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przejeżdżamy obok hotelu Regina w Radhime, gdzie spaliśmy dwa lata temu. Za hotelem nad drogą jest zrobiona kładka, wydaje mi się, że dwa lata temu jeszcze jej nie było.

Obrazek

Mijamy Orikum i już zaczyna się podjazd na Llogarę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jestem tu już trzeci raz ale po raz pierwszy jest zupełnie bezchmurne niebo. Widoki są piękne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mijamy Dhermi, a potem Vuno, ruchu dosłownie zero.

Dhermi

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Vuno

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zaraz na początku Himary skręcamy na plażę Livadi (Livadh plazh), zjazd dobrze oznaczony, i nową drogą bez trudu trafiamy na naszą nową kwaterę Villę Calliope gdzie spędzimy najbliższych pięć nocy.
Poza stroną internetową Villa ma też konto na Facebooku, gdzie ja ją znalazłem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wjeżdżamy przez bramę i po chwili wychodzi nam na powitanie starsza Pani, niestety z powodu bariery językowej, język albański i grecki są nam zupełnie obce, musimy poczekać na synów naszej gospodyni, z którymi załatwiałem rezerwację.
Ten język grecki bierze się stąd, że nasi nowi gospodarze są przedstawicielami mniejszości greckiej, która zamieszkuje Himarę i Dhermi.
Oczekiwanie nie trwa na szczęście długo i po krótkim przywitaniu możemy wprowadzić się do naszych pokoi. Za dwie sypialnie z kuchnią za całą naszą piątkę płacimy 25 euro za noc.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok z tyłu na starą Himarę.

Obrazek
Obrazek

Jedziemy jeszcze do sklepu do Himary, na stację benzynową i wieczór spędzamy na balkonie naszej nowej kwatery.

CDN
Ostatnio edytowano 11.02.2014 22:00 przez KOL, łącznie edytowano 6 razy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.06.2011 11:13

Widoki - zacne. :D

Pozdrawiam,
Wojtek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2011 11:22

No piknie...
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 12.06.2011 23:30

kolejne odcinki Twojej wyprawy coraz ciekawsze, tak liczę że 14 dni mojegu urlopu to za mało na taką przygodę ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2011 07:40

Całe szczęście że już tam byłem..... :roll:
Inaczej po oglądnięciu tych fotek z Llogary i nie tylko, natychmiast musiałbym zmieniać wakacyjne plany by jak najszybciej się tam znaleźć :wink: :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.06.2011 09:15

Nie ma to jak przyjść do pracy i ...odjechać.

:D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.06.2011 20:35

Pięknie tam i coraz piękniej , i ciekawiej :D


Pozdrawiam
Piotr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 14.06.2011 18:31

telepol napisał(a):kolejne odcinki Twojej wyprawy coraz ciekawsze, tak liczę że 14 dni mojegu urlopu to za mało na taką przygodę ;)


Rzeczywiście w 14 dni ciężko było by się zmieścić.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone