Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdańsk - co zobaczyć - Ustka/Łeba str.4

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2011 15:05

Frombork i Malbork raczej nie tym razem :(

Nastawiam się na plażę (oby była pogoda) i jakieś wieczorne podjechanie do Gdańska, ewentualnie Gdyni.
Ale jak pogoda nie dopisze - to mam to na liście zapasowej
Dzięki wszystkim za pomoc.
Co wyjdzie okaże się za tydzień. :hut:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.06.2011 16:31

No to Ci jeszcze tylko powiem, że po Zalewie pływa w różne miejsca Żegluga.

:wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.06.2011 17:53

piekara114 napisał(a):... a taki spacer jak weldona po Warszawie i Mazowszu byłby idealny na mile spędzone popołudnia :D

Jak nie ma chętnych, to mogę cię zabrać również na spacer po Żuławach i Mierzei Wiślanej :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.06.2011 18:21

weldon napisał(a):
Jak nie ma chętnych, to mogę cię zabrać również na spacer po Żuławach i Mierzei Wiślanej :wink:


Oczywiście, że na tym spacerze byłam, od tego zaczęło kiełkowanie myśli o nogach w piasku i pysznej rybce :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.06.2011 08:16

A może jeden dzień tramwajem...foki obejrzeć?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.06.2011 08:33

Na foki tramwajem to wyprawa praktycznie na cały dzień.

Warto też się przejść na sam cypel ....teren wojskowy - jest otwarty...można po drodze postrzelać z Kałacha.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2011 20:53

Jacek S napisał(a):A może jeden dzień tramwajem...foki obejrzeć?


Foczki obejrzane w 2007 r. jak spędzaliśmy jeszcze wakacje nad Bałtykiem, cypelek też obejrzany, nogi wykąpane :D - na dowód zdjęcie

Obrazek

tu się kąpaliśmy i meduzy podziwialiśmy

Obrazek

tak czystej wody to dawno nad Bałtykiem nie widziałam, każdy kamyk było widać, nawet malutkie meduzy

i jeszcze helska latarnia - kolejna obejrzana i wpisana na nasz szlak latarnii :D

Obrazek


maniust napisał(a):Warto też się przejść na sam cypel ....teren wojskowy - jest otwarty...można po drodze postrzelać z Kałacha.


Kałach też dokładnie obejrzany wraz z 4-latkiem, ale postrzelać się nie dało, za dużo ludzi :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2011 09:35

W niedzielę o 23.30 wróciliśmy do domu po długim weekendzie nad Bałtykiem.

Przypomniało mi się dlaczego nie jeżdżę już na dłuższe wakacje nad nasze kochane morze.
Czy ktoś wie już dlaczego :?: :?:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.06.2011 10:02

piekara114 napisał(a):Przypomniało mi się dlaczego nie jeżdżę już na dłuższe wakacje nad nasze kochane morze.
Czy ktoś wie już dlaczego :?: :?:


Bo w drodze się człowiek umorduje a aura jak kobieta ...zmienną jest.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 28.06.2011 15:40

piekara114 napisał(a):W niedzielę o 23.30 wróciliśmy do domu po długim weekendzie nad Bałtykiem.

Przypomniało mi się dlaczego nie jeżdżę już na dłuższe wakacje nad nasze kochane morze.
Czy ktoś wie już dlaczego :?: :?:


bo nie ma pewnej pogody 8) ...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.06.2011 07:33

Pogoda zawsze jest tylko nie zawsze taka, jaką byśmy chcieli :D

Rodzina wróciła z długiego weekendu z Darłówka - zachwyceni, wypoczęci :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.04.2013 09:17

Witam

i odświeżam temat.

Już za 7 tygodni długi weekend majowy (ten na Boże Ciało) i znowu wybieramy się nad Bałtyk :D
Zobaczyć to czego się nie udało 2 lata temu (może skrobnę tu krótką relację?? muszę pomyśleć jak z czasem), a niestety sporo się nie udało.... :D

Teraz poszukuję informacji, gdzie się zatrzymać: jedziemy w zbliżonym składzie:
- ja + Pan M + syn 10 lat
- szwagier z dziewczyną
- szwagier z żoną + córa 1 rok

Myślałam o Gdyni, bo ma ładną plażę (raczej na spacery, grę w piłkę, bo końcem maja to raczej plażować nie będziemy, weźmiemy na wszelki wypadek łopatę na śnieg :lol: Szwagier strasznie upiera się na Hel, ale mi się nie uśmiecha jazda mierzeją, zwłaszcza, że mamy do dyspozycji tylko 4 dni na miejscu
I proszę o podpowiedź: w jakim rejonie szukać noclegu?
Aby było dość blisko plaży i łatwo dostać się do Gdańska. Czy w taki długi weekend jeżdżenie samochodem z miejsca na miejsce ma sens czy miasto też stoi? (w Krakowie w takie weekendy można śmigać autem, a w Trójmieście??

Dziękuję za podpowiedzi, już nie mogę się doczekać :D :D :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.04.2013 10:05

Cześć.

:)

Zacznę od końca:

piekara114 napisał(a):Aby było dość blisko plaży i łatwo dostać się do Gdańska. Czy w taki długi weekend jeżdżenie samochodem z miejsca na miejsce ma sens czy miasto też stoi? (w Krakowie w takie weekendy można śmigać autem, a w Trójmieście??


Podejrzewam, że w mieście pozostaną sami turyści więc nie powinno być problemów z poruszaniem się autem.

piekara114 napisał(a):Myślałam o Gdyni, bo ma ładną plażę ...
I proszę o podpowiedź: w jakim rejonie szukać noclegu?


Polecam okolice Orłowa lub Kamiennej Góry.

Klik


Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.04.2013 10:34

Ja mogę polecić Mechelinki: Klik
Zakochałam się w tym miejscu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Gdańsk - co zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.04.2013 15:11

a poradźcie jeszcze:
Rejs stateczkiem do Westerplatte to tylko to?. Sam statek to dla mnie megakomercja, a cena to już zwaliła mnie z nóg.

Znalazłam jeszcze inf o Żegludze Gdańskiej - tramwaje wodne, ale nie ma ceny - jakie tu mniej więcej koszty, może ktoś wie?

Znalazłam też informację (brak daty aktualizacji), że na Westerplatte można przepłynąć też statkiem spod latarni morskiej z Nowego Portu (czyli w poprzek Wisły?) - jest gdzieś jakiś cennik i godziny pływania?

Dzięki za pomoc, słońce świecące i grzejące aż rozgrzewa do planowania weekendu (na koniec maja) :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Gdańsk - co zobaczyć - Ustka/Łeba str.4 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone