Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dodatkowe 40 km autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kresselack
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kresselack » 09.06.2009 09:49

yskyerka napisał(a):
kresselack napisał(a):
Bocian napisał(a):
Bo jade na Korcule , a nie ma chyba innej drogi na Plejesac??

Możesz popłynąć ze Splitu promem na Korčule. I półwysep nazywa się Pelješac...


Przepraszam za literówkę.. a promem nie jestem zainteresowany. 80% przyjemności to właśnie te ich drogi:)

Pozdrav
Lukasz

Taka zapalona też byłam parę lat temu, teraz już chyba wygodnictwo bierze górę. Po 1500 km zdecydowanie wolę prom niż "przyjemne drogi na półwyspie". Tyle, że my płyniemy z Ploce do Trpanj.



A pewnie, tylko że ja nie jade na zwykłe wakacje aby się byczyć:)
Na Korculi : Prizba, Vela Luka, Smokvica... kocham ten klimat.
Później dalej : Czarnogóra - górska eskapada , Kotor, Bodva, Południowe wybrzeze.
Widok z masywu na Kotor - to czego nie zapomne do końca życia. Mimo, iż Saabina ledwo co do góry dojechała:)

A na deser : Albania, od północy na południe, tam gdzie nie ma turystów.

A popros- Austostrada z Kosowa do Durres będzie niedługo gotowa.
No i patrząc na zdjecia drogi się tam pooprawiają.

Oby tak dalej..

A w drodze powrotnej nocleg w Belgradzie u klienta:)

Pozdrawiam wszytskich aktywnych i tych mniej:)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 09.06.2009 09:55

Mariusz_M napisał(a):To fakt. Pamiętam jak dwa lata temu w drodze powrotnej w Zagrzebiu byliśmy ok. 14:00 w środku tygodnia. Koszmar! Ale psioczyłem. W takich sytuacjach hehe powinny puszczac bez opłaty. Staliśmy do bramek, żeby zapłacić ponad godzinę - to cała idea autostrady była o kant pupy... itd.


W zeszłym roku wracałem 28.06 w sobotę i przez remontowany tunel "Sveti Rock"stałem w słońcu (upał 35st) ok 2h (5km korek) i przed bramakami w Zagrzebiu dodatkowo 1h. Ale jadący do Chorawacji mieli jeszcze gorzej - przed tunelem Sveti rock mieli 10km korek (4h stania) , dodatkowo wjeżdzający do Chorwacji na granicy Słowenia/Chorwacja mieli jeszcze 10km korek MASAKRA - dobrze, że wtedy wracałem ale to była zmiana turnusów i pewnie dlatego.

To, że tunele są otwarte to chyba świetna wiadomość dla wszystkich wczasowiczów.
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 10.06.2009 11:15

kresselack napisał(a):
Plumek napisał(a):
Nowmarek napisał(a):Mam pytanie - w związku z przedłużeniem autostrady do Ravca, którym zjazdem zjechać jadąc do Drvenika ?


Sestanovac. Aczkolwiek możesz atakować aż do Ravcy - z tym, że zjazd do Ploce jest dramatyczny na razie. Jest już o tym wątek.

Mógłbyś podać linka do tego wątku ??
Czy ma ktoś fotki z Drogi Ravca - Ploce ???

Bo jade na Korcule , a nie ma chyba innej drogi na Plejesac??

P.S. Czy ta ekspresówka Ploce- Węzeł Ploce jest otwarta i czy można się jakoś na nią dostac??


forum/viewtopic.php?t=23211&highlight=ravca

Pozdrav
Wyjazd na Plejesac 20.06. :hut:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002
Dodatkowo 51 km autostrady A4

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.08.2009 11:18

No i stało się, na nieszczęście dla malkontentów ;). Dziś otwarte zostało (z pompą i paradą) 51 kilometrów autostrady A4 na odcinku Zgorzelec - Krzyżowa.
Autostrada została wykonana w najwyższym światowym standardzie, bardzo trwała betonowa nawierzchnia itd itd.
Moment o tyle historyczny, że w końcu Polska została niejako wpięta w międzynarodową sieć autostrad.

Co prawda dla mnie odcinek ten nie wnosi nic, w kwestii podróżowania, ale dla mieszkańców Górnego i Dolnego Śląska jest to doskonały wentyl, który udrażnia i tak załadowane do granic przepustowości tranzytem wąskie drogi krajowe.

A my tutaj czekamy na otwarcie ofert cenowych na A2, które ma (wg zapewnień Gdaki) dziś. :roll:

pozdrawiam
Rafał
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Dodatkowo 51 km autostrady A4

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 14.08.2009 11:27

asikx napisał(a):No i stało się, na nieszczęście dla malkontentów ;). Dziś otwarte zostało (z pompą i paradą) 51 kilometrów autostrady A4 na odcinku Zgorzelec - Krzyżowa.
Autostrada została wykonana w najwyższym światowym standardzie, bardzo trwała betonowa nawierzchnia itd itd.
Moment o tyle historyczny, że w końcu Polska została niejako wpięta w międzynarodową sieć autostrad.

Co prawda dla mnie odcinek ten nie wnosi nic, w kwestii podróżowania, ale dla mieszkańców Górnego i Dolnego Śląska jest to doskonały wentyl, który udrażnia i tak załadowane do granic przepustowości tranzytem wąskie drogi krajowe.

A my tutaj czekamy na otwarcie ofert cenowych na A2, które ma (wg zapewnień Gdaki) dziś. :roll:

pozdrawiam
Rafał


Super! Czyli z Krakowa do Niemiec już tylko autostrada bez żadnych jednopasmówek. (Nie dotyczy A4 na odcinku Kraków-Katowice - ta niby autostrada jest w permamentnym remoncie)

Pozdrawiam
deryl
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) deryl » 14.08.2009 11:37

asikx napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):
Jak widać, robota w Cro idzie błyskawicznie ale w Polsce też oddadzą 40 km nowej autostrady do 2045 roku :lool: ...a tak na poważnie to dobrze, że do Dubrovnika będzie połączenie w całości autostradowe...


A o otwarciu w ubiegły piątek 65 km autostrady A1 na Pomorzu to Ty słyszał?
Albo 50 km A4, które ma być oddane do końca tego roku?
A może wiesz, że aktualnie 200 km autostrad jest w budowie i ma być zakończone do końca 2011 roku?
Nie wspominam o drogach ekspresowych, których w budowie jest ponad 200 km.

Jesteśmy obecnie jednym z niewielu europejskich krajów, w których inwestycje drogowe prowadzi sie na taka skalę.

Mam więc prośbę - proszę nie przynudzać w kwestii jak to My, Polacy jesteśmy do d**y, a inni, zwłaszcza Chorwaci są mistrzami w dziedzinie budowy dróg. Przypominam, że kraj mamy "nieco" większy, ludności bez mała dziesięciokrotnie więcej, zapóźnienie w infrastrukturze też mieliśmy większe. Ale, niestety dla co poniektórych, nadrabiamy to.

Pozdrawiam
Rafał


:lool:

kolega moze jutro wsiąść na slasku w fure i dolecieć do granicy z Niemcami A4

dziś oddają bodaj ....

Polak = Malkontent ... drugiego takiego narodu nie znajdziesz
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.08.2009 11:40

deryl napisał(a):
dziś oddają bodaj ....


Już oddali. Przeczytaj trzy posty wyżej.


deryl napisał(a):Polak = Malkontent ... drugiego takiego narodu nie znajdziesz


Znajdziesz... Tylko nie wiem gdzie... ;)


pozdrawiam
Rafał
deryl
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) deryl » 14.08.2009 11:45

faktycznie :wink:
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 01.09.2009 15:42

Zgadnijcie, jak długo można jechać dojazdówką od Jadranki do wjazdu na autostradę w Ravcy? Otóż ja 'jechałem' 1,5 godziny. Powód? Rzecz miała miejsce 15 sierpnia, czyli we Wniebowzięcie NMP. W miejscowości Prolog lokale mieli wielki fest z pieczonymi kozami itp. Droga była absolutnie nieprzejezdna. Nie pozostało nic, tylko rozłożyć kocyk koło samochodu (w 30-kilku stopniach Celsiusza) i posłuchać wyrazów frustracji w wielu językach świata. Nie, żebym miał coś do lokalnych festynów, wręcz przeciwnie popieram wszystko, co tradycyjne i regionalne, ale nazwa Prolog na długo zapadnie mi w pamięć. Pozdrav.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 24.10.2009 16:29

WITAM.

Może ktoś się orientuje, czy zgodnie z planem ( grudzień 2009 ) zostanie oddany do użytku odcinek autostrady łączący Ravce z Ploce ??? Pytam, bo do kolejnego wyjazdu zostało już "tylko" 9 miesięcy... Moim zdaniem raczej będzie zgodnie z planem - nie tak jak w RP - plany są ambitne ale co z tego wyniknie dowiemy się już przed Euro 2012. 8O

POZDRAWIAM. :lol:
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 24.10.2009 19:46

porto napisał(a):WITAM.

Może ktoś się orientuje, czy zgodnie z planem ( grudzień 2009 ) zostanie oddany do użytku odcinek autostrady łączący Ravce z Ploce ???

Zgodnie z planem to będzie w w czerwcu 2010.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 24.10.2009 22:52

krystek napisał(a):
porto napisał(a):WITAM.

Może ktoś się orientuje, czy zgodnie z planem ( grudzień 2009 ) zostanie oddany do użytku odcinek autostrady łączący Ravce z Ploce ???

Zgodnie z planem to będzie w w czerwcu 2010.


Nie wiem kto ma rację, ale na mojej mapce jest 12/2009 - chyba się jednak mylisz.

Albo jest coś o czym nie wiem i przesunęli termin oddania autostrady.

Podrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.10.2009 23:39

Wczoraj jechałem do Goerlitz tę autostradą bo mam z Bolesławca do niej 3 km ale jakość pozostawia wiele do życzenia jak na nowo otwartą...
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 25.10.2009 00:04

alessandro1977 napisał(a):Wczoraj jechałem do Goerlitz tę autostradą bo mam z Bolesławca do niej 3 km ale jakość pozostawia wiele do życzenia jak na nowo otwartą...


BARDZO ŚMIESZNE... :?: :?: :?:
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 02.11.2009 18:18

porto napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Wczoraj jechałem do Goerlitz tę autostradą bo mam z Bolesławca do niej 3 km ale jakość pozostawia wiele do życzenia jak na nowo otwartą...


BARDZO ŚMIESZNE... :?: :?: :?:


To się przejedź A4 Kraków-Szarów (oddana 28.10) - to dopiero jest fuszerka.
Samochodem trzęsie i buja co jakiś czas jakby conajmniej 2 gary nie paliły. :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
dodatkowe 40 km autostrady - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone