Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z północy Polski - plan trasy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wyrzykus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 27.07.2007
Do Chorwacji z północy Polski - plan trasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 11.06.2008 14:00

Witam

Czy ktoś mi poradzi, czy taki wymyślony plan trasy jest realny, czy może coś zmienić. Jazdę zaczynam z Olsztyna, przez co długa droga prowadzi przez Polskę i nie wiem gdzie nocować i jak to wszystko zaplanować, ale wymyśliłem tak:

9.00 Olsztyn
13.40 Mszczonów
14.30 Częstochowa
16.40 Granica w Cieszynie
17.20 Granica ze Słowacją
20.00 Granica z Austrią

nocleg???

22.30 Granica ze Słowenią
00.30 Postojna (zwiedzanie jeśli wcześniej będzie nocleg)
01.20 Granica z Chorwacją
02.30 Rabac

Z góry dzięki za pomoc
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 11.06.2008 14:07

Witaj,

popieram Twój plan jazdy z noclegiem.
Trochę moich wrażeń (wraz z trasą do Trogiru) na:

http://robert.zelinski.edu.oeiizk.waw.p ... rogir.html

życzę przyjemnego wypoczynku
kruk68
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 30.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kruk68 » 11.06.2008 14:57

Ja jeżdzę z Gdyni, ale granicę przekraczam też w Cieszynie
i potem albo na Brno i nocleg w Chata Macocha

http://www.smk.cz/macocha/macocha.htm

albo na Bratysławe i nocleg w Svaty Jur w Horsky Hotel Eva.

http://www.horskyhotel-eva.sk/

potem jadę na Graz - Maribor - Zagrzeb i dalej na dół
kruk68
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 30.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kruk68 » 11.06.2008 15:01

Jeszcze jedna ważna rada - jak mozesz to wyjazd planuj niedziela 5.00 rano, nie ma tłoku na drogach. Jak tak jade to o 14.00 jestem w Cieszynie, a o 18.00 na noclegu.
i najlepiej żeby do Cro nie jecha w piatek sobota niedziela - straszne korki w Słoweni do granicy z Cro i potem na samej autostradzie tez nie jest wesoło przd tunelami.
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 11.06.2008 17:21

Proponowana przez Ciebie trasa według mnie jest bardzo dobra (sam bardzo często tak jeździłem) ale w tym roku, ze względu na mistrzostwa w Austrii planuję przejechać przez Węgry.

PZDR :hut:
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 11.06.2008 19:00

Witam.

Ja wyjeżdżam z Gdańska w nocy z 14 na 15 sierpnia do Nemiry i planuje nocleg w Graz-u. Chcemy Wiedeń zwiedzić, a że mam drugiego kierowce na zmianę to możemy wykonać długi skok.

Mam nadzieję, że sie uda ;) i korki też jakoś ominiemy.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 11.06.2008 19:03 przez taurus, łącznie edytowano 1 raz
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 11.06.2008 19:01

kruk68 napisał(a):i najlepiej żeby do Cro nie jecha w piatek sobota niedziela - straszne korki w Słoweni do granicy z Cro


Na przejściu Rupa raczej korów nie będzie....

kruk68 napisał(a): i potem na samej autostradzie tez nie jest wesoło przd tunelami.


Gdzie widzisz jakieś tunele między Postojną a Rabacem???
wyrzykus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wyrzykus » 12.06.2008 10:28

Wielkie dzięki za pomoc

Jadę 19 sierpnia, to jest wtorek więc nie spodziewam się jakichś super korków.

Tunel jest jak jedzie się nową A8, nazywa się Ucka i jest płatny, ale ja chyba wybiorę się krajobrazowo wzdłuż wybrzeża przez Moscenicką Dragę.

Nie wiem tylko czy te czasy przejazdu są realne, z wycieczki Roberta (fajny opis) wynika że jestem optymistą. Mam trzech kierowców w samochodzie, więc jest ok, ale nie wiem gdzie zastanie mnie wieczór.

Jeszcze raz dzięki
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2008 09:04

wyrzykus napisał(a):Tunel jest jak jedzie się nową A8, nazywa się Ucka i jest płatny, ale ja chyba wybiorę się krajobrazowo wzdłuż wybrzeża przez Moscenicką Dragę.

Tunel jest płatny ale zyskuje się dużo czasu.
Moscenicka Draga-kawałek wzdłuż wybrzeża ale potem to już nie-dopiero wyjeżdza się w Puli. Jak Masz dużo czasu to ....nie ma nic specjalnego po drodze - no może punkt widokowy nad kanałem w okolicach Plomin ale Limski większy.
Można zwiedzić Opatija (prawie jak Monte Carlo) i na tunel.
chalek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2009
Olsztyn - Budapeszt - Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) chalek » 06.08.2009 23:50

Witam Was serdecznie,

Planuje jechac z Olsztyna (09.08.2009) przez Slowacje i Wegry (9/11.08.2009) do Chorwacji, a konkretnie do Makarskiej (powrot 19/20.08.2009). Nie jestem pewien do konca trasy i prosilbym o ew. porade.

Trasa tam:
1. wg viamichelin 1702 km
http://www.viamichelin.pl/viamichelin/p ... ndemnite=0

2. wg maps.google 1827km
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 256836&z=5

3. wg nawigacji tomtom 1799 km

- Wazne jest aby droga byla dosc dobra no i musza miec przystanek w Budapeszczie (2 noclegi), ktora z tych opcji wybrac? Czy w Polsce lepiej jechac przez Warszawe/Krakow, czy przez Czestochowe? Chyba nie ma sensurezygnowac w Slowacji z winietki i jezdzic poza autostradami w moim przypadku?

- Czy w HR lepiej zjechac np w Zadarze z autostrady i pojechac droga po wybrzezu lub ta w centrum ladu, zamiast jechac az do Ravy, czy lepiej sobie odpuscic taka eskapade?

- Jezeli chodzi o droge powrotna, rowniez przez Wegry i Slowacje (z noclegiem na Slowacji lub w Polsce), oby bylo jak najszybciej, to jaka trase polecacie?


Serdecznie dziekuje za kazde informacje, ktore beda dla mnie wsparciem. Nie zapuszczalem sie jeszcze w ten zakatek Europy autem:)

Pozdr!
chalek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) chalek » 08.08.2009 00:10

Jadąc przez Budapeszt do Chorwacji wygodniej jechac przez Wawę i Kraków, czy przez Częstochowę, potrafi ktoś doradzić?

Z góry dzięki za pomoc.
okdariusz
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) okdariusz » 08.08.2009 18:19

Ja z Olsztyna jadę zawsze przez Cieszyn, Wiedeń, Graz itd.
Droga dobra, znana i przyjemna.
chalek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) chalek » 08.08.2009 23:02

No nic, szkoda ze nikt nic ciekawego mi nie odpisal. Ja jade przez Slowacje i Wegry i to za 6 godzin wyjezdzam, nie bede juz na Austrie zmienial trasy, pisalem ze musze byc w Budapeszcie.

Pozdrawiam!

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji z północy Polski - plan trasy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone