Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mila986
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2016
Re: Szacunkowy koszt przejazdu z Poznania do Rijeki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mila986 » 21.07.2016 19:17

Ponowię pytanie te kiero wakacje w Rijece?[/quote]

Czy cos nie tak z tym miastem? Tam głównie nocujemy. Chcemy ponadto zwiedzić wyspe KRK, miasto Pula, a pozniej ruszamy w dalsza podróż na jeziora plitwickie.
Ostatnio edytowano 21.07.2016 21:16 przez mila986, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Szacunkowy koszt przejazdu z Poznania do Rijeki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2016 20:59

mila986 napisał(a):Czy cos nie tak z tym miastem? Tam głównie nocujemy. Chcemy ponadto zwiedzić wyspe KRK, miasto Pula, a pozniej ruszamy w dalsza podróż na jeziora pletvickie.

Nie ma takich jezior, a Rijeka to duże portowe miasto.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2016 21:52

Tak jak napisał Janusz, Rijeka to spore portowe miasto z rafinerią w pobliżu. Do zwiedzania ok, na wypoczynek już nie bardzo :?
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 23.07.2016 09:35

proszę o info gdzie można bezpiecznie przespać się tuż po przekroczeniu chorwackiej granicy? pytanie dla doświadczonych, którzy juz kilka razy jeździli i spali w aucie na parkingu. będziemy z dziećmi i wolałabym jakiś sprawdzony postój? z góry dziękuje:)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.07.2016 13:16

szalonaona77 napisał(a):proszę o info gdzie można bezpiecznie przespać się tuż po przekroczeniu chorwackiej granicy? pytanie dla doświadczonych, którzy juz kilka razy jeździli i spali w aucie na parkingu. będziemy z dziećmi i wolałabym jakiś sprawdzony postój? z góry dziękuje:)

Nawet doświadczeni cromaniacy nie są w stanie czytać w twoich myślach.
Np: nie wiedzą gdzie przekraczasz granicę.
Moja rada w tej sytuacji - po przekroczeniu granicy zatrzymaj się na najbliższym odmorište.
szalonaona77
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalonaona77 » 23.07.2016 13:53

W Macelj jedziemy z Opola do Baśka objazdem MLP
Drut
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Szacunkowy koszt przejazdu z Poznania do Rijeki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Drut » 24.07.2016 11:37

mila986 napisał(a):Witam. 8 sierpnia wyjeżdżamy na wakacje do Rijeki. Jest to nasza pierwsza podróż,wiec trochę strachu jest. Wybraliśmy trasę Poznań-Wrocław-Boboszów-Mohelnice-Ołomuniec -Wilferdorf-Graz-Spilfeld-Lublana-Rupa-Rijeka. Obawiam się jednak, że poza winietami zaskoczą nas dodatkowe opłaty ,np.: przejazdy przez most, tunel. Czy ktoś jechał tą trasą i wie co może nas czekać?
Dla pewności napisze jakie opłaty uwzględniliśmy: winieta w Czechach, winieta w Austrii i Słowenii, autostrada w Chorwacji oraz paliwo :D i nocleg (planujemy wyjechac 8 sierpnia rano, by dojechać wieczorem 9 sierpnia). Może macie inne pomysły na przekroczenie granicy niż Boboszów. Oczywiście takie, które niewiele róznia sie czasowo i nie zawieraja polskich autostrad. Rozważaliśmy też opcje Wrocław - Chałupki. Pozdrawiam



Witam
W zeszłym roku też jechałem pierwszy raz z Poznania do Cro przez Boboszów itd do Olomuniec a wracałem przez Ostrawę Gliwice i dalej A4 do Wrocka i stwierdziłem że wolę dołożyć kilometrów niż katować zawieszenie ( komfort jazdy ). Takie moje zdanie . W tym roku też jadę 12 sierpnia i też wybieram trasę przez A4 do Ostrawy . Z Brna jadę na Brzecław i dalej do Wilfersdorf
mila986
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mila986 » 24.07.2016 17:09

Drut, ile placiles za przejazd po polskiej autostradzie? chcemy jak najwiecej zwiedzic, wiec pomyslelismy, zeby zaoszczedzic na polskiej autostradzie i ja ominac.
Pozdrawiam
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 24.07.2016 23:34

Po 5 latach wracam do Chorwacji i stąd moje pytanie. Jadąc do Brist chciałem jechać do końca autostradą na Ploce. Nie wiem tylko, czy droga 425 również jest autostradą aż do granic Ploce? Jeśli tak, to zwykłą drogą miałbym jedynie do Brist ok.20 km. Dzięki z góry za odpowiedź.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2016 23:45

Z tego co pamiętam z ubiegłego roku do Ploce jeśli nie autostrada /w większości/ to bardzo dobra droga. Teraz już chyba jest jeszcze lepiej.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 25.07.2016 00:31

porto napisał(a):Po 5 latach wracam do Chorwacji i stąd moje pytanie. Jadąc do Brist chciałem jechać do końca autostradą na Ploce. Nie wiem tylko, czy droga 425 również jest autostradą aż do granic Ploce? Jeśli tak, to zwykłą drogą miałbym jedynie do Brist ok.20 km. Dzięki z góry za odpowiedź.


D425 jest droga ekspresową dwukierunkową. Śmiało jedź tą trasą, aż dojedziesz do sporego rozwidlenia na D8 w kierunku Ploće.
Droga D425 jest nowa i w rewelacyjnej jakości!

Potwierdzone info: A1 kończy się na wysokości Karamatići (ostatnia bramka zjazdowa) 10km przed Ploce.
Ostatnio edytowano 26.07.2016 23:01 przez Brutaka, łącznie edytowano 1 raz
lisvitalis
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2014
Re: Szacunkowy koszt przejazdu z Poznania do Rijeki

Nieprzeczytany postnapisał(a) lisvitalis » 25.07.2016 10:27

mila986 napisał(a):Witam. 8 sierpnia wyjeżdżamy na wakacje do Rijeki. Jest to nasza pierwsza podróż,wiec trochę strachu jest. Wybraliśmy trasę Poznań-Wrocław-Boboszów-Mohelnice-Ołomuniec -Wilferdorf-Graz-Spilfeld-Lublana-Rupa-Rijeka. Obawiam się jednak, że poza winietami zaskoczą nas dodatkowe opłaty ,np.: przejazdy przez most, tunel. Czy ktoś jechał tą trasą i wie co może nas czekać?
Dla pewności napisze jakie opłaty uwzględniliśmy: winieta w Czechach, winieta w Austrii i Słowenii, autostrada w Chorwacji oraz paliwo :D i nocleg (planujemy wyjechac 8 sierpnia rano, by dojechać wieczorem 9 sierpnia). Może macie inne pomysły na przekroczenie granicy niż Boboszów. Oczywiście takie, które niewiele róznia sie czasowo i nie zawieraja polskich autostrad. Rozważaliśmy też opcje Wrocław - Chałupki. Pozdrawiam


Nie ma żadnych innych opłat. W Chorwacji przez wjazdem do Rijeki - 8 kun (jak dobrze pamiętam) za autostradę.
werkarowerka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) werkarowerka » 30.07.2016 07:37

Witam,
Mam może nie typowe pytanie ale na dniach wyjeżdżamy na Chorwację i czeka nas trochę drogi bo wybieramy się w okolice Makarskiej i tutaj moje pytanie, czy zjeżdżał ktoś na autostradowy parking na 2-3h drzemki? A jeśli tak to bezpiecznie jest, można w ogóle na taką chwilę uciąć sobie drzemkę? :)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3438
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 30.07.2016 08:47

Jest bezpiecznie. Jest cały wątek o tym czy do czy na Chorwację . Więc piszemy DO Chorwacji.
Spałem kilka godzin w BiH poza A1 i było spokojnie i bezpiecznie.
werkarowerka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) werkarowerka » 30.07.2016 13:21

Wybacz, u mnie w domu zawsze było mówione na a nie do, ciężko się pozbyć tego brzydkiego nawyku;)
Ok, my chcemy na chorwackiej autostradzie właśnie zjechać. Dzięki wielkie! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrady w HR-info o parkingach, wiaduktach, tunelach - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone