Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.08.2016 10:54

Już wróciłam z wakacji niestety...ale muszę przyznać,że woda robiła się coraz cieplejsza, ostatnia kąpiel w Makarskiej po drodze z Czarnogóry 28.08...woda juz całkiem do przyjęcia, chociaz jak na Adriatyk i tak chłodna.Może będzie coraz lepiej. Jak byliśmy w Petrovacu gdzie nie dało się wejśc do wody, to jechaliśmy do Budvy, tam trochę lepiej.Ale i tak tym razem po wakacjach pozostał niedosyt "ciepłej zupki" :-(
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 31.08.2016 21:57

Wczoraj w Rtinie i przy moście na Pag i dziś w Povlijanie ktoś chyba włączył grzałkę.
Przyjemna zupka aż nie chce się wychodzić z wody ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.09.2016 10:45

Pytanie do tych, co podają temperaturę Jadrana w stopniach Celsjusza: macie termometry w nogach, czy może wozicie ze sobą basenowe? :lol:

Narzekań na temperaturę wody w morzu (w tym akurat) przeważnie nie rozumiem. Bo jeśli jest chłodniejsza niż zazwyczaj (pewnie dla większości oznacza to poniżej 25C w sierpniu), to przecież wchodzi się częściej, a na krócej (zakładając, że temp. powietrza jest na tyle wysoka, że schłodzenie jest konieczne co jakiś czas).

Rozumiem, że ludzie mają różne preferencje (ja akurat nie posiadam żadnych - wejdę do wody o każdej temperaturze, byle poniżej temp. ciała), ale nie przestaję dziwić się ludziom takim jak zaobserwowany w tym roku na jednej z plaż rodak, ostrzegający partnerkę, że woda jest bardzo zimna. Tak jakby ją te 22 czy 23 C miały zamrozić na kamień :roll:
rochu69
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rochu69 » 02.09.2016 11:00

Marsallah napisał(a):
Narzekań na temperaturę wody w morzu (w tym akurat) przeważnie nie rozumiem. Bo jeśli jest chłodniejsza niż zazwyczaj (pewnie dla większości oznacza to poniżej 25C w sierpniu), to przecież wchodzi się częściej, a na krócej (zakładając, że temp. powietrza jest na tyle wysoka, że schłodzenie jest konieczne co jakiś czas). :roll:


Nic dodać ,nic ująć.
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 02.09.2016 11:28

Marsallah napisał(a):Pytanie do tych, co podają temperaturę Jadrana w stopniach Celsjusza: macie termometry w nogach, czy może wozicie ze sobą basenowe? :lol:


Ja mam w zegarku :oczko_usmiech:

Z temperaturą wody jest jak z kobietami. Każdy marzy o innej :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.09.2016 11:53

A to wszystko przez forumowe legendy ludowe że w jadranie zawsze woda jest gorąca jak zupa i ma prawie .... 30 st :wink:
Wówczas jak ma te 22-23 to jest larum że zimna.
Sam kąpałem się w wodzie o temp. poniżej 20 st. i dało się nawet popływać, choć wówczas komfort jest dyskusyjny.
Woda w granicach 22-23 już pozwala na czerpanie większej frajdy z taplania.
Temperatury nie mierzę a sprawdzam jedynie w necie i potwierdza się to z tym co było umieszczone na tablicy każdego dnia w Vodicach.
Dla mnie temp. wody powyżej 20 st jest akceptowalna do kąpieli.
Ciut gorzej jest ze snurkowaniem bo tu wolę te 2-3 st więcej.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 02.09.2016 12:10

Też mam w zegarku.

DSCF9934 (Kopiowanie).JPG
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 02.09.2016 13:45

Człowiek przyzwyczajony do Bałytku (jak ja i inni z Pomorza) raczej nigdy nie będzie narzekał na temperaturę Adriatyku :D Wczoraj Bałtyk 17 albo 18 stopni i się kąpało :P
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 02.09.2016 18:50

Lechoo napisał(a):Człowiek przyzwyczajony do Bałytku (jak ja i inni z Pomorza) raczej nigdy nie będzie narzekał na temperaturę Adriatyku :D Wczoraj Bałtyk 17 albo 18 stopni i się kąpało :P



dokładnie, mówią że zimny adriatyk a ma ponad 20 stopni :) we władku w sierpniu było w okolicy 18 to byłą wyśmienita woda :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.09.2016 19:40

Lechoo napisał(a):Człowiek przyzwyczajony do Bałytku (jak ja i inni z Pomorza) raczej nigdy nie będzie narzekał na temperaturę Adriatyku :D Wczoraj Bałtyk 17 albo 18 stopni i się kąpało :P


Się wie! Jak było 19C, to było "uoooo, dzisiaj ciepło!" :lol:

A swoją drogą, przeglądając w tym roku jakiś przewodnik po Peljeścu, napotkałem na zestawienie średnich miesięcznych temperatur wody w Jadranie (rozumiem, że w okolicy Półwyspu) i bodajże tylko przez 2 miesiące w roku spadała ona poniżej "komfortowych" 19C :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 02.09.2016 21:09

Marsallah napisał(a):Pytanie do tych, co podają temperaturę Jadrana w stopniach Celsjusza: macie termometry w nogach, czy może wozicie ze sobą basenowe? :lol:

Mam w zegarku.
Mój syn i córa również.
Dziwne jakieś?
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 03.09.2016 00:25

Marsallah napisał(a):Narzekań na temperaturę wody w morzu (w tym akurat) przeważnie nie rozumiem. (..)


Może masz dobre krążenie krwi i tego tak bardzo nie odczuwasz? ;)

No i jeszcze kwestia różnicy temperatur wody i powietrza.

W zeszłym roku pod koniec sierpnia temperatura wody sięgała 27-28 stopni, a powietrza 30-32 stopnie.
I to było cudowne. Wejście do wody, jak do wanny.

Teraz byłem tydzień na Hvarze od 20 sierpnia.
Przez pierwsze dwa dni, gdy jeszcze wiała bora, bardzo ciężko było wejść do wody.
Ale już w ostatnie dwa dni było bardzo przyjemnie :)
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 03.09.2016 00:31

Lechoo napisał(a):Człowiek przyzwyczajony do Bałytku (jak ja i inni z Pomorza) raczej nigdy nie będzie narzekał na temperaturę Adriatyku :D Wczoraj Bałtyk 17 albo 18 stopni i się kąpało :P


A w zeszłym roku w lipcu, w rejonie Ustki przez tydzień temperatura morza miała 11 stopni!
Przyszedł jakiś prąd i wymieszał wodę z dna Bałtyku.
Ale była bardzo przejrzysta. Dużo meduz się naoglądałem :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.09.2016 14:34

Aktualna temperatura wody w Bałtyku nie w tym wątku.

Adriatyk w Ulcinj we wrześniu cieplejszy niż w sierpniu.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 03.09.2016 15:31

Narzekań na temperaturę wody w morzu (w tym akurat) przeważnie nie rozumiem. Bo jeśli jest chłodniejsza niż zazwyczaj (pewnie dla większości oznacza to poniżej 25C w sierpniu), to przecież wchodzi się częściej, a na krócej (zakładając, że temp. powietrza jest na tyle wysoka, że schłodzenie jest konieczne co jakiś czas).

Hmmmm...nie po to jadę 1800 km,żeby wchodzić do wody o temperaturze zimnej wody z kranu. Jadę tyle kilometrów po to,żeby nie czuć przy kąpieli dyskomfortu, ani tym bardziej nie po to,żeby nie kąpać się wogóle. Jeśli idziesz na plażę, gdzie jest ręcznik przy ręczniku a a wodzie są dwie osoby , które po chwili wychodzą, a Twoje dziecko krzyczy,że nie wejdzie do wody bo strasznie zimna, to to nie są warunki, których spodziewasz się 1800 km od domu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone