Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 20.05.2018 22:41

Nie trudniej lecz łatwiej, jechałem tam dwukrotnie w ubiegłym roku. Tylko trzeba uwagę zwrócić na pierwszym rondzie w SLO, aby nie wjechać na autostradę :D
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 20.05.2018 22:47

Czyli przejście graniczne jest tylko jedno, w Mursko? W Dolga Vas już nie ma przejścia granicznego? Rozumiem, że w ten sposób omijam płatne drogi w SLO i nie muszę mieć wienietki? A jak jakoś drogi i tempo jazdy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 12:30

mario mario napisał(a):Na pewno trzeba przekraczać dwie granice? Doczytałem, że Słowenia jest w Schengen, więc granicy węgiersko-słoweńskiej chyba nie ma?

Granica nadal jest. Nie ma tylko na niej kontroli.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2018 12:37

mario mario napisał(a):Czyli przejście graniczne jest tylko jedno, w Mursko? W Dolga Vas już nie ma przejścia granicznego? Rozumiem, że w ten sposób omijam płatne drogi w SLO i nie muszę mieć wienietki? A jak jakoś drogi i tempo jazdy?

W Mursko jest przejście graniczne z kontrolą. W Dolga Vas jest granica, bez kontroli. Tak omijasz w ten sposób płatne drogi w SLO. Tempo jazdy w/g mnie słabe, miasteczka, ciągłe ograniczenia, drogi ok.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.05.2018 12:53

szaki17 napisał(a):
mario mario napisał(a):Czyli przejście graniczne jest tylko jedno, w Mursko? W Dolga Vas już nie ma przejścia granicznego? Rozumiem, że w ten sposób omijam płatne drogi w SLO i nie muszę mieć wienietki? A jak jakoś drogi i tempo jazdy?

W Mursko jest przejście graniczne z kontrolą. W Dolga Vas jest granica, bez kontroli. Tak omijasz w ten sposób płatne drogi w SLO. Tempo jazdy w/g mnie słabe, miasteczka, ciągłe ograniczenia, drogi ok.


I do tego lubią tam suszyć, na 4 przejazdy tamtą drogą dwa razy widziałem jak stali na dojeździe do Landavy
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.05.2018 16:33

szaki17 napisał(a):
mario mario napisał(a):Czyli przejście graniczne jest tylko jedno, w Mursko? W Dolga Vas już nie ma przejścia granicznego? Rozumiem, że w ten sposób omijam płatne drogi w SLO i nie muszę mieć wienietki? A jak jakoś drogi i tempo jazdy?

W Mursko jest przejście graniczne z kontrolą. W Dolga Vas jest granica, bez kontroli. Tak omijasz w ten sposób płatne drogi w SLO. Tempo jazdy w/g mnie słabe, miasteczka, ciągłe ograniczenia, drogi ok.

W ciągu dnia tempo jest b.słabe, ale wieczorem, nocą lub wcześnie rano pustki i można jechać swobodnie. Od kilku wyjazdów tak jadę i policji na odcinku Lendava -Mursko Średice- Cekovać nie spotkałem. Może to być kwestia szczęścia.
Za to trzeba pamiętać, że w przedostatni lub ostatni piątek sierpnia w Lendavie jest jakieś święto i na zjeździe z ronda (Dolga Vas) jest ustawiona zapora drogowa, którą sprzątają skoro świt (sobota).
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 22.05.2018 08:11

wielbiciel napisał(a):
szaki17 napisał(a):
mario mario napisał(a):Czyli przejście graniczne jest tylko jedno, w Mursko? W Dolga Vas już nie ma przejścia granicznego? Rozumiem, że w ten sposób omijam płatne drogi w SLO i nie muszę mieć wienietki? A jak jakoś drogi i tempo jazdy?

W Mursko jest przejście graniczne z kontrolą. W Dolga Vas jest granica, bez kontroli. Tak omijasz w ten sposób płatne drogi w SLO. Tempo jazdy w/g mnie słabe, miasteczka, ciągłe ograniczenia, drogi ok.

W ciągu dnia tempo jest b.słabe, ale wieczorem, nocą lub wcześnie rano pustki i można jechać swobodnie. Od kilku wyjazdów tak jadę i policji na odcinku Lendava -Mursko Średice- Cekovać nie spotkałem. Może to być kwestia szczęścia.
Za to trzeba pamiętać, że w przedostatni lub ostatni piątek sierpnia w Lendavie jest jakieś święto i na zjeździe z ronda (Dolga Vas) jest ustawiona zapora drogowa, którą sprzątają skoro świt (sobota).


W zeszłym roku zarówno do CRO jak i z powrotem jechałem wariantem 1, przez Lendave. Granice są dwie, ale kontrola tylko w Mursko Średice. W obu przypadkach na kontrolę nie więcej niż 10 min zeszło. Przy czym w drodze do CRO myślałem ,że już kuzyna ściągają na bok, który jechał za mną , bo stał trochę dłużej przy budce z celnikami. Ale okazało się ,że skanowali dokumenty od jego dzieci. W zeszłym roku owe święto, o którym wspominasz było 26,08. Objazdy kiepsko oznaczone , ale dało się wyjechać. Objazd prowadził jakąś drogą szutrową obok garaży. W tym roku wariant ten sam. Plusem też jest ,że przed samą granicą jest stacja całodobowa , gdzie tankuje się jeszcze tanie węgierskie paliwo. https://goo.gl/maps/UuuU9gQmves.
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 06.06.2018 20:43

Wczoraj wracałem z CRO węgierską 86 i sprawdziłem dwa warianty:
1. W tamtą stronę wykorzystująć M70 i przekraczałem granicę w Letenye
2. Z powrotem przez Mursko Središće-Lendava

Co do pierwszego wariantu to aktualnie na odcinku autostrady M70 występują dwa zwężenia z odliczaniem czasu po 5 minut na każdym zwężeniu więc podczas dnia może się tam korkować (Ja jechałem tam tędy wczesnym rankiem okolice 5 i na szczęście byłem pierwszy w kolejce). Dlatego też na chwilę obecną polecam wariant 2 według mnie sporo szybszy.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 06.06.2018 21:05

daszma2 napisał(a):Wczoraj wracałem z CRO węgierską 86 i sprawdziłem dwa warianty:
1. W tamtą stronę wykorzystująć M70 i przekraczałem granicę w Letenye
2. Z powrotem przez Mursko Središće-Lendava

Co do pierwszego wariantu to aktualnie na odcinku autostrady M70 występują dwa zwężenia z odliczaniem czasu po 5 minut na każdym zwężeniu więc podczas dnia może się tam korkować (Ja jechałem tam tędy wczesnym rankiem okolice 5 i na szczęście byłem pierwszy w kolejce). Dlatego też na chwilę obecną polecam wariant 2 według mnie sporo szybszy.

Cenna wskazówka. Jutro jade do Cro 86-tką. Będe jechał wariantem 2. Masz jeszcze jakiejś aktualne i istotne informacje nt tej trasy do Cro?
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 06.06.2018 21:44

Podpinam się pod pytanie.Ruszam już za tydzień,każda cenna wskazówka jest na wagę złota
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 07.06.2018 07:52

Sam się zastanawiam czy lepiej przez Lendave czy przez stare przejście w Letyne i wydaje mi się że mimo wszystko nawet przez te dwa wahadła co pisał kolego wolę to wcześnie rano a jeżeli przez miasta jechać.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 07.06.2018 08:30

Jechałem w ub. roku wariantem przez Lendave około 1 w nocy, cisza, spokój, na granicy SLO-CRO tylko sprawdzenie dokumentów i jazda . Cała trasa przez Słowenię to 10km i jechało się nie więcej niz 10-15 minut. Do tego na Węgrzech w Redics tuż przed samą granicą jest stacja MOL całodobowa.
W drodze powrotnej również tą samą trasą w piątek w godzinach popołudniowych również nie było ruchu. Granica CRO-SLO również tylko krótki postój. Dodam, że cała trasa 86 od Szombathely do granicy SLO jest nowa, jest kilka obwodnic małych wiosek i jedzie się dobrze bez opóźnień. Ruch zarówno w jedną jak i drugą stronę był minimalny.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 07.06.2018 22:31

andywiki napisał(a):Sam się zastanawiam czy lepiej przez Lendave czy przez stare przejście w Letyne i wydaje mi się że mimo wszystko nawet przez te dwa wahadła co pisał kolego wolę to wcześnie rano a jeżeli przez miasta jechać.

W zeszłym roku jechałem "do" przez Mursko Sredisce a wracałem przez Letenye stare przejście.
Przez Słowenię poszło gładko choć powoli. Natomiast powrót dramat. Nie wziąłem pod uwagę, że autostrada może się przykorkować 2-3 km przed granicą i 40 minut stania. Po zjeździe na stare przejście kolejne pół godziny bo wszyscy uciekali.
Była to oczywiście sobota wieczorem
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 09.06.2018 11:47

mario mario napisał(a):
daszma2 napisał(a):Wczoraj wracałem z CRO węgierską 86 i sprawdziłem dwa warianty:
1. W tamtą stronę wykorzystująć M70 i przekraczałem granicę w Letenye
2. Z powrotem przez Mursko Središće-Lendava

Co do pierwszego wariantu to aktualnie na odcinku autostrady M70 występują dwa zwężenia z odliczaniem czasu po 5 minut na każdym zwężeniu więc podczas dnia może się tam korkować (Ja jechałem tam tędy wczesnym rankiem okolice 5 i na szczęście byłem pierwszy w kolejce). Dlatego też na chwilę obecną polecam wariant 2 według mnie sporo szybszy.

Cenna wskazówka. Jutro jade do Cro 86-tką. Będe jechał wariantem 2. Masz jeszcze jakiejś aktualne i istotne informacje nt tej trasy do Cro?


Po za wspomnianymi zwężeniami cała droga 86 była OK - brak jakichkolwiek remontów więc sprawnie się jechało, no może po za drobnym incydentem z zającem, który uderzył w przednią szybę - generalnie trzeba uważać na zwierzynę na 86.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 10.06.2018 10:17

andywiki napisał(a):Sam się zastanawiam czy lepiej przez Lendave czy przez stare przejście w Letyne i wydaje mi się że mimo wszystko nawet przez te dwa wahadła co pisał kolego wolę to wcześnie rano a jeżeli przez miasta jechać.

Można też pojechać wzdłuż M70 lokalną drogą przez Letenye.
http://tiny.pl/gshzr
Cały ten odcinek "autostrady" to chyba 17km z czego połowa może ma po 2 pasy, więc się dużo nie zaoszczędzi/straci. Dodatkowo można zatankować w na MOLu w Letenye :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 152
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone