Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robpiwcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 19.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robpiwcio » 29.07.2018 16:20

Jak przejedziesz tą trasą to opisz jak wyglądała podróż. Ja ruszam 04.08. do Chorwacji i też chcę jechać tą trasą.
trisz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) trisz » 01.08.2018 14:57

Witam,
przepraszam ale nie przebrnę przez ponad 150 stron dyskusji :) Mam szybkie pytanie czy droga na Węgrzech od przejścia Rajka do węzła Mosonmagyarovar nadal jest bezpłatna i nie wymaga winiety? Jechaliśmy tą trasą w 2014 i tak było, później drogą 86 aż do przejścia ze Słowenią, a teraz chcemy ponowić tą trasę, Sprawdzam jednak mapy płatnych dróg na Węgrzech i mam wrażenie, że ten odcinek traktowany jest aktualnie jako płatny... będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 01.08.2018 17:26

trisz napisał(a):Witam,
przepraszam ale nie przebrnę przez ponad 150 stron dyskusji :) Mam szybkie pytanie czy droga na Węgrzech od przejścia Rajka do węzła Mosonmagyarovar nadal jest bezpłatna i nie wymaga winiety? Jechaliśmy tą trasą w 2014 i tak było, później drogą 86 aż do przejścia ze Słowenią, a teraz chcemy ponowić tą trasę, Sprawdzam jednak mapy płatnych dróg na Węgrzech i mam wrażenie, że ten odcinek traktowany jest aktualnie jako płatny... będę wdzięczna za wszelkie sugestie.


Masz dobre wrażenie, w chwili obecnej od granicy z Węgrami M15 jest płatna. jeżeli nie chcesz kupować winiety to w Bratysławie musisz zjechać na drogę nr 2 i kierować się do miejscowości Rajka, później drogą nr 150 w kierunku węzła Mosonmagyaróvár i tam wjechać na drogę nr 86.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2018 17:46

Lub tak, zależy czy jedziesz przez Zilinę (Svk) czy Brno (Cz), bo jak przez Brno to ten odcinek lepszy. Jak jedziesz od strony Ziliny, to lepiej tak jak pisał "klopot".
Chociaż Petrzalka lubi się zakorkować i wtedy lepiej jechać autostradą aż do Jarowce, wszystko zależy od pory dnia.
trisz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) trisz » 02.08.2018 11:07

Serdeczne dzięki za sugestie! W tej sytuacji zdecydujemy się chyba jednak wykupić winietę na Węgry również :) zresztą w planie mamy postój nad Balatonem, liczę że w miarę szybko obrócimy.
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 02.08.2018 14:00

Witam.
Mam pytanie od 8 lat jeżdżę na CRO przez Czechy, Austrię i Słowenię. Chciałbym zapytać bo nigdy nie jechałem przez Słowacje i Węgry. Która lepsza droga, w rozumieniu szybkości przejazdu. Interesuje mnie jak najszybszy przejazd nocą. Z tego co czytałem na forum na Węgrzech jadąc od Bratysławy od góry mam autostradę M15, potem M85, przechodzi w M86 i kończy się zjazdem na drogę 84. I tu jak widzę koniec jest autostrad na Węgrzech. Dopiero koło miejscowości Nagykanizsa wjeżdżamy na M7 aż do przejścia granicznego Letenye. Co sądzicie o takiej drodze ? Jakieś wskazówki, opinie mile widziane.


taką droge mi wytyczyło:
https://www.google.com/maps/dir/%C5%9Aw ... m0!1m0!3e0
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 02.08.2018 17:42

Jadąc w nocy przez Węgry, uważaj na zwierzaki.
Poza tym powinno być ok.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2018 18:46

Jadąc nocą nie jechałbym przez Sarvar, kiepska, wąska i o złej nawierzchni droga, o zwierzakach nawet nie mówię same pola, jedz przez Szombathely, tak, lub jak ci zależy mocno na czasie to przez Budapeszt.
Po za tym piszesz nie w tym wątku, tu jest o drodze przez Wegry.
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 02.08.2018 19:21

szaki17 napisał(a):Jadąc nocą nie jechałbym przez Sarvar, kiepska, wąska i o złej nawierzchni droga, o zwierzakach nawet nie mówię same pola, jedz przez Szombathely, tak, lub jak ci zależy mocno na czasie to przez Budapeszt.
Po za tym piszesz nie w tym wątku, tu jest o drodze przez Wegry.


Dzięki, już przenoszę wątek.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 02.08.2018 20:31

Dotychczas jeździłem drogą 86 i M70, ale google.maps podpowiada żeby odbić na drogę 74 i M7. Dobry wybór? (Winietę na Węgry wykupiłem)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 03.08.2018 20:03

robpiwcio napisał(a):Jak przejedziesz tą trasą to opisz jak wyglądała podróż. Ja ruszam 04.08. do Chorwacji i też chcę jechać tą trasą.

Malina. z Gdańska wyjechaliśmy około 12 w południe, około 3 nad ranem byliśmy koło Zagrzebia. Najtrudniej było wyjechać z Gdańska, później troszkę zatwardzenia koło Częstochowy a dalej miód i malina. Słowacja i Węgry praktycznie puściutkie.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 03.08.2018 21:18

Casian napisał(a):od 8 lat jeżdżę na CRO przez Czechy, Austrię i Słowenię. Chciałbym zapytać bo nigdy nie jechałem przez Słowacje i Węgry. Która lepsza droga, w rozumieniu szybkości przejazdu. Interesuje mnie jak najszybszy przejazd nocą.

jeśli ma być nocą i szybko z Dolnego Śląska... to ja bym stawiał na wariant austriacki. Przez Węgry te krajówki to jednak nieogrodzone drogi przez pola i lasy (zwierzaki).
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.08.2018 22:49

Raphael napisał(a):
Casian napisał(a):od 8 lat jeżdżę na CRO przez Czechy, Austrię i Słowenię. Chciałbym zapytać bo nigdy nie jechałem przez Słowacje i Węgry. Która lepsza droga, w rozumieniu szybkości przejazdu. Interesuje mnie jak najszybszy przejazd nocą.

jeśli ma być nocą i szybko z Dolnego Śląska... to ja bym stawiał na wariant austriacki. Przez Węgry te krajówki to jednak nieogrodzone drogi przez pola i lasy (zwierzaki).

To proponuję wariant austriacko-węgierski, najszybszy pod każdym względem i kto co lubi, trochę Austrii trochę Węgier i Słowenii;
https://www.google.pl/maps/dir/48.69538 ... e0!5m1!1e1
A u nas na ogrodzonych autostradach albo łosia albo dzika trafisz, na A4 w woj.opolskim masz znak "uwaga zwierzęta" i co po niej nie będziesz jeździł? Daj spokój, wszędzie możesz trafić zwierzaka, wydumany problem.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 09.08.2018 13:02

no nie wydumany, bo ja wielokrotnie widziałem zwierzaki z bliskiej odległości na krajówkach w Polsce, Słowenii, na Węgrzech a na autostradzie nigdy. A jeżdże sporo
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 09.08.2018 14:27

bledzik napisał(a):no nie wydumany, bo ja wielokrotnie widziałem zwierzaki z bliskiej odległości na krajówkach w Polsce, Słowenii, na Węgrzech a na autostradzie nigdy. A jeżdże sporo


Na A1 pod Piotrkowem Tryb. facet trafił łosia - zginął.
Ten fragment autostrady nie ma ogrodzenia, jest tam ograniczenie do 110kmh, a rzecznik GDDKiA przyznaje że znają problem dlatego...postawili ograniczenie. Takie to polskie...a facet nie żyje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone