Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.04.2019 18:32

Jak masz winietę to jedź M70, tylko sprawdź przed wyjazdem czy nie jakiś prac bo w zeszłym roku były.
A jak masz sentyment do Dolga Vas-Mursko Sredice, bo to też jest dobre rozwiązanie. Czasy i odległości podobne.
Ja tak jadę przez Węgry, bo nie kupuję winiety.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 21.04.2019 20:07

Trasę dolga Vas znam na pamięć, choć chyba z 5-6 lat nie jechaliśmy do Cro. Nawet raz na powrocie przy wylocie z Dolga zaliczyłem mandat 185E za prędkość ( na 50/h ). Zastanawiam się też czy jednak nie ominąć płatnych odcinków, bo pewnie czas przejazdu podobny, a i kilometrów mniej ;) ?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.04.2019 06:41

Jak od Bratysławy jedziesz to faktycznie różnica w czasie to tylko 20 min wg google maps, tylko że to odnosi się do idealnych warunków. Nie wiem jak bezpłatny odcinek Csorna-Schombathely wygląda teraz, za to Schombathely-Redics jest już na wysokim poziomie krajówką, z obwodnicami większych miejscowości. No i czy za dnia czy nocą jedziesz ten kawałek, bo to też różne natężenie ruchu.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 22.04.2019 10:19

Nie wiem jeszcze czy nica czy za dnia, raczej na pewno nie w weekend no i ok połowy czerwca. Ceny winiet na polskich stronach to ok 80zl za miesiąc, a jak to się ma kupując bezpośredni i na węgierskiej stronie ?
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.04.2019 10:44

kupując bezpośredni i na węgierskiej stronie płacisz tyle ile tam pisze że trzeba zapłacić + ewent prow twojego banku
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2019 10:48

Bodzioch Marek napisał(a):Nie wiem jeszcze czy nica czy za dnia, raczej na pewno nie w weekend no i ok połowy czerwca. Ceny winiet na polskich stronach to ok 80zl za miesiąc, a jak to się ma kupując bezpośredni i na węgierskiej stronie ?

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html#p249563
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 23.04.2019 08:41

Janusz Bajcer napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):Nie wiem jeszcze czy nica czy za dnia, raczej na pewno nie w weekend no i ok połowy czerwca. Ceny winiet na polskich stronach to ok 80zl za miesiąc, a jak to się ma kupując bezpośredni i na węgierskiej stronie ?

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html#p249563


istała się jasność, wielkie dzięki :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.04.2019 17:21

Bodzioch Marek
Jak w tygodniu to na słowackim odcinku w Cadcy masz mały koreczek, ale to już tradycja.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 24.04.2019 08:48

w Cadcy raz zastałem niemały, ale to spowodowane było sarną, z którą zderzył się dostawczak :P
Co do pory dnia to zastanawiam się czy nie wyjechać ok 24.00, niespełna dwuletnie dziecko i żona po zeszłorocznej Grecji - gdzie wyjechaliśmy o świcie i wieczorem byliśmy na Sithonii , a mała zaczęła dokazywać w sumie dopiero w okolicy Salonik - oznajmiła, że raczej tylko na noc. Z drugiej strony jechałem 86-stką starą dziesiątki razy i w nocy zawsze sprawnie ( najczęściej jednak była to niedziela ), a w dzień zawsze spory ruch i te TIRy... Z drugiej strony te ślepia zwierzyny wyglądającej z poboczy... raz czy dwa coś wyskoczyło, raz przed Redic ominąłem w ostatniej chwili zgubione koło ciężarówki leżące na środku drogi...
Czy z TiRami się coś uspokoiło?
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 23.05.2019 10:44

Bodzioch Marek napisał(a):, a w dzień zawsze spory ruch i te TIRy... Z drugiej strony te ślepia zwierzyny wyglądającej z poboczy... raz czy dwa coś wyskoczyło, raz przed Redic ominąłem w ostatniej chwili zgubione koło ciężarówki leżące na środku drogi...
Czy z TiRami się coś uspokoiło?


co prawda rok temu nie jechałem w ogóle tamtą trasą, więc moje info sprzed 2 lat i to jeszcze połowa trasy nową M86. Przejazd w dzień bez utrudnień, była to weekend więc TIRów za dużo nie było. Trasa spoko minęła. Nigdy nocą tamtędy nie jechałem.

wielbiciel napisał(a): google maps, tylko że to odnosi się do idealnych warunków.


Tu się nie zgodzę, google pokazuje czasy przejazdów na podstawie użytkowników jadących z włączoną nawigacją tzn. jeśli ktoś na trasie z ograniczeniem do 80km/h jedzie 120km/h, a ty jedziesz prawidłowo to Twój czas przejazdu będzie dłuższy. To samo jest w drugą stronę, czasem na czerwono są skrzyżowania pokazane, a ty dojeżdżając w to miejsce lecisz bez przeszkód.
Co nie zmienia faktu, że jest to najbardziej miarodajna nawigacja.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 26.05.2019 09:57

rocker napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):, a w dzień zawsze spory ruch i te TIRy... Z drugiej strony te ślepia zwierzyny wyglądającej z poboczy... raz czy dwa coś wyskoczyło, raz przed Redic ominąłem w ostatniej chwili zgubione koło ciężarówki leżące na środku drogi...
Czy z TiRami się coś uspokoiło?


co prawda rok temu nie jechałem w ogóle tamtą trasą, więc moje info sprzed 2 lat i to jeszcze połowa trasy nową M86. Przejazd w dzień bez utrudnień, była to weekend więc TIRów za dużo nie było. Trasa spoko minęła. Nigdy nocą tamtędy nie jechałem.

wielbiciel napisał(a): google maps, tylko że to odnosi się do idealnych warunków.


Tu się nie zgodzę, google pokazuje czasy przejazdów na podstawie użytkowników jadących z włączoną nawigacją tzn. jeśli ktoś na trasie z ograniczeniem do 80km/h jedzie 120km/h, a ty jedziesz prawidłowo to Twój czas przejazdu będzie dłuższy. To samo jest w drugą stronę, czasem na czerwono są skrzyżowania pokazane, a ty dojeżdżając w to miejsce lecisz bez przeszkód.
Co nie zmienia faktu, że jest to najbardziej miarodajna nawigacja.
będzie z 7 -9 lat temu wracałem do rodziny, do Podgory ( bo wypadłem do kraju na weekend na wesele - do pracy oczywiscie ) w niedzielę rano, starą 86 przejeżdżałem ok 12-14.00 było całkiem puściutko.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 27.05.2019 11:23

a tak z ciekawości zapytam osób , które analizowały ostatnio trasę przez Węgry omijając drogi z winietami na terenie tego kraju: chodzi mi o czas jaki tracimy w porównaniu z trasą M86 i 86 korzystając z winiet ? południe dobrze znam i całą trasę omijającą słoweńską autostradę ( Dolga Vas, Lendava itd... ) chodzi tylko o północną część czyli okolice Rajki no i do Shombathely. Tym razem będziemy jechać przez dzień we wtorek. Jeśli ktoś jechał ostatnio to może się wypowie ? Interesuje mnie również nasilenie ruchu TIR-owego :) ?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 27.05.2019 11:56

Bodzioch Marek napisał(a):a tak z ciekawości zapytam osób , które analizowały ostatnio trasę przez Węgry omijając drogi z winietami na terenie tego kraju: chodzi mi o czas jaki tracimy w porównaniu z trasą M86 i 86 korzystając z winiet ? południe dobrze znam i całą trasę omijającą słoweńską autostradę ( Dolga Vas, Lendava itd... ) chodzi tylko o północną część czyli okolice Rajki no i do Shombathely. Tym razem będziemy jechać przez dzień we wtorek. Jeśli ktoś jechał ostatnio to może się wypowie ? Interesuje mnie również nasilenie ruchu TIR-owego :) ?

Różnica pomiędzy 86 i M86 może być nie więcej jak około 40 minut. Oczywiście na niekorzyść 86. Z ruchem ciężarowym na tym odcinku jest różnie. W sporej części jadą tą drogą nasi i raczej z wiadomych powodów cisną na gaz. :papa:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 27.05.2019 12:21

Bratwojciech napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):a tak z ciekawości zapytam osób , które analizowały ostatnio trasę przez Węgry omijając drogi z winietami na terenie tego kraju: chodzi mi o czas jaki tracimy w porównaniu z trasą M86 i 86 korzystając z winiet ? południe dobrze znam i całą trasę omijającą słoweńską autostradę ( Dolga Vas, Lendava itd... ) chodzi tylko o północną część czyli okolice Rajki no i do Shombathely. Tym razem będziemy jechać przez dzień we wtorek. Jeśli ktoś jechał ostatnio to może się wypowie ? Interesuje mnie również nasilenie ruchu TIR-owego :) ?

Różnica pomiędzy 86 i M86 może być nie więcej jak około 40 minut. Oczywiście na niekorzyść 86. Z ruchem ciężarowym na tym odcinku jest różnie. W sporej części jadą tą drogą nasi i raczej z wiadomych powodów cisną na gaz. :papa:
dzięki
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 27.05.2019 13:28

no to patrzcie:
trasa z opłatami 3h 24min i 254km : https://www.google.pl/maps/dir/Bratys%C ... !3e0?hl=pl

trasa z ominięciem opłat:
3h 58 min i 253km: https://www.google.pl/maps/dir/Bratys%C ... !3e0?hl=pl

nie widzę za bardzo potrzeby kupowania winiety na H :P co sądzicie ? Trasa Bratysława - Cakovec
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone